chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
"Dowód na Boga"
Autor Wiadomość
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
"Dowód na Boga" 23.04.2011, 22:57    #1

Co jest z sprawą Boga? Czy Bóg naprawdę istnieje? i czy są dowody na jego egzystencję?

Od początku istnienia człowieka są prowadzone na ten temat dyskusje.
Często są zadawane pytania: "jeśli Bóg istnieje to dlaczego pozostawia na ziemi tyle nieszczęścia?
To leży po prostu w tym, że człowiek zawsze poszukuje winy u kogoś innego. Oczywiście tak jest prościej. Politycy, Cudzoziemcy, Grubi, Niscy, Wysocy, Biedni, Bogaci... i Bóg. Wszyscy są winni.
Powinniśmy zapytać: "Dlaczego my, najmądrzejsze stworzenia Ziemi dopuszczamy do tego, że na świecie jest tyle nieszczęścia?"

Czy naprawdę jesteśmy inteligentni? Czy jest inteligencją budowanie broni, których nie można użyć bez uszkodzenia planety i całkowitego zniszczenia planety? Czy jest inteligencją zanieczyszczanie czynników potrzebnych do życia, a mianowicie wody i powietrza? Czy jest inteligencją przerabianie naturalnego pokarmu w śmieci, które spożywamy? Można by tak pytać bez końca. Prawdą jest, że musimy uznać, że z ludzką inteligencją nie jest tak dobrze jakby się wydawało. Musimy uznać, że człowiek jest najgłupszym stworzeniem na Ziemi, w końcu człowiek powstał jako ostatni.

Pojęcie ludzka inteligencja powinno się porównać do: złośliwości i podstępu.

Człowiek ma "inteligencję" zwierzęta tresować. Jest to naprawdę inteligencja? A nie czasem oznaka złośliwości i podstępu?, gdyż zwierzęta nam zaufały i dały się oswoić, a my je przerobiliśmy na mięso do zjedzenia.

Co jest inteligentnego w grabieniu podziemnych skarbów i równocześnie wyniszczanie zwierząt i roślin?

Inteligencja? Nie. To zwykła głupota, złośliwość, żądza i podstęp.

Inteligencją powinno być coś innego.

Jednak rozważmy teraz zagadnienie tego tematu.

Zacznijmy więc bardzo prosto od zrozumienia istnienia Boga.

Czy myśleliście kiedyś dlaczego na świecie jest tak wiele samochodów. I do tego w różnych kształtach i kolorach. To samo dotyczy się do telewizorów, zegarków, samolotów, kamer cyfrowych... Na pewno spytacie: "I co z tego?"

Odpowiem: "Nic". Prawdopodobnie wszystko powstało przez jeden Wielki wybuch. Wiem co teraz myślicie.
"Co on mówi, chce on nas nabrać?!" Odpowiedź brzmi: "NIE". Prawdą jest: Każdy samochód, samolot, kamera, bomby itp. stworzył człowiek. Jest twórcą tych rzeczy. Idźmy jeden krok dalej: przed tym, jak te rzeczy miały swoją formę była potrzebna dusza. DUCH jest początkiem WSZYSTKIEGO. To znaczy wszystko co stworzył człowiek jest przemyślane przez duszę, a później wprowadzone w życie.

Weźmy np. samochód. Wspaniały wynalazek od najinteligentniejszego ludu tej Ziemi. Ale mimo wspaniałej pielęgnacji, wbudowaniu części zmiennych i regularnej odnowy po 15 latach trafia ten samochód na złomowisko.

Zbierając wszystko:
-Wszystko co stworzył człowiek a) było przemyślane przez duszę
-b) zostało stworzone (wynalezione)

Myślę, że potąd jesteśmy wszyscy zgodni.

Teraz będzie dopiero ciekawie. Co z dowodem na istnienie Boga?

Co zostało stworzone na Ziemi:
Rośliny: Kwiaty, Drzewa, Trawy. W różnorakich kolorach i kształtach.
Zwierzęta: Lądowe, Wodne, Powietrzne, Podziemne, Żyworodne, Jajorodne. Wszystko w różnych kolorach, kształtach, rodzajach.
Minerały: Kamienie szlachetne, Złoto, Srebro, Sole mineralne. Wszystko w różnych formach i kolorach.
Wody: Słodkie, Słone, Pitne. Wszystko z różnorodnymi składnikami.

Jak myślicie przez co to powstało? Przez wybuch? Przez przypadek?

Zapewne nie. Wszystko co powstało na Ziemi zostało przemyślanie przez boską duszę, a później stworzone. Gdy przypatrzymy się dokładnie tej sprawie to musimy przyznać, że motyle, orchidea, drzewa owocowe itp. zostało przemyślane przez duszę, która ma w sobie nieskończenie wiele MIŁOŚCI, by stworzyć tak piękne rzeczy. I jeszcze coś. Bóg nie stoi za chciwością. On kocha trwonienie. On stworzył dla człowieka najinteligentniejsze i najlepsze "Powersnacks" (energetyczne jedzenie), które mogły zostać tylko wymyślone przez potężną inteligencję. Soczyste brzoskwinie, winne krzewy, śliwki, arbuzy, jagody, truskawki, poziomki, maliny, jabłka, gruszki, banany, ananasy, kiwi, pomarańcze, cytryny, mandarynki - można by wymieniać i wymieniać. Na pewno ślinka wam cieknie i nawet nie myślicie przy tym o mięsie. Do tego dochodzą również wspaniale smakujące orzech włoskie, laskowe - miłościwy Bóg, który dla swojego stworzenia "Człowieka" nie stworzył, żadnych Fast Foodów, śmieci, żywcem ugotowanych przekąsek, ale świeże OWOCE. Tak, Bóg troszczy się o jakość i świeżość, ale też o różnorodność kształtów i kolorów także i o smak. To wszystko sprawia, że jako pokarm energetyczny przyjmuje się go znakomicie. Wasze samochody potrzebują benzyny i oleju. A Człowiek? Też potrzebuje płynów. Mleka matki (żadne mleko krowy), wodę i OWOCE. Owoce mają bardzo wysoki poziom płynów. W tym-doskonale rozpuszczone- witaminy, minerały. A "ciało" owocu to doskonały środek energetyczny. Możemy owoce zmieniać, ale nie udoskonalać. Bóg stworzył to tak doskonale, że człowiek musi zebrać tylko plony i skonsumować. Fantastycznie czyż nie? Chwytajcie jabłko i jedzcie! Powinniśmy Mu dziękować za to, że nie musimy się odżywiać samymi śmieciami. Dzięki Ci, że dałeś nam wybór co do wybierania sobie pokarmu. A wszystko przemyślane przez Twojego ducha i stworzone przez Ciebie.

I dlatego, bez żadnych domyśleń trzeba powiedzieć, że stwórcą tego wszystkiego jest BÓG!
Żaden wielki wybuch, żaden przypadek. Tylko inteligencja Boża!

Wyobraźcie sobie coś takiego, że stoicie nad mrowiskiem (Ziemia) i obserwujecie te mrówki (ludzie). Mrówki zapewne myślą, że są największe. Ale jeślibyście zechcieli moglibyście zgnieść te mrówki między swoimi palcami. I tak z jednej sekundy do drugiej. Przy tym nie człowiek jest stwórcą mrówek, ale Bóg. Człowiek nie jest nawet w stanie stworzyć komórki. On umie klonować, ale komórki stworzyć nie umie. Już nie wspominając o organizmie jednokomórkowym. Jednokomórkowiec robi wszystko w jednej komórce. Jego cała wiedza mieści się w jednej komórce.

Mówiąc jeszcze o Inteligencji Boga:

Wyżej wspominałem o tym, że mimo dobrego traktowania samochodu, dawania mu najlepszych paliw to po 15 latach nie jest zdolny do jazdy. Samochód jest tak zardzewiały, że nadaje się tylko na złomowisko. Weźmy dla porównania stworzenie Boga. Człowiek. On nie jest zbudowany z jednej komórki, ale z miliardów komórek z uczuciami takimi jak: głód, pragnienie, przygnębienie, radość. I wszystko to przez Wielki Wybuch i przez przypadek?

I jest jeszcze lepiej. Człowiek jest tak stworzony, że mimo iż jest mu potrzebna woda to i bez niej nie uschnie. Z pewnością przypadek. Albo nieskończona inteligencja. Człowiek możne z środkami energetycznymi- albo lepiej powiedziawszy z truciznami- typu Fast Foody, Alkohol, Papierosy itp. dłużej żyć. Dłużej niż samochód z najlepszymi dodatkami. Zaskakujące prawda? Wlejcie do swojego wozu złe paliwo. Rezultat: samochód stoi. Ludzkie serce bije dzień w dzień nawet gdy źle się odżywiamy przez lata. Tu właśnie wchodzi w grę potężna inteligencja. Niektórzy ludzie mimo alkoholu i papierosów żyją dłużej niż 80 lat. Nie tak jak wasze samochody, które mimo iż dostają najlepsze paliwa, nie przezywają dłużej niż 15 lat. Myślę, że teraz zauważyliście jak genialny był Stwórca, tworząc człowieka tak, aby nie zmarł od razu gdy spożyje zły pokarm, ale będzie jeszcze żył nawet gdy spożyje różnego rodzaju świństwa. I tak jak człowieka, Bóg tworząc wszystko na Ziemi najpierw wszystko przemyślał, a później stworzył. I jeszcze dodam, że wynalazki człowieka zostały stworzone przez wykorzystanie materiałów wytworzonych przez Boga.

Przejdźmy do końca. Wszystkie te dowody świadczą o tym, że Stwórca-Bóg istnieje.

Sumując wszystko:
-Dusza człowieka (człowiek) wymyśla coś, a później tworzy. (Wymyślanie, Kreowanie, Tworzenie)
-Dusza Boga (Bóg) wymyśla coś, a później tworzy. (Wymyślenie, Kreowanie, Tworzenie)
I jak człowiek swój wynalazek może zniszczyć, tak też i Bóg może zniszczyć swoje stworzenia.
I ostatnie porównanie. Bóg sam nie jest widoczny. Ale istnieje. Dowodem są jego "Stworzenia". Jaki i prąd elektryczny. Jego też nie widać, ale istnieje. Dotknijcie przewodu elektrycznego to poczujecie. Ale dokładniej pomyślawszy nie róbcie tego.

Źródło: www.gutenachrichten.org

Inkwizycję czas zacząć!
krzysztof903 Offline
Mistrz
Zarejestrowany
***

Posty: 378
Dołączył/a: 04 2011
Reputacja: 2
RE: "Dowód na Boga" 24.04.2011, 08:22    #2

powiem tak każdy ma swoje przekonania i nie można mu narzucać swoich, ale moim zdaniem to wszystkie teorie na temat boga sa prawdziwe.Dlaczego zapytacie? A dlatego że cżłowiek musiał miec wymówke na rzeczy lub zjawiska o których nie miał zielonego pojęcia więc wymyslił "Boga", "Bożków" itp. Drugi z kolei wyewolułował z tej "sekty" i zaczał nauczać, wierzyć itp. powstały religie różnej maści. Trzeci z kolei zaczał dodatkowo rozwijać technologię i interesowac sie nauką i wziął sie za eksperymenty i nauke o świecie przykładem sa inkowie, astekowie, rzymianie i egipcjanie, ostatnia fraza to ludzie, nie mający swojego zdania, którym zostało narzucone słowo chrześcijańskie tu można by wiele pisac ale średniowiecze jest najlepszym przykładem kościół centrum władzy nad państwami a tak to tylko zwykła konstytucja która dąży do władzy i skarbu. Najbogatsza religia świata to właśnie rzymsko-katolicka a taki przykład mozna wziąść za chrzest polski, bez chrztu nie ma opcji sprzymierzenia sie z innymi państwami, (co z agłupota, niewierza, ograniczenie słowa ludu, obraza i brak własnego słowa jka i woli).Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: "Dowód na Boga" 24.04.2011, 15:31    #3

(24.04.2011, 08:22)krzysztof903 napisał(a): (co z agłupota, niewierza, ograniczenie słowa ludu, obraza i brak własnego słowa jka i woli).

Obok tego zdania nie mogę przejść obojętnie, gdyż nie masz racji pisząc te słowa. Kiedyś może KK miał większy wpływ na ludzi, ale teraz ma coś takiego jak miłosierdzie. Nikt nie jest na siłę trzymany we wspólnocie Kościoła. Kościół Katolicki jest najbardziej tolerancyjnym kościołem. Żydzi za każde przewinienie zabijają, bo takie jest ich prawo - katolicy się wyspowiadają lub żyją w grzechu, nic się nie dzieje. Odstąpić od wiary islamskiej to tak jakby podpisać się pod śmiercią swoją i swojej rodziny. Więc nie rozumiem czemu ludzie twierdzą, że ta wiara jest zła, skoro jest bardzo tolerancyjną wiarą.

Kiedy Grecy, Rzymianie, Aztekowie itd. kształtowali swoje wiary to Bóg ten katolicki i żydowski istniał.

Inkwizycję czas zacząć!
krzysztof903 Offline
Mistrz
Zarejestrowany
***

Posty: 378
Dołączył/a: 04 2011
Reputacja: 2
RE: "Dowód na Boga" 24.04.2011, 15:53    #4

źle zrozumiałes moja wypowiedź.Kościół katolicki ale początkowy a nie dzisiejszy.Zresztą biblia rzymskotatolicka to 1/3 pełnej wersji biblii która jest okrojona, zmieniona treść przez nasz kościół, i nie uznająca wielu innych czynników.Jest trzymany ale nie bezpośrednio przez kosciół, gdyż ogłoś w mjościele w czasie mszy świętej że ksiądz sie myli, albo popraw księdza? lub poprostu nie iodź do święconki, to zaraz będzie nagłośniony że jesteś albo niewierzący albo Świadek Jahowy (z całym szacunkiem dla ich wiernych). Dla tego ze religia od samego początku likwidowała ludzi o odmiennych spojrzeniach na świat. Sam kościół katolicki zabijał w imię Boga np. krzyżacy. Słyszałeś kiedyś słowo "iluminaci" to nasz kosciół ich zabijał i torturował. "Kiedy Grecy, Rzymianie, Aztekowie itd. kształtowali swoje wiary to Bóg ten katolicki i żydowski istniał." Nasz kosciół tak samo robił tylko wyciszono.Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: "Dowód na Boga" 24.04.2011, 16:10    #5

Biblijne księgi, te które są włączone do Pisma Świętego są takie jakie były zawsze. Jedynie co to kościół nie włączył wszystkich ksiąg do swojego kanonu. Radzę też przestudiować co wniosły Wyprawy Krzyżowe. Być może były to wojny prowadzone przez kościół, ale gdyby nie te wojny to inne imperia zagrażałyby europie. Z jednej strony zabijanie w imię Boga, ale z drugiej rządzący wiedzieli, że to nie tylko spór religijny.

Inkwizycję czas zacząć!
krzysztof903 Offline
Mistrz
Zarejestrowany
***

Posty: 378
Dołączył/a: 04 2011
Reputacja: 2
RE: "Dowód na Boga" 24.04.2011, 17:20    #6

Zależy które nie które zostały zmienione 3 zostały z mienione w 10%, 2 w 65% a 1 w 100%. ale nie kłóćmy sie bo robi sie offtop.Powiem tak jak chodzi o krzyżaków to to 50/50 ale poczytaj o Iluminatach to sie przekonasz a jak nie to dadza ci refleksje.wszystkie religie maja swoje minusy i plusy ale wszyzstkie dąża do jednego, zbliżenia sie do boga i poznania go bliżej tylko że niekiedy ludzie przekręcaja sens religijny bądz przesłanie i mamy fanatyków katlockich, islamskich, egipskich, rumuńskich itd.Religia nie jest sama w sobie zła ale jak ją postrzegamy zależy od ludzi którzy ją głoszą, sprawuja władze i jak o niej mówią.

PS: skoro bóg napisał biblie/pismo swięte przez ludzi natchnionych jego wolą, myslą, czynem, sercem, duchem to czemu nasz kościół wywalił niektóre elementy? Czyż to nie świętokractwo poprawiac boga? Przecierz on jest "najwyższa" istotą bytu.Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: "Dowód na Boga" 25.04.2011, 07:49    #7

(24.04.2011, 17:20)krzysztof903 napisał(a): PS: skoro bóg napisał biblie/pismo swięte przez ludzi natchnionych jego wolą, myslą, czynem, sercem, duchem to czemu nasz kościół wywalił niektóre elementy? Czyż to nie świętokractwo poprawiac boga? Przecierz on jest "najwyższa" istotą bytu.

Zważ na to, że początkowo pismo istniało jedynie w tradycji ustnej. Zapewne takie przekazywanie z pokolenia na pokolenie doprowadziło do tego, że treść została nieco zmieniona. Kościół sam w sobie nie obcinał ksiąg, ale do czytań kościelnych wybiera tylko fragmenty pisma. Stary testament to głównie słowa Boga, a nowy to zapis wydarzeń z tych czasów. Apokryfy podejrzewam nie zostały włączone do Biblii bo kościół po prostu ich nie rozumiał lub też nauki w nich zawarte przeczyły głoszonym naukom, ale były też takie, które zostały odrzucone poprzez fakty historyczne bądź inne czynniki jak czas spisania (przykładowo księga rzekomo zapisana w 50 r. n.e. po badaniach stwierdzono, że zapisano ją w 1550 r.)

Inkwizycję czas zacząć!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości