ParaMythology

Pełna wersja: 3 OKO
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie będę pisał gdzie znajduje się trzecie oko- tą wiedzę znajdziecie w setkach stron w Google Mruga2

Albo jednak opiszę...
Pozycja 3 oka
Znajduje się w punkcie pomiędzy brwiami, lekko nad oczami fizycznymi. Gdy się dokładnie spojrzy to nawet częściowo nakłada się na zwykłe oczy. Jest na głębokości około 6 mm pod skórą.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcT_Pz5PE3eGZFhbzUuahol...LaPTWVtxUF]


Budowa 3 oka
Nie każdy wie że ta czakra dzieli się na połowę. Góra jest koloru indygo, a dolna koloru złotego. Większość wyobraża sobie tą czakrę jako oko.
I tu jest pierwszy błąd bo ta czakra (jak wszystkie inne zresztą) jest wirem skoncentrowanej energii. O właśnie tak to wygląda:
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSun78wI8KiPgP_JlmBH1D...-ITDbyAG-w]
Tak więc wizualizacja otwierania powieki 3 oka jest błędna i przynosi niewielkie efekty.


Zanim uchylisz 3 oko musisz wiedzieć że jest to BARDZO NIEBEZPIECZNE bez opieki doświadczonej w tych sprawach osoby. To nie są czcze groźby- jeśli nie będziesz ostrożny zobaczysz za wiele i zwariujesz. Gdy już raz otworzysz ciężko je zamknąć.
Twoje zmysły wtedy oszaleją, będziesz bombardowany miliardami zbędnych informacji bo zostanie zdjęta część osłon normalnego widzenia. W najgorszych przypadkach wyrwiesz sobie oczy i stracisz świadomość swych czynów.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ6uFemwWsBRK0asNt2cNL...L7MNNEQUlw]


Jeśli jednak jesteś pewny/pewna że chcesz otworzyć 3 oko kontynuuj czytanie tego artykułu.

Sposoby
* Medytacja na tej czakrze.
Tu chyba nie muszę mówić... wystarczy ciche skupienie- nie wymuszone tylko obserwacja.

* Podnoszenie wibracji poprzez mantrę OM
Spowoduje to przyspieszenie krążenia energii w wirze i otworzenie się czakry. Efekt na początku jet znikomy i krótkotrwały. Można mówić na głos lub w myślach. To pierwsze daje silniejszy efekt ale jest niewygodne bo koncentrujemy się na wymawianiu niż na czakrze.

* Naładowanie złotym kolorem tej czakry aż do pełnego jej rozrośnięcia (około 6 cm średnicy)
Złoty kolor jest kolorem ewolucji duchowej, jest też nim wypełniona w połowie ta czakra.

* Poprzez obrazy np.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRek1fuOlb2goXzKCeJ0ig...hMObnxLzIA]

Są to najbezpieczniejsze metody. Niektórzy próbują jednak mniej bezpiecznych ale szybszych metod. Nie opisze tu przykładów gdyż są zbyt szkodliwe.


Temat do dokończenia
Enoch
przyznam Ci rację, że otwarcie tej akurat czakry jest bardzo niebezpieczne, grozi nie tylko szaleństwem, ale rownież kompletnym zatraceniem w ponadzmysłowym świecie... znam jeden bardzo skuteczny sposób na otwarcie danej czakry, jednak również go nie opiszę, gdyż z doświadczenia własnego wiem, ile szkody to przynosi Mruga2
nie polecam nikomu otwierania tej czakry
To jedna z górnych czakr a nie mając uziemienia w tym świecie przy pomocy czakry podstawy nasz umysł odlatuje w bezkres.
Lecz ludzie nadal chcą budzić Oko bo nęci ich Moc.

A ja polecam ale nie otwierania a lekkie uchylenie tej czakry.
Przydatne są nawet te nikłe zdolności uchylonej czakry.
Z własnego doświadczenia mogę przyznać, że otwarte trzecie oko to przegrana sprawa, jeżeli ktoś nie jest na to przygotowany... depresje, załamania nerwowe, huśtawki nastrojów - to staje się codziennością. Nie wspomnę już o tym, że widzimy rzeczy, które dla innych "nie istnieją".
Osobiście teraz staram się zamknąć tą czakrę, może nie całkowicie, ale do tego stopnia, by była tylko lekko uchylona, że tak powiem. W tej sytuacji nadal się widzi, słyszy i wyczuwa różne rzeczy i istoty, nieraz też emocje innych, jednak nie jest to takie... przytłaczające.
Kurcze, nie wiedziałem że takie otwarcie więcej szkodzi niż pożytku robi... Z tego co mówicie to dobrze że nie próbowałem...

A ciekawostka, czy przy pomocy tej czakry da radę w jakiś sposób ulepszyć wzrok fizyczny? Mam na myśli ostrość widzenia, rozróżnianie kolorów, "rozdzielczość" i widzenie szerszego zakresu promieniowania np podczerwień czy UV.
Czytaj uważnie- napisałem tam że wir tej czakry nasuwa się na zwykłe oczy.
Ta czakra jest pośrednio związana ze zwykłym wzrokiem.
Co do trzeciego oka Tu trzeba zaznaczyć ze samo otwarcie wpływa pozytywnie, to twoje spostrzeżenia i złe zrozumienie percepcji wpływa na stany emocjonalne ,poza tym przymknięcie oka w takim wypadku nic ci nie da ,jeżeli coś obserwujesz to musisz to zrozumieć by zacząć się tego bać.Większość przerażających rzeczy istnieje tylko dlatego że je źle postrzegasz Happy (i tak dalej i na przemian)
Cytat:Tak więc wizualizacja otwierania powieki 3 oka jest błędna

Cytat:Zanim uchylisz 3 oko

Zdecyduj się.

Cytat:musisz wiedzieć że jest to BARDZO NIEBEZPIECZNE bez opieki doświadczonej w tych sprawach osoby. To nie są czcze groźby- jeśli nie będziesz ostrożny zobaczysz za wiele i zwariujesz. Gdy już raz otworzysz ciężko je zamknąć.

Ale brednie. Może dobre do straszenia neigrzecznych dzieci... Nikt nie wariuje od otwierania trzeciego oka, dla większości nie jest to takie łatwe. "Otwarcie" czakr odnosi się do ich rozwoju, praktyki, przepływu energii a co za tym idzie - naszej wewnętrznej równowagi. Więc zamykanie czakry można uznać za pewien krok wstecz.
Do tego zamykanie jest znacznie łatwiejsze niż otwieranie. Nie siej zamętu.

Wygląd czakr jest umówny. Równie dobrze można je sobie wyobrażać jako kolorowe punkty. Niektórzy nawet kolorów nie stosują... ale jest to efektywniejsze.

dalej nawet mi się nie chce czytac ;p
Ja mam bardzo duże problemy z trzecim okiem, bardzo trudno jest mi je otworzyć.
Powiedzcie w jaki sposób oczyszczacie trzecie oko? W ostatnim czasie wiele na ten temat czytałam i zastanawiam się, w jaki można to robić.