ParaMythology

Pełna wersja: Rok 2012
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiele się słyszy, wiele się mówi, że rok 2012 będzie wyjątkowy. Ten rok ma być przełomowy, może katastrofalny. Przypuszczalnie rok ten będzie bogaty w zmiany jak żaden inny w dziejach ludzkości.

W tym krótkim temacie przedstawię kilka punktów, które świadczą o wyjątkowości roku 2012.

1. Słynne już przepowiednie starożytnych Majów, którzy dzięki obserwacjom astronomicznym od ponad 2000 lat wskazują, że w 2012 zacznie się nowa era, a jej narodzinom towarzyszyć będzie cierpienie i krew (jak każdemu z Słońc w mitologii Majów), a także nadzieja.

2. Od jakiegoś czasu nasiliły się burze na Słońcu - wszystko zaczęło się od roku 1940, a szczególnie widoczne są od 2003 roku. Fizycy badający te anomalia są zgodni, że aktywność Słońca będzie jeszcze gwałtownie wzrastać, a kulminacja nastąpi właśnie w 2012 roku.

3. Z większa opisane już burze Słoneczne mają wpływ na burze ziemskie. Zapamiętane huragany z 2005 roku; tj. Katrina, Rita, Wilma; zbiegły się z najbardziej niespokojnymi tygodniami od kiedy rozpoczęto obserwacje Słońca.

4. Ziemskie pole magnetyczne, czyli nasza najważniejsze ochrona przed szkodliwym promieniowaniem z kosmosu słabnie; pojawiają się w nim dziury wielkości Kalifornii. Możliwe, że już zaczęło się przesuwanie biegunów (które w końcu zamienią się miejscami), co siłę pola magnetycznego praktycznie zmniejszy do zera.

5. Rosyjscy metafizycy sądzą, że Układ Słoneczny przesuwa się przez międzygwiezdny obłok energii. Obłok ten bardzo destabilizuje zachowanie Słońca co z kolei ma wpływ na atmosferę wszystkich planet będących w układzie słonecznym. Według naukowców najgorsze lata przypadną na okres od 2010 do 2020 roku.

6. Fizycy z uniwersytetu Berkeley, ci sami, którzy odkryli że 65 milionów lat temu na Ziemię uderzyła kometa lub asteroida (powodując zagładę dinozaurów i 70% życia), teraz twierdzą, że czeka nas kolejna megakatastrofa.

7. Grozi nam też erupcja superwulkanu Yellowstone, który wybucha z niewyobrażalnymi skutkami co 600-700 tysięcy lat. Ostatni wybuch miał miejsce 74 tysiące lat temu i spowodował wyginięcie 90% populacji ludzkiej.

8. Interpretując wschodnie systemy filozoficzne (I Ching, chińskiej Księgi Przemian i teologii hinduistycznej) da się wyciągnąć wniosek, że mówią one o roku 2012.

9. Przynajmniej jedne naukowe oględziny Biblii odsłaniają przepowiednię, że koniec świata ma nastąpić w 2012 roku.
Istnieją również grupy, które twierdzą, że koniec świata musi poprzedzić III wojna światowa i dążą, aby ta nastała.

W drobnym skrócie opisane przepowiednie, bądź badania naukowe stwierdzające wyjątkowość roku 2012. Jeśli czas pozwoli opiszę każdy punkt z osobna w osobnych tematach Mruga2
" Fizycy z uniwersytetu Berkeley, ci sami, którzy odkryli że 65 milionów lat temu na Ziemię uderzyła kometa lub asteroida (powodując zagładę dinozaurów i 70% życia), teraz twierdzą, że czeka nas kolejna megakatastrofa. "

Od kilku lat interesuję się tymi informacjami i mniej więcej od roku 1997 naukowcy trąbią o jakiejś wielkiej zagładzie...
Mam cichą nadzieję, że Ziemia będzie żyła wiecznie, a człowiek nauczy się ją szanować i dzięki temu unikniemy zagłady, czy innej katastrofy...
Nic nie trwa wiecznie, ale ziemia będzie istnieć, do póki nie umrze jedyny człowiek o czystym sercu. Gdy go zabraknie, ziemię pochłonie ciemność. To jest jedna z prawdziwych teorii o końcu świata, według mnie.
Co będzie to będzie, jedyne co mogę dodać to fakt, że przeżyłem już kilka "końców świata", Wy zresztą tak samo Mruga2
W "Rozmowy w Toku" byli ludzie, jeden to mówił do kryształowej czaszki z filmu Indiana jones, drugi, ze kosmici przylecą, a on nie jest z tego świata, trzeci że planeta sie rozbije o naszą reszty nie pamiętam Mruga2
Istnieje dosyć złożona i bardzo interesująca teoria związana z kryształowymi czaszkami, ale to nie te z Indiana Jones. W skrócie (jeśli nic nie pomyliłem) czaszki zawierają wiedzę o przeszłej kulturze, która była bardziej zaawansowana od naszej. Owa kultura zrobiła coś strasznego i dlatego przestała istnieć.

Dla mnie teoria ta jest raczej dobra dla książki, gdyż badania owych niecodziennych rzeźb wskazują, że zostały wykonane około XIX wieku. Mruga2
Marcel wiem, ale jego miniaturka była identyczna jak z tego filmu Mruga2 PS: te czaszki to "kell shube" to znaczy wiedza pochodzenia Mruga2
Oglądanie ścieżek Losu też nic nie daje-już sprawdzałem.
Nie można nic zobaczyć po 2012 roku jakby Przyszłość czekała na coś co zmieniłoby wszystko-dosłownie i w przenośni.Samo zdarzenie okrywa "mgła".

Choć mogę wam powiedzieć jakie są możliwości.
*Jest 2% szans że ludzkość zginie całkowicie.
*Jest też możliwość że zginie ponad 80% ludzkości(jakieś 40%)
*Możliwość że ludzie nie zginą w tak wielkiej skali-11%
*Możliwość że Obcy pojawią się w tym lub następnym roku by nawiązać kontakt-28%
*Możliwość przejścia w inny stan gęstości(nie w tym roku ani w następnych bliskich)-41%
Reszty też jest mnóstwo i nie mam czasu tego opisywać.Nie dziwcie się ze procenty nie pasują do 100% bo to jest mój własny osobisty przelicznik odliczany oddzielnie.Każda sprawa została tak obliczona.

Moi kochani, znalazłam filmik, gdzie pracownik NASA twierdzi, że 21.12.2012 będzie kolejnym dniem. Niestety jest po angielsku bez polskich napisów. Tłumaczę ze słuchu najważniejsze informacje ^^ jak coś źle przetłumaczyłam, PROSZĘ o korektę Uśmiech




Na początku wspomina o Kalendarzu Majów, wspomniana data jest zapewne "końcem ich kalendarza" jednak tak naprawdę kalendarz się nie kończy a jest to koniec jednego okresu i początek drugiego. Tak jak nasz "stary" kalendarz kończy się 31 grudnia, ale 1 stycznia zaczyna nowy.

Fikcja vs Fakt (0:32 sek)
Niburu lub Planeta X
Ma ona przelecieć bardzo blisko Ziemi i spowodować katastrofę (zderzenie).
Widziana była (prawdopodobnie) dawno temu i tysiące astronomów przeszukuje niebo każdej nocy i z pewnością by ją zauważyli. NASA ukrywa informacje i wywołuje panikę wśród ludzi.

Burze solarne (1:20)
Niektórzy twierdzą że 21.12.2012 roku będzie solarna burza
Nie istnieją te burze, słońce jest aktywne od maximum do minimum w okresie ok 11 lat i swoje maximum ma osiągnąć w roku 2013.

Zrównanie się planet (1:50)
Zrównanie ma spowodować negatywne efekty na Ziemi i katastrofę.
Po 1 w grudnie nie będzie takiego zrównania. Nawet jeżeli by było, nie oddziałują na siebie. Jedyne dwa obiekty które na Ziemię działają to Księżyc, który jest bardzo blisko, oraz masywne Słońce które także jest dość blisko.

Wędrujące osie pola magnetycznego (2:25)
Jedna z teorii mówi, że 21.12.2012 roku pola magnetyczne się zamienią. Ale nie mogą się zamienić gdyż orbita Księżyca obraca się wokół ziemi w poziomie i jest ustabilizowana. Czasami pole magnetyczne faktycznie się zmienia ale ostatnio raz było to ok 740 tys lat temu. Nie ma dowodów że stanie się tak w grudniu. Gdyby się tak stało musielibyśmy przekalibrować nasze kompasy.

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów(3:09)
(20.02.2012, 16:03)Marcelo napisał(a): [ -> ](...) Owa kultura zrobiła coś strasznego i dlatego przestała istnieć.

Może mowa o Atlantydzie?
Podobno niezbyt fajnie tam się działo - od badań genetycznych po użycie broni jądrowej.