ParaMythology

Pełna wersja: Magia nocy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W poszukiwaniu różnych książek dotyczących magii, w googlach wpadła mi w ręce książka magia nocy, jestem ciekawa co o niej myślicie
Magia nocy jest dosyć tajemniczą częścią magii. W zasadzie można mówić o niej jak o religii, gdyż to prawie jak religia. Wiem, że opiera się na energii cienia - nie jest to magia zła.
Energię magii nocy można wyczuć i to dosyć wyraźnie. Póki co nie próbowałem z nią nic nadzwyczajnego Uśmiech

Dla zainteresowanych lekturą: Magia Nocy
Pytam gdyż słyszałam o niej różne opinie łącznie z tą iż w ogóle ni powinna była powstać po zapoznaniu się z nią dość pobieżnym nie mam o niej jeszcze wyrobionego zdania choć pewnie przeraża mnie myśl dostania opiekuna i nauczyciela
Termin "Magia Nocy" jest wymyślony w celach marketingowych i aby wybudzić w ludziach wyobrażenie, i pożądanie. W rzeczywistości powyższy link nie ma nic wspólnego z "Magią nocy" bo takowej nie ma, i nawet nie ma nic wspólnego z Magią.

No cóż, tutaj pozostaje mi się zgodzić ze zbanowanym już userem Abraxasem.

Magia Nocy jako dziedzina, system czy tradycja nie istnieje.
Jest sztucznym marketingowym tworem, a jej zawartość jest po prostu przeinaczonymi elementami współczesnego czarownictwa (również tradycji eklektycznej wicca), tak aby były "mroczne", "cieniste" i "nocne". ^.^