chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Tarcze i obrona psychiczna
Autor Wiadomość
Kuźdapyr Offline
Atomowy Mag

Posty: 105
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 7
Tarcze i obrona psychiczna 01.04.2012, 03:51    #1

Tarcze są pierwszą linią obrony przeciwko atakowi. Mogą odeprzeć atak innego wampira zamierzającego czerpać z nas energię, ale mogą nas także ochronić przed np. napływem niekorzystnej energii emocjonalnej. Tarcze są bardzo proste w swej konstrukcji, ale im więcej praktykujesz, tym będą skuteczniejsze. Tarczę budujemy na bazie umysłu. Ich skonstruowanie nie wymaga wkładu wielkiej ilości energii, ponieważ można w prosty sposób 'przeformatować' swą aurę tak, by nas ochraniała przy naszym minimalnym wysiłku. Tym sposobem nic się nie tworzy, a jedynie reorganizuje i przerabia aurę w tarczę czy barierę.

Jajo:

Jeśli chcesz stworzyć najprostszą tarczę, musisz poczuć jak twa aura zmienia się w bańkę i otacza cię jak skorupka jajka. Jest jednolita i twarda. Może nabierać odpowiadającego ci koloru. Kolor może filtrować emocje innych ludzi np. złość lub depresję tak, żeby negatywna energia nie docierała do ciebie. Biały kolor blokuje wszelkie płynące emocje. Czarny kolor blokuje emocje innych, jak i twoje. Jeśli jesteś empatą nie używaj koloru niebieskiego. Kolor niebieski ma za zadanie rozszerzenie emocji wokół nas, gdy się karmimy. Emocje te przelewamy na dawcę. A jeśli okazałoby się że i dawca jest empatą, wtedy mamy istny kocioł emocji z którymi moglibyśmy sobie nie poradzić.

Rodzaje Tarcz:

Tarcze Żywiołów:
Pierwszą rzeczą jaką zrobisz powinno być określenie jaka energia będzie dla ciebie najlepiej pracowała i czego chcesz od tarczy. Można określić jaka energia jest dla ciebie najlepsza poprzez przypisanie do znaku astrologicznego, ale nie jest to konieczne. Np. jeśli jestem Bykiem najlepszą tarczą dla mnie będzie tarcza Ziemi.

Tarcze:
* tarcze powietrza mogą być ścianą gwałtownego zimnego powietrza lub ścianą gorącego (wyobrażaj sobie porywistą burzę, gdzie siła wiatru czyni, iż ciężko jest chodzić a nawet prosto stać). Zwodniczo mogą one mile ochładzać lub ogrzewać. Powietrze nie jest widzialne, więc dopóki nie zostaniesz zaatakowany nie możesz sam uderzyć.
* tarcza ognia
* tarcza matki ziemi
* tarcza wody

Możesz także łączyć energie różnych tarcz, np. ogień i ziemia tworzą naprawdę mocną tarczę. Powietrze i woda robią dziką burzę. Bądź ostrożny , pamiętaj że woda może zgasić ogień, powietrze może rozrzucić ziemię, ogień może spalić ziemię a ziemia może zdusić ogień. Weź pod uwagę siłę przeciwnika. Inne tarcze warte studiowania mogą być odnalezione w horoskopie chińskim i są od niedawna wdrażane do tradycji zachodniej np. metal i drewno (drzewa mają wielką starożytną potęgę i podzielą się nią z tobą jeśli poprosisz). Naprawdę możesz tarczę stworzyć ze wszystkiego, co dla ciebie pracuje. Mityczne i prawdziwe zwierzęta, gryfy, wilki, smoki, orły, syreny, lwy....możliwości są nieskończone, naprawdę.Czego pragniesz od tarczy? Ochraniasz się przed ogólnym zranieniem czy od jakiejś określonej osoby/siły/istoty? Chcesz by tarcza łączyła cię z innymi czy dzieliła? Czy może chcesz ustawić tarczę na jakimś przedmiocie (jak samochód) czy miejscu (jak dom). Wiele z potrzeb jest bardzo specyficznych i wymaga różnych tarcz. Smok jest wspaniały jako tarcza dla domu. Twój osobisty żywioł jest dobry aby utrzymać cudzą energię z dala od twej przestrzeni, a jednocześnie uczynić twą energię komfortową aby nie wędrowała sobie do innych (chyba że zechcesz!).

Teraz, gdy już wiesz jaka tarcza jest dla ciebie najlepsza, musisz nauczyć się jej używać; Większość opiera się na wizualizacji. By postawić tarczę powinno się być w komfortowej atmosferze. Bez hałasów z zewnątrz, wyłącz telefon, zapal kilka świec, kadzidło, coś co pozwoli poczuć się komfortowo. Usiądź wygodnie i zamknij oczy. Pomedytuj zanim zaczniesz (to może pomóc). Możesz też odprawić jakiś swój rytuał. To zależy od ciebie. Oddychaj głęboko i wyobraź sobie tarczę. Tarcza przybywa z góry, z dołu lub z lewej strony. Żywioły przybywają z dołu. Kolory i ptaki z góry. Zwierzęta i inne stworzenia przybywają z góry, z dołu albo z lewej strony. Wyobraź je sobie i niech powoli zbliżają się w kierunku twego splotu słonecznego. Poczuj, jak z każdym oddechem są coraz bliżej, powoli otaczając to, co chcesz ochronić. Mówię 'wyobrażenie' lecz to naprawdę tam jest. Manifestujesz to dzięki sile twej woli i zdecydowaniu. Kontynuuj wizualizację aż obraz stanie się stały i otoczy cię lub to, co chcesz ochronić. Gdy tarcza jest postawiona musisz zrobić coś takiego jak siła zdecydowanego (nie wiem jak to inaczej nazwać) Po prostu daj jej swą siłę, poczuj to nawet fizycznie, jako wysiłek. I zatrzymaj go tam. Tarcze możesz mentalnie odnawiać jak tylko poczujesz się atakowany albo słaby. Wznawiając tarczę zamykasz oczy i wyobrażasz sobie siłę wokół ciebie. Nie musisz przechodzić całego procesu by ją odnowić. Tarcze są jednymi z rzeczy w które musisz uwierzyć aby działały jak należy, inaczej nie będą dla ciebie pracowały. Włóż w to swą wiarę, a one cię nie zawiodą.

Tarcze Ograniczające:

Jest to bardzo często używana forma tarczy. Może jej używać praktycznie każdy i nie potrzeba do tego szczególnych empatycznych zmysłów. Nie wymaga wielkiej siły i koncentracji oraz nie kładzie nadmiernego wysiłku na strukturę energetyczną stawiającego tarczę. Sztywna natura tych tarcz czyni je bardziej skłonnymi do przeniknięcia ale im więcej mocy włożymy w jej utrzymanie tym mniejsze jest prawdopodobieństwo jej przebicia.

Tarcza odbijająca:

Jest chyba jedną z najczęściej używanych. Tworzy granicę dookoła ciebie, tak że jakiekolwiek siły są odbijane. Tarcza może wszystko odbijać; może też działać jak filtr i przepuszczać niektóre z energii. Jest dość łatwa do przebicia, ale dobra do obrony, szczególnie jeśli druga strona także używa tej tarczy. Podstawowym typem tej tarczy jest też prosta tarcza ograniczająca. Może być wyobrażona jako torba lub jajko otaczającej cię energii oraz kolor, który najbardziej określa więź twoją z poszczególnymi barwami. Nowicjuszom zaleca się używanie barwy purpurowej, złotej lub białej lecz nie jest to aż tak istotne. Najważniejsza jest intencja a jeśli chcemy kolor może być czarny, czerwony a nawet wielobarwny . Taka forma tarczy blokuje przypływającą energię ale jej nie odbija. Jest to bardzo wszechstronna forma tarczy. Ma niskie wymagania ale jest najłatwiejsza do przeniknięcia i dlatego powinna być używana wraz z inną formą obrony. Jest raczej detektorem i należy połączyć ją z inną tarczą, gdy wykryje się atak.

Bardziej zaawansowaną formą tarczy jest tarcza osnowy. Jest to odmiana filtru tarczy odbijającej i jest używana jeśli odbieramy kilka sygnałów ataku i gdy nie użyliśmy wcześniej innej tarczy. Przybywające sygnały są zmieniane przez filtr i odsyłane z powrotem w zmienionej formie. Odmianą tego jest dynamiczna tarcza osnowy gdzie w zwierciadle tworzy się nieregularne ścianki, które stale się zmieniają i zmylają atakującego poprzez odbijanie energii w różnych kierunkach. Tarcza nie jest polecana jako stała forma ochrony ponieważ wymaga dużo siły jeśli używamy dużo dynamicznej energii.

Firewall jest najprawdopodobniej najbardziej dynamiczną tarczą szczególnie jeśli jest zrobiona dobrze. Wyobrażana jest jako korona oślepiającego białego światła, które niszczy napływające siły tak, jak małe meteoryty są palone gdy wchodzą w atmosferę ziemską. Wymaga detekcji (wykrycia), świadomości nadchodzącej wrogiej energii oraz siły by ją zniszczyć. Jest doskonała jako krótkotrwały pokaz siły i zdolności lecz szybko drenuje zasoby energii i nie jest dobra dla dłuższych czasowo konfliktów.

Tarczą o mniejszej mocy jest tarcza pochłaniająca. W przeciwieństwie do firewalla pochłania przybywającą energię i zmienia ją w formę , która może być wchłonięta. Potrzeba jest duża moc by ją stworzyć, więc lepiej zaopatrzyć się w nią już wcześniej gdy przeczuwamy atak. Wymagana jest duża koncentracja i wysoka zdolność skupiania energii. Przybywające sygnały ataku muszą zostać odebrane i podzielone na pozytywne i negatywne. Złe odrzucamy a dobre absorbujemy. Trzeba nabrać troszkę rutyny i rozwinąć zdolności podświadomości, by nie dać się zdekoncentrować. Wymagana jest intuicja i duży poziom wprawy by wyczuć z jakim rodzajem energii mamy do czynienia. A także zdolności empatyczne.

Tarcze buforowe różnią się od ograniczających tym, że tworzą pewną warstwę wokół stawiającego, która ma w zamierzeniu być przenikana przez wrogie siły w pewnym stopniu. Podstawa obrony za pomocą tej tarczy leży w nieuniknionym sygnale tworzonym przy próbie ataku, a tarcze te są tworzone by stworzyć sprzężenie zwrotne. Tarcze te nie są zazwyczaj używane i są trudne do identyfikacji jeśli ich nie znamy. Są formą obrony najużyteczniejszą w połączeniu z innymi tarczami lub tylko wobec jednego przeciwnika. Przydają się, gdy nie przeczuwamy ataku. Wymagają nieco praktyki więc nie są dobrą formą obrony dla nowicjusza. Nie zabezpieczają dobrze przed atakiem silnego przeciwnika, ale są bardzo trwałe.

Prosta tarcza buforu wymaga zdolności empatycznych. W większym stopniu niż inne tarcze odwraca kierunek ataku i odsyła z powrotem. W tym sensie działa jak tarcza osnowy ale wymaga mniej energii. Przeobrażamy przychodzącą energię wykorzystując w tym celu siłę energetyczną napastnika i odsyłamy ją. Zmieniamy jej energetyczną strukturę.

Tarcza Morph. Stale zmieniamy zewnętrzną warstwę energetycznego wzoru naszego ciała, czyniąc przenikanie i zbieranie informacji bardzo trudnym lub niemożliwym. Zmieniamy swą strukturę energetyczną. Skutkiem próby jej penetracji może być ból głowy, zmęczenie wzroku i zaniepokojenie tak, jak gdyby oglądało się zamazane litery na monitorze. Zmiany w warstwach energetycznych są ciągłe, a tarcza ta tylko pomaga je wyeksponować i uczynić silniejszymi. Nie wymaga więc większej koncentracji, ale jest słabą obroną.

Tarcza pomieszania jest związana z tarczą prostego buforu i morph. Jest to tarcza czynnej obrony, która zmniejsza zdolność koncentracji u przeciwnika i neutralizuje jego wysiłki. Akceptuje nadchodzące energie, potem odwraca ich bieg czyniąc w ich strukturze zmiany. Tworzy w ten sposób przygniatającą liczbę różnych sygnałów. Tarcza może być ożywiona poprzez dołączanie do odsyłanych sygnałów własnych myśli. Skutkami tej tarczy są zamęt myślowy, ból głowy, nacisk emocjonalny.

NAWARSTWIENIE:

Najbardziej efektywna obrona jest wtedy, gdy używamy więcej niż 1 tarczy i łączymy je w system obronny. Może być użyta najpierw tarcza ograniczająca jako pierwsza linia obrony i morph lub bufor dla odwrócenia kierunku.

Sposoby Ochrony Psychicznej:

Ochrona psychiczna i umysłowa to tematy ,które od pewnego czasu coraz częściej pojawiają się na stronach internetowych, ale są to też tematy na które "starzy wampiryczni wyjadacze" nie często odpowiadają. Ochrona psychiczna potrzebna jest nie tylko wampirom, ale wszelakim ludziom zajmującym się magią. Wiele tzw. "białych czarownic" twierdzi, iż nie potrzebuje żadnej ochrony przed negatywnymi wibracjami czy atakiem psychicznym. Mówią iż dopóki nie działają z takimi siłami nie mają one prawa im przeszkodzić. Istnieje także postulat, że wiele z nich jest atakami spowodowanymi tylko i wyłącznie naszą wyobraźnią, a nie rzeczywistym zjawiskiem.

Owszem, wszystkie powyższe rzeczy mogą być zarówno prawdą jak i kłamstwem. Istnieje więc wielka potrzeba aby nauczyć się bronić. Poważny atak spychiczny jest bardzo rzadkim zjawiskiem, szczególnie wobec tych którzy przestrzegają starych dróg magii. Jakkolwiek zawsze może znaleźc się ktoś, kto będzie wiedział więcej niż inni i zaatakuje nas z jakichkolwiek przyczyn* zemsty, zazdrości etc. Także formy naszych myśli mogą nam zaszkodzić i także przed nimi mozemy się chronić nim utrudnią nam życie.

Formy ochrony:

1. Wizualizacja:

Najłatwiejszym sposobem by się ochronić jest wizualizacja słupa białego światła przechodzącego przez całe ciało do szczytu głowy, aż ciało zacznie jarzyć się tym światłem. Technika ta wzmacnia aurę. Innym prostym sposobem jest wyobrażenie siebie w jakimś bezpiecznym miejscu. Jakiś budynek w środku lasu czy kapsuła. Wyobraź sobie sztaby w drzwiach, mosiężne zamki. Lub wyobraź sobie że siedziesz w środku jaja.

2. Afirmacje:

Dobrym sposobem na ochronę jest afirmacja. Należy usiąść sobie z zamkniętymi oczami i wziąć kilka głębokich wdechów. Zrelaksować sie i powiedzieć do siebie" Jestem dobry, jestem silny, jestem otoczony nieprzeniknionym murem przez który tylko dobro może przejść." Celem tego jest afirmacja, która ma powiedzieć twej podświadomości że jesteś wartościową osobą wartąwszelakiej ochrony. Jeśli wierzysz, będzie to pracowało dla ciebie.

3. Najprostszy rytuał:

Sól ma wielka moc oczyszczającą i chroniącą. Jeśli to konieczne rozrzuć sól wokół swej osoby i powtarzaj następujące słowa: Duchy szkodliwych zamierzeń, duchy niższych istot, nie możecie przekroczyć tej świętej linii." Wtedy przystąp do formy medytacji w której czujesz się najlepiej.

4. Symbole ochronne:

Najbardziej pobożne symbole mają zdolność chronić tego kto je nosi. Krzyż jest bardzo dobrą fomą ochrony, której używa wielu spirytystów i chrześcijan, często nie wiedzących o mocy w nim zawartej. Ankh jest także bardzo silnym krzyżem. Każdy z nich działa dość mocno o ile mocno w to wierzysz.

5. Rytuał grupowy dla ochrony wszystkich uczestników:

Potężna ochrona dla grupy, która czuje zagrożenie, dla ludzi, którym w domu ukazują się lub przeszkadzją duchy lub dla jakiejkolwiek grupy, która chce wzmocnić swą naturalna psychiczną ochronę.

1. Stańcie w kole twarzą do środka.
2. Złaczcie ręce, każda osoba trzyma prawą dłoń na dół a lewą do góry.
3. prowadzący przedstawia cel rytuału np. Zebraliśmy się tutaj dla naszego bezpieczeństwa i pokoju umysłu dla nas wszystkcih.
4. Każdy członek koła poprzez wizualizacje wznosi dwie sciany światła wokól całego koła ludzi: pierwsza ściana jest z białego iskrzącego się na niebiesko światła i jest umieszczona zaraz za kołem. Obraca się w stronę ruchu wskazówek zegara. Druga ściana światła obraca się odwrotnie do kierunku wskazówek zegara. Początkujący powinni najpiew skoncentrować się na ścianie wewnętrznej. Ruch najpierw powolny, powienien z czasem przyspieszać.
5. Rozłączcie ręce.
6. Każdy członek indywidualnie wykonuje wieżę światła.
7. Łączycie ręce jak przedtem. Bardziej wrażliwi członkowie będą czuli przypływ mocy. Wszyscy inni powinni pomagać poprzez wyobrażenie i wiedzę o tym, iż wokół nich cały czas obracją się koła.
7. Wspólnie robicie uroczystą deklarację, wzywając błogosławioną, duchową siłę, cokolwiek co jest potrzebne do zamierzonego celu.
9. Wszyscy łączą się we wspólnej wizualizacji wcześniej przyzwanego symbolu siły w błyszczącym świetle powyżej środka koła. Spędzacie kilka chwil na rozważaniu tego. Wtedy wspólnie intonujecie imię istoty albo blask jaki z symbolu przelewa sie na was. Zakończcie odpowiednim pożegnaniem.

Postępowanie w nagłych przypadkach dla obrony psychicznej:

1. Stań twarzą w kierunku z którego nadchodzi niebezpieczeństwo.
2. Wizualizuj twój specjalny znak psychicznej ochrony (krzyż, pentagram, ankh etc) w błyszczącym na niebiesko świetle. Wizualizuj znak na środku czoła tak mocno jak to mozliwe.
3. Podnieś ramiona w przód, grzbietami dłoni w twoją stronę. Złącz końce twych palców wskazujących razem i kciuków by utworzyć trójkąt.
4. Cicho lub głośno wypowiedz imię jakiegoś Boga tak żeby jego siła aktywowała symbol na czole.
5. Nagle gwałtownie wyrzuć ręce przed siebie, oddzielając je i wyobrażając sobie wyrzucany z tym gestem symbol. Zobacz jak lecący symbol rozsadza się w błyszczącym świetle i masz teraz bezpieczną przestrzeń by wykonać Wieżę Światła w nagłym wypadku.

6. Dwie metody by wzmocnić aurę i spotęgować działanie potencjalnej tarczy.

A. Wieża światła

Jest to jeden z prostych sposobów obrony psychicznej. Ćwiczenie powinno być wykonywane co najmniej dwa razy dziennie, rano i wieczór, co najmniej przez parę minut, lecz można je przedłużyć na dowolny czas.

Stań prosto, ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion i rękami swobodnie opuszczonymi po bokach. Oddychaj głęboko. Stopniowo rozluźnij całe ciało, poczynając od czubka głowy aż do stóp. Zwizualizuj, że jesteś w elipsoidzie intensywnego, jasnoniebieskiego światła, które promieniuje z twojego ciała na ok. 25 cm. Utrzymując ten obraz zwizulizuj nad swoją głową (nie dotykającą jej) kulę diamentowobiałego światła. Kula jest wewnętrz błękitnej elipsoidy. Skoncentruj się na tej kuli, tak, aby się stała jaśniejsza, niczym palący się magnez.
Utrzymuj oba te obrazy * błękitnego światła i białej kuli * w umyśle i skup się na najwyższych standardach moralności, dobra i nieskazitelności. Następnie poczuj, jak biała kula oblewa cię migotliwym białym światłem pełnym srebrnych iskier. Białe światło powinno przepełnić całą twoją istotę, wibrując intensywnie.
Twoja błękitna, intensywna aura powinna być teraz pełna białego, migoczącego światła. Skoncentruj się na tym obrazie tyle czasu, ile potrafisz, wierząc w jego rzeczywistość. Poczuj zewnętrzną część aury jako ostro zakreślony, mocny błękit, podczas gdy ty sam czujesz się silny i pełen szczęścia. Pozwól obrazowi się powoli rozpłynąć, wierząc w to, że w świecie astralnym będzie trwał dalej.

B. Wieża Światła w nagłych wypadkach.

1. Wizualizuj błyszczącą auryczną elipsodę , biała sferę, jak opisano powyżej.
2. Ujrzyj błyszczący glob nad twą głową aspirujący do najwyższego dobra jakie mogłbyś uczynić na ziemi i wizualizuj symbol reprezentujący siłę boga.
3. Zobacz jak oślepiająca kula ponad twą głową opada na ciebie błyszczącym światłem. To światło napełnione srebrnymi iskierkami płynie w twej aurze i przenika cię. Ujrzy ostry niebieski szpic twej aury, który jest silną ochronną powłoką.
4. Utrzymuj wizualizację tak długo jak potrzebujesz lub tyle ile możesz.

[Obrazek: kudapyrbanner2.jpg]

AVE JA!
Victoria Offline
Nowicjusz

Posty: 95
Dołączył/a: 07 2013
Reputacja: 14
RE: Tarcze i obrona psychiczna 18.07.2013, 18:45    #2

Bardzo dobrze opracowane. Uśmiech

http://www.forum.paramythology.pl/images/uwaga.png) no-repeat scroll center rgb(36, 36, 36);width: 60%; margin: 0 auto; border: 1px solid #B80000; ">

Do podziękowań służy opcja "Oceń użytkownika".
Gron


Zycie juz takie jest, ze nigdy ci sie nie ukloni, dopoki ty pierwszy nie powiesz mu dzien dobry.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.07.2013, 20:59 przez Gron.)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości