chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
O upadku aniołów
Autor Wiadomość
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
O upadku aniołów 27.10.2010, 21:07    #1

W tym artykule pragnę opisać historię upadku aniołów na podstawie księgi Henocha. Myślę, że wikipedia wytłumaczyła doskonale pojęcie Księgi Henocha:

Księga Henocha - księga apokryficzna (pseudoepigraficzna) Starego Testamentu. Znajduje się w koptyjskim kanonie Pisma Świętego jako natchniona.
Istnieją trzy księgi apokryficzne przypisywane Henochowi - synowi Jereda. Są to Księga Henocha etiopska, Księga Henocha słowiańska oraz Księga Henocha hebrajska.
Księga Henocha etiopska jest najpopularniejsza i najczęściej cytowana. Opisuje ona kontakt proroka Henocha z istotami "z innego świata", które uznał za anioły lub jakieś inne wyższe istoty, oraz jego podróż z nimi po wszechświecie i czasie.


W apokryfie jest również opisana wizja Sądu Ostatecznego. W dniu Sądu Bóg ma zejść z aniołami z niebios, ale to tylko drobna ciekawostka. Chciałbym się zająć upadkiem aniołów.

[Obrazek: 10.jpg]

Podczas rozkwitu rasy ludzkiej aniołom spodobały się kobiety, córy ludzi (doskonale ich rozumiem). Aniołowie zapragnęli tych kobiet i dyskutowali na temat zejścia na ziemię i pojęcia sobie żon, a do tego chcieli spłodzić sobie potomstwo. Dowódcą niebiańskiego zastępu był Szemihaza. Wszyscy związali się przysięga, że dopełnią to co zaczęło się w ich myślach. Ich wszystkich było dwustu, a to są imiona przywódców: Szemihaza, ich dowódca, Urakiba, Ramiel, Kokabiel, Tamiel, Ramiel, Daniel, Ezekiel, Barakiel, Asael, Armaros, Batriel, Ananiel, Zakiel, Samsiel, Sartael(...), Turiel, Jomiel, Araziel.

Każdy z nich pojął sobie jedną kobietę za żonę i swój czas spędzał razem z nimi. Księga Henocha wspomina, iż to aniołowie nauczyli ludzkie kobiety czarów i zaklęć i wszystkich sztuk z tym związanych. Z tych związków powstali giganci, a wysokość ich mierzyła trzy tysiące łokci. Przerażające potomstwo pożerało ludzi, a ci z kolei nie mogli dłużej utrzymywać tych strasznych stworów. Giganci zabijali wszystko co żywe, jak to mówi prorok, grzeszyli „przeciw ptakom, zwierzętom, gadom i rybom. Pożerali mięso jedni drugich i pili zeń krew. Wtedy ziemia poskarżyła się na nieprawych.”

Azazel, jeden z upadłych, według księgi nauczył ludzi wyrabiać miecze, sztylety, tarcze i zbroję. Również on nauczył obróbki metali przez co ludzie mogli się upiększać. Przez nowe umiejętności świat popadał w nieprawość.

Amezarak nauczał zaklinaczy i przycinaczy korzeni, a odklinana Armaros. Anioł Barakiel nauczał astrologów. W tych czasach wiele ludzi uczyło się od aniołów.

[Obrazek: astrologia.jpg]

Archaniołowie zauważyli to, co wyprawia się na ziemi i donieśli o tym Najwyższemu. W obecnym kanonie ksiąg biblijnych nie ma zbyt dużego powodu na potop. Księga Henocha jakby uzupełnia tę kwestie dodając wątek upadku. Po zejściu aniołów świat zmienił się nie do poznania. Było na nim wiele zła. Ludzie grzeszyli, a wielcy giganci plamili ziemię krwią ludzką, Bóg nakazał aniołowi by nauczył syna Lamecha jak ma przeżyć potop. Na anioła Azazela spadła kara, która opisana jest tak:

Następnie Pan powiedział do Rafała: "Zwiąż Azazela za ręce i nogi i wrzuć go do ciemności. Otwórz pustynię, która jest w Dudael, i wrzuć go tam.
I rzuć na niego chropowate i ostre kamienie i przykryj go ciemnością. Niech tam przebywa na zawsze! Przykryj jego oblicze, żeby nie mógł widzieć światła
I żeby w wielki dzień sądu mógł być wrzucony do ognia.


[Obrazek: Azazel.jpg]

Ziemia została na nowo odbudowana, a wszystkie tajemnice, które kiedykolwiek zostały objawione ludziom pogrążyły się w morzu. Pozostali aniołowie mieli dostać taką karę:

A do Michała Pan powiedział: "Idź, powiadom Semiazę i innych, którzy są z nim, którzy połączyli się z kobietami i ulegli z nimi zepsuciu z wszelką ich nieczystością.
Kiedy wszyscy ich synowie wzajemnie się pozabijają i kiedy ujrzą zniszczenie swych umiłowanych, zwiąż ich na siedemdziesiąt pokoleń pod wzgórzami ziemi aż do dni sądu i ich spełnienia, aż dopełni się sąd przeznaczony na całą wieczność.
W owych dniach zaprowadzą ich do otchłani ognia na męki i zostaną zamknięci w więzieniu na całą wieczność.
Wówczas [Szemihaza] zostanie spalony i unicestwiony wraz z nimi. Zostaną razem związani aż do końca wszystkich pokoleń.


W różnych religiach upadli aniołowie istnieją pod różnymi imionami począwszy od upadłych aniołów poprzez złe duchy i kończąc na demonach.

Jak się przed nimi chronić?

Chciałbym również poruszyć kwestię bronienia się przed opętaniem. Wierzenia ludzi mówią o bardzo dużej ilości symboli, modlitw, zaklęć chroniących przed złymi duchami. Pentagram biały, wymazany, czy tam wytatuowany, ma zapobiec wejściu demona w ciało człowieka. Również pentagram ten może zamknąć demona.

[Obrazek: defaultzr6.jpg]

Dla porównania pentagram kozi:

[Obrazek: pentagram]

Talizmanem ochronnym przed opętaniem jest medalik świętego Benedykta. Chroni on nie tylko przed opętaniem, ale i wypędza złe duchy. Do medaliku dostępna jest modlitwa (po łacinie), która dodatkowo wzmacnia działanie amuletu. Zdarzało się też, że przedmiot dawał szczęście.

[Obrazek: medalik1ok.jpg]

[Obrazek: medalik2ok.jpg]

Również odpowiednie zestawienie run pomaga odpędzać złe duchy. Można również stworzyć worek czarownicy, w tym głównie chodzi o to, że do worka wkładamy odpowiednie zioła, może jakąś kość i inne ciekawe rzeczy, odpędza on demony (ma też inne właściwości). Te kilka rad myślę, że pomoże w samoobronie przed tym czymś Mruga2
ajka Offline
Wtajemniczony
Zarejestrowany
**

Posty: 133
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 7
RE: O upadku aniołów 04.02.2012, 06:16    #2

Kolejny fajny art;]
Co do aniołów, które zeszły na Ziemię, to Azazel nauczył też kobiety jak upiększać powieki i stosować makijaż ;]
Gdzieś w teologicznych księgach jest mowa o tym, że anioł składa się z czystej inteligencji, jest jakby jej kwintesencją, jednak nie odczuwa tak jak człowiek namiętności...w sumie nie wiadomo...może anioł ma w sobie tak potężna dawkę energii miłości, że śmiertelnik nie może jej znieść, będąc w ciele fizycznym? któż to wie...

Co do opętań..wielu egzorcystów podczas odpędzania złego ducha, przywołuje moc imienia Jezus, także powołuje się na Jego miłość i walkę ze złem, podobno imię Jezus w odpędzaniu demonów jest najskuteczniejsze, niestety nie mam w posiadaniu materiałów na ten temat.
Kiedyś poszłam do spowiedzi i powiedziałam księdzu, że wróżę z tarota i zajmuję się magią. Oczywiście przekonywał mnie, że to jest zło i podarował mi na obrazku egzorcyzm prosty do Michała Archanioła. Jestem też w posiadaniu różnych egzorcyzmów od księdza, gdyby kiedyś coś się do kogoś przyplątało, piszcie pw, jakąś modlitwę okazjonalną się znajdzie Mruga2

open your eyes and free your mind
krzysztof903 Offline
Mistrz
Zarejestrowany
***

Posty: 378
Dołączył/a: 04 2011
Reputacja: 2
RE: O upadku aniołów 04.02.2012, 09:11    #3

Ale ja mam, kochanie.....
Imię Jezus a mianowicie jego oryginalne brzmienie, "Jaches" to składnia pierwszych liter zaklęcia a znaczy dokładnie, "światło jest moją bronią, odejdź albo zginiesz" <Mniej więcej według tłumaczeń i materiałów dostępnych (szukałem 3 lata), odpędza, bo myślą że mają doczynienia z opiekunami światła, ale by je zastraszyć/oszukać musi osoba wypowiadająca, mięć silną wolę, możliwość przekazania w aspekcie, no i wiarę, ale nie w Boga, w swoja misję i w życie świata.Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: O upadku aniołów 04.02.2012, 11:17    #4

(04.02.2012, 09:11)krzysztof903 napisał(a): Ale ja mam, kochanie.....
Imię Jezus a mianowicie jego oryginalne brzmienie, "Jaches" to składnia pierwszych liter zaklęcia a znaczy dokładnie, "światło jest moją bronią, odejdź albo zginiesz" <Mniej więcej według tłumaczeń i materiałów dostępnych (szukałem 3 lata), odpędza, bo myślą że mają doczynienia z opiekunami światła, ale by je zastraszyć/oszukać musi osoba wypowiadająca, mięć silną wolę, możliwość przekazania w aspekcie, no i wiarę, ale nie w Boga, w swoja misję i w życie świata.

Więc jak wytłumaczyć inne egzorcyzmy, które powołują się na anioły? Których przetłumaczone imię (oryginalne) brzmi "Ręka Jedynego Boga" bądź coś w tym stylu? Mruga2
Inkwizycję czas zacząć!
krzysztof903 Offline
Mistrz
Zarejestrowany
***

Posty: 378
Dołączył/a: 04 2011
Reputacja: 2
RE: O upadku aniołów 04.02.2012, 12:09    #5

hmm, podchwytliwe, lubisz takie co? Odpowiem najprościej jak sie da, bo nie wiem jaki masz stopień wtajemniczenia w te sprawy (lepiej sie zabezpieczyć), hmm, powiem tak: Pojęcie ręka jedynego Boga, trzeba odebrać nie dosłownie, bo nie wiem czy miałeś w ręku księgę "Albretch alza krues" , jeśli miałeś to dobrze, jeśli nie, to żałuj, bo ciekawa jak cholera jest, ale do rzeczy. Chodzi o to, ze Bóg, to pojęcie względne, możemy nazwać według religii, jako osobę, ale tak naprawdę, Bogiem jest życie i własna świadomość, własny wybór i własne poglądy. A egzorcyzmy są, ale nie wszystkie sa prawdziwe i nie wszystkie pochodzą jako tako od "Boga"vadis29 Offline
Przybysz

Posty: 33
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 2
RE: O upadku aniołów 05.02.2012, 20:25    #6

Odnośnie księgi Krzysztof czy ona jest dostępna na necie? bardzo chętnie zajmę się ta lekturą celem poszerzenia wiedzy.Co do Aniołów Demonów i Duchów Alister Crowley w Goecji opisał klucz Salomona oraz pieczęcie,które służyły aby wywołać danego demona i nad nim zapanować.

Co do ezgorcyzmów zawsze były odkąd istnieje religia katolicka i nasz kościół ,czy działają nie wiem nie próbowałam i mam nadzieję nie próbować nigdy
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: O upadku aniołów 08.02.2012, 11:53    #7

Formuły egzorcyzmów pochodzą od pierwszych Chrześcijan. Ponadto imię Jezus ma wielką moc i jest on postacią historyczną. Opiekunowie światła to pewnie jedna z "nowszych" kreacji, albo też jakiś odłam tego wszystkiego. Obecnie jest wiele istot, które uważa się za stróżów człowieka.

Demona można samemu zapieczętować, ale tego już nikomu nie polecam. Salomon miał pomoc w postaci opatrzności Bożej, co jest wielkim plusem i pewnie dlatego mógł używać pieczęci.

Inkwizycję czas zacząć!
krzysztof903 Offline
Mistrz
Zarejestrowany
***

Posty: 378
Dołączył/a: 04 2011
Reputacja: 2
RE: O upadku aniołów 08.02.2012, 11:56    #8

Marcelo, opiekunowie światła byli pierwsi, najstarsze opowieści sięgają ponad tysiąc lat przed narodzinami Chrystusa i powstaniu tej religii Mruga2

(05.02.2012, 20:25)vadis29 napisał(a): Odnośnie księgi Krzysztof czy ona jest dostępna na necie? bardzo chętnie zajmę się ta lekturą celem poszerzenia wiedzy.Co do Aniołów Demonów i Duchów Alister Crowley w Goecji opisał klucz Salomona oraz pieczęcie,które służyły aby wywołać danego demona i nad nim zapanować.

Co do ezgorcyzmów zawsze były odkąd istnieje religia katolicka i nasz kościół ,czy działają nie wiem nie próbowałam i mam nadzieję nie próbować nigdy

Nie wiem czy jest dostępna, pewnie nie, bo byś wiedział, trzeba mieć dostęp do zakazanych ksiąg, a w niecie trudno, ale nie mówie, ze niemożliwe.(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2012, 11:58 przez krzysztof903.)
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: O upadku aniołów 08.02.2012, 12:07    #9

Cytat:Marcelo, opiekunowie światła byli pierwsi, najstarsze opowieści sięgają ponad tysiąc lat przed narodzinami Chrystusa i powstaniu tej religii

Wiele mitologi sięga dalej i mówi o znacznie starszych istotach. Jedynie co to brak większej ilości informacji na ich temat. Swoją drogą zadziwiająco dużo informacji się zachowało o tych opiekunach jak na tak odległe czasu.

Znalazłem materiały o opiekunach. Zobaczę do czego można zrobić z tym :P

Inkwizycję czas zacząć!
krzysztof903 Offline
Mistrz
Zarejestrowany
***

Posty: 378
Dołączył/a: 04 2011
Reputacja: 2
RE: O upadku aniołów 08.02.2012, 12:11    #10

Bo zostały spisane 20000000 razy, na nowo, więc sie nie dziw, ponadto najstarszy egzemplarz ma 790lat, to ostatni z aktualnych. A dodatkowo ciekawostka dla ciebie: Co pokolenie był wznawiany ród "Albythi" Strażnicy z przetłumaczenia, mieli za zadanie pilnować i spisywać tę księgę.(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2012, 12:23 przez krzysztof903.)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości