chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
"Evin Nelis"
Autor Wiadomość
Asriel Veir Semis Offline
Elektryczny Czarownik

Posty: 32
Dołączył/a: 04 2017
Reputacja: 3
"Evin Nelis" 19.07.2018, 13:54    #1

Evin Nelis!


Zapewne zdziwiło Was takie przywitanie. Nie bez powodu, ponieważ w tych czasach mało kto korzysta z przywitań oznaczających coś innego niż "szanuję cię i cieszę się na Twój widok" (popularne. witam), czy "ten dzień/wieczór jest piękny" (popularne. dzień dobry/ dobry wieczór). Więc co oznacza "Evin Nelis" i dlaczego z niego korzystam? Odpowiedź jest prosta.

Evin Nelis oznacza chwalenie równowagi pomiędzy "Evin" (czasami, w których w zamieszkiwanym miejscu wszystko zostanie zniszczone, surowców braknie, a warunki życia przestaną istnieć), a "Nelis" (czasami, w których istoty inteligentne będą wszystko oszczędzać i mało co wykorzystywać, chociaż wszystkiego będzie aż nadto).

Równowaga pomiędzy zniszczonym światem/światami, a światem/światami będącymi ogromnymi "muzeami" jest bardzo ważna. Nikt nie chciałby mieszkać na postapokaliptycznym pustkowiu, tak samo, jak nikt nie chciałby mieszkać w ogromnej i pełnej ciast oraz innych. słodyczy cukierni nie mogąc nawet niczego dotknąć.
Jeżeli ludzkość dalej będzie tak marnować surowce, to na Ziemi nadejdzie "Evin". Tak samo, jak użyje się najnowszych bomb atomowych, które są wstanie zmienić tor lotu planety i zniszczyć spore części planety. To już nie są te bomby co zrzucono na hiroszimę i nagasaki.


W sprawie samego przywitania, to kilka osób zapytałem z czym im się ono kojarzy. Z tych co odpowiedzieli sensownie, to najczęściej kojarzyło im się ono ze złem. "Evin" brzmi jak "evil". Te dwa słowa mają trochę ze sobą wspólnego, jednak nie można powiedzieć, że "Nelis"- przeciwieństwo "Evin" - to dobro.

Prawdopodobnie mało która czytająca to osoba kiedykolwiek wykorzysta te przywitanie, jednak ten artykuł jest taką ciekawostką. Evin Nelis... Być może zdarzy Wam się, że ktoś Was takimi słowami przywita Uśmiech

Ψ      "Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania"      Ψ


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości