ParaMythology

Pełna wersja: "Biblia Szatana" - Anton Szandor LaVey (część 5 - Księga Lewiatana; Woda)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(WODA) KSIĘGA LEWIATANA GNIEWNE MORZE




Mimo że osoby nie przywiązujące wagi do słów twierdzą coś przeciwnego, uniesienia ekstazy emocjonalnej lub ból cierpienia można uzyskać drogą komunikacji słownej. Skoro ceremonia magiczna ma dać zajęcie wszystkim zmysłom, wobec tego należy przywołać odpowiednie dźwięki. Na pewno prawdą jest, że "czyny bardziej przemawiają niż słowa", ale to słowa stają się pomnikami myśli.
Chyba najbardziej widoczną wadę magicznych wezwań stworzonych w przeszłości stanowi brak emocji w czasie ich recytacji. Pewnemu staremu mędrcowi, znanemu autorowi, kiedy recytował inwokację ułożoną przez siebie i mającą wielkie znaczenie dla jego magicznych pragnień, zabrakło słów w tym właśnie momencie, gdy rytuał miał się już spełnić. Świadomy faktu, że musi podtrzymać poziom emocji, szybko wyrecytował słowa o dużym natężeniu emocjonalnym, które przyszły mu do głowy - parę zwrotek z poematu Rudyarda Kiplinga! W ten sposób przy wsparciu eksplozji chwały ociekającej adrenaliną mógł zakończyć swoje zaklęcie.
Inwokacje przedstawione na następnych stronach mają służyć jako wyrażenie pewności, a nie pełnego skargi strachu. Dlatego nie ma tam płytkich obietnic i fałszywej dobroczynności. Lewiatan, wielki Smok z Wodnej Otchłani, wdziera się rycząc niczym morze, a inwokacje te są jego trybunałem.

INWOKACJA DO SZATANA
In nomine Dei nostri Satanas Luciferi excelsi!
W imię Szatana, Władcy ziemi, Króla świata, nakazuję siłom Ciemności obdarzyć mnie swoją Piekielną mocą!
Otwórzcie szeroko bramy Piekła i wyjdźcie z otchłani, aby przywitać mnie jako swego brata (siostrę) i przyjaciela!
Obdarzcie mnie zaspokojeniem, o którym mówię!
Przyjąłem wasze imię jako część samego siebie! Żyję jak zwierzę na polu radujące się swoim cielesnym życiem! Obdarzam łaską sprawiedliwych i przeklinam zepsutych!
Na wszystkich Bogów Piekła - rozkazuję, aby stały się rzeczy, o których mówię!
Wyjdźcie i odpowiedzcie na wezwania poprzez spełnienie moich życzeń!
O, USŁYSZ IMIONA

IMIONA PIEKIELNE
Abaddon Chemosh Lilith Adramelech Cimeries Loki Ahpuch Coyote Mammon Amon Czort Mania Apollyn Dagon Mantus aryman Damballa Marduk Asmodeusz Demogorgon mastema Astaroth Diabolos Mefistofeles Azazel Dracula Melek Taus Baalberith Emma-O Metztli Bafomet Eurynomos Mictlan Balaam Fenrir Midgard Bast Gorgo Milcolm. Beelzebub Haborym Moloch Behemot Hecate Mormo Beherit Isztar Naamah Bile Kali Nergal

Piekielne imiona dIa łatwiejszego ich odnalezienia zostały tu wymienione w porządku aIfabetycznym. Przy wzywaniu tych imion można wyrecytować wszystkie lub tylko określoną ich Iiczbę potrzebną w poszczegóInych sytuacjach. Bez względu na to, czy przywoływane będą wszystkie imiona, czy tylko ich część, ich Iista musi być wybierana z niezwykłą starannością i naIeży im nadać odpowiednie brzmienie fonetyczne.

Nihasa Sachmet T"an-mo Nija Sammael Tamuz O-Yama Sammu Tezcatlipoca Pan Sedit Thot Pluton Set Tunrida Prozerpina Shaitan Tyfon Pwcca Shamad Yaotzin Rimmon Supay Yen-lo.Wang Sabazios Śiwa

INWOKACJA ZAKLINAJĄCA POŻĄDANIE
Podejdź bliżej, o nasienie otchłani, i okaż swoją obecność.
Myśli me są szczytem płonącym, który świeci wybranym pożądaniem momentów uniesienia i wznosi się żarliwie w obrzmiałym napięciu.
Przyślij posłańca lubieżnych uniesień i niech obsceniczne wizje mych mrocznych pożądań objawią się w przyszłych czynach i postępkach moich.
Z szóstej wieży szatana nadejdzie znak i połączy się z substancją wewnętrzną, i poruszy tę cielesną powłokę na me wezwanie.
Zebrałem me symbole, a ozdoby tego, co ma nadejść, gotowe są, i wizerunek mego stworzenia kryje się jako płomienny bazyliszek, co czeka swego uwolnienia.
Wizja stanie się prawdą, a przez poświęcenie moje kąty pierwszego wymiaru sił nabiorą i staną się substancją trzeciego.
Idźcie w pustą noc (światło dnia) i przekłujcie ów umysł, wiedziony myślami na ścieżki lubieżnego oddania.

(Mężczyźni) Mój pręt już jest nabrzmiały. / Jad mój wgryzie się i zniszczy umysł pozbawiony pożądania; a jak ziarno padnie, tak opary jego rozejdą się po mózgu tym i zawładną nim do końca, i podda się on woli mojej. W imię wielkiego boga Pana" niech tajemne myśli me zamienią się na mój rozkaz w ruchy tego ciała, co go tak pożądam!
Szem ha-meforasz! Chwała Szatanowi!

(Kobiety) Lędźwia me palą. Krople nektaru z mej chutliwej szczeliny niech będą jako to nasienie dla uśpionego mózgu, a umysł, co pożądania nie czuje, niech zawiruje szalonym impulsem. A gdy żądza moja zaspokojoną będzie, nowe niech zaczną się wyprawy, a ciało to, którego pożądam, przybędzie do mnie. W imię wielkiej nierządnicy Babilonu, i Lilith, i Hekate, niech spełnią się moje żądze!
Szem ha-meforasz! Chwała Szatanowi!

INWOKACJA ZAKLINAJĄCA LITOŚĆ
W gniewie cierpienia i wściekłości poniżonych odzywam się jak grzmot, abyście usłyszeli!
O wielcy ukryci w ciemnościach, opiekunowie drogi, ulubieńcy mocy Thota! Ruszcie i przybądźcie! Ukażcie się nam w swej łaskawej sile, w imieniu tych, co wierzą, a cierpią tortury.
Ukryj go za murem twej opieki, bo na cierpienie to nie zasłużył, ani go też nie pragnie.
Niech wszystko, co jest mu przeciwne, straci siłę i postać.
Wspomóż go przez ogień i wodę, ziemię i powietrze, aby odzyskał to, coś stracił.
Wzmocnij ogniem kości przyjaciela i bliźniego naszego, towarzysza Ścieżki Lewej Ręki.
Przez władzę Szatana, niech ziemia i przyjemności jej wnikną w jestestwo jego.
Niech sole życiowe jego płyną niepowstrzymane, aby mógł cieszyć się cielesnym nektarem swych przyszłych pożądań.
Niech niemi będą przeciwnicy jego, cieleśni i bez ciała, aby uwolnił się - radosny i mocny - od tego, co boli go.
Niech żadne nieszczęście nie stanie na drodze jego, bo jednym z nas jest i dlatego chronić go trzeba.
Przywróć mu siłę, radość, władzę bez końca nad przeciwnościami, co go opadły.
Zbuduj wokół niego i w środku jego radosną promienistość, która zapowie wyjście jego z martwych mokradeł, co go otaczają.
Tego prosimy, w imię Szatana, którego łaski kwitną, którego siła zwycięży!
Jako Szatan włada, tak i ten, którego imię jest jak ów dźwięk:
(imię) jest naczyniem, którego ciało jest jak ziemia; życie wieczne, świat bez końca!
Szem ha-meforasz! Chwała Szatanowi!

INWOKACJA ZAKLINAJĄCA ZNISZCZENIE
Spójrzcie! Potężne głosy mej zemsty rozbijają nieruchome powietrze i stoją jak posągi gniewu na równinie skręcających się węży. Staję się potworną maszyną zniszczenia dla jątrzących części ciała tego (tej), kto (która) mnie chce powstrzymać.
Nie czuję skruchy, że me wezwania jadą na skrzydłach wichury, co wzmacnia ukłucie mej goryczy; a wielkie, czarne, oślizgłe kształty powstaną z jam i zwymiotują swe wrzody do jego (jej) mózgu.
Wzywam posłańców przeznaczenia - niech uderzą z ponurym zachwytem w ofiarę, którą wybrałem. Milczący jest ten ptak, co żywi się mózgiem tego (tej), co mnie prześladuje, a jego (jej) agonia niech odbędzie się w skomleniu i bólu, i niech będzie to ostrzeżeniem dla tych, co mego jestestwa nienawidzą.
Przybądź w imię Abaddona i zniszcz go (ją), którego (której) imię podaje jako znak.
Wielcy bracia nocy, ty, co mnie pocieszysz, który wzlatasz na gorących wichrach Piekieł, który mieszkasz w świątyni diabła; porusz się i pojaw! Pokaż się temu (tej), co żywi zgniłość umysłu napędzającego mamroczące usta kpiące ze sprawiedliwych i mocnych!; wyrwij ten bełkotliwy język i zamknij gardło. O Kali! Przekłuj płuca jego (jej) żądłami skorpionów. O Sachmet! Wrzuć substancję jego (jej) w przeklętą pustkę. O potężny Smoku!
Rzucam w górę dwudzielne widły Piekła, a poświęcenie me przez zemstę na ich zęby wbite w oślepiającym blasku - niech spoczywa!
Szem ha-meforasz! Chwała Szatanowi!