ParaMythology

Pełna wersja: Metody Obrony
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Opiszę tu metody obrony, niekoniecznie czysto psychicznej.
Najpierw zacznijmy od najprostszych metod.


Fioletowy Ogień
Stanowi niezły środek obrony przed astralną dziczą. Z jakiś nieznanych mi przyczyn one się go boją. Być może przypomina im człowieka wysoko rozwiniętego duchowo. Po prostu wywołujesz ten ogień przy pomocy wyobraźni i czucia i zapalasz wybrany przedmiot np.poduszkę.

Imię Jezusa
Po przetłumaczeniu Jego imienia pierwotnego brzmi ono JACHES co oznacza- Światło jest moją bronią,uciekaj przed moją Mocą.
Osoby niewierzące mogą go używać.

Odwracanie uwagi
Błędem jest zwracać uwagę na wyczyny ducha czy jego ataków.
To tylko dodatkowo go zachęci i podładuje.

Modlitwa
Pozwala się nam skoncentrować i odeprzeć atak. Możemy wtedy liczyć na pomoc Aniołów bądź Boga.
Modlitwa to rodzaj czaru, zaklęcia które skupia twoje energie i koncentrację na Celu.

Symbole
Takie jak np.krzyż dadzą ci obronę i spokój przed atakami każdego rodzaju. Nawet jeśli w to nie wierzysz. Tylko żebyś nie negował.
Pentagram w kole też się przyda- symbolizuje moc żywiołów chroniących.

Pomoc Aniołów
Metatron jest najpotężniejszym z nich. Ale nie można prosić anioła a byle bzdurę- poproś o naukę jak sobie z atakami poradzić.

Słowa
EXARP- Odpędzenie negatywnych mocy
HCOMA (czytaj:HKOMA)- Oczyszczenie
NANTA- Okrążenie
BITOM- Konsekracja

Imię BOGA
Brzmi ono- IAD. Wezwij siłę BOGA w razie potrzeby.


Niedługo dokończę
Enoch
Cytat:Imię Jezusa
Po przetłumaczeniu Jego imienia pierwotnego brzmi ono JACHES co oznacza- Światło jest moją bronią,uciekaj przed moją Mocą.

Skądś to niby wytrzasnął?

Modlitwa to nie czar.

Obwieszenie się symbolami także nie ochrania samo w sobie.
Noszenie krzyża nie uczyni Cię przecież świętym ;p

w wielu kulturach anioły i demony to jest to samo

Cytat:Słowa
EXARP- Odpędzenie negatywnych mocy
HCOMA (czytaj:HKOMA)- Oczyszczenie
NANTA- Okrążenie
BITOM- Konsekracja

Powiem "bitom" i odeprę tym atak. jasne.

Cytat:Imię BOGA
Brzmi ono- IAD. Wezwij siłę BOGA w razie potrzeby.

Jakiego boga?

Naprawdę ogranicz gry i fantastykę. Leci kolejny minus za szerzenie bzdur.
PS: kurde, są limity oceniania userów ;p to jutro dostaniesz minusa
Cytat:Modlitwa to nie czar.

Racja, modlitwa to inwokacja do Boga i innych świętych.

Cytat:w wielu kulturach anioły i demony to jest to samo

Wreszcie nawet w chrześcijaństwie i judaizmie demon to anioł, który upadł.

Cytat:Słowa
EXARP- Odpędzenie negatywnych mocy
HCOMA (czytaj:HKOMA)- Oczyszczenie
NANTA- Okrążenie
BITOM- Konsekracja


Jak ty sobie to wyobrażasz? Skąd to wziełeś? To tak jakbym powiedziała "cabum" i coś wybuchło.

Cytat:mię BOGA
Brzmi ono- IAD. Wezwij siłę BOGA w razie potrzeby.

Jest wiele bożków.. Konkretniej
Obrony przed czym/ kim ?
Jeżeli przed odwiedzinami demonów i zmarłych w naszych snach i nie tylko, to bardzo proszę, te które ja znam z ksiązki Roberta Bruce.
Czosnek, koniecznie pokrojony, albowiem wtedy wydziela siarkę, która skutecznie odstrasza wszelkie byty.Można kawałki czosnku włozyć pod poduszkę.
Wizyty osób zmarłych i wszelkiej maści bytów, odwiedzających nas czasem w snach i nie tylko, mamy z głowy.
Poza tym- zapalone światło.
Są jeszcze zbiorniki wodne i węże wypełnione płynącą wodą, ale te zabiegi wymagają nieco pracy.
Czosnek i zapalona lampka, w zupełności wystarczą.
Cytat:Czosnek i zapalona lampka, w zupełności wystarczą.
Czosnek śmierdzi i jest zdrowy bo zawiera naturalne antybiotyki. Jest leczniczy i ,dlatego przypisuje się mu moce odpędzania złych mocy i innych takich.
Co do zapalonej lampki hmm... Tu akurat odpowiedzi trzeba szukać w psychologii. Masze mózgi czasem są niedorzeczne. Głupie światełko powoduje ,że jesteśmy spokojni i się nie boimy tego czego nie widać. Trochę dziecinne podejście.
Wiele jest roznych energii i osob, nalezaloby sie najpierw zastanowic- przed czym ktos sie chce bronic? wspomniane przez Resnera wyzej metody maja swoj sens i racje bytu. Ale nalezy pamietac o tym, zeby nie wyolbrzymiac sobie zagrozen, bo mozna popasc w psychoze. Bez wzgledu na rodzaj wyznawanej wiary uwazam, ze modlitwa nikomu nie zaszkodzi, czasem dziala kojaco. Fajnie miec poczucie, ze jakas Sila Wyzsza nad nami czuwa i chroni. Poza tym, nalezy zadbac o swoje "wewnetrzne wibracje" i nie dopuszczac do siebie zlych emocji, nie zyczyc zle nikomu itd. Jesli ktos dba o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, uprawia sporty, ma kontakt z natura, otacza sie tym co pozytywne, to mysle ze przy tak wysokich wibracjach nie powinien miec problemow. Poza tym- wiara w siebie, wazna sprawa. Zadowolenie z siebie, z tego co sie ma i kim sie jest (akceptacja nawet wlasnych wad), radosc zycia. To wszystko ma wplyw na mocne poczucie wlasnej wartosci. Wzielam temat troche od strony psychologii ale to w glowie rodza sie czasem problemy, ktorych nie ma. Ps. Czosnek lubie jesc ale pod poduszke? raczej nie usnelabym, ze wzgledu na zapach :P To juz wole zapach lawendy i swiatlo lampy solnej, ma cieply blask i jonizuje powietrze. Uśmiech
słuchaj, ten ogień to w wyobraźni czy dzięki magii, bo próbowałem ( w realu) tego pierwszego i jakiś się chyba na mnie wnerwił...