chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
„Człowiek” cień
Autor Wiadomość
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
„Człowiek” cień 01.11.2010, 21:05    #1

[Obrazek: czlowiekcen.png]

Ostatnimi czasy ludzie z całego świata mówią o zjawisku cienistego „człowieka”, ulotnego, czarnego, ale wyraźnego cienia. Jest on kształtu cienia ludzkiego i można go zauważyć wędrującego po ścianach budynków, murach itp. Większość z nich widocznych jest przez ułamek sekundy w zaułkach ulic. Często jednak słyszy się pogłoski ludzi mówiące o tym, że ci cieniści „ludzie” lub cieniste istoty zatrzymują się przed człowiekiem na dłuższy czas. Niektórzy świadkowie mówią też o płonących na czerwono oczach.

[Obrazek: sm03.jpg]

Naukowcy i sceptycy uważają ten fenomen za zwykłe przywidzenie. Ludzki umysł daję się łatwo oszukać. Krótkie zjawisko cieni, które występuje na murach może być powodowane przez przejeżdżające samochody i ich reflektory. Jak więc wytłumaczyć owe zjawisko widziane przez większą liczbę ludzi, a dodatkowo widziane jest przez dłuższy czas?

Teoria głosząca, że rozchodzi się tutaj o duchy jest prawie że celna, ale nie jest udowodniona ani odrzucona. W związku z cienistymi istotami mówi się też o złych uczuciach, co prowadzi do pewnych domysłów, że istoty te mogą być demonicznej natury. Natomiast jaki jest cel ukazywania się istot w tej postaci? Czy dla tych stworzeń jest to konieczne, żeby straszyć?

[Obrazek: sm01z.jpg]

Innym wytłumaczeniem jest, że cienie te pochodzą od ludzi, którzy w tym właśnie momencie doświadczają OBE. Te oto cienie mogą pochodzić od ludzi wędrujących między światami. Dzisiejsza nauka nie jest do końca pewna, że istnieją inne światy paranormalne, które nie wiadomo co w sobie kryją. Ewentualnie mieszkańcy tego świata mogli odkryć drogę, by się dostać do naszej rzeczywistości, mógł to być też przypadek.
Parapsychologowie od dawna przyjmują, że istoty z świata równoległego żyją na innej „częstotliwości”. Nakładanie się częstotliwości tych światów może być powodem dla występowania cieni, duchów i tym podobnych zjawisk.
Ostatnia teoria głosi, że za te zjawiska odpowiedzialni są kosmici.

Ludzie uprowadzeni przez UFO mówią, że stworzenia z kosmosu potrafią przenikać przez ściany, drzwi, a także okna. Dodatkowo kosmici mają też zdolność nagłego pojawiania się i znikania. Ukazywanie się istot pozaziemskich w postaci cienia może być dla nich czymś w rodzaju kamuflażu.

[Obrazek: sm02.jpg]

Teoretycznie istnieje możliwość, że te teorie się przecinają. Duchy i kosmici mogą być tworami żyjącymi między rzeczywistością, albo też podróżującymi w czasie istotami.

Nie ma żadnej możliwości co do udowodnienia którejś z tych teorii. Jest praktycznie niemożliwe dla nauki by zbadać to zjawisko. To co zostaje z tych fenomenów to zeznania naocznych świadków, którzy kolejno układają tę układankę.

Inkwizycję czas zacząć!
Evell Offline
Czarownica
Administratorzy
*******

Posty: 452
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 52
RE: „Człowiek” cień 13.03.2012, 09:07    #2

Tutaj kilka filmików.

Ten średnio mi się podoba, jak dla mnie mało wiarygodny (równie dobrze ktoś z domowników mógł się tam "pojawić"), ale wrzucam:
Tutaj podobno złapał się "cień" w kamerze kościelnej... Ja niestety nic nie widzę, poza tym mój służbowy komputer ciągle przerywa, zwłaszcza na ciemnych stronach, więc wrzucam dla siebie na późniejm a może Wy coś dostrzeżecie?
Oraz tutaj, też troszkę mało wiarygodny Mruga2 ale! te dwa ostatnie są ze śledztw paranormalnych. Oto ich strona


The Tarot Reader
Cleevleen Offline
Ta ciekawska

Posty: 37
Dołączył/a: 04 2012
Reputacja: 6
RE: „Człowiek” cień 23.04.2012, 16:30    #3

Po przeczytaniu pierwszego paragrafu od razu skojarzyło mi się z Cieniobójcami z Harry'ego Pottera, brrrr... O.O

"Innym wytłumaczeniem jest, że cienie te pochodzą od ludzi, którzy w tym właśnie momencie doświadczają OBE." - czyli sugestia, że grupa losowo wybranych ludzi widzi ciała astralne w postaci cieni, i to w dodatku pełzających po ścianach..? Ciekawe.

"Ostatnia teoria głosi, że za te zjawiska odpowiedzialni są kosmici." ; "Ludzie uprowadzeni przez UFO mówią, że stworzenia z kosmosu potrafią przenikać przez ściany, drzwi, a także okna." - wybaczcie, ale w tej kwestii jestem jeszcze bardziej sceptyczna. Po pierwsze, skąd założenie, że Obcy mają kształt ciała taki jak my albo do naszego zbliżony? Jest na to dowód? Nie wiem, pokazali się dużej grupie ludzi i przedstawili? Przecież mogą się od nas diametralnie różnić, a z artykułu wyraźnie wynika, że cienie miały ludzki kształt. A drugi cytat jest jeszcze lepszy. Hm, sądzę, że jakby kosmici chcieli się ujawnić, to już by to zrobili bardziej "oficjalnie", a skoro jeszcze do tego nie doszło, zależy im zapewne na działaniu w ukryciu. Wobec tego czy nie zmodyfikowaliby pamięci porwanego tak, że nie pamiętałby on o porwaniu? (Zakładam oczywiście, że skoro ich technologia jest na tyle rozwinięta, że budują swoje statki kosmiczne na tyle sprawne, że pokonują znacząco prędkość światła i że nie są dla zwykłego Kowalskiego widoczne, to modyfikować pamięć też potrafią).

Ergo: skłonna jestem uznać to zjawisko za duchy (w mniejszym stopniu) lub... ludzką wyobraźnię (w większym stopniu).

___ ___ ___ ___ ___ ___ ___ ___
Jeżeli mój post będzie ci się wydawał idiotyczny, nie bij! Intensywniej interesuję się takimi tematami od bardzo niedawna i jestem kompletnym żółtodziobem. Z góry dziękuję Mruga2
Gron Offline
Kozioł vel Cesarzowa
Zasłużeni

Posty: 257
Dołączył/a: 05 2012
Reputacja: 47
RE: „Człowiek” cień 16.08.2012, 11:52    #4

Coraz bardziej wzrasta zainteresowanie zjawiskiem "ludzi cienia". Czym oni są? Duchami? Międzywymiarowymi istotami? Podróżnikami w czasie? A może czymś jeszcze innym?


"CO TO BYŁO?" Siedziałeś wygodnie na kanapie, czytając w słabym świetle swoją ulubioną gazetę, kiedy twoją uwagę przykuł jakiś ruch przemykający szybko przez pokój. To coś wydawało się ciemne i jakby szare, ale nic tam nie było. Wróciłeś do czytania, a po chwili znowu to zauważyłeś. Tym razem, spojrzałeś szybciej i zobaczyłeś przelotny ale wyraźny ludzki kształt. Cień tylko mignął na ścianie i zniknął.

Co to było? Jakiś naturalny cień? Twoja wybujała wyobraźnia? Duch? Czy było to coś, co wydaje się być rozprzestrzeniającym się zjawiskiem - objawienia, które nazywane są "ludźmi cienia" lub "cienistymi istotami". Być może jest to już stare zjawisko pod nową nazwą, o którym dyskutuje się teraz bardziej otwarcie, również dzięki Internetowi. A może jest to zjawisko, które z jakiegoś powodu, manifestuje się teraz z większą częstotliwością i intensywnością.

Ci, którzy doświadczają i badają zjawisko "ludzi cienia" mówią, że te postacie prawie zawsze były postrzegane tylko kątem oka. Ale coraz więcej, ludzi zaczyna widzieć je normalnie i przez dłuższy okres czasu. Niektóre osoby, które widziały te postacie, świadczą, że widzieli nawet ich oczy, zazwyczaj czerwone.

Tajemnicze obserwacje stały się kontrowersyjnym tematem na paranormalnych czatach, forach i stronach internetowych. Biorąc pod uwagę powszechną uwagę tego zjawiska zaczęto o tym mówić nawet w radiu.

Czym są "ludzie cienia" i skąd się wzięli? Oto kilka teorii.


WYOBRAŹNIA

Wyjaśnienia dostajemy od sceptyków i naukowców - którzy są zazwyczaj ludźmi, którzy nigdy nie doświadczyli zjawiska "ludzi cienia" - tłumaczą, że jest to jedynie nasza wybujała wyobraźnia. To nasze umysły zwodzą nas ... oczy widzą w ułamkach sekund, rzeczy, które naprawdę nie istnieją - złudzenia ... prawdziwe cienie spowodowane są przez reflektory przejeżdżającego samochodu lub wyjaśniają to w podobny sposób. I bez wątpienia, wyjaśnienia te prawdopodobnie odpowiadają za niektóre, jeśli za nie większość tych doświadczeń. Ludzkie oko i umysł może się łatwo nabrać. Ale czy to wyjaśnia wszystkie te przypadki?


DUCHY

Aby nazywać te istoty duchami musimy najpierw zdefiniować, co rozumiemy pod pojęciem duchy. Ale przez prawie każdą definicję, "ludzie cienia" są czymś innym niż zjawiskiem dusz. Mając to na uwadze, duch objawia się prawie zawsze jako coś białego, mglistego lub zdecydowanie jako coś bardziej ludzkiej postaci i wyglądu (często z dostrzegalną odzieżą), "istoty cienia" są ciemniejsze i bardziej podobne do zwykłego cienia. Generalnie, "ludzie cienia" mają zarys człowieka lub kształt, jednak z powodu, że są ciemni, brakuje szczegółów w ich wyglądzie. Jest to totalnym przeciwieństwem do wielu obserwacji duchów, w których świadek może opisać twarz ducha, styl ubioru i inne szczegóły. Jednym z najczęściej zauważanych szczegółów u "ludzi cienia" są ich oczy, które świecą na czerwono.


DEMONY LUB INNE DUCHOWE BYTY

Ciemne oblicza i wrogie uczucia, które często są zgłaszane w związku z widzeniem tych stworzeń skłania niektórych badaczy do spekulacji, że mogą to być istoty demoniczne. Jeśli są to demony, musimy się zastanowić, jakie mają cele lub intencje w objawianiu się jako takie postacie. Czy tylko po to aby kogoś przestraszyć?


ASTRALNE CIAŁA

Jeden ciekawy pomysł sugeruje, że "ludzie cienia" są eterycznymi ciałami ludzi, którzy doświadczają bycia poza ciałem. Według Jerry’ego Gross’a, autora, wykładowcy i nauczyciela o podróżach astralnych, wszyscy podróżujemy poza ciałem, kiedy śpimy. Być może teoria ta tłumaczy dlaczego widzimy przelotne astralne ciała tych cienistych podróżników.


PODRÓŻNICY W CZASIE

Ludzie z naszej przyszłości, stanowią inny pomysł, może znaleźli sposób na podróż do przeszłości - naszych czasów. Być może są oni w stanie osiągnąć ten niesamowity wyczyn, jednak tylko pod takimi postaciami mogą nam się objawić jako mijające cienie aby obserwować wydarzenia w naszych czasach.


MIĘDZYWYMIAROWE ISTOTY

Nawet główne nurty nauki są przekonane, że istnieją inne wymiary niż te trzy w których my żyjemy. A jeśli istnieją inne wymiary, kto lub co (jeżeli cokolwiek)je zamieszkuje? Niektórzy teoretycy twierdzą, że te wymiary istnieją równolegle i są bardzo blisko naszego, choć są dla nas niewidoczne. A jeśli istnieją mieszkańcy innych wymiarów, być może znaleźli sposób, aby dostać się do naszego wymiaru i stać się, przynajmniej częściowo, widoczni? Jeśli tak, to mogą równie dobrze pojawiać się jako cienie. Niektórzy utrzymują, że istoty te są w posiadaniu innej psychiki i wrażliwości, na różnych poziomach egzystencji są różne "wibracje". Nauka zaczyna patrzeć na rzeczywistość z poziomu fizyki kwantowej, w ten sposób - że cząsteczki najmniejszych rozmiarów istnieją jako wibracje. Być może niektóre teorie, wibracje naszego istnienia zaczynają zazębiać się z tymi, które z pochodzą z innego wymiaru, co jest przyczyną wzrostu takich zjawisk jak duchy, ludzie cienia i być może obcych


OBCY

Obcy i przypadki uprowadzeń są tak dziwaczne, że nic w tym dziwnego, że kosmici są podejrzani, tak jak "ludzie cienia". Uprowadzeni zgłaszają, że w wielu przypadkach, szarak był w stanie przejść przez ściany i zamknięte okna, a pojawiają się i znikają nagle, jest to jedynie kilka z potwierdzonych pozaziemskich umiejętności. Może potrafią też przybierać wygląd cieni aby ukrywać się przed nami. Oczywiście istnieje wiele podobnych do siebie pomysłów jak chociażby te wyżej wymienione.

Obcy i duchy mogą być międzywymiarowymi istotami lub mogą być obcymi podróżującymi w czasie - i niektórzy uważają, że demony są odpowiedzialne za wszystkie te niepokojące zjawiska. Nie ma sposobu, aby udowodnić lub obalić te wszelkie teorie na temat zjawiska, które jest tak tajemnicze, bo dzieje się tak szybko i bez ostrzeżenia. Nauka stwierdza, że zarejestrowanie lub zbadanie tego zjawiska w sposób metodyczny jest praktycznie niemożliwe. Wszystko co możemy zrobić w chwili obecnej jest dokumentacja osobistych doświadczeń i próba poskładania tego w jedną całość , co ludzie nazywają zjawiskiem "ludzi cienia". Być może jest to stara tajemnica, która staje się coraz bardziej rozpoznawalna ... być może stanowi bramę do innych płaszczyzn istnienia ... a może to tylko zwykłe cienie..


paranormalne.pl
Victoria Offline
Nowicjusz

Posty: 95
Dołączył/a: 07 2013
Reputacja: 14
RE: „Człowiek” cień 18.07.2013, 15:58    #5

A czy komus przyszlo na mysl, ze te "cienie" czymkolwiek sa, chca byc widziane i zauwazone? Jesli duch nie chce, zeby ktos go widzial, to na pewno sie nie ukaze. Najwyrazniej "one" chca zwrocic na siebie uwage i cos przekazac zyjacym ludziom.

Zycie juz takie jest, ze nigdy ci sie nie ukloni, dopoki ty pierwszy nie powiesz mu dzien dobry.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości