Od kilkudziesięciu lat obserwujemy wzrost temperatur powietrza i mórz, na który duży wpływ miała działalność człowieka. Mówi się o globalnym ociepleniu i jego negatywnych skutkach - topnienie lodowców, wzrost poziomu mórz, upalne lata, zimy bez śniegu. Już teraz powstały grupy naukowców, które rozkładają na lodowcach ogromne białe płachty odbijające światło słoneczne, co ma zapobiec w pewnym stopnieniu topnieniu pokrywy śniegowej. Jednak na dłuższą metę, nie jest to rozwiązanie doskonałe. A może lepiej byłoby zasłonić Ziemię?
Coraz więcej naukowców pracuje nad sposobami zmniejszenia ilości światła słonecznego docierającego do Ziemi, aby potencjalnie zażegnać niektóre z najgorszych skutków zmian klimatu.
Ponieważ te metody redukcji światła słonecznego tylko tymczasowo obniżą temperaturę, nie wpłyną na oceany i różne regiony, naukowcy nie przewidują tego rozwiązania na stałe.
Nowe komputerowe analizy przyszłych zmian klimatu, które uwzględniają zmniejszenie emisji oraz ograniczenie światła słonecznego wskazują, że tak drastyczne kroki, aby schłodzić ziemie, będą konieczne tylko, jeśli planeta będzie się łatwo nagrzewać pod wpływem gazów cieplarnianych. Analizy, przedstawione w czasopiśmie Climatic Change, mogą pomóc w przyszłości.
Badania przeprowadzone przez naukowców, z Department of Energy's Pacific Northwest National Laboratory, metod redukcji światła słonecznego lub emisji promieniowania słonecznego w modelu komputerowym, pokazują wpływ emisji na klimat. Analiza pokazuje, że istnieje zasadnicze połączenie pomiędzy potrzebą ograniczenia emisji i potencjalnego zapotrzebowania na zaciemnienie słoneczne.
"To była analiza co jeśli," powiedział Steven Smith z Global Change Research Institute in College Park, Md. (...)
Rozpoczęto analizę komputerową wirtualnych światów i scenariuszy, które opisują różne potencjalne ścieżki do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, co ogranicza ilość ciepła w systemie Ziemi z powodu nagromadzenia tych gazów.
Grafika komputerowa z dużym lustrem (okrągłe) na orbicie Ziemi. Lustro jest zaprojektowane, aby chronić Ziemię przed Słońcem (za lustrem), próbując kontrolować zmiany w klimacie Ziemi. Proponowana metoda jest jedną z wielu, które mogłyby być stosowane w celu zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia. Jednak wiele takich zwierciadeł byłoby potrzebne. (Zdj.: Victor Habbick Visions / SPL)
Naukowcy mogą osłonić Ziemię przed ciepłem słonecznym chmurami, lub poprzez rozmieszczenie luster w przestrzeni kosmicznej.
W wielkim już skrócie powiem, że osłonięcie Ziemi nic nie da na dłuższą metę. Nadal trzeba likwidować nie tylko skutki ocieplenia ale także ich przyczynę. Czy takie kosmiczne technologie będą w ogóle potrzebne, czas pokaże.
Jak dla mnie ciekawe rozwiązanie i bardzo kosztowne Może się przydać za kilka milionów lat, gdy Słońce zacznie umierać, chociaż, to może wtedy Ziemi nie pomóc i trzeba się będzie ewakuować. Ale nie ma co się martwić, nas już nie będzie
p.s. artykuł był strasznie pokręcony, starałam się wydobyć z niego najważniejsze informacje...
żródło, tłumaczenie: Evell
The Tarot Reader