ParaMythology

Pełna wersja: Punkt Świadomości
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nasza Świadomość jest umieszczona w głowie.
Te stwierdzenie wzięło się stąd że mamy takie odczucie.
Nie potrafimy jednak dokładnie określić gdzie się znajduje.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRVWkcnFOKhPdYjRqDgb-t...O9u01oKpSQ]

Niewielu ludzi ma pojęcie iż Punkt Świadomości znajduje się między oczami a jeszcze mniej że można go przesuwać i nim manipulować.
Ten punkt nie jest przyczepiony na stałe.

A więc skoncentruj się na tym punkcie. Poczuj go.
Jest chłodny choć szybko zmienia temperaturę więc uważaj.
Wygląda jak półprzezroczysta kula wody w której wędrują małe pęcherzyki powietrza.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQokUYsnH_NvoYNoj1h41o...mCA3m33JWh]

Rozlej teraz swą świadomość. Pomyśl że zachowuje się jak woda. Niech łagodnie spłynie po kręgosłupie, mięśniach i organach. Poczuj odprężenie. Jakby wodospad... Nie staraj się nad tym panować, pozwól by samo wszystko się działo.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSMh5Q-dpgkGx2YM6RVy_x...9cAfWfsAKQ]

Niech cała twoja świadomość ogarnie ciało. Mięśnie praktycznie same zaczną się rozluźniać. Możesz odczuć że odrywasz się lekko od ciała. Czujesz przyjemne ożywienie, energia w ciele szybciej krąży.

Zbyt skoncentrowany Punkt będzie Ci tylko przeszkadzał w koncentracji. Czasami lepiej jest dać sobie na luz i go rozsunąć.
Jeśli jednak musisz na krótko silnie się skoncentrować to zbierz go w jeden, silnie skoncentrowany punkt.

Teraz już wiesz jak manipulować Punktem Świadomości.
Resztę odkrywaj sam- da Ci to więcej niż ja jestem w stanie Ci dać.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTegvPAqm1O431uDHdJBFL...zpOlzDoQ_V]
Osobiście mam tak, że gdy czytam jakieś wskazówki co do rozwoju tak jak na przykład tutaj to Enoś wspaniale opisał podświadomie sama to robię. Tym razem jednak nie starałam się nawet tego w jakiś sposób zatrzymać.
Muszę przyznać, że uczucie jest wspaniałe. Moim żywiołem jest w szczególności woda, więc może mi było łatwiej, nie wiem. W każdym razie to odprężenie jest wspaniałe. Czułam się tak, jakbym leżała na tafli jeziora zupełnie rozluźniona, a woda opływała moje ciało delikatnie mną kołysząc.
Wspaniałe uczucie, polecam każdemu Happy
Niestety mam to samo i nie zawsze chce od razu to i tak samo wychodzi T_T