chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Obrona Mentalna
Autor Wiadomość
demonek198989 Offline
Dziecko Indygo

Posty: 20
Dołączył/a: 07 2012
Obrona Mentalna 03.07.2012, 04:54    #1

Razem z kilkoma osobami postanowiłem przeprowadzić eksperyment. Położyliśmy się w swoich pokojach, i wyszukiwaliśmy się w podróży mentalnej. Była to swego rodzaju skradanka. Zadaniem "złodzieja" było "wykradnięcie" osobie nic nie przeczuwającej aktualnych myśli i uczuć. Wyniki były zaskakujące:
-Po pierwsze dowiedzieliśmy się jak łatwo wykraść nieprzeszkolonemu informacje, nawet te najbardziej skryte. Wystarczy mała sugestia.
Jak mówi nam film Christophera Nolana "Incepcja" (genialny zresztą, przynajmniej wg mnie) Człowiek jest podatny na podświadome sugestie. Przykład z tegoż filmu:
"Nie myśl o fioletowych Słoniach". O czym myślisz?
No właśnie. Tak więc przykład podświadomej sugestii mającej na celu przywołanie sekretu osoby.
"Złodziej" wchodzi w Podróż Mentalną i "monitoruje emocje i myśli danej osoby. W tym czasie osoba, która odwraca uwagę monitorowanego podaje mu sugestię. Np:
-"Coś przede mną ukrywasz?"
I o czym myśli ta osoba?
Już jest obrabowana przez "złodzieja".
Dla potwierdzenia osoba podająca sugestię, może sprawdzić za pomocą aury czy to był ten sekret.[/size]
Obrona
Najlepiej medytować jak najczęściej. Te medytacje pobudzają wrażliwość umysłu na bodźce z mentala. Jeśli będziesz często medytował, nie będziesz miał problemu z wyczuciem obecności mentalisty.
Kolejną metodą jest nie reagowanie na sugestie. Po prostu myslisz o wszystkim, tylko nie o tym. Jeśli ty tego nie widzisz, to obserwator mentalny także. Najlepiej, jeśli ta blokada wejdzie ci w nawyk. Są osoby, które potrafią wejść w mentala tak subtelnego, że ich nie wyczujesz na podstawowym poziomie. Jednak kiedy opanujesz to do wysokiego poziomu, nic się przed tobą nie ukryje.
Blokada psychiczna
Jest to metoda trwała, pasywna, która utrzymuje się w twoim umśle nawet nieświadomie, dopóki jej nie zdejmiesz. Ma ona jednak pewną istotną wadę:
Mianowicie polega na podwójnym myśleniu. Nic ci to nie mówi? A więc poczekaj, wytłumaczę ci to wszystko. Metoda polega na skupieniu na własnym oddechu. Kiedy już to zrobisz, możesz zacząć myśleć na innym, głębszym poziomie. I tu dochodzimy do wady. Mianowicie, Mentaliści z dużym doświadczeniem potrafią przenikać przez poziomy świadomości. Dlatego polecam tę metodę raczej jako wspomagacz do metody poprzedniej.
Wszystkie te metody działające razem sprawią, że będziesz mistrzem w Obronie Mentalnej. Oczywiście nie zapewnią ci całkowitej ochrony, ale pomogą. Zachęcam jednak do samorozwoju, tzn nie polegaj na mnie całkowicie. Znajdź najlepszą metodę obrony.
Kocham,
Filip


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości