ParaMythology

Pełna wersja: Książki, które warto przeczytać
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Jak w temacie. Czyli książki z zakresu tematyki forum godne polecenia Uśmiech

Darek Sugier - "Miłość i wolność poza ciałem"
Robert Monroe - (Trylogia)
Dan Brown - cała twórczość (w szczególności polecam "Zaginiony symbol")
Joe Hill - "Rogi"

Na chwilę obecną to tyle z mojej strony, może coś jeszcze sobie przypomnę, bądź przeczytam ciekawego :P
Ja osobiście polecam 2 książki o zjawiskach paranormalnych:
-"Spór o duchy" (K. Boruń)
-"Złe duchy i zjawiska paranormalne" (R. Stone)

Jak coś jeszcze sobie przypomnę to napiszę. Mruga2
A możecie w skrócie opisać ów książki? Wole poświęcić czas dla godnej uwagi.
Jak chodzi o książki publiczne to powiem, ze mało czytam, mam inne źródła informacji i wiele książek, starej daty, bardziej są prawdomówne niż obecne.
Możesz rozwinąć, jakie?
Z nowych polecam tą, osobiście: Demoniczne przymierze, John'a Everson'a, ciekawie napisana i jako z nielicznych dobrze sie czyta jak na dzisiejsze ksiażki.
A co do starych, to wątpię byś je znalazł, ale nie wykluczam, najlepiej znajdź jakąś stara bibliotekę i poszukaj starych wydań książek, ja tak znalazłem wiele, wiele, źródeł, ale to niejedyne, sa też inne.
Dzięki.
"Spór o duchy" ma moja ciocia w swojej biblioteczce (to jedyna taka książka). Aż trudno mi uwierzyć.
Oto opis z tyłu książki:
Czy istnieją duchy? Czy "nawiedzone domy" to tylko wymysł naiwnych umysłów? Co sądzić o zdumiewających zjawiskach podczas seansów spirytystycznych? Czy możliwa jest wędrówka dusz?

Krzysztof Boruń, znany autor SF, podszedł do sprawy bez powziętych z góry uprzedzeń, zgromadził za to mnóstwo fascynującego materiału, który przedstawił wraz z komentarzami teologów, spirytystów, okultystów, parapsychologów i naukowców. Wyborna lektura dla tych, co wierzą, i tych, co nie wierzą w duchy.

W książce jest opisane np zjawisko tworzenia zjaw przez medium, są też zdjęcia. Nie czytałam jeszcze, ale skoro ją polecacie, to chyba najwyższa pora Uśmiech
Ja osobiście polecam wszystkie dzieła Alistera Crowleya nie wykluczając sławnej i kontrowersyjnej Goecji, Franz Bardon i jego podejście do thelemy, no i oczywiście nieśmiertelny Robert Monroe, Kosowska i Szkoła czarownic tez dobra lektura ponadto Suliga i jego książka o tarocie zwłaszcza dla początkujących w tej dziedzinie ezoteryki
Jeśli chodzi o "Spór o duchy" to odpowiedź jest wyżej. Są tam opisane różne zjawiska paranormalne, przykłady, osoby zajmujące się nimi, zdjęcia. Dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć np. o OOBE, różnych duchach, monicjach, reinkarnacji itd.

Książka "Złe duchy i zjawiska paranormalne" opisuje np:
Cytat:20 lipca 1851 roku podczas defilady w bazie wojskowej Benicia w San Francisco na żołnierzy spadł ulewny deszcz krwi i czegoś, co przypominało wołowinę. 1 sierpnia 1869 r. hektar ziemi na farmie J. Hudsona z Los Nietos został zalany krwią, sierścią i strzępami mięsa.
(Fragment rozdziału Niesamowite opady)
Książka poparta konkretnymi przykładami, nazwiskami, datami, ilustracjami i relacjami o trudnych do wytłumaczenia zdarzeniach czy zachowaniach niezwykłych ludzi. Autor opisuje między innymi dziwne pożary, przypadki samozapłonów, przemieszczenia przedmiotów, destrukcyjne ataki złych duchów. Przedstawia ludzi posiadających nieprzeciętne zdolności, jak np. oglądanie wnętrza ludzkiego ciała, prześwietlanie wzrokiem przedmiotów, umieszczanie na kliszy zdjęć obiektów bez konieczności ich fotografowania, przyciąganie metalowych przedmiotów siłą woli. Opowiada o niesamowitych opadach, tajemniczych zniknięciach, dziwnych kręgach odciśniętych w zbożu, klątwach, które spełniały się w kolejnych pokoleniach.

Dawno ją czytałam i nie za bardzo pamiętałam, więc przekazuje to co znalazłam. Musze ją jeszcze raz przeczytać, żeby odświeżyć sobie trochę pamięć. Mruga2
Stron: 1 2 3