chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Medytacja zapewniająca ochronę psychiczną.
Autor Wiadomość
NuadaSuicide Offline
Przybysz

Posty: 19
Dołączył/a: 12 2012
Reputacja: 4
Medytacja zapewniająca ochronę psychiczną. 17.03.2013, 18:16    #1

Najlepiej wykonywać medytację wczesnym rankiem, a najlepiej zaraz po obudzeniu, przed wstaniem z łóżka.

1. Każdego dnia powinniśmy znaleźć przynajmniej 10 minut na kontemplację.

2. Siadamy lub leżymy w możliwie najwygodniejszej pozycji. Zamykamy oczy. Odprężamy umysł i ciało za pomocą serii powolnych, głębokich oddechów. Świadomie rozluźniamy mięśnie palców obu nóg. Kiedy czujemy, że są już rozluźnione koncentrujemy się na całych stopach. Rozluźniamy kolejne grupy mięśni, posuwając się od dołu, ku górze, do szczytu głowy. Osiągamy w ten sposób całkowite rozluźnienie ciała.

3. Wyobrażamy sobie piękny ogród w okresie późnej wiosny, lub początku lata, przy wspaniałej, słonecznej pogodzie. Jest ciepło. Czujemy bardzo delikatny, orzeźwiający powiew lekkiego wiatru. Ogród jest pełen najwspanialszych kwiatów, jakie kiedykolwiek zdarzyło nam się widzieć. Przechadzamy się ,zatrzymując od czasu do czasu, by przyjrzeć się kwiatom, dotknąć ich i powąchać.

4. Spacerujemy w ogrodzie tak długo, jak sobie tego życzymy. Jesteśmy w nim sami i dysponujemy dowolną ilością czasu. Pamiętajmy że będzie nam wolno zabrać jeden kwiat w chwili gdy opuścimy to miejsce.

5. Kontynuując badanie ogrodu szukamy kwiatu, który ma dla nas największe znaczenie. Wybór może być oczywisty lub nie, w tym drugim przypadku będziemy musieli wybrać z wielu możliwości.

6. Znalazłszy swój kwiat, prosimy go o pozwolenie zerwania go i zabrania ze sobą. Otrzymawszy zgodę, dziękujemy i zrywamy okaz.

7. W wyobraźni wychodzimy z ogrodu, niosąc kwiat i rozpoczynamy codzienne zajęcia. Zwracamy uwagę na subtelne zmiany, które ów kwiat wnosi do wszystkich naszych czynności. Czujemy wewnętrzny spokój, bez względu na to, co dzieje się wokół nas.

8. Wykonujemy powolny, głęboki oddech. Liczymy mentalnie od jednego do pięciu i otwieramy oczy. Nie wstajemy od razu. Przez minutę, lub dwie myślimy o zakończonej przed chwilą wizualizacji.

9. Wstajemy i rozpoczynamy codzienne zajęcia. Wyobrażamy sobie, że kwiat, który wybraliśmy, stale nam towarzyszy.

10. Udając się na spoczynek, wracamy myślą do dnia, który właśnie się zakończył. Pytamy siebie, czy kwiat wybrany w porannym ogrodzie miał jakiś wpływ na bieg wydarzeń, a jeśli tak, to jaki ? Pogrążamy się we śnie ze świadomością, że rano, po obudzeniu, odwiedzimy znów nasz wspaniały ogród, by wybrać w nim inny kwiat. Możemy oczywiście zawsze wybierać ten sam, jeśli mamy taką ochotę.

Obrona psychiczna nie oznacza tutaj tarczy, w zrozumieniu ochrony przed atakami energetycznymi, tylko ochronę naszego samopoczucia i wnętrza.

kontemplacja - typ medytacji związany z rozwijaniem wglądu.

Oto akt w którym lada moment hetmana zbije pionek...
Oto akt w którym za chwil kilka owca pożre wilka...

Jestem glebą, która odrzuca wasze ziarno.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości