chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Najbardziej tajemnicze anomalie Marsa
Autor Wiadomość
Evell Offline
Czarownica
Administratorzy
*******

Posty: 452
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 52
Najbardziej tajemnicze anomalie Marsa 14.09.2012, 19:22    #1

Od starożytności człowiek fascynował się i obserwował nocne niebo oraz Czerwoną Planetę. Zawsze wiedziano, że jest coś specjalnego w Marsie. Mimo, że jest znacznie mniejszy od Ziemi, Mars jest najbardziej podobną planetą w naszym układzie słonecznym, mającą wiele podobnych cech geologicznych, w tym czapy lodowe oraz suche koryta. Ale czy istnieje życie na Marsie? Pomimo kontrowersji wokół meteorytów marsjańskich - niektórzy naukowcy uważają, że zawierają skamieniałości starożytnych marsjańskich bakterii - podobnych form życia do naszych ziemskich, nie ma jednoznacznych dowodów, że obecnie lub kiedykolwiek istniało życie na Marsie.
Naukowcy przypuszczają, że prawdopodobnie kilkanaście tysięcy lat temu Mars bardzo przypominał Ziemię, tzn. posiadał własną atmosferę, wodę w stanie ciekłym i prawdopodobnie dość bogatą florę, jednak nie ma na to jednoznacznych dowodów. Wiadomo natomiast, że Mars posiadał kiedyś ową atmosferę, jednakże rozmiary planety uniemożliwiały wytworzenie dość dużego pola magnetycznego, które ochroniłoby Marsa przed wiatrem słonecznym. Owy wiatr nacierając przez setki tysięcy lat po prostu ją zdmuchnął. Kolejnym czynnikiem był fakt, że Mars nieustannie stygł, jego jądro również, co zmniejszało efektywność pola magnetycznego.

To jednak nie znaczy, że życia nie było - czy też go nie ma. Chociaż nie ma wyraźnych dowodów na istnienie życia na Marsie, istnieją pewne kuszące zdjęcia przesłane z Mars Global Surveyor (MGS) i innych czujników, które mogą ukazywać marsjańskie formy życia, oraz inne zdjęcia, które mogą przedstawiać dowody inteligentnego życia!

[Obrazek: mars-turtle.jpg]

To wygląda jak żółw marsjańskim lub stworzeniem podobnego. (Pamiętaj, że nie twierdzę, że to jest żółw. Ale wygląda ciekawie)


[Obrazek: mars-seashell-lg.jpg]
Sir Charles W. Shults III, wykopał kilka zdjęć zrobionych przez łazika Spirit obiektów na powierzchni Marsa, które wyglądają bardzo podobnie do ziemskich muszelek. Jeden z nich znajduje się tutaj dla porównania ziemska muszla (wstawiona obok). Wydaje się, że struktura jest bardzo podobna i ma kształt spirali. A jeśli są to skały, to naprawdę osobliwe.

[Obrazek: mars-binder.jpg]
Tutaj również ciekawa skała, o dość nietypowym kształcie.


[Obrazek: mars-anim.gif]
"Niedawno zainteresowałem się nieprawidłowościami takimi jak marsjańskie zdjęcie Rover," mówi Rob Clay. "Zdecydowałem się zgrać dwa zdjęcia zrobione w tym samym miejscu, aby ukazać różnicę , moja teoria jest prosta: jeśli coś było obecne na jednym zdjęciu, a nie jest widoczne na innym zdjęciu zrobionym w tym samym miejscu [w okolicy w tym samym czasie], to musi to być "przeniesione".

"Znalazłem coś bardzo ciekawego co, że istnieje życie na Marsie, jakiś niewielki stwór, ale wydaje się nie mieć nóg i wyglądają jak owad nazwałem to "świerszczem".

"Na tym zdjęciu, w dolnej prawej części, jest niewielki obszar piasku, gdzie widać tego mojego "świerszcza".

"Na początku myślałem, że pionowa rura może go zasłaniać (tego "świerszcza"), ale jeśli zwrócić uwagę na pozycję [" krykieta'S "] Pozycja skały nad nim (w kształcie trochę jak godło Star Trek), to zdecydowanie tam czegoś brakuje, dlatego zostało przeniesione. Zobacz oryginalne zdjęcia tutaj

Co Wy na to? Czy rzeczywiście tam coś jest? Inna możliwości to gra świateł, lub coś co zostało powalone przez wiatr na chwilę przed zrobieniem zdjęcia. Albo ciemna plama będąca wadą aparatu fotograficznego, pyłek kurzu na obiektywie.

[Obrazek: oval-anomaly.jpg]
Mogą to być po prostu dziwne skały, oczywiście, ale wyglądają tak, jakby zostały sztucznie stworzone. Wyglądają jak części, jak coś stworzonego przez człowieka....


[Obrazek: phobos-monolith.jpg]
Monolit
Dziwny obiekt w kształcie ziemniaka, można zobaczyć analizę cienia, że nie jest to zagłębione a raczej jest to coś wyższego.
Więcej zdjęć tutaj

Może budowla?
[Obrazek: mars-biostation-alpha.jpg]
Odkryte przez David Martines 2011.
"To może być najważniejsze odkrycie na Marsie jak dotąd! Ta struktura ma 700 cm x 150 i jest zabarwiona na biało z niebieskimi i czerwonymi pasami . To nie skała lub góra. Jest to wyprodukowana struktura. To nie jest coś, co stworzył sam, to jest coś, co jest obecnie na Google Mars. NASA nie chciała ze mną o tym porozmawiać. Wysłałem im kilka e-maili, ani odpowiedzi. Idź zobacz sam. Współrzędne: 71 49'19 .73 "N 29 33'06 .53" W "
Reasumując. Być może to wszystko tzw. pareidolia. Ale teorie są ciekawe i na pewno gdzieś życie istnieje, nie jestem pewna, czy akurat na Marsie. Ale istnieje.


źródło oraz własne z głowy
tłumaczenie: Evell

The Tarot Reader
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.09.2012, 19:27 przez Evell.)
haniczka88 Offline
Przybysz

Posty: 2
Dołączył/a: 07 2013
Reputacja: 0
RE: Najbardziej tajemnicze anomalie Marsa 04.07.2013, 12:54    #2

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2013, 21:41 przez Gron.)
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: Najbardziej tajemnicze anomalie Marsa 09.07.2013, 11:19    #3

@haniczka88

Specjalistą od atmosfery Marsa nie jestem, ale najbardziej prawdopodobne dla mnie wyjaśnienie tego zdjęcia to dziwne ułożenie kamieni + może jakiś latający piasek lub coś co tworzy takie wrażenie. Bardziej szukałbym rozwiązań, w pewnym sensie, naturalnych ;P Poza tym Łazik pewnie znalazłby jakieś ślady zwierzęcia na planecie Mruga2

Inkwizycję czas zacząć!
sakuwbarakushow
Gość

 
RE: Najbardziej tajemnicze anomalie Marsa 10.09.2013, 10:15    #4

Od razu przypomina mi się film Misja na Marsa z 2000r. Coś w tym po prostu musi być. Ślady te same z siebie się nie wzięli a nie istnieje nic takiego jak przypadek, aby przypadkowo wiele elementów ułożyło charakterystyczne wzory.
berserker200 Offline
Przybysz

Posty: 6
Dołączył/a: 08 2014
Reputacja: 0
RE: Najbardziej tajemnicze anomalie Marsa 04.08.2014, 13:08    #5

Napewno coś tam żyło,napewno coś tam żyję i napewno kiedyś i my tam będziemy żyć lub też inna rasa. Tak to wygląda na moje skromne oko Uśmiech I zapewne napewno opinia publiczna będzie tą ostatnio co się dowie czy cokolwiek tam jest i czy było Uśmiech
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: Najbardziej tajemnicze anomalie Marsa 05.08.2014, 13:33    #6

Cytat:(...)napewno kiedyś i my tam będziemy żyć(...)

Akurat to jest bardzo możliwe szczególnie, że już istnieje projekt kolonizacji Marsa i podobno znaleźli się pierwsi inwestorzy - oby coś z tego wyszło.

Co do życia. Udowodniono, że była woda, a ta jest kolebką życia na naszej planecie więc czemu nie na Marsie? Jeśli dobrze się orientuję, to znaleziono też pozostałości jakiś organizmów jednokomórkowych.

I jeszcze link do strony projektu: Kolonizacja Marsa

Inkwizycję czas zacząć!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.08.2014, 13:35 przez Marcelo.)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości