ParaMythology

Pełna wersja: Duchy Cmentarne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Na pierwszy rzut oka wygląda to zdjęcie całkiem normalnie. Zostało zrobione po to, by uchwycić wynik pewnej rozgrywki sportowej. Później, gdy przeszukano to zdjęcie dokładnie, zauważono coś niezwykłego. Po dokładnym przyjrzeniu widzimy (białe koło) młodego chłopca mającego coś w ręce i siedzącego na nagrobku i wyglądającego jakby śledził mecz.

[Obrazek: zusch1.jpg]

[Obrazek: zusch2.jpg]

Później, na cmentarzu zostało przeszukane dokładnie to miejsce i znaleziono w pobliżu tego nagrobka grób 10 letniego chłopca, który zmarł wraz ze swoim 2 letnim bratem.

~~~~~~~~~~***~~~~~~~~~~


[Obrazek: maedchenamfriedhof1.jpg]

Natomiast to zdjęcie pokazuje objawienie się dziewięcioletniej dziewczyny, która gdzieś na tym cmentarzu spoczywa. Ma ona błądzić się po tym cmentarzu. Zdjęcie zostało zrobione przez członka jednego z stowarzyszeń z "St. Helen" zajmujących się duchami.

Czy naprawdę chodzi tutaj o objawienie się ducha jest sprzeczne. Jednak zachowanie tego ducha jest nienormalne, dlatego, że to wygląda tak jakby ta dziewczynka ustawiła się specjalnie do zdjęcia.

[Obrazek: maedchenamfriedhof2.jpg]
wygląda jak robione w CS ponadto zdjęcia sa niewyraźne, wydaje sie ze to troche jest naciągane, ponadto na pierwszym zdjęciu jest biała aura a na drugim nie ma, gdzie tu sens? Prawda jest że są różne rodzaje duchów, ale wszystkie wyglądają i mają wspólne cechy, a tu nie mają na tych zdjęciach, albo któreś jest spreparowane, albo oba są naciągane.Dalej, dzisiaj dysponujemy skanerem ziemi, który skanuje do max 500m głębokości i 600 m szerokości w głąb ziemi i nie została znaleziona ta dziewczynka? dziwne moim zdaniem, chłopca znaleziono a dziewczynkę nie, co powoduje następne pytanie, z kolei co wiem to duchy nie lubią i nie chcą być fotografowane, a tu taka poza na zdjęciach?
Zdjęcia wyglądają na obrabiane, ale dzisiejsza technika pozwala na tworzenia praktycznie wszystkiego więc nie możemy stwierdzić, czy są przerobione, czy nie. Również zachowań tych istot nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Raz dany duch zachowa się tak, a kiedy indziej inaczej... Co prawda są bardzo podobne, ale nie te same. To, że nie lubią być fotografowane to też raczej mit. Prawdą jest, że jedne się nie ukażą, ale inne chcą zwrócić na siebie uwagę i dlatego dają się uchwycić obiektywowi.
Tak czy siak nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy jest to fotomontaż, dopóki nie dostalibyśmy oryginału do ręki i nie przestudiowalibyśmy go w paru programach. Krzysztofie, nie ma żadnej reguły co do objawienia się ducha, to może być aura, może to być mgła, orb, półprzezroczysta postać, lub po prostu zwykły cień. Moim zdaniem to drugie zdjęcie jest przerobione, na pierwszy rzut oka widać, że ta biała poświata jest "sztuczna".
mi właśnie chodziło o tą poświatę.
Macie inne ciekawe zdjęcia? Najlepiej takie co do których autentyczności macie większą pewność.
wejdź do nas na stronę i poczytaj niektóre artykuły z wypraw między innymi Góra Chełmo lub Bunkier w Jeleniu. Pozdrawiam! www.swn.net.pl
Zdjęcia te wziąłem z bardzo profesjonalnej strony niemieckiej. Myślę, że są one dosyć autentyczne i sprawdzone. Specjalistą od zdjęć nie jestem Mruga2
@Janek
Ciekawe zdjęcia oraz historie, czekam na więcej chyba że dołącze za jakiś czas :)
Czekamy na poprawę pogody, aktualnie nie ma możliwości przeprowadzenia jakiegoś śledztwa, gdyż zamarzniemy Happy
Stron: 1 2