ParaMythology

Pełna wersja: Archanioły na każdy dzień
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Archanioły na każdy dzień

Archaniołowie są najważniejszymi Aniołami ludzkości. Mają ogromny zakres działania, który dotyczy miedzy innymi postępu i ewolucji. Żyją w przenikającym je boskim Świetle i przekazują je do otwartych ludzkich serc. Chronią ludzkość przed siłami mroku, stawiając im opór. Ponadto prowadzą ludzi, kierują nimi, przesyłając im impulsy do wielkich ogólnoświatowych zmian. O ile niektóre Anioły opiekują się jednostkami ludzkimi, Archaniołowie przewodzą całej ludzkości. Są także wodzami zastępów anielskich i siłą wykonawczą boskości.

Najczęściej źródła podają imiona 7 Archaniołów, jednakże w zależności od autora nawet w obrębie owych siedmiu anielskich dowódców poszczególne imiona różnią się od siebie. Jest to całkowicie zrozumiałe, kiedy uświadomimy sobie, że wszystkie anielskie imiona są symboliczne i maja za zadanie ułatwić nam zrozumienie aniołów.

[Obrazek: 9-1.jpg]
Oznaczam sprawiedliwość i prawdę. Żyję uczciwością.

Niedziela - Archanioł Michał - kolor niebieski
Imię Michał oznacza z Izraelskiego "Podobnego Bogu". On jest Archaniołem, którego przyzywamy w naszej walce przeciw negatywnościom. Pomaga odnaleźć wewnętrzne światło. Historycznie jest obrońcą zarówno Izraela, jak i kościoła katolickiego. Jest patronem policjantów, żołnierzy i małych dzieci, a także opiekuje się pielgrzymami i obcymi ludźmi. Archanioł Michał jest ognistym wojownikiem, Księciem Niebiańskiej Armii, która walczy w imię prawa i sprawiedliwości. Daje wsparcie wszystkim, którzy znajdują się w strasznym ucisku. Michał jest też dawcą cierpliwości i szczęścia.

Możemy modlić do Michała, aby pomógł nam uporać się z naszymi negatywnościami. Kiedykolwiek zostajemy wystawieni na próbę, może pomagać nam, dodając wytrzymałości i podnosząc naszego ducha ku piękniejszej wizji życia. Michał istnieje, aby kierować i chronić nas przed niesprawiedliwością oraz pomagać nam w otwieraniu się do tego, co jest wieczne i trwałe. Możemy prosić go o pomoc w jakimkolwiek trudnym położeniu, gdzie czujemy się zasypani problemami lub osamotnieni potrzebujemy oparcia.

Archanioł ten opiekuje się podróżnymi, ochrania tego, kto się do niego zwraca o pomoc, a także jego dzieci i bliskie osoby. Ułatwia też przeprowadzki, przemieszczanie się. Najlepiej zwracać się do niego w niedzielę, ale można i codziennie.
Po modlitwie do Archanioła Michała wyobraźmy sobie, że otaczamy osoby, które chcemy ochronić anielską mocą, obłokiem niebieskiego koloru.

[Obrazek: 9-2.jpg]
Poniedziałek - Archanioł Jophiel - kolor żółty
Archanioł Jophiel był pierwszym aniołem wymienionym w Biblii, jako anioł który wyprowadził Adama i Ewę z Edenu po zjedzeniu zakazanego owocu. Jego imię oznacza "piękno Boga", jest Archaniołem Trzeciego Promienia, opiekunem raju i patronem artystów (dlatego jest przedstawiany z fletem). Jako Archanioł Oświecenia uczy ludzi jak odnaleźć moc światła w swoim wnętrzu, prowadzi do duchowych doświadczeń.

Archanioł Jophiel pomaga w przyswajaniu informacji, nauce i zdawaniu egzaminów, walce z ignorancją i ciemnotą, wyjawia na światło dzienne złe posunięcia rządów i korporacji. Archanioł Jophiel wspiera oczyszczanie planety i wnosi piękno, pasję, inspirację i kreatywność w życie ludzi. Kolor świecy palonej z intencją do Archanioła Jophiela to żółty, jego kamień to cytryn.
Można zwracać się do niego o pomysł, natchnienie, inspirację, pomoc w rozwiązaniu problemów.

[Obrazek: 9-3.jpg]
Wtorek - Archanioł Chamuel - kolor różowy
Imię Archanioła Chamuela oznacza „ten, który widzi Boga”. Pomaga on nam zlokalizować ważne części naszego życia.

Wezwij go, by znaleźć nowy związek oparty na miłości, nowego przyjaciela, nową pracę lub jakikolwiek zagubiony obiekt. Gdy już nowa sytuacja zostanie określona, Chamuel pomoże ci poradzić sobie z nią i budować ją. Jeśli potrzebujesz pomocy w naprawieniu jakiegokolwiek nieporozumienia w sprawach osobistych, czy w pracy, poproś go o nią.


[Obrazek: 9-4.jpg]
Jestem posłańcem przekazującym wiadomości miłości, braterstwa i wolności.

Środa - Archanioł Gabriel - kolor biały
Tradycyjnie Gabriel jest posłańcem Słowa Bożego. Jego imię oznacza "Bóg jest moją siłą". Zarządza tajemnicą wcielenia wszystkich dusz, które przychodzą na świat i naucza nas wszystkich, jakie posiadamy talenty i jakie zadania mamy na tym świecie do zrealizowania. Jest patronem małych dzieci, opiekuje się i karmi dziecko, szczególnie zaspokajając jego potrzebę miłości. Prowadzi nas do uwolnienia naszego wewnętrznego dziecka słowami czułości i miłości. Jego kierująca ręka jest zawsze tam, gdzie trzeba chronić to, co jest naturalne i czyste wewnątrz nas.

Gabriel pomaga znaleźć mądrość w naszych fizycznych ciałach i poznać nasze osobiste prawdy. Szanuje absolutną indywidualność każdej osoby. Może też pomagać nam żyć zgodnie z naszymi prawdami, z poszanowaniem naszych talentów i darów. Może pomagać odnaleźć odwagę życia z głębokim poznaniem naszych wewnętrznych zdolności otrzymanych od Boga. Gabriel też może pomagać w rozwoju korzystania z naszych indywidualnych darów i w pełnej samorealizacji.

Najistotniejszy dar Gabriela dla nas to rozwijanie naszej siły i naszego przeświadczenia o tym, że każdy z nas wnosi bardzo wartościowy wkład do duchowego rozwoju ludzkości po prostu przez samo bycie tym, kim się jest. Pomaga określić prawdę w sytuacjach, gdzie jest konflikt między wiernością prawdzie i tym, co jest reprezentowane jako prawda. On pomaga widzieć co jest słuszne dla nas w każdej sytuacji, gdzie jesteśmy kierowani naszym wglądem i intuicją. Gabriel zapala światło wewnątrz naszych serc i pomaga nam zobaczyć, jaka jest najlepsza ścieżka, którą powinniśmy podążać dla naszego najwyższego dobra i największej radości.

[Obrazek: 9-5.jpg]
Jestem wzmocniony i uzdrowiony przez moc Bożej miłości.

Czwartek - Archanioł Rafael - kolor zielony
Rafael jest duchowym źródłem wszystkich kuracji i jako posłaniec Bożej opatrzności przynosi uzdrowienie wszystkim, którzy szukają całości. Reprezentuje definitywną, podstawową kurację wszystkich problemów, którą jest zawsze powrót do Źródła. Rafael pomaga nam uzdrowić nasze ciała, umysły i serca. Pomaga nam osiągnąć zdrowie i jedność. Ofiarowuje ulgę wszystkim, którzy cierpią i potrzebują uzdrowienia, a kiedykolwiek może - łagodzi ból. Kiedy otwieramy nasze serca na uzdrowienie, Rafael prowadzi nas do uzdrowicieli, terapeutów i doradców, którzy są dla nas najbardziej odpowiedni. Rozbudza w nas wzięcie odpowiedzialności za własne zdrowie. Uruchamia naszego wewnętrznego uzdrowiciela, który najlepiej wie, co jest najlepsze dla naszego zdrowia i witalności.

Rafael może pomagać nam dostrzec uzdrawiające lekcje w chorobie i zrozumieć, jakim cierpieniem można czegoś się o sobie nauczyć. Kiedy wybieramy zdrową ścieżkę, jego duch prowadzi nas do osiągnięcia maksymalnego zdrowie.

Anioł ten przekształca nasze chore umysły i serca, abyśmy mogli dotknąć jego skrzydła i uzyskiwali dostęp do jego Bożych darów. Rafael zawsze chętnie prowadzi nas do jedności i harmonii. Wystarczy tylko tego zapragnąć.

Po modlitwie do Archanioła przeprowadzamy wizualizację - wyobrażamy sobie promień zielonego światła skierowany na organ, który wymaga uzdrowienia.

[Obrazek: 9-6.jpg]
Jestem wypełniony Bożym Światłem. Jestem wiecznie promiennością, kochaniem i mądrością.

Piątek - Archanioł Uriel - kolor purpurowy
Uriel, którego imię znaczy: "Światło Boga", jest Aniołem, przynoszącym rodzajowi ludzkiemu poznanie i zrozumienie Ducha. Jest najbardziej promiennym Aniołem i został przedstawiony jako schodzący z nieba na ognistym wozie ciągniętym przez białe konie.
Uriel bywa postrzegany jako najbardziej bystrooki ze wszystkich aniołów. Często jest przedstawiany z płomieniem wiedzy w otwartej ręce, który prowadzi rodzaj ludzki do zdrowia i dobrobytu. Jeśli ta wiedza jest nadużywana, wówczas Uriel dostarcza Bożą zemstę. Uriel pomaga nam zrozumieć, dlaczego wszystkie rzeczy są takimi, jakimi są. On pomaga zaufać Bożemu planowi i uwierzyć, że wszystkie pojawiające się sytuacje i wybory są ostatecznie dla naszego najwyższego dobrego i wielkiej radości.

Uriel pomaga przetłumaczyć nasz wewnętrzny głos i zrozumieć nasze sny. Prowadzi nas do brania większej odpowiedzialności za własne życie. Z jego pomocą mamy możliwość zrealizować nasz potencjał jako prawdziwie twórcze istoty. Uriel pomaga nam odnaleźć nasze wewnętrzne światło i promieniować jak słońce, kiedy wyrażamy pełnię miłości i wewnętrznego piękna. Przynosi spokój, czuwa nad rozwojem psychicznym, spokojem, daje zgodę między ludźmi.


[Obrazek: 9-7.jpg]
Sobota - Archanioł Zadkiel - kolor fioletowy
Archanioł Zadkiel ma moc oczyszczania i spalania w fioletowym ogniu wszystkich podłączeń, niewidzialnych więzów, które hamują dalszy rozwój człowieka i nie pozwalają rozwijać się duchowo. Otrzymujemy wtedy dar uwolnienia.

Archanioł Zadkiel pomaga przebaczyć krzywdy i dawne urazy, tym wszystkim, którzy nas w jakikolwiek sposób skrzywdzili. I kiedy przebaczysz tak naprawdę ze szczerego serca, wtedy Archanioł Zadkiel poprowadzi Cię ku temu co NOWE.

Kiedy poprosisz Archanioła Zadkiela lub Archaii Przemiany o pomoc, Anioły te napełnią Twoje serce twórczą energią, dzięki której z łatwością pokonasz życiowe przeszkody. Odzyskasz pewność siebie, a w swym sercu zachowasz skromność, łagodność i dobroć.

Jego interwencja oczyszcza wszystko i ze wszystkiego. Fiolet to barwa, za pomocą której można usunąć nawet negatywną karmę.


Źródło 1 Źródło 2 Źródło 3