ParaMythology

Pełna wersja: Pierwsza rodzina
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wszyscy wiemy iż pierwszymi ludźmi byli Adam i Ewa. Ich życie wydawało się dosyć nudne- dopiero po wypędzeniu z Edenu nabrało właściwego sobie tempa i rozwoju. Co każe nam przypuszczać że wszystko to sobie BÓG zaplanował...

Adam i Ewa mieli dwóch synów- Kaina i Abla.
Malo kto jednak wie iż mieli jeszcze jednego syna o imieniu Set.
Potem wzmianki o innych dzieciach jakoś nie przetrwały. Ale na pewno było ich sporo. Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści więc dzieci na pewno było dużo.

Abel dożył wieku młodzieńczego a Kain miał żonę i jednego syna, Henocha, na którego cześć zbudował miasto Henoch. Nie wiadomo nic o śmierci Kaina- być może dożył podobnego wieku co jego ojciec.

Set- trzeci, po Kainie i Ablu, syn Adama i Ewy, ojciec Enosza. Zapoczątkował on ród Setytów. Żył 912 lat.
Od niego w prostej linii wywodził się Jezus Chrystus.


Jak widzimy wszystko się zazębia.

Warto wspomnieć o przypuszczalnej trzeciej osobie przed dziećmi Adama i Ewy.

Pierwszy jasny opis Lilith jako żony Adama zawiera anonimowe dzieło średniowieczne Alfabet Ben-Sira. Według tekstu została stworzona mniej więcej w tym samym czasie, co Adam – lecz nie z żebra. Nie zgodziła się ze służalczą rolą (prawdopodobnie podczas stosunku płciowego) i porzuciła męża. Opuściwszy Raj, urodziła Liliny (Dżiny w wersji islamskiej) poczęte z Adamem, które również porywały dzieci. Adam błagał Boga o przyprowadzenie Lilith z powrotem. Zostały za nią wysłane trzy anioły: Senoy, Sansenoy i Semangelof. Zagroziły one zabijaniem setnej części dzieci Lilith każdego dnia, póki ta nie powróci do Raju. Lilith w odpowiedzi obiecała, że będzie składać ofiary z potomków Adama i Ewy (będą jedynie ocaleni ci, który noszą amulet z imionami trzech wspomnianych aniołów). Do Raju nigdy nie powróciła. Wstąpiła do piekieł, gdzie została kochanką najwyższego szatana w hierarchii piekła.


Tak więc poznaliśmy już pierwszą rodzinę i ich bliskich.
Na koniec by artykuł był lepszy i by zadowolić męską część forum... Mruga2

[Obrazek: 314px-Lilith_%28John_Collier_painting%29.jpg]
Od razu męską część forum, a dla żeńskiej gdzie obrazek? ;P
Ale do tematu, obiło mi się o uszy, że Lilith została sukkubem, właściwie pierwszym - ich królową.
Tak, to królowa sukubów.
Dla was jest wąż Mruga2
a ja pomimo 100% zdeklarowania heteroseksualności lubię popatrzeć na prawdziwe kobiece piękno Uśmiech
Ja naturalnie też Mruga2
Jestem ciekaw co się stało z Kainem- czy umarł czy nadal żyje.
Podejrzewam że nie żył dłużej niż Adam.
Pierwsi ludzie żyli około 1000 lat a dziś... pomału to odzyskujemy.
Ja też Nieśmiały2
Swoją drogą o tym także słyszałam, ale czemu właściwie średnia wieku tak drastycznie zmalała?
Nie ma nigdzie wzmianek o Kainie?
Zmalała z powodów nieznanych.
niektórzy myślą że pierwsi ludzie powstali od Obcych. Ale potem gdy zaczęli rozmnażać się tylko w swoim gatunku średnia wieku drastycznie malała. W średniowieczu to było nawet około 30 lat.

Co do Kaina... mam kilka pogłosek, które nie mam jak potwierdzić.