ParaMythology

Pełna wersja: Relaks
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQX6N4K5TTqgsdGOJlVCBH...P_piDMWmo6]
W dzisiejszym życiu stres i napięcie towarzyszą nam na co dzień.
Rośnie w nas aż w końcu się załamujemy i pojawia się depresja i choroby.
Jedynym rozwiązaniem jest relaks.
W tej kwestii powinnyśmy brać przykład z kotów. One najlepiej wiedzą jak się relaksować Mruga2
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSHdwPFRRmHLdtH97edJwn...jJjjgxNTyz]

"By napięcie zeszło w pięcie,
przygotuj swoje piękne miejsce"



MIEJSCE WYPOCZYNKU
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcS0pKzLuie2X1aK1J4IPlo...jdhQg6Ox8w]
Nasz umysł potrzebuje wypoczynku. Tak samo ciało- bez spadku napięcia dochodzi do poważnych powikłań zdrowotnych.

Więc zamknij oczy i utwórz swój wyobrażony krajobraz. Swoje miejsce w którym będziesz odpoczywać. Wybierz ciepłe barwy- zimne spowodują tylko napięcie i niepokój. Zrezygnuj nawet z błękitnego czy fioletowego, a zaserwuj sobie ciepłe pomarańcze i żółte barwy.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcR6iXL5wbMRB6h0p1UT8v-...GEosZavqMA] [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSYZJUacPRi_7oSX7lB7u5...V3M1rvwvYA]
Takie widoki spowodują że napięcie samo zejdzie z umysłu a wraz z umysłem i ciało się odpręży.

Najlepsze jest to że mózg nie widzi różnicy między wyobraźnią a realnością i wykonuje wszystko tak samo. To daje nam wszystko co najlepsze. Szkoda tylko że zapominamy o jednej ważnej rzeczy która psuje wszystko...

Ważne jest by głównie odczuwać atmosferę rozluźnienia niż widzieć gdyż widzenie dodatkowo nas męczy i powoduje napięcie mięśni by były gotowe do poruszania. Problem jest spory gdyż większość technik opiera się na wizualizacji co jest utrudnieniem dla większości. Ponadto wyobraźnia pobudza nas do działania i przygotowuje nas do wysiłku.

Przykład
Leżę na polanie. Pode mną miękka trawa, a przez drzewa prześwituje słońce grzejąc moje ciało. Czuję ciepły wiatr na twarzy który daje orzeźwienie. Moje ciało nagrzane przez słońce relaksuje się. Odczuwam przyjemność i miłe uczucie senności.

Prawda, że proste?
Chodzi o to by nie zmuszać się do wizualizacji gdy znacznie łatwiej jest nam odczuwać i przywołać wspomnienia dobrych chwil.


Głęboka Relaksacja kluczem do transu
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTL8PmmjQmg8SescOgXvit...EU8fIzUcBd]
Trans następuje tylko wtedy gdy nasze ciało i umysł są zrelaksowane na najgłębszym poziomie. Wtedy nasze mięśnie są kompletnie rozluźnione, a nasz umysł wyciszony i skupiony na wewnętrznej radości z Istnienia. Czujemy się wolni, bez ograniczeń problemów naszego życia.

Kolor złoty symbolizuje duchową ewolucję i otwartość na BOGA. Jest idealny w stanie relaksacji gdyż jest ciepły a jego uczuciem jest Radość.

W tym stanie już niedaleko nam do uzyskania OOBE czy LD. Jest to pierwszy stopień na tej drodze więc polecam opanować go jak najlepiej.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRJ5Ffb7Z93jF9hdPKIpk9...0dWzIDnbRQ]

Masaż
Bardzo przydatny gdyż z jego pomocą odblokujemy większość meridianów i czakr. Ponadto uwalnia mięśnie z napięć i silnie energetyzuje.
Nie ma co wymieniać wszystkich rodzajów masażu bo to niepotrzebne.
Wystarczy najprostszy sposób.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTt6dr8ylLgO3rgWmUOMCj...T5bu25ZWRB]

Na koniec
Nie martw się i szukaj radości w życiu. Jeśli się martwisz to przyciągasz kłopoty do siebie. Radość rodzi zaufanie sobie, a więc się raduj.
Miej czysty i otwarty umysł.

Trik nr1
Jeśli utrzymasz w sobie poczucie lekkiego zdziwienia wraz z rozbawieniem łatwiej zachowasz jasność myśli.

Trik nr2
Gdy twoje myśli wędrują to spraw przeszłych albo przyszłych w kierunku zamartwiania rozkaż sobie poszukiwanie niebieskiego koloru. To wymusi zaprzestanie skupiania się na problemach.

Trik nr3
Poczuj harmonię i równowagę. W każdej chwili możesz przywołać do siebie pozytywne chwile które dadzą ci uczucie szczęścia.



[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTYZ1jU7e8SUeNq6ues9vM...GERZLFTj-v]
Artykuł napisany specjalnie dla Evell Mruga2
Enoch
To prawda, gdy już jestem mocno przemęczona to załamuję się, mam dzień płaczu jakbym jakimś dzieckiem była, przeziębiam się itd.
Z przyjemnością pospałabym cały dzień z moją kocicą ale mi nie wolno.
Niestety mam poważny problem z odgonieniem myśli dlatego nadal nie nauczyłam się medytować, a masaż bardzo chętnie Uśmiech


Dzięki Mruga2
Bo nie musisz je odganiać. Każda próba zwrócenia na nie uwagi tylko je wzmacnia.
Najlepiej nie przejmować się nimi- były, są i będą Uśmiech
Medytacja to stan transu i tyle.

Proszę bardzo Uśmiech
Mówicie ciepłe barwy sobie wyobrażać... Czyli

[Obrazek: OperationCastle_ShotRomeo_Photo001.jpg]

HappyHappyHappyHappyHappyHappy
To było do przewidzenia... Happy

Tak, odcienie czerwieni i pomarańczu są dobre. Tyle że czerwieni mało bo da ci aktywność ciała a my chcemy się przecież rozluźnić.