chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Ektoplazma
Autor Wiadomość
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
Ektoplazma 01.11.2010, 21:02    #1

Ektoplazma jest substancją pozostawioną przez duchy, która umożliwia im stawanie się materialnym i pozwala na przeprowadzanie telekinetycznych działań. Z jakiegoś dziwnego powodu ektoplazma jest dla gołego oka niewidoczna, natomiast pojawia się w fotografiach. Możliwe, że aparaty fotograficzne są bardziej "uczulone" na świat duchów niż ludzie. Albo może to też mieć swój powód w parapsychologicznych czynnikach takich jak refleksja (odbicie), natężenie światła, rozwój filmu lub wywoływanie zdjęcia i innych oczywistych czynnikach, których niektóre osoby nie biorą pod uwagę.

[Obrazek: ecto.jpg]

W złotych czasach seansu spirytystycznego - 19 i wczesnego 20 wieku - ektoplazma była uznawana często przez różne ośrodki. James Randi jest zdania, że w takich przypadkach przemalowane materiały zostawały wyczarowywane. Inaczej mówiąc "nadprzyrodzeni" kłamali. Jednak nawet Randi nie może tego udowodnić, że oni kłamali choć wcale nie musieli. Możliwości co do wytłumaczenie słowa ektoplazma jest wiele. Piszcie co wy sądzicie o tej dziwnej substancji.

Inkwizycję czas zacząć!
Evell Offline
Czarownica
Administratorzy
*******

Posty: 452
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 52
RE: Ektoplazma 13.03.2012, 10:32    #2

Całkiem to ciekawe Uśmiech wyczytałam, że wychodziła z medium przy seansach spirytystycznych. To jest trochę dziwne, bo kojarzy mi się z opanowaniem ciała ludzkiego przez ducha, ale medium pewnie są przekaźnikiem i to działa inaczej. Właściwie z czego ona się tworzy? Dorwałam multimedialną encyklopedię zjawisk paranormalnych (do pobrania) niestety tylko z tego mogłam pobrać, inne żródła nie działały...
I oto definicja:
"Substancja materializująca się przede wszystkim z ciała medium w czasie transu lub seansu spirytystycznego. Rola ektoplazmy w seansie spirytystycznym polega na wykorzystaniu zjawiska teleplastii. Badania ektoplazmy wykazały, ze jest ona naturalną substancją białkową, najczęściej o konsystencji lepkiego żelu lub piany, w której skład wchodzą zjonizowane atomy. Dzięki temu ektoplazma potrafi lekko świecić w ciemnościach. Charakterystycznymi cechami ektoplazmy jest jej zdolność do bardzo szybkiego ulatniania się, oraz zależność masowa od wytwarzającego ektoplazmę medium. Im więcej wytworzy ono tej substancji tym bardziej medium traci na wadze. Kiedy zaś ektoplazma dematerializuje się, waga ciała medium wraca do poprzedniego stanu. Ektoplazma towarzyszy także zjawiskom opętania i nawiedzenia a ściślej zostaje ona wydalona z organizmu energumena wraz z momentem lub krótko po oczyszczeniu jego ciała przez egzorcystę."

Może teraz skłonię Was do dyskusji? Uśmiech

Tutaj więcej zdjęć:

Tu nagranie, ale autentyczności pewna nie jestem, bo osoba była zasłonięta:
Tutaj nagranie od tego samego autora:
I tu
The Tarot Reader
ajka Offline
Wtajemniczony
Zarejestrowany
**

Posty: 133
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 7
RE: Ektoplazma 13.03.2012, 18:37    #3

cos mi ta ektoplazma przypomina, czy jesli mieliście oobe, wiecie, że nieraz po wejściu w ciało otwieracie oczy i widzicie autentycznie wszystko nawwet swoje ręce, czy czujecie zapach domu, a okazuje sie,że to dusza patrzy, bo nadal macie zamknięte oczy i trwacie w stanie oobe...to tak jak duch wejdzie w medium, a medium ma zamkniete oczy to ona widzi poprzez ducha.

open your eyes and free your mind


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości