ParaMythology

Pełna wersja: Pochodzenie duchowe :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
(15.11.2014, 22:23)Tygrys napisał(a): [ -> ]
(15.11.2014, 20:24)Ifryt napisał(a): [ -> ]Kiedy dusza człowieka połączy się z tak zwaną duszą wcieloną to budzi się w człowieku Bóg. Tyle tylko że nie każdy z każdym chce się łączyć, bywa że są siebie niegodni i wtedy jest walka o dominację, człowiek jest wewnętrznie rozbity i niekompletny.
Dusza która znajduje się w człowieku jest kompletna czyli, nad świadomość + świadomość + podświadomość. Nad świadomość czyli Jaźń, ( jest cząstką Stwórcy to my) - czyli jaki wniosek ze jesteśmy Bogami w fazie rozwoju. Jej miejsce znajduje się w czakramie serca. Świadomość znajduje się w umyśle i tam zarządza ciałem mając do dyspozycji 5 zmysłów podświadomość i zebrane i zagnieżdżone tam nasze myśli, czyli jest takim operatorem i on decyduje przeważnie, czyli takim przewodnikiem. Podświadomość znajduje się również w czakramie serca, jego zadaniem jest uczenie się, przechowywanie wszystkich zdobytych wiadomości, odpowiedzialne za wszystkie emocje kreatywność, siłę, jest ślepa, i wszystko bierze na poważnie. Bardziej ogólnie to; Jaźń to mądrość, świadomość to byt, podświadomość to siła. Wszystko stanowi jedność.
Dziękuje za wyjaśnienie Tygrysie Uśmiech
Ja sam niemam serca do takich szczegółów i skupiam się na przesłaniu, mam za słabą psychikę żeby sobie tymi wszystkimi szczegółami głowę zawalać.
Czowiek jest istotą kompletną jak piszesz, tylko powinien wykorzystać wszystko co ma a nie się dzielić na ciała, dusze wcielone itp...
Oczywiście można to sobie robić ale ze świadomością że to tylko pewna konwencja a nie brać to na poważnie.
Fajnie jednak że są tacy co do szczegółów trochę serca mają, wiele mi się rozjaśniło dzięki takim ludziom dlatego jeszcze raz dziękuje Uśmiech
Stron: 1 2 3 4 5 6