chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Interpretowanie snów
Autor Wiadomość
Anariela Offline
Zbuntowany Anioł

Posty: 92
Dołączył/a: 04 2012
Reputacja: 20
Interpretowanie snów 21.04.2012, 20:01    #1

Interpretacja snów

[Obrazek: sen.gif]

Sny są niezwykle ważnym elementem naszego życia. Od dawna interesowali się nimi nie tylko przeciętni ludzie, ale także uczeni. Od wieków przekazywana jest wiedza dotycząca symboliki poszczególnych marzeń sennych i ich znaczenia, jakie wnoszą w nasze życie. Nie da się ukryć, że sen i sny są nieodłącznym elementem naszego życia, żeby sobie jednak uświadomić, jak bardzo ważne są to aspekty, należy zacząć od strony biologicznej tego zjawiska.

Każdy ludzki organizm musi spać. Przyjmuje się, że dorosłemu człowiekowi wystarczy już tylko sześć godzin zdrowego snu. Jednak optymalna ilość godzin, to oczywiście całe osiem. Niestety obecnie jesteśmy coraz bardziej zapracowani, wykonujemy mnóstwo czynności i czasami brakuje nam czasu na zdrowy sen, co potem oczywiście odbija się nie tylko na naszej psychice, ale także na stronie fizjologicznej naszego organizmu.

Budowa organizmu człowieka została stworzona w taki sposób, że nie możemy obyć się bez snu. Nawet gdybyśmy wypili mnóstwo kawy z kofeiną, napojów energetycznych czy innych substancji, które mają działanie pobudzające, i tak wreszcie byśmy zasnęli. Sen jest naturalną częścią naszej biologicznej funkcji organizmu. Dzięki temu, że śpimy nasz organizm się regeneruje. Zwróćmy uwagę na to, że wszystkie leki czy też kosmetyki pielęgnujące najlepiej stosować wieczorem, tuż przed snem, ponieważ to właśnie w nocy, gdy śpimy działają optymalnie i przynoszą najbardziej zadowalające efekty. Sen jest niemal magicznym czasem, podczas którego człowiek traci świadomość, a przynajmniej świadomość w takiej formie, w jakiej przedstawia się ona w dzień, gdy pracujemy, uczymy się i wykonujemy szereg innych ważnych czynności. Sen jest stanem zawieszenia między życiem a śmiercią. Wielu uczonych, ale także filozofów jest do dzisiaj zafascynowanych tematyką snu, ponieważ jest on jakby eufemizmem wobec śmierci. Często także słowa "sen" używa się na określenie śmierci, jako słowo łagodniejsze, by nie mówić o tym przykrym tragicznym zjawisku wprost. Jednak sen w naszym rozumieniu, to jeszcze nie śmierć. Jest to jednak pewien stan zawieszenia.

Sen to czas, w którym gaśnie nasza świadomość, a budzi się nasza podświadomość. Według wielu badań i sprawdzania licznych teorii przez naukowców - specjalistów w tej dziedzinie, każdy z nas ma marzenia senne, jednak nie wszyscy o nich pamiętamy. Z pamiętaniem snów związanych jest mnóstwo przesądów, które oczywiście mają pochodzenie ludowe. Przede wszystkim, mówi się, że zaraz po przebudzeniu się nie powinniśmy patrzeć w okno i w lustro, ponieważ to sprawia, że automatycznie, bardzo szybko zapominamy o tym, co nam się śniło. Sen jest do dzisiaj niezwykle tajemniczym zjawiskiem. Najbardziej interesuje nas oczywiście sprawa marzeń sennych. Najbardziej fascynujący jest fakt, że nie mamy żadnego wpływu na to, co nam się właściwie śni. Często, gdy śpimy, wydaje nam się, że to, co nam się śni, jest niezwykle spójne i logiczne. Niestety, nawet, gdy w miarę dokładnie pamiętamy, co nam się śniło i zaczynamy to komuś opowiadać, okazuje się, że nie jest to już takie spójne i właściwie nie ma sensu. Jest to właśnie ta przepaść między rzeczywistością realną a senną. W snach panuje zupełnie inna logika wydarzeń, gdy egzystujemy w świecie marzeń sennych wydaje nam się to wszystko normalne. Dopiero gdy go opuszczamy, czar pryska i nie możemy już odzyskać magii tego, co było w śnie.

Niezwykle interesująca jest przez to interpretacja snów. Pamiętamy zazwyczaj pojedyncze obrazy, a nie całe wątki czy fabuły naszych snów. Dlatego też, większość senników zawiera właśnie pojedyncze hasła, wśród których odnajdujemy te, które nas najbardziej interesują. Interpretacja snów jest fascynująca, jednak należy także zachować pewną ostrożność. Poszczególne opinie na temat obrazów, które pojawiają się w naszych snach są raczej sugestiami, a nie niepodważalnymi faktami. Do interpretacji naszych snów, każdy powinien podchodzić indywidualnie, ponieważ źródło znaczenia poszczególnych marzeń sennych tkwi właśnie w nas samych.


Źródło

Uwierz w Anioły, nawet jeśli ich skrzydła są czarne
Uwierz w Diabła choćby na jego rogach spoczywała płonąca aureola

[Obrazek: 66749888.jpg]
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: Interpretowanie snów 21.04.2012, 21:26    #2

(21.04.2012, 20:01)Anariela napisał(a): Niezwykle interesująca jest przez to interpretacja snów. Pamiętamy zazwyczaj pojedyncze obrazy, a nie całe wątki czy fabuły naszych snów. Dlatego też, większość senników zawiera właśnie pojedyncze hasła, wśród których odnajdujemy te, które nas najbardziej interesują. Interpretacja snów jest fascynująca, jednak należy także zachować pewną ostrożność. Poszczególne opinie na temat obrazów, które pojawiają się w naszych snach są raczej sugestiami, a nie niepodważalnymi faktami. Do interpretacji naszych snów, każdy powinien podchodzić indywidualnie, ponieważ źródło znaczenia poszczególnych marzeń sennych tkwi właśnie w nas samych.

Zawsze staram się przekazać ludziom chcącym zinterpretować swój sen to co zostało opisane w zacytowanym przeze mnie tekście.
Senniki to jedynie wskazówki. Jeśli ktoś nadal nie wierzy, że tak jest to podam bardzo prosty przykład - dla jednej osoby smok jest istotą złą, która zwykle chce siać zło, pustoszyć itd. Inna osoba z kolei smoka traktować może jako potężną bestię, która jest przyjazna, pomocna człowiekowi itp. - jeśli się tym osobom przyśnią te same obrazy to jedna z nich będzie widziała w swoim śnie strach, zło, a druga przeciwieństwo tego. Pomocne może być prowadzenie dziennika snów Mruga2

Inkwizycję czas zacząć!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości