ParaMythology

Pełna wersja: Trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Chciałbym poruszyć temat ostatnich wydarzeń, które działy się na Pacyfiku a zapoczątkowały tragedię w Japonii. Wszyscy zapewne wiedzą o trzęsieniu i tsunami.

A teraz do czego zdążam:
Japonia jest krajem wysoko rozwiniętym. Jest to jeden z bardziej zaawansowanych technicznie krajów świata. Wielka tragedia, ale zapewne każdy może tu dostrzec bezsilność wobec Matki Natury. Słuchając reportażu o tym zdarzeniu w jednej ze stacji powiedzieli, że Japonia jest przygotowana na tego typu klęski... I widzimy jak przygotowana. Myślę, że ta tragedia doskonale obrazuje bezsilność ludzi wobec natury.

Jak Wy odniesiecie się do tego?
Mimo że to stary temat to warto go odświeżyć choćby ze względy na pewne niewyjaśnione i zagadkowe sytuacje związane z wydarzeniami w Japonii

Jak wszyscy wiedzą i pewnie pamiętają uległ uszkodzeniu reaktor, były problemy z opanowaniem sytuacji, wystąpiło silne promieniowanie... i... nagle cisza w mediach na ten temat
A jak by tego było mało to ta cisza miała miejsce zaraz po tym jak do światowych telewizji dotarły materiały filmowe z nagraniem ogromnego niezidentyfikowanego obiektu wiszącego nad elektrownią Ponoś po tej sytuacji wskaźniki promieniowania odnotowały ogromny spadek radiacji
Ktoś z was interesuje się nadal tą sprawą i ma jakieś ciekawe informacje?
(14.03.2011, 16:26)Marcelo napisał(a): [ -> ]Chciałbym poruszyć temat ostatnich wydarzeń, które działy się na Pacyfiku a zapoczątkowały tragedię w Japonii. Wszyscy zapewne wiedzą o trzęsieniu i tsunami.

A teraz do czego zdążam:
Japonia jest krajem wysoko rozwiniętym. Jest to jeden z bardziej zaawansowanych technicznie krajów świata. Wielka tragedia, ale zapewne każdy może tu dostrzec bezsilność wobec Matki Natury. Słuchając reportażu o tym zdarzeniu w jednej ze stacji powiedzieli, że Japonia jest przygotowana na tego typu klęski... I widzimy jak przygotowana. Myślę, że ta tragedia doskonale obrazuje bezsilność ludzi wobec natury.

Jak Wy odniesiecie się do tego?

Ale nikt nie może przewidzieć siły trzęsień ziemi, maja dobra technologie, gdyż gdyby nie ona to wszystko by sie zburzyło doszczętnie, a tak są mniejsze straty, w ludziach, budynkach itp. Gdyby Polske to nawiedziło to cała polska została by zrównana z ziemią, to normalne że technologia nie zawsze wygra z naturą ale może ograniczyć jej skutki jak to ma miejsce ww sytuacji.
(01.08.2011, 11:20)Magan napisał(a): [ -> ]Mimo że to stary temat to warto go odświeżyć choćby ze względy na pewne niewyjaśnione i zagadkowe sytuacje związane z wydarzeniami w Japonii

Jak wszyscy wiedzą i pewnie pamiętają uległ uszkodzeniu reaktor, były problemy z opanowaniem sytuacji, wystąpiło silne promieniowanie... i... nagle cisza w mediach na ten temat
A jak by tego było mało to ta cisza miała miejsce zaraz po tym jak do światowych telewizji dotarły materiały filmowe z nagraniem ogromnego niezidentyfikowanego obiektu wiszącego nad elektrownią Ponoś po tej sytuacji wskaźniki promieniowania odnotowały ogromny spadek radiacji
Ktoś z was interesuje się nadal tą sprawą i ma jakieś ciekawe informacje?

Znalazłem dwa nagrania:

Nagranie nr 1

Nagranie nr 2

jednak nie jestem pewny, czy te miałeś na myśli. Na pierwszym widać jakby statek kosmitów :P przesuwający się nad elektrownią, natomiast drugie przedstawia jakieś światła(?) poruszające się na niebie w interesujący sposób.

Sam nie wiem co o tym myśleć, drugie nagranie jest stosunkowo dziwne, jednak uważam, że na pierwszym widać zwykłą chmurę, która wcale nie musi lecieć nad, a za elektrownią. Spójrzcie na inne chmury w lewej części ekranu. Poruszają się z taką samą prędkością.
nakładane sa obrazy bo widac różne style kodowania obrazu (px). Zwykly fake
Miałem na myśli ten pierwszy film Skoro mówisz o oszustwie to musisz wiedzieć że materiał filmowy był nagrany na żywo przez japońską telewizje i transmitowany w tv
Kamerzysta który filmował japońskiego dziennikarza mamroczącego coś o elektrowni nagle zaczął pokazywać palcem na niebo, prezenter nie wiedząc co się dzieje obrócił się i zobaczył ten obiekt nad elektrownią

Wszystko było na żywo tak jak w naszej telewizji często są pokazywane ujęcia wysłanników np z różnych miejsc
Filmik który wstawiłeś to jakieś przeróbki i wycinki tej transmisji Warto było by znaleźć cały materiał taki który ja widziałem szperając po sieci Dodam jeszcze że ten dziennikarz udzielał wywiadów dla tv Ale jak już mówiłem wszystko potem ucichło
Podczas zbliżenia bądź wycinania fragmentów filmu często może dojść do "wypikselowania" jeśli tak to można nazwać, czyli oko widzi jakby klatki były nakładane.

Rzeczywiście też widziałem to nagranie z wywiadu na żywo i tak jak mówi Magan, po tym wszystko umilkło. I też zaskakująco podnoszące się promieniowanie zaczęło spadać.
Jeśli ktoś znajdzie to nagranie to niech je tutaj zaprezentuje. Chętnie to obejrzę i wyciągnę wnioski ;>
to że na żywo nie znaczy że nie można sfałszować, dodatkowo pytanie z jakiej stacji byli reporterzy? Bo ja ogladałem ale nie widziałem tego fragmentu
Mam część reportażu niemieckiej telewizji, w której wykorzystali materiał Japończyków.

Stron: 1 2