ParaMythology

Pełna wersja: Ostrzeżenie dla zaczynających zabawę z ezoteryką.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wierzysz w magię?
Tak?
Chciałbyś ciskać kulami ognia, przemieniać się w różnorakie stworzenia czy być wręcz nieśmiertelny?
To już sobie możesz odpuścić ezoterykę.
Niektórzy "mistrzowie" magiczni będą Cię kusić niewyobrażalnymi wręcz możliwościami jakie daje Ci ezoteryka. Będą mówili jaką ona to daję potężna siłę i moc. Ty po prostu w to nie wierz. A czemu masz niby nie wierzyć?

Takie kuszenie cukierkami i obietnicami gruszek na wierzbie ma Cię tylko skłonić do tego byś otworzył się na inny "lepszy świat" w którym kryje się zło o jakim w żadnym najgorszym koszmarze nie śniłeś. Zastanów się czy nie jest Ci dobrze tak jak jest. Problemy w domu, szkole, pracy... Odrzucenie, brak akceptacji czy wieczne kompleksy to Cię trapi? Temu szukasz pomocy w paszczy lwa? Myślisz, że jak nauczysz się paru magicznych sztuczek to nagle twoje samopoczucie się poprawi, a problemy znikną? Masz racje, tak będzie ale tylko dlatego, że ktoś, a raczej coś chcę Cię zapędzić coraz dalej w tą dosłownie demoniczną zabawę z której mało kto wychodzi później bez szwanku.
Poproś Boga o umiejętności magiczne, o te kule ognia, uzdrawianie czy co tam chcesz. Nie dostaniesz ich. Gdybyśmy mieli umiejętności tak potężne jak Boże to kim bylibyśmy jak nie Bogami? On stał by się wtedy zbędny. Zatem od kogo pochodzą te cudowne dary?

W magii odwołujemy się głównie do demonów czy sił natury. Jeżeli myślisz, że Ciebie nie dotyczy np. opętanie to się grubo mylisz.
"Otwórz oczy" tak niektórzy mówią, wyrwij się z okowów kościoła, bądź wolny. Nikt jednak nie dopuszcza do świadomości, że to jedynie pułapka na naiwnych. Otwieramy się nie na dobro, a na jedynie zło w czystej postaci. Zaczynamy niewinnie medytacja, przesyłanie energii, psi-balle... Wszystko to nam zacznie wychodzić po pewnym czasie gdy przekonamy swój umysł, że to się dzieje na prawdę. Ba nawet wysyłając energie na odległość będziemy mogli się przekonać, że odbiorca na prawdę coś poczuł. Tylko co?... Naszą "energie" czy dotyk demona?

"Co ty bredzisz jaki demon to ja i moje mega moce!" - Zapewne przeczytam to w komentarzach. Drogi magu zastanów się nad słabością swego umysłu, własną naiwnością i wręcz głupotą. Karmiony wizjami, pielęgnowany staranie jesteś jak ich najlepszy przyjaciel choć sam o tym nie wiesz. Nawet głupie pentagramy które czasem rysujemy nawet dla zabawy przyciągają wzrok złego, a co dopiero rytuały? Myślisz, że możesz paktować i kontrolować demony, a jest zupełnie odwrotnie. To one śmieją się ostatnie. Zresztą spróbuj porzucić ezoterykę. Nie dasz rady, czegoś będzie Ci brakować tak, że oszalejesz? Przecież ty musisz się rozwijać, a to byłby krok wstecz co nie? Prawda w oczy kole, kto raz skosztował zakazanego owocu pragnąć go już ciągle będzie.

Każdy z nas nienawidzi kościoła, księży uważamy ich za wrednych kłamców czyhających na nasze portfele. Mamy do nich taką niechęć, że chciałoby się nie jednemu mieczem przeorać wnętrzności co nie? Trochę dziwne uczucie jak na tych "kroczących drogą światła" nieprawdaż?
Widzisz nie to co prawdziwe, a to co podsyłają Ci do łba piekielne istoty, a ciebie jeszcze to cieszy? OK. Jesteś satanistą z dziada pradziada zrozumie. Jeżeli chcesz żeby tak było to też OK, ale jeżeli ty chcesz być ten prawdziwie dobry to pora by to zmienić.
Kolejne argumenty zapewne mi przedstawicie:
- Przecież my się modlimy i używamy słowa Bożego.
- Nie robimy nikomu krzywdy, a wręcz pomagamy.
No to nieźle ale "chrześcijanin" który właśnie wzywa potęgę Szatana też jest możliwy, możemy być satanistą i wylać na siebie litra wody święconej jak i być "katolikiem" i modlić się do diabła. Nic nam nie stanie na przeszkodzie bo to my rządzimy własną wolą póki coś jej całkowicie nie opęta, a to może tylko ten zły. Krzywdy nikomu nie robisz, jedynie sobie. No i ew. tym kogo wciągniesz w ten cały bajzel. Jak to jest, że niektórzy potrafią uzdrawiać, polepszać stan psychiczny etc? Przecież to wszystko to dobre. Demon zrobi wszystko byśmy dalej zagłębiali się w tą zabawę, uzdrowi, przestraszy, a nawet odpędzi innego złego ducha bylebyśmy się nadal "rozwijali". Ale w takim wypadku demon to taki nasz osobisty przyjaciel? Nic bardziej mylnego... To "Judasz" który gdy już się w to wszystko zagłębimy zrobi z nas marionetkę...

Zatem jeżeli jeszcze jesteś nie wtajemniczony w to całe bagno to i też tam nie właź by nie ugrzęznąć. Mogę jeszcze długo opisywać negatywne skutki magii ale wierzę, że masz na tyle dużo oleju w głowię żeby sobie to odpuścić. Każdy z nas odczuwał na początku swojej "przygody" z magią wiele złych rzeczy żeby przekonać nas, że to my walczymy ze złem, a nie przyłączamy się do niego... Ty możesz to wszystko ominąć i żyć w spokoju.

A na sam koniec posłuchaj sobie tej metalowej piosenki, może coś z niej wywnioskujesz Mruga2



Do Moderatorów i Administracji:
Nie chcę żadnych problemów dlatego też ten niby artykuł proszę traktować jako ciekawostkę czy też zwykły post. Żeby też nie robić wielkiego zamieszania umieszczam go w Hydeparku ew. można będzie go usunąć gdy 1000 magów rzuci na mnie klątwy i wykorkuje :P

P.S - Ten art. nie ma na celu prowokacji do kłótni, bądź tolerancyjny i uwzględnij to, że inni ludzie też mają swoje zdanie



Po pytajniku nie stawiamy kropek. A po kropkach dajemy spację. Popracuj nad tym bo następne przypadki konieczności poprawiania całego postu będą karane ostrzeżeniem. -- Gron.
Cytat:Wierzysz w magię?
Tak.

Cytat:Chciałbyś ciskać kulami ognia, przemieniać się w różnorakie stworzenia czy być wręcz nieśmiertelny?
Nie.

Cytat:Niektórzy "mistrzowie" magiczni będą Cię kusić
Prawdziwi mistrzowie nigdy nie będą otwarcie wychodzić z inicjatywą do ludzi :-) Nie będziesz nawet sobie zdawać sprawy kto może być takim mistrzem. Mistrz nie kusi. On tylko może podać Ci rękę gdy o nią poprosisz.

Cytat:Myślisz, że jak nauczysz się paru magicznych sztuczek to nagle twoje samopoczucie się poprawi, a problemy znikną? Masz racje, tak będzie ale tylko dlatego, że ktoś, a raczej coś chcę Cię zapędzić coraz dalej w tą dosłownie demoniczną zabawę z której mało kto wychodzi później bez szwanku.
Aha. Mów mi dalej.

Cytat: Gdybyśmy mieli umiejętności tak potężne jak Boże to kim bylibyśmy jak nie Bogami? On stał by się wtedy zbędny. Zatem od kogo pochodzą te cudowne dary?
Od nas samych. Ja ludziom nie zabraniam wierzyć w boga, niech robią co chcą. Ale tylko ja mogę zmienić swój świat, nie jakiś bożek Uśmiech

Cytat:W magii odwołujemy się głównie do demonów czy sił natury
Ja się głównie odwołuję do siebie, swojej woli i siły swojego umysłu i mocy wpływania na rzeczywistość. Nigdy nie prosiłam żadnego demona czy natury o pomoc.

Cytat:Jeżeli myślisz, że Ciebie nie dotyczy np. opętanie to się grubo mylisz.
Rzekomo to najbardziej wierzący są narażeni na opętania. Te najlepsze owieczki :-)

Cytat: Otwieramy się nie na dobro, a na jedynie zło w czystej postaci.
Fail. Pojęcie dobra i zła nie są szablonowe a relatywne jak mało co innego.

Cytat:Zaczynamy niewinnie medytacja
Relaksacja jest swego rodzaju medytacją a robisz to nawet Ty. Człowiek "gubi myśli" przed snem, gdy się nudzi i się po prostu "zawiesza"...

Cytat:Ba nawet wysyłając energie na odległość będziemy mogli się przekonać, że odbiorca na prawdę coś poczuł. Tylko co?... Naszą "energie" czy dotyk demona?
Obstawiałabym, że to zapewne tylko niestrawność

Cytat:"Co ty bredzisz jaki demon to ja i moje mega moce!" - Zapewne przeczytam to w komentarzach.
Halo. To nie fandom Harrego Pottera. Jeśli ktoś tak kiedykolwiek powie to znaczy to tyle, że nigdy nie miał styczności z magią :-)

Cytat:Drogi magu zastanów się nad słabością swego umysłu, własną naiwnością i wręcz głupotą.
Ale ja to samo mogę powiedzieć o tych co chodzą do kościoła...

Cytat:Nawet głupie pentagramy które czasem rysujemy nawet dla zabawy przyciągają wzrok złego, a co dopiero rytuały? Myślisz, że możesz paktować i kontrolować demony, a jest zupełnie odwrotnie
Pentagram to symbol ochronny. Fail kolejny. Rytuały? Ojojoj a katolik to się modli, znak krzyża czyni, myśli, że może prosić o coś boga albo anioły. Widzisz podobieństwo? ;-)

Cytat:Każdy z nas nienawidzi kościoła, księży uważamy ich za wrednych kłamców czyhających na nasze portfele.
1. Nie nienawidzę kościoła
2. Kościół to organizacja nie mająca nic wspólnego z wiarą chrześcijańską

Cytat: Mamy do nich taką niechęć, że chciałoby się nie jednemu mieczem przeorać wnętrzności co nie? Trochę dziwne uczucie jak na tych "kroczących drogą światła" nieprawdaż?
Ja jeszcze nikomu krzywdy nie zrobiłam, wiesz? :-) Oj, kto tu krzywdzi... Czekaj. Kościół... Coś mi tu w głowie brzęczy. Krucjaty? Nawracanie siłą, mordowanie niewinnych? Przestrzeliłeś już w swojej argumentacji sobie obie stopy i nawet kolana.

Cytat:Widzisz nie to co prawdziwe, a to co podsyłają Ci do łba piekielne istoty, a ciebie jeszcze to cieszy? OK.
Los mi Ciebie przed oczy podsunął. Sam wywnioskuj.

Cytat:Jesteś satanistą z dziada pradziada zrozumie.
Nie. Moi rodzice zostali wychowani w wierze chrześcijańskiej. Dziadkowie też.

Cytat:Jeżeli chcesz żeby tak było to też OK, ale jeżeli ty chcesz być ten prawdziwie dobry to pora by to zmienić.
Więc jestem zła? Nikt mi tego nigdy nie zarzucił bo nie ma powodu. Nikogo nie zabiłam, nie sprowadziłam na niego nieszczęścia. Ja tylko w pełni korzystam z prawa do samoobrony.

Cytat:- Przecież my się modlimy i używamy słowa Bożego.
- Nie robimy nikomu krzywdy, a wręcz pomagamy.
Nie. Nie modlę się i nie używam "słowa bożego"
Nikogo nie krzywdzę. To wystarczy. A jeśli ktoś poprosi to i zapewne pomoc dostanie.

Cytat:Nic nam nie stanie na przeszkodzie bo to my rządzimy własną wolą póki coś jej całkowicie nie opęta, a to może tylko ten zły. Krzywdy nikomu nie robisz, jedynie sobie. No i ew. tym kogo wciągniesz w ten cały bajzel.
Czytujesz coś z fanatycznego serwisu katolickiego?

Cytat:Demon zrobi wszystko byśmy dalej zagłębiali się w tą zabawę, uzdrowi, przestraszy, a nawet odpędzi innego złego ducha bylebyśmy się nadal "rozwijali". Ale w takim wypadku demon to taki nasz osobisty przyjaciel? Nic bardziej mylnego... To "Judasz" który gdy już się w to wszystko zagłębimy zrobi z nas marionetkę...
Aha. Rozwija to się dywan w tym przypadku.
A co do Judasza to nie muszę chyba mówić, że Twój nick idealnie tutaj pasuje?

Cytat: Każdy z nas odczuwał na początku swojej "przygody" z magią wiele złych rzeczy żeby przekonać nas, że to my walczymy ze złem, a nie przyłączamy się do niego... Ty możesz to wszystko ominąć i żyć w spokoju.
Miałeś koszmary po przeczytaniu Harrego Pottera i stąd te uprzedzenia?

Cytat:A na sam koniec posłuchaj sobie tej metalowej piosenki, może coś z niej wywnioskujesz
A podobno metalowa muzyka to sam Szatan i diabłów innych milijony! Biednyś. Hipokryzja matką twą? A piosenka bardzo ładna. Wiesz tylko co to jest nadinterpretacja? A wiesz,że wielu muzyków śpiewających o Szatanie i satanizmie nawet nie wie na czym on polega...? Zabawne.

Cytat:Nie chcę żadnych problemów dlatego też ten niby artykuł proszę traktować jako ciekawostkę czy też zwykły post
Dla mnie to tanie źródło rozrywki :-)

Cytat:Ten art. nie ma na celu prowokacji do kłótni
Ale sam jest prowokacją. Coś na zasadzie Grażyny Żarko (zapraszam zainteresowanych na YouTube).
Nie uda Ci się. Ludzie są zbyt mądrzy ;<
A ja Ci zabiorę rozrywkę.


Ale kiedyś Ci może soczek kupię za ten post. Zabawny jesteś Judas. Nawet nie wiesz jak bardzo.
Ehh Gron ty to musisz wszystko popsuć :P

W takim wypadku zgłaszam post o usunięcie przez moderatora, nie potrzebnie go pisałem.
Tak właściwie to właśnie na Grażynie się wzorowałem Mruga2
Chciałem jedynie zobaczyć waszą reakcje.
ENGRY BERC.
Co to ma być, mój Boże. ''Zabawa z demonami''? Czy naprawde myślisz że wszyscy jesteśmy tak głupi?
Ponieważ nie mogłam sobie odpuścić przysłowiowego ukręcenie łba tej sprawie, nie zareagowłam od razu tylko się pobawiłam patrząc na Ciebie jako na fanatyka.
Bardzo mnie rozbawiło, iż dziś zobaczyłam, iż sam zgłosiłeś ten temat do usunięcia podając powód, cytuję : "Absurdalny, nie związany z tematyką forum, całkowicie zbędny i prowokujący do kłótni post. Proszę o usunięcie całego tematu. "

Ponieważ sam to przyznałeś, temat zamykam a do Ciebie wędruje ostrzeżenie za naruszenie regulaminu:


7.3 Zabrania się wszelkich typów prowokacji, które celowo wprowadzają w błąd.