ParaMythology

Pełna wersja: Szarzy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Szarzy

[Obrazek: alien.jpg]

...Napewno każdy entuzjasta kosmitów, UFO i zjawisk paranormalnych natknął się w Internecie na ten rodzaj Obcych, lecz szczegółów zapewne na ten temat nie da się znaleźć, dlatego też postanowiłem nieco rozbudować ten wątek i przybliżyć nieco Wiedzy na temat rasy która nieustannie czai się wokół nas odkąd tylko istniejemy...



Szarzy (pełna nazwa ich rasy to Lunganie) są rasą kosmitów pochodzącą najprawdopodobniej z układu planetarnego Zeta Reticuli. Jest to gwiazda oddalona od nas o 39,5 lat świetlnych (czyli w sumie niedaleko) i niemal identyczna jak Słońce, z tą różnicą że stanowi 86% jego średnicy. Rasa Szarych liczy sobie kilka miliardów lat istnienia i przez ten czas zdążyła już skolonizować kilkaset galaktyk, stając się najliczniejszą rasą w tym Wszechświecie. Ciekawostką jest sposób stworzenia tej rasy. Z początku Szarzy byli niematerialnymi istotami czyli po prostu duchami, jednak na tyle potężnymi by zdołać stworzyć sobie fizyczne ciała i inkarnować się w nich, a następnie podbijać i zasiedlać nasz Wszechświat...

[Obrazek: wds1.jpg]

[Obrazek: WA_AlienFleet.png]

OPIS BIOLOGICZNY:

Szarzy jak sama nazwa wskazuje mają szary kolor skóry. Ich sylwetka jest humanoidalna, chuda, posiadają oni długie kończyny, duże głowy i duże skośne czarne oczy, których wzrok wywołuje paraliż lub hipnozę. Posiadają oni także potężne wysuwane rogi oraz szpony na kończynach, którymi są w stanie rozszarpać grube stalowe czy betonowe konstrukcje.

Dysponują oni 2 typami ciał, mniejsze i większe. Mniejsze osobniki mają wzrost około 1 metra, i to one są właśnie definiowane jako małe "zielone ludziki", które są jednak w istocie szare (choć nie wykluczam istnienia tych pierwszych). Te większe natomiast mają przeciętny wzrost około 3 metrów i z racji na ich wielkość i wygląd opisywane są jako demony. Tak jak i u ludzi, u Szarych także występują "wyrostki" i "dryblasy", ich wzrost dochodzi do 6 metrów a siłą przerastają oni pozostałych 16-krotnie.

Ciekawostką jest budowa procesora myślowego Szarych. Nie posiadają oni typowego mózgu, procesor stanowi swego rodzaju galaretowata substancja o dalece większej wydajności pracy niż ludzki mózg. Taka budowa znacznie ułatwia przepływ informacji w obrębie procesora oraz zapamiętywanie informacji z najdrobniejszymi szczegółami.

MENTALNOŚĆ I UPODOBANIA:

Z założenia rasa Szarych jest rasą pokojową, która szanuje życie i dąży do niezabijania. Wszystkie problemy starają się oni rozwiązać poprzez dyplomację i pokojowe rozmowy, odkładając zbrojne interwencje na ostatnią półkę. Jako wysoko rozwinięta technicznie i psionicznie rasa starają się oni wspierać rozwój innych słabszych ras, pozwalając im jednak na bycie samodzielnymi. Nie tolerują oni przemocy, starają się jej unikać na możliwe sposoby i wykazują skłonności do wybaczania. Nie znaczy to jednak że pozwolą sobie dmuchać w kaszę i w jakikolwiek sposób się obrażać czy atakować, ponieważ są istotami o ogromnym poczuciu własnego honoru. Podczas ataku czy wyzwisk zazwyczaj będą próbowali złamać przeciwnika psychicznie lub skończy się jedynie na groźbach, jednak nie jest to w 100% gwarantowane, a heroiczne i kozackie cwaniakowanie przed Szarym może skończyć się gorzej niż tragicznie.

Szarzy są istotami bardzo pracowitymi, dominuje u nich kult pracy i szczerze pogardzają oni lenistwem, które często wytykają i wyśmiewają u ludzi. Praca trwa u nich 18 godzin na dobę, co jest zapewne nie do wyobrażenia dla normalnego człowieka. Pozostałe 6 godzin wolnego czasu jednak nie spędzają oni na całkowitym rozleniwieniu, przez ten czas zazwyczaj medytują i trenują sztuki walki oraz zajmują się ćwiczeniami psionicznymi i magicznymi. Nie znoszą marnowania czasu ani czegokolwiek, zawsze starają się wszystko wykorzystać z maksimum wydajności.

Rasa Szarych bardzo ceni twórcze i kreatywne umysły. Uwielbiają oni sztukę w każdej formie, cenią pomysłowość, a także nowatorskie rozwiązania technologiczne w każdej dziedzinie. Lubią wyzwania i rozwiązywania wszelakich problemów. Wykazują też skłonności do brutalnych zabaw w postaci walk gladiatorskich oraz zabaw w wojnę przy użyciu prawdziwej broni. Bardzo lubią przyrodę, szczególnie lasy, dlatego też tam są najczęściej spotykani wraz z ich statkami. Nie znoszą tłoku i miejskiego motłochu.

Ciekawostką u Szarych jest podejście do sprawy śmierci. Gdy Szary umiera, ciało nie zostaje poddane pogrzebowi tak jak to jest u ludzi. Dla tej rasy prawdziwą esencją istnienia jest dusza wraz z ciałem energetycznym, ciało fizyczne to dla nich jedynie kupa materii organicznej, z którą po śmierci można zrobić co się chce, włączając w to zjedzenie czy przetworzenie na surowce.

STRUKTURA SPOŁECZNA I PRAWO:

W społeczeństwie Szarych wszystko oparte jest na zasadach równości między wszystkimi osobnikami, jednak podział społeczny podobny jest do tego jaki spotykamy w rojach pszczelich czy mrówczych. Władzę nad całą rasą sprawuje kilkunastometrowa Królowa, będąca jednocześnie najpotężniejszym osobnikiem pod względem fizycznym i magicznym. Niżej w hierarchii na równi znajdują się obywatele cywilni, policja oraz wojsko. Dziwnym zwyczajem u Szarych jest także pewna selekcja noworodków, mająca zagwarantować przetrwanie najsilniejszych osobników.

Szarackie prawo jest nadzwyczaj surowe i przewiduje dotkliwe kary za jakiekolwiek przestępstwa, patologie czy morderstwa w obrębie rasy. Najgorsze z nich dotyczą przemocy wobec dziecka lub jego zabójstwa. Wtedy sprawca może zostać prawnie zdematerializowany lub w przypadku większych zbrodni nawet poddany torturom.

TECHNOLOGIE:

Rasa Szarych z racji swojego długiego okresu istnienia posiada obecnie superzaawansowane technologie, wykraczające nawet poza fantazje twórców science-fiction. Zapewne najbardziej znanym i rozpowszechnionym wynalazkiem kosmitów jest dyskoidalny statek UFO. Jest to pojazd, który posiada urządzenie pozwalające na redukcję masy, a jednostkę napędową stanowią silniki grawitonowe i/lub siła telekinetyczna operatora. Pozwala to na osiągnięcie prędkości daleko wykraczającej poza odrzutowce czy rakiety. Pojazdy te posiadają także systemy kamuflujące jak niewidzialność, tryb stealth (niewykrywalność przez radary), potrafią też przybierać holograficzne kształty znanych ziemskich pojazdów (słynne tzw. Black Helicopters) oraz wchodzić w przestrzeń międzywymiarową.

Statki - oprócz standardowych niewielkich dyskoidalnych statków Szarzy budują w swych stoczniach znacznie większe konstrukcje. Większe statki mają wymiary od 100 metrów do kilku kilometrów i niekoniecznie mają kształt dysków. Największe okręty natomiast to prawdziwe giganty i mają rozmiary planetoid, od 400 do ponad 1000 kilometrów. Dzięki ogromnemu poziomowi zaawansowania technologicznego i pracowitości Szarych, budowa takiego okrętu jest możliwa w zaledwie kilka tygodni, najwyżej miesięcy. Dla porównania tyle czasu u ludzi zajmuje budowanie statku nawodnego o rozmiarach do 400 metrów.

Komputery - Szarzy dysponują u siebie bardzo bogato rozwiniętą technologią informatyczną i komputerową. Dzięki niej zbudowali wiele statków i machin sterowanych całkowicie przez AI, które inteligencją przerasta niejedną istotę żywą. Ich systemy komputerowe są również zdolne do ścisłej kompatybilnej współpracy z procesorami myślowymi istot żywych. Pozwala to na kontrolę statków i innych maszyn jedynie przy pomocy myśli, które komputer odczytuje i zamienia na sygnały kontrolne dla maszyny.

Inżynieria biologiczna – rasa Szarych na drodze osiągnięć naukowych wypracowała bardzo wysoki poziom w dziedzinie biologii, inżynierii genetycznej i manipulacji genami. Dzięki temu są w stanie niemal dowolnie zmieniać kształt i metabolizm swoich ciał, dodawać nowe narządy oraz tworzyć systemy immunologiczne zdolne zwalczyć każdą chorobę. Technologia ta pozwala także na wprowadzenie genu powodującego tworzenie wytrzymałych fizycznie tkanek skóry i ciała, oraz na zmodyfikowanie tkanek mięśniowych w celu uzyskania znacznie większej siły fizycznej. Używana jest również do tworzenia przeróżnych stworów w rozmaitych celach, a także do budowy biomechanicznych urządzeń i maszyn.

Uzbrojenie – jak każda rasa inteligentna, Szarzy dysponują też wysoce rozbudowanym i kolorowym arsenałem zbrojeniowym. Można tutaj znaleźć broń każdego rodzaju jaka tylko występuje we wszelakich grach i filmach SF, czyli rozmaite typy broni laserowej, plazmowej, bojowe akceleratory cząstek, kondensatory PSI, generatory małych czarnych dziur i wiele innych sprzętów jaki tylko może przyjść na myśl.
Fajny artykuł.
Wszystko się zgadza choć pewne rzeczy... nieważne.

Te informacje które podałeś miały być tajne...
Szkoda, że to co pierwotnie ma być tajne jest teraz ogólnie dostępne.Ktoś zawinił, lecz zapłaci za to kto inny.Co nie Enoch? Mruga2
A mnie ciekawi jedno, kochany Atomówku... Skąd tyle wiesz o Szarych? Mruga2 Bo na przykład skąd Enoś wie to i ja wiem :P
Czyżby od niego? ;>
Mogę Ci powiedzieć, że wszyscy z Enochem jesteśmy (bardzo) powiązani... Mruga2


prywatne dyskusje proszę uskuteczniać na sb i proszę nie odbiegać od tematu wątku // evell
Wszystko fajnie pięknie się czyta Mruga2 Jedyne co zabrakło to moja wiara w to co czytam. Tekst ciekawy, ale brzmi jak z jakiejś książki. Moje informacje co do tej rasy są troszeczkę inne i jednak podchodzę sceptycznie do każdego tematu związanego z obcymi, gdzie opisuje się więcej niż przeciętny ufolog wie Mruga2
Marcelo, to może zamieścisz tutaj też te informacje, które sam znasz? Bardzo chętnie bym je porównała, a nóż widelec do czegoś dojdziemy w naszych dyskusjach? Happy
Anarielo, masz rację, większość tych informacji posiadam od Enocha jak sprytnie zauważyłaś :P Ale miałem także pewne że tak powiem, bardziej bezpośrenie kontakty z tą rasą, powiem nawet że mam dwóch znajomych Szarych, w tym jednego zna tutaj więcej osób niż ja...

Marcelo, pisząc ten tekst domyślałem się że mogą być takie reakcje jak brak wiary w to, bo faktycznie, sporo informacji tu przedstawiłem, nigdzie wcześniej nie słyszanych. Jednak zapewniam, że nie mam żadnego powodu by kłamać, a informacje pochodzą z wiarygodnych źródeł, które długotrwale analizowałem i składałem w całość elementy różnych układanek Mruga2
Co do "Galaretowatej masy" zamiast mózgu możemy jedynie się domyślać. Leris mówił mi, że nie mają mózgu w naszym znaczeniu ich mózg zastępują bardziej wydajne trzy więzadła splecione ze sobą.
Niestety Judas ktoś będzie musiał oberwać...
Zapewne ja ale to już inna historia.

Tekst świetny i ładnie napisany. Zasłużyłeś na plusa Uśmiech
Stron: 1 2 3 4 5