chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Sławni Łowcy Duchów
Autor Wiadomość
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
Sławni Łowcy Duchów 25.01.2012, 11:09    #1

Na świecie wiele jest organizacji zajmujących się duchami jak również innymi zjawiskami paranormalnymi. Wiele z tych grup działa "po ciuchu" i o nich nie słyszymy za wiele. Wśród tych wszystkich specjalistów są tacy, o których słyszeliśmy, bądź nadal słyszymy. Oto niektórzy z najsłynniejszych łowców.

Antoinette May


[Obrazek: mayki.jpg]

Autorka "Nawiedzonych miejsc w Kalifornii (Hounted Houses of California)". Większość część życia przeznaczyła na badanie nawiedzonych domów i innych miejsc. Jej wynikami są wiarygodne dokumentacje i filmy dokumentalne. Były wykorzystane w telewizji w takich programach jak "In Search Of and The World Of People". Jej książka o nawiedzonych domach jest arcydziełem, które trzyma czytelnika w napięciu i przekazuje mu cenne informacje.

Między artykułami o nawiedzonych domach można także przeczytać o hotelach, dworach, parkach, garażach, liniowcach oceanicznych i muzeach.

Jej książka w roku 1998 została przerobiona i od roku 1990 jest już dostępna. Przeczytajcie jej "A Ghostly Guide To Haunted Houses And Wandering Spirits" i przekonajcie się o świetnym dokumencie.

Antoinette May pracowała jako dziennikarka, wykładała na uniwersytetach o parapsychologii, pisała biografie i dzienniki z podróży.

Peter Underwood


[Obrazek: peterunderwood.jpg]

Peter Underwood znany jest jako "niepokonany król łowców duchów" i jako "prowadzący badacz paranormalnego świata". Od 1960 do 1993 był prezydentem i przewodniczącym "psychic investigative organization". Obecnie jest prezydentem "The Ghost Club Society", członkiem "Society for Psychical Research", wiceprezydentem "Society for Psychical Studies", członkiem "Psychic Research Organization" i "The Society of Authors".

Brał udział w programach telewizyjnych i radiowych na całym świecie. Szczególnie widywany był jako "znawca duchów" w serii "The Ghost Trac".

Do jego najbardziej znanych przypadków należy ten z Borley, dla którego latami czynił badania i przepytywał każdą osobę, która miała coś wspólnego z tym nawiedzonym domem.
Dwanaście lat spędził na badaniu Langenhoe. Osobiście też badał dom królowej w Greenwicz i jedyny taki obraz ducha z Greenwicz - zaliczanym do najbardziej autentycznych obrazów ducha.

Peter Underwood w ostatnich pięćdziesięciu latach napisał 45 książek. Większość z nich jest o tajemniczych duchach. Nie jestem pewien, czy któraś z tych książek została przetłumaczona na język polski.

Gabriele Köstinger


[Obrazek: gabrielekostinger.jpg]

Gabriela urodziła się w Niemczech, ale od 25 lat mieszka w Austrii. W surowym domu dorastała jako jedynaczka. Już bardzo wcześnie, jako małe dziecko umiała przewidywać zdarzenia - w wieku dwunastu lat przestało.

W 1962 zmarł jej ojciec, którego śmierć przeczuwała już kilka godzin wcześniej. Dzień po swojej śmierci ojciec się u niej "zameldował". Kobieta twierdzi, że jeszcze rozmawiała z ojcem i się z nią "pożegnał".

Rok później Gabriela przeżyła własną tragedię. Jej serce się zatrzymało i przeżyła śmierć kliniczną. Swoich przeżyć z tego czasu nie chciała nikomu wyjawić, gdyż ludzie nie byli jeszcze przygotowani w tamtym czasie na takie rzeczy.

Następnie radykalnie zmieniła swoje życie. Rozwiodła się i ze swoim synem wyprowadziła się do innego miasta. W 1983 spędziła urlop na Sri Lance i tam poznała buddyzm; nie umiała już się od niego uwolnić.

W 1985 prowadziła pierwsze seminaria o samopoznaniu i żywieniu edukacji. Od tego czasu wszystko szło pod górę. Zaczęła też studiować też inne religie. Jej największym hobby jest numerologia. Stawia analizy o dotychczasowym życiu.

Gabriele Köstinger nie jest "łowcą duchów" w normalnym rozumieniu:
Wymieniam ją tutaj, gdyż potrafi skontaktować się z duchami i innymi istotami. O pomoc proszą ją zwykli ludzie, kobiety, które czytały jej książki i proszą o pomoc. Więcej można znaleźć na:
http://www.koestinger.net

Profesor Hans Holzer


[Obrazek: hansholzer.jpg]

Hans Holzer, wcześniej profesor parapsychologi w szkole wyższej w Nowym Jorku, jest jednym z łowców, którzy mogą pochwalić się sukcesami.

Wybierał się na ekspedycje i podróże po całej Ameryce, a także na całym świecie. Jest prowadzącym ekspertem w dziedzinie zjaw, duchów i psychicznych zjawisk. Hans studiował w wielu uniwersytetach jak np. w Wiedniu i w Kolumbii.

Z pomocą doświadczonych i kompetentnych psycho-ekspertów, a także profesjonalnych mediów udało mu się nawiązać kontakty z duchami i duszami związanymi z ziemią i robił wszystko co w jego mocy, aby je uwolnić. Działał jako taki psycholog dla dusz, które z różnych względów przywiązane są do ziemi.

Kiedy nie bada nawiedzonych miejsc, budynków jest zapracowanym autorem. Jego dobytek obejmuje ponad 90 ksiąg. Ponadto jest producentem dokumentalnych serii telewizyjnych.

Jego największym celem jest otwarcie okna do prawdziwego świata przez psychiczne zjawiska i przez świat duchów i zjaw.

Walter von Lucadou


[Obrazek: waltervonlucadou.jpg]

Jego pracą jest słuchanie historii o duchach od nawiedzonych ludzi. Posiada dwa tytuły doktora w dziedzinie fizyki i psychologii. Prowadzi od powstania w 1989 "Parapsychologiczną stację doradzania" w Freiburgu. Tam przerabia się 3000 pytań.

Kiedy Walter nie doradza zajmuje się poszukiwaniem informacji dla opętanych. Wykłada w szkołach, na policji i w służbie zdrowia. Jest także wykładowcą na szkoleniach i bada nawiedzone miejsca. Pracuje minimum 80 godzin tygodniowo. Praca jest bardzo wyczerpująca i często wymaga skoncentrowanego słuchania przez wiele godzin. Niektóre przypadki muszą być skierowane do psychiatry, psychologa albo do władz kościelnych.

Wątek będzie poszerzony jak tylko znajdę czas na wpisanie pozostałych nazwisk!

Inkwizycję czas zacząć!
krzysztof903 Offline
Mistrz
Zarejestrowany
***

Posty: 378
Dołączył/a: 04 2011
Reputacja: 2
RE: Sławni Łowcy Duchów 25.01.2012, 15:43    #2

Nie lubie łowców duchów, bo oni łapią je i więzią je bez namysłu przez co sa skazani na życie w kocie. Nie wolno pomagać im bez ich zgody i rozumienia problemu. Oni bardziej cierpią przez to niż sądzimy. To sa zwykli śmiertelnicy, którzy nie powinni pomagać, bo nie mają odpowiedniej wiedzy, umiejętności i pozytywnej energii.Janek Offline
Łowca Duchów
Zasłużeni

Posty: 150
Dołączył/a: 11 2011
Reputacja: 13
RE: Sławni Łowcy Duchów 27.01.2012, 16:54    #3

W ogóle się z wami nie zgadzam, pozytywnej energii mi brak? hmmm no nie wiem, poza tym nie wymuszam kontaktu na jakimś bycie, nie nalegam aby ze mną rozmawiał (nagrał się na urządzenie), czy też pozwolił się sfotografować, po kilkudziesięciu "wypadach" śmiem twierdzić, iż jesteśmy pewnego rodzaju atrakcją dla duchów, tzn. one same się pojawiają dookoła nas, może poprzez ciekawość, sam nie wiem. w Każdym bądź razie nie wydaje mi się aby nasza grupa była potępiona przez to, co robi, nie rozumiem też Twojej wypowiedzi Panie administratorze, zapłacimy za złe uczynki? Jakie ja się grzecznie pytam? Pozdrawiam.
krzysztof903 Offline
Mistrz
Zarejestrowany
***

Posty: 378
Dołączył/a: 04 2011
Reputacja: 2
RE: Sławni Łowcy Duchów 27.01.2012, 19:29    #4

Ja nie mówiłem o waszej grupie Janek.Janek Offline
Łowca Duchów
Zasłużeni

Posty: 150
Dołączył/a: 11 2011
Reputacja: 13
RE: Sławni Łowcy Duchów 27.01.2012, 19:38    #5

Krzysztofie rozumiem, ale faktem jest to, że my też jesteśmy łowcami Mruga2 chociaż jest to brzydkie określenie.
krzysztof903 Offline
Mistrz
Zarejestrowany
***

Posty: 378
Dołączył/a: 04 2011
Reputacja: 2
RE: Sławni Łowcy Duchów 27.01.2012, 19:45    #6

kwestia interpretacji...Janek Offline
Łowca Duchów
Zasłużeni

Posty: 150
Dołączył/a: 11 2011
Reputacja: 13
RE: Sławni Łowcy Duchów 28.01.2012, 15:20    #7

Ano Ci co na silę próbują, źle kończą. Już nawet nie chodzi o łowców duchów, ale nawet zwykłych ludzi, którzy kombinują na maksa aby "wywołać coś" a potem robi się problem.
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: Sławni Łowcy Duchów 29.01.2012, 20:38    #8

Wielu łowców zajmuje się odkupieniem dusz, które są przywiązane do ziemi i pomocy ludziom, którzy są nawiedzani przez złe duchy. Łowca, który działa w słusznej sprawie nie robi nic złego. Duchy czasami same chcą, aby ktoś je zauważył i im pomógł. Zwykle też jest tak, że duch nie przejmuje się ludzkim życiem i każdy, kto chce go uwiecznić jest dla niego obojętny.

Swoją drogą zmuszanie ducha do czegoś nie jest rozsądne, a nawet jest to bardzo głupie posunięcie. Jak wiadomo zdenerwowany duch to bardzo nie fajne przeżycie :P

Inkwizycję czas zacząć!
Janek Offline
Łowca Duchów
Zasłużeni

Posty: 150
Dołączył/a: 11 2011
Reputacja: 13
RE: Sławni Łowcy Duchów 30.01.2012, 13:05    #9

Czasami się zdarza, że wystarczy być w jakimś nawiedzonym miejscu aby ściągnąć na siebie nienawiść danego bytu, po prostu niektóre takie już są, kwestia przyzwyczajenia Uśmiech
angelika271 Offline
Przybysz

Posty: 7
Dołączył/a: 09 2013
Reputacja: 0
RE: Sławni Łowcy Duchów 30.09.2013, 09:25    #10

jaka to kwestia przyzwyczajenia ?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości