chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Użytkownicy przeglądający ten dział: 1 gości
Poddziały w "Europa"
  Dział Wątków Postów Ostatni post
Grecka i Rzymska
Prawdopodobnie najbardziej znana mitologia. Wierzenia starożytnych mieszkańców Hellady i Italii. Opowiada o herosach i bogach.
23 27 Tanatos
01.07.2012, 19:25
przez Riley
Germańska i Skandynawska
Mitologia plemion germańskich, które pojawiły się w północnej Europie we wczesnej epoce żelaza. Do nich można zaliczyć Anglów, Sasów, Jutów, Danów oraz Swionów na północy.
Moderowane przez: asathor
7 7 Śmierć i życie po śmierci...
10.02.2015, 09:35
przez asathor
Celtycka
Ludy mówiące językami celtyckimi żyły na znacznej części terytorium Europy i w Azji Mniejszej. Ich kolebkę lokalizuje się na zachodzie i w centrum dzisiejszych Niemiec.
4 12 Irlandzkie Szczęście
02.08.2012, 12:45
przez Psychol000
Fińska
Mitologia przodków dzisiejszych Finów. Pierwsze wzmianki o ludach fińskich pochodzą z Germanii autorstwa rzymskiego historyka, Publiusza Korneliusza Tacyta.
0 0
Nigdy
Słowiańska
Za ojczyznę pradawnych Słowian uważa się górne i środkowe dorzecze Dniepru. Do Słowian zaliczamy: Rosjan, Polaków, Czechów, Ukraińców, Białorusinów, Serbów, Chorwatów, Macedończyków, Słowaków, Bułgarów, Słoweńców i Łużyczan.
16 18 Mniejsi Bogowie Burów
28.09.2013, 21:20
przez Polak
Romańska
Słowo "romance" ma wiele znaczeń. W znaczeniu "romański" określa zbiór języków tego samego pochodzenia. Mitologia Romańska różni się znacznie od mitologii Rzymskiej czy Greckiej. Została wykreowana przez wpływ biblii.
0 0
NigdyEuropa
Aktualnie nie ma wątków spełniających podane warunki.  1 nowy wątek
  Popularny wątek (nowe)
  Popularny wątek (brak nowych)
  Brak nowych postów
  Zawiera Twoje posty
 

Skocz do: