chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

filter_list
Czy naprawde istnieją wampiry?
Autor Wiadomość
Trismegistos Offline
Mercurius ter Maximus
Zasłużeni

Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 36
RE: Czy naprawde istnieją wampiry? 12.02.2013, 05:50    #21

Co do KRWI - jeżeli owy Wampir był by przystosowany do Przetwarzania Krwi na Czynniki Pierwsze i przyswojenia ów czynników to miał by więcej żarła niż dwa moje obiadki (a jem dużo :F).
Co do samego istnienia wampira, to kiedyś na pewno był nieodłączną częścią społeczeństwa a teraz to wątpię :3

†aequam servare mentem †
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.02.2013, 06:20 przez Evell.)
Nata Offline
Przybysz

Dołączył/a: 02 2013
Reputacja: 0
RE: Czy naprawde istnieją wampiry? 12.02.2013, 21:34    #22

(11.02.2013, 22:26)Gron napisał(a): (...) Ale ciągle to dotyczy wampira jako czystego krwiopijcy. O stricte "bajkowym" wyglądzie przypominającym nierzadko Nosferatu.
Tutaj i ja się przychylę, taki wampir raczej nie istnieje, a jeśli ktoś by mi powiedział, że jego znajomy jest owym wampirem - mogę dać numer do dobrego psychiatry. Nawet kilku.

Osobiście się przychylam do istnienia wampira energetycznego który jako przenośnik energii może traktował właśnie krew, czyli Sanguinarianina... I nie, nie jest to to samo. To jest zupełnie co innego. Krew bowiem sama w sobie nie niesie żadnych wartości odżywczych wystarczających do tego, by przetrwać.

Dziękuję za pomoc i jestem tego samego zdania, lecz bardzo mnie śmieszy jak ktoś pisze mój kolega jest wampirem, albo widziałam wampira no chyba, że ktoś mówi o wampirach energetycznych.

http://www.forum.paramythology.pl/images/uwaga.png) no-repeat scroll center rgb(36, 36, 36);width: 60%; margin: 0 auto; border: 1px solid #B80000; ">

Staraj się nie cytować całego postu.
Marcelo

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.02.2013, 22:47 przez Marcelo.)
natu120 Offline
Przybysz

Dołączył/a: 02 2013
Reputacja: 1
RE: Czy naprawde istnieją wampiry? 15.02.2013, 13:07    #23

A skąd jesteś ? jeżeli można spytać . A może opiszesz to zdarzenie jak go 'poznałaś" itp

http://www.forum.paramythology.pl/images/uwaga.png) no-repeat scroll center rgb(36, 36, 36);width: 60%; margin: 0 auto; border: 1px solid #B80000; ">

Proszę nie pisać postów czerwonym kolorem, jest to kolor zarezerwowany dla Administracji forum.
Evell

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.02.2013, 13:16 przez Evell.)
Wolf magic Offline
Przybysz

Dołączył/a: 08 2012
RE: Czy naprawde istnieją wampiry? 26.03.2013, 06:59    #24

Zgadzam się z Autorką posta. Nie jestem pewna ale około 3 lub 2 może nawet 1 % naszego społeczeństwa żywi się krwią. Jest to bardzo rzadko spotykane. Ale jeśli mam podejść do tego tematu z innej perspektywy, np. osoby nowej w naszym towarzystwie to jej odpowiedz mogła by wyglądać tak '' Jeżeli istnieje Bóg i jego anioły, jeżeli istnieją diabły, to czemu nie mają istnieć wilkołaki, duchy i wampiry'' i po części z tą odpowiedzią się zgadzam. Na tego posta zerknęłam z czystej ciekawości, bo na co dzień siedzę w wilkołakach itp. a co do sprawy Zmierzchu, jestem jego miłośniczką. Autorka książki po prostu chciała pokazać dobre cechy wampirów. Niedawno wyszedł ''Przewodnik po Sadze Zmierzch'' i jest tam opisane dlaczego tak a nie inaczej został on napisany Mruga2

"-Pomyśl, kocham cie bardziej niż wszystkie inne rzeczy na świecie razem wzięte, czy to ci nie wystarcza?
-Wystarcza. i starczy na wieczność."
ola2004 Offline
Przybysz

Dołączył/a: 04 2013
RE: Czy naprawde istnieją wampiry? 22.04.2013, 12:15    #25

(30.07.2012, 08:59)Sagittariis napisał(a): Ależ oczywiście, że istnieją. Niestety, jest ich bardzo mało. Ja sama, miałam już doczynienia z takim. Wampirom (tak jak w różnych książkach) rosną kły. Wyczuwają krew. Każdy człowiek ma ''inny zapach''. A jeżeli chodzi o takie bujdy jak ''czytanie w myślach'', cóż... Gdy wampir zobaczy krew (tak było w moim przypadku) staje się agresywny. Przyśpiesza mu puls a w oczach ma samą dzikość. Radze jak najszybciej uciekać od takiego osobnika.

Sagittariis mam 13 lat i zaciekawiła mnie Twoja odpowiedź . Chciałabym się dowiedzieć więcej na temat wampirów .Tylko włącz opcję PW ( Prywatnych Wiadomości ) , bo chciałabym wiedzieć o wiele więcej .

Niestety do zbanowanego użytkownika nie można wysłać pw. Pozdrawiam. Evell

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.04.2013, 12:22 przez Evell.)
Trismegistos Offline
Mercurius ter Maximus
Zasłużeni

Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 36
RE: Czy naprawde istnieją wampiry? 22.04.2013, 14:38    #26

Olu nie chce cie martwic ale Sagittariis jest zbanowana wiec nie zobaczy twojego postu na tym koncie :P
Wiem ze źle zrobiłem pisząc takiego posta ale chciałem żeby wiedziała :P
Więc dopisze coś do tematu a dokładnie o zapachu człowieka tak każdy ma inny zapach to dlatego że ludzie żyją w różny sposób i jeżeli mieli by na tyle rozwinięte powonienie to można by było wyniuchać każdego z osobna :F

†aequam servare mentem †
Gron Offline
Kozioł vel Cesarzowa
Zasłużeni

Dołączył/a: 05 2012
Reputacja: 47
RE: Czy naprawde istnieją wampiry? 27.04.2013, 21:37    #27

Tris ma rację, człowiek może sobie nie zdawać sprawy ale węch czasem odgrywa decydującą rolę przy jakimkolwiek "klasyfikowaniu" ludzi wokół siebie. Tyczy się to nie tylko dobory partnerów seksualnych ale nawet osób z rangi koleżeńskiej, pracowniczej etc.
I nie musi tu chodzić o zapach, o fakt czy ktoś pachnie perfumami, lawendą, kocim żwirkiem czy kabanosami.
Feromony? Może i owszem, ale jest to tak subtelny zmysł, że moim zdaniem każdy człowiek ma na pewnym poziomie (molekularnym?) ma tak różny i niepowtarzalny zapach, że w przyszłości może istnieć pewna możliwość identyfikacji. Tak jak z odciskami palców, dna etc.

Ale temat o wampirach i hmm... Tak jak bajkowe i czysto fantazyjne ich kreacje mogą mieć taką zdolność, tak człowiek (wampir) realny, z tego naszego "wymiaru" raczej takich "skilli" nie posiada.
Ale z tego co się orientuję, to raczej w fantastyce Lykanie mieli lepszy zmysł powonienia...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości