ParaMythology

Pełna wersja: Zdarzenia związane z Wielką Sobotą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałbym tu przedstawić zdarzenia jakie miały miejsce w Wielką Sobotę kilka lat temu. Biskup pochodzący z mojej parafii jest na misji w Boliwii i to właśnie w tym kraju miało miejsce to zdarzenie.

Otóż podczas mszy św. w pobliskim kościele niektórzy z parafian wybrali rozrywkę i poszli popływać do pobliskiego jeziora. Tam też zdarzył się wypadek. Z tego co pamiętam to motorówka wodna wjechała w kąpiących się ludzi. Na pomoc przyleciały służby ratunkowe śmigłowcem. W drodze powrotnej do szpitala śmigłowiec uległ wypadkowi i spadł. To wszystkie informacje jakie posiadam.

Myślicie, że to kara Boska? A może tylko zwykłe zaniedbania ludzi?
Sądzę ze to wina jednego i drugiego, bo kto w wielka sobote idzie sie kąpać bez sensu no i nie myśli wybierając miejsce tego "wypoczynku" acz kolwiek nie powiedziane ze nasz Lucek nie maczał palcow wkońcu kilka duszek dorobku.
Każdy może odebrać to na swój sposób, uważam, że jest to kwestią wiary. Dla chrześcijanina może to być kara od Boga, a dla ateisty zwykły zbieg okoliczności.

Nie uważam jednak, żeby chrześcijański Bóg karał tak ludzi za nieposłuszeństwo. Przecież w tym śmigłowcu byli też ratownicy, którzy czynili dobro. Według mnie jest to najzwyklejszy wypadek, ironia losu, przeznaczenie czy też "tak musiało być". Nie widzę w tym nic nadprzyrodzonego. Gdyby zdarzyło się to tydzień później, nikt by się nad tym nie zastanawiał. 20 Marca jest "Dzień bez mięsa" - przypuśćmy, że 20 osób zatruło się tego dnia mięsem... Czy to znaczy, że Bóg się na nich mści za zjedzenie mięsa, bo w inne dni zatruwa się tylko 10 osób?

Wszystko ze sobą można połączyć. Nawet głodujące dzieci z Afryki z tym, że np. dzisiaj w Dobranocce leci Kubuś Puchatek :P

Przemawia przeze mnie sceptycyzm Happy
i dla tego napisałem że może 50/50 ale nie widomo czy Lucek nie maczał palców.
(21.04.2011, 22:10)Marcelo napisał(a): [ -> ]Myślicie, że to kara Boska? A może tylko zwykłe zaniedbania ludzi?

(21.04.2011, 22:52)krzysztof903 napisał(a): [ -> ]Sądzę ze to wina jednego i drugiego

Napisałeś to tak jakby trochę Bóg się wtrącił, a trochę zawinił człowiek, natomiast ja to rozdzielam. Mówię o tym, że istnieje wiele teorii wyjaśniających to zdarzenie, jednak każda jest inna, bo zależy to od postrzegania tematu z poziomu własnych wierzeń Mruga2