ParaMythology

Pełna wersja: Jak stać się wilkołakiem?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Pytam poważnie
Proponuję odwiedzić temat: Wilkołaki

Najstarsze i najsłynniejsze przesłanki mówią o ugryzieniu przez takie stworzenie, ale z tym może być ciężko. Pod powyższym linkiem jest nawiązanie do innych źródeł, które mówią jak stać się wilkołakiem. Sukcesu nie gwarantuję, czy polecam? Wszystkie wierzenia mówią, że człowiek wtedy traci swoje człowieczeństwo i nie jest to taka fajna bajeczka jak chociażby w Zmierzchu.
Nie bardzo wiem jak jest w "Zmierzchu", bo nigdy nie czytałam tej książki ani nie oglądałam filmu
We wspomnianej powieści jest to bardzo wyidealizowane i jeszcze bardziej pokolorowane, zrobione na potrzeby twórczości co można zrozumieć. Legendy, a nawet niektóre teksty historyczne, są krwawe i wręcz przerażające.
-ugryzienie przez wilkołaka
-magiczny pas/pierścień lub coś podobnego
-założenie na siebie skóry wilka i odprawienie rytuału
-specjalna maść
-klątwa / kara Boska
- ...

W dziale o wilkołakach znajdziesz szczegóły, wystarczy trochę poczytać.
Jak Marcele pisał, zmiana kształtu prowadzi do zatraty człowieczeństwa, mówią o tym prawie wszystkie legendy i przekazy z wszystkich rejonów świata. Wątpię aby udało ci się zostać zmiennokształtnym, ale poczytaj trochę o tym, jest to dość ciekawy i obszerny temat.
(03.09.2015, 07:05)asathor napisał(a): [ -> ]-ugryzienie przez wilkołaka
-magiczny pas/pierścień lub coś podobnego
-założenie na siebie skóry wilka i odprawienie rytuału
-specjalna maść
-klątwa / kara Boska

1. Ugryzienie przez wilkołaka jest niebezpieczne, albo się przemienisz albo umrzesz w cierpieniu.
2. Magiczny pas/pierścień nie istnieje.
3. Skóra wilka + rytułał...o tym nie wiem za dużo, więc ani nie potwierdzam ani nie zaprzeczam.
4. Specjalna maść też nie istnieje.
5. Klątwa może przemienić w wilkołaka, ale wtedy wilkołak nie panuje nad sobą.


Od siebie dodam, że wilkołakiem można się stać przez specjalne zaklęcia/rytułały, ale są one bardzo niebezpieczne. Ponieważ jeżeli nie urodziłeś się wilkołakiem to wilk nie jest częścią Ciebie i będzie starał się nad Tobą zapanować, a wtedy już prosta droga do psychiatryka. Więc jeżeli nie urodziłeś się wilkołakiem to nie staraj się nim stać.



PS. Jeśli ktoś potrafi przetłumaczyć mój nick to na pewno jest wilkołakiem/likantropem. Uśmiech
(29.12.2015, 11:36)Quagmar manea engare napisał(a): [ -> ]
(03.09.2015, 07:05)asathor napisał(a): [ -> ]-ugryzienie przez wilkołaka
-magiczny pas/pierścień lub coś podobnego
-założenie na siebie skóry wilka i odprawienie rytuału
-specjalna maść
-klątwa / kara Boska

1. Ugryzienie przez wilkołaka jest niebezpieczne, albo się przemienisz albo umrzesz w cierpieniu.
2. Magiczny pas/pierścień nie istnieje.
3. Skóra wilka + rytułał...o tym nie wiem za dużo, więc ani nie potwierdzam ani nie zaprzeczam.
4. Specjalna maść też nie istnieje.
5. Klątwa może przemienić w wilkołaka, ale wtedy wilkołak nie panuje nad sobą.


Od siebie dodam, że wilkołakiem można się stać przez specjalne zaklęcia/rytułały, ale są one bardzo niebezpieczne. Ponieważ jeżeli nie urodziłeś się wilkołakiem to wilk nie jest częścią Ciebie i będzie starał się nad Tobą zapanować, a wtedy już prosta droga do psychiatryka. Więc jeżeli nie urodziłeś się wilkołakiem to nie staraj się nim stać.



PS. Jeśli ktoś potrafi przetłumaczyć mój nick to na pewno jest wilkołakiem/likantropem. Uśmiech

1.Co racja to racja :P
2.Czy aby na pewno ? Takowy pierścień może być pozostałościom rytuału lub innej formy magii ,użycia demona czy jakiegoś mniejszego bóstwa :P
3. Rytuały tez są niebezpieczne ,i zależy jaki się zastosuje taki będzie efekt :P
4. Istnieje czy nie istnieje to niemożna wykluczyć ze to tez część rytuału.
5. Tak czy siak to ludzie ledwo panują nad sobą ,w czym przeszkadza troszkę większa utrata tej kontroli :3

Tak btw po co tracić czas na przemianę w wilkołaka ?
Jest 1000 jak nie więcej fajniejszych rzeczy do roboty :F
Mówiąc "nie istnieje" mam na myśli. że nie działa Mruga2
Wielu ludzi oskarżonych o wilkołactwo podczas procesów przyznawali się, że korzystali z magicznych maści, pasów czy nawet "ubrań" wykonanych z wilczej czy ludzkiej skóry.
Wystarczy trochę pokopać po odpowiednich źródłach (np. książka "Wojownicy i Wilkołaki" L. Słupecki), a znajdziesz wiele różnych wzmianek o procesie przemiany, o tym jak to opisywali świadkowie i sami zmiennokształtni.
(04.01.2016, 08:38)asathor napisał(a): [ -> ]Wielu ludzi oskarżonych o wilkołactwo podczas procesów przyznawali się, że korzystali z magicznych maści, pasów czy nawet "ubrań" wykonanych z wilczej czy ludzkiej skóry.
Wystarczy trochę pokopać po odpowiednich źródłach (np. książka "Wojownicy i Wilkołaki" L. Słupecki), a znajdziesz wiele różnych wzmianek o procesie przemiany, o tym jak to opisywali świadkowie i sami zmiennokształtni.


A czy ja mówię, że ludzie tak nie twierdzili? Ja tylko mówię, że to nie istnieje. To, że oni tak mówili wcale nie znaczy, że on istnieje. A ja mam wiarygodniejsze źródła
Stron: 1 2