ParaMythology

Pełna wersja: Zęby
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niedawno śniły mi się wypadające zęby. Nigdy nie interesowałem się tą tematyką, jednak nie daje mi spokoju ten sen. Ma on podobno oznaczać śmierć i/lub chorobę. Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat Uśmiech
Według sennika, który posiadam, wskazują na potrzeby materialne i seksualne, jednak dokładne znaczenie daje się odczytać z okoliczności towarzyszących: (tu wrzucam opis odpowiadający Twojemu snu) zepsute, obluzowane lub wypadające ostrzegają przed porażkami i stratami.

Ze słownika symboli Władysława Kopalińskiego: "Zęby symbolizują Czas. przemijanie, zanik; zimę; kamienic, perły, gwiazdy; siłę. witalność: pożądanie; jad. nienawiść, zawiść. złość, plotki, obmowę, urazę, zgryzotę, niewdzięczność, kłótnię, agresywność, wojnę. okrucieństwo, cierpienie, unicestwienie, o-bronę; mądrość, wróżbę."

Prywatnie też słyszałam, że to nie jest dobry symbol.
nie ufam sennikom, nigdy się nie sprawdza. moje sny mają znaczenie dosłowne. każdy - zawsze.
ale tak jak Anariela wątpię,by był pozytywny.
Ja bym osobiście to zinterpretowała jako przegraną walkę, w której stracisz coś.
(09.06.2012, 16:40)Evell napisał(a): [ -> ]wskazują na potrzeby materialne i seksualne
Na to ostatnio nie narzekam :P

(09.06.2012, 16:40)Evell napisał(a): [ -> ]zepsute, obluzowane lub wypadające ostrzegają przed porażkami i stratami.

Były to dwie górne zwisające jedynki (jakby na niciach?).

(09.06.2012, 18:03)Ariela napisał(a): [ -> ]nie ufam sennikom, nigdy się nie sprawdza. moje sny mają znaczenie dosłowne. każdy - zawsze.
ale tak jak Anariela wątpię,by był pozytywny.
Ja bym osobiście to zinterpretowała jako przegraną walkę, w której stracisz coś.

Zaintrygował mnie ten sen. Mimo to, że nigdy nie zwracałem uwagi na takie "przesądy" (moja babcia miewa sny, które się sprawdzają - najczęściej śni jej się jakaś zła wiadomość) to w tym śnie było jakby coś innego, niewątpliwie był to najgorszy sen jaki pamiętam. Nawet te z dzieciństwa, w których ktoś mnie gonił były mniej odrażające.
Pozwolę sobie przytoczyć kilka słów mojej babci, taka stara, ludowo-miejscowa mądrość. Zawsze mówiła mi, że sny o zębach wróżą śmierć bliskiej osoby. Ile w tym prawdy, nie pamiętam. Może warto przywiązać wagę do tych słów.

Pozdrawiam!
No mi też sie wydaje że z tymi zębami to może być proroczy sen, że stracisz coś ważnego, lub umrą jakieś bliskie osoby, albo po prostu spotka Cię jakieś niebezpieczeństwo w postaci np napadu czy bijatyki, gdzie utrata zębów nabiera bardziej dosłownego znaczenia. Ogólnie to radziłbym Ci zachować czujnośc i ostrożność pod każdym względem, no i jak wybierasz się na miasto to bierz ze sobą jakiś nóż albo gaz czy coś Mruga2
Piszesz ze to były Górne jedynki zwisające na niciach to może będziesz miała Okazje to zatrzymać :P
(10.06.2012, 02:48)Kuźdapyr napisał(a): [ -> ]albo po prostu spotka Cię jakieś niebezpieczeństwo w postaci np napadu czy bijatyki, gdzie utrata zębów nabiera bardziej dosłownego znaczenia.

Na szczęście zawsze noszę ze sobą szczękę xD

Hmmm... zobaczymy Uśmiech Ciekawe jak długi "termin ważności" ma ten sen? Bo kiedyś ktoś w końcu umrze bliski :P

Widzę jednak, że nikt z Was nie wróży mi nic dobrego Happy
cokolwiek myślisz pomyśl odwrotnie. - Paul Arden.
Może nasza podświadomość nie działa tak logicznie, aby z góry sny o zębach wróżyły niebezpieczeństwo. Więc nie martw się Mruga2
A ja Ci dodam otuchy. Od czasu do czasu śnią mi się sny gdzie tracę zęby. I nikt mi nie umiera, zębów nie tracę, życie idzie dalej. Najwyżej jakaś kłótnia się napatoczy czy konieczność pożyczenia gotówki bo nie ma nawet na bilet powrotny do domu x)
Nie każdy sen trzeba interpretować. Gdyby każdy sen próbować rozłożyć na czynniki pierwsze to byśmy sobie przepowiedzieli cały przekrój możliwych zjawisk :P I któreś by i tak musiało się sprawdzić co by jednak nie znaczyło, że sen to przepowiedział. Osobiście sceptycznie podchodzę do snów a tym bardziej do analizy przy pomocy szablonowego sennika... Jeśli trzeba na jakimś śnie się skupić to na prawdę taki sen będzie charakterystyczny i nawet cykliczny. Inny jak wszystkie.