chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Poltergeist
Autor Wiadomość
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
Poltergeist 21.10.2011, 19:44    #1

Występowanie dźwięków pukania, elektrycznych zakłóceń, przemieszczania się przedmiotów itp. znane jest jako widmo (zjawa), nadnaturalne objawienie bądź okultystyczny fenomen. Ważne też jest, że przy powstawaniu tego typu zjawisk nie ingerują siły fizyczne. Wszystko to zazwyczaj nazywamy zjawiskiem Poltergeista. Wiele zjawisk poltergeista po dokładnym zbadaniu można wytłumaczyć siłami takimi jak wiatr, czy woda.

Obok tego istnieje też parapsychologiczne zjawisko Poltergeista, gdzie występuje pukanie i samowolne przesuwanie przedmiotów, ale nie ma żadnej siły fizycznej poruszającej tym. Zjawisko to najlepiej zachodzi w obecności osób dojrzewających lub zaawansowanych medialnie. Amerykańscy parapsycholodzy J. Gaither Pratt i William G. Roll objaśnili to zjawisko w 1958 roku jako spontaniczna psychokineza (RSPK, recurrent spontaneous psychokinesis).

[Obrazek: poltergeistn.jpg]

Według tego Poltergeist nie jest inteligentnym, niezależnym fantomem, czyli nierealnym duchem, ale projekcją umysłu, czy też podświadomym podziałem osobowości szczególnie osób dojrzewających, których napięcie może być wyładowywane w właśnie te zjawiska. Profesor parapsychologii Hans Bender w latach od 1960 - 1970 miał mieć do czynienia ze zjawiskiem poltergeistów wywoływanych przez podświadomość młodzieży.

Co tak naprawdę się za tym kryje i co się dzieje?
Zjawisko Poltergeista można podzielić na poszczególne poziomy. Nie zawsze mu się zdarzyć, że jakiś przedmiot uderza w głowę lub wszystkie szafki w kuchni zostają wypróżniane.

Znane poziomy zjawiska Poltergeista:

Poziom 1
Duch przebywa jedynie w pobliżu danej osoby. Kto wie, może jest przyciągany? Pokazuje swoją obecność przez drobne dziwne zdarzenia.

- w środku pomieszczenia nagle zimne punkty
- dziwne dźwięki
- dziwne zapachy
- zwierzęta dziwnie się zachowują
- uczucie bycia obserwowanym

Poziom 2
Powoli Poltergeist zaczyna zwracać na siebie uwagę. Dźwięki i zapachy stają się intensywniejsze.

- słyszy się głosy
- szeptanie, śmiechy
- cieniste ruchy
- chłodny powiew wiatru w zamkniętym pomieszczeniu
- silne napięcie elektryczne
- drobne znaki na podłodze, ścianach

Poziom 3
Poltergeist wyraźniej zaznacza swoją obecność. Przy pierwszych dwóch poziomach można było powiedzieć, że się tylko zdawało, tutaj już nie można zignorować tego.

- elektryczne przedmioty się włączają/wyłączają
- światło migocze lub gaśnie/zapala się
- czuję się czyjś dotyk
- drzwi się otwierają/zamykają
- znaki na ścianach
- słyszy się głosy, nawet można rozpoznać słowa
- pojawiają się ciemne cienie

Poziom 4
Poziom w którym Poltergeist wykorzystuje swoją wiedzę o nawiedzanej osobie, aby zamienić jej życie w terror. Pojawia się przemoc.

- latające przedmioty
- znikające przedmioty
- wstrząsanie się mebli
- pojawia się ogień
- ludzie są przerażeni
- w nocy wstrząsanie ludźmi w celu obudzenia
- pojawianie się iluzji
- szkło pęka bez powodu
- straszliwe odgłosy

Poziom 5
Poltergeist jest w pełni energii, a co za tym idzie, staje się bardzo niebezpieczny. Stara się ranić cieleśnie. Po tym poziomie zjawa najczęściej przestaje. Jednak zdarza się, że po tym zjawa zaczyna od nowa.

- ogień
- elektryczne przedmioty się psują
- krew na ścianach
- atak cielesny
- grożące okrzyki
- latające, ostre przedmioty

Niestety nie ma punktów zaczepienia jak daleko zjawisko Poltergeista ma swoje przyczyny poza własną psychiką. Często są to emocje, które wywołują poszczególne formy zjawiska.

Często też zjawisko Poltergeista miało miejsce po "bawieniu" się w seans spirytystyczny. Tutaj zwykle młodzieńcza ciekawość chce nawiązać kontakt ze zmarłymi nie mając odpowiedniej wiedzy na ten temat.

W każdym razie przydatne jest zawzięcie rady psychologicznej podczas zjawiska poltergeista. W zależności od poziomu wrażliwości zjawisko to może wywołać nie tylko rany cielesne, ale także psychiczne.

Zaproś innych do rozmowy i rozmawiaj z nimi o tym. Załóż dziennik i zapisuj wszystkie zdarzenia minionego dnia, które mogą mieć wytłumaczenie w zjawisku poltergeista.

[Obrazek: poltergeist1.jpg]

Można by też powiedzieć: oczyść swoją duszę. Pozwól sobie na wypoczynek i relaks. Na zagłębiaj się w objawy zjawiska. Przemebluj swój pokój, albo pomaluj go w uspokajające kolory. Działaj tak, aby być spokojnym.

Jeśli nadal jesteś przekonany, że rozchodzi się o prawdziwą Zjawę i nie jest to wytwór psychiki to powinieneś jak najszybciej skontaktować się z medium lub parapsychiczną instytucją i prosić o pomoc.

Inkwizycję czas zacząć!
Evell Offline
Czarownica
Administratorzy
*******

Posty: 452
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 52
RE: Poltergeist 13.03.2012, 08:45    #2

Znalazłam kilka filmików Uśmiech może Was zaciekawią, co Wy na to?

Tu ngranie tego samego autora, jeden z pierwszych filmów, nie wiem jak Wy, ale mnie ciary przeszły Happy Nagranie wygląda na przypadkowe.
A tu nagranie numer dwa tego autoraThe Tarot Reader
Roman Offline
Przybysz

Posty: 2
Dołączył/a: 10 2013
Reputacja: 0
RE: Poltergeist 23.10.2013, 07:46    #3

Wszystkie trzy filmy to fake.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.10.2013, 07:46 przez Roman.)
NuadaSuicide Offline
Przybysz

Posty: 19
Dołączył/a: 12 2012
Reputacja: 4
RE: Poltergeist 23.10.2013, 14:08    #4

(23.10.2013, 07:46)Roman napisał(a): Wszystkie trzy filmy to fake.
Tak? A może rozwiniesz swoją wypowiedź? Na jakiej podstawie stwierdzasz fałszywość tych filmów? Widzisz jakieś widoczne oznaki manipulacji materiałem? Czy Twoja ocena może być w jakikolwiek sposób uzasadniona?

Oto akt w którym lada moment hetmana zbije pionek...
Oto akt w którym za chwil kilka owca pożre wilka...

Jestem glebą, która odrzuca wasze ziarno.
Roman Offline
Przybysz

Posty: 2
Dołączył/a: 10 2013
Reputacja: 0
RE: Poltergeist 23.10.2013, 14:17    #5

Jasne po pierwsze filmik 2 i 3 koleś idealnie kładzie kamerę tam gdie ma być "duch". Filmik dwa widać nawet jak ją poprawia. Filmik 1 widać że materiał jest montowany a on zwyczajnie siedzi w szafie z żyłką w łapie. poza tym na 3 filmiku widać, że pies boi się jego a na pierwszym ziewa więc jakie zagrożenie jaki duch?
Evell Offline
Czarownica
Administratorzy
*******

Posty: 452
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 52
RE: Poltergeist 23.10.2013, 15:45    #6

No właśnie o to chodzi, o uzasadnienie każdej wypowiedzi, a nie tylko krótkie "to fake". Ale filmiki ciekawe, czy to fake czy nie. Zresztą pewnie połowa filmów w internecie to fake, co mnie smuci i powoduje ogromny sceptycyzm.

The Tarot Reader
sakuwbarakushow
Gość

 
RE: Poltergeist 23.10.2013, 16:08    #7

Mnie tam nic nie lęka. I nie ma pewności, że nagrania nie przeszły przez After Effecs -> w sensie, czy są autentyczne ;D

Udowodnienie, przypadek nie istnieje, co już wspomniano z kamerą. I możliwości najnowszych programów do efektów specjalnych są nie prawdopodobnie wielkie, więc możliwe jest dosłownie wszystko do zrobienia w nich.
ddwoj Offline
Przybysz

Posty: 3
Dołączył/a: 06 2016
Reputacja: 0
RE: Poltergeist 17.06.2016, 13:37    #8

Nawet nie wiedziałam tylu informacji. Dzięki za materiały oraz filmik. Na pewno się przydadzą. Uśmiech


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości