chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Tarot.
Autor Wiadomość
ajka Offline
Wtajemniczony
Zarejestrowany
**

Posty: 133
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 7
Tarot. 18.02.2012, 05:30    #1

Karty tarota.
Dzięki tarotowi możesz badać przyszłość innych osób, ale także i swoją.
Ten, kto wyciąga karty, odkrywa cechy swojej osobowości, a także szczegóły z życia swojego, czy danej osoby. Wróżąca osoba zaś odkrywając kolejne arkana, może przepowiedzieć wszelkie ograniczenia, bądź kierunki działania naszego życia i jego aspektów.
Przyszłość nie jest czymś z góry ustalonym, niezmiennym, nie ma wyroczni, która znałaby każdy szczegół losu przyszłego, czy przeszłego, bo często tarot wskazuje na przeszłe wydarzenia. Los jest zmienny, zmieniamy go działając, podejmując decyzje i kroki. Tarot może nam podpowiedzieć, co możemy robić, dać nam na tacy pewne wskazówki.
Zanim zaczniesz komuś wróżyć, zadbaj o atmosferę miejsca. Wszystko przygotuj, zapal świecę, włącz delikatną muzykę, zapal kadzidło lub olejek w kominku. Pamiętaj, byś nie dotykał kart, kiedy jesteś zdenerwowany, rozgniewany lub osłabiony i źle się czujesz, ponieważ wróżąc, również tracisz energię, a także przekazujesz energię. Zadbaj więc o wyciszenie .
Na samym początku wybierz kartę, która decyduje o całym rozkładzie, jakim jest żywiołem, a także wskazówką, czego dotyczy cała wróżba.
Pałki- ogień, Denary- ziemia, Miecze- powietrze, a Puchary- wodę.
Wprawiony adept, czy wróżbita umie rozpoznać, czym te wskazówki są i czego dotyczą Mruga2

open your eyes and free your mind
padma Offline
Nowicjusz

Posty: 50
Dołączył/a: 04 2012
Reputacja: 4
RE: Tarot. 11.04.2012, 20:52    #2

Polecam w tej materii tarota mitycznego - obrazki na kartach, a co za tym idzie ich symbolika odnoszą się do mitologii greckiej. Wiele znaczeń jest więc intuicyjna Uśmiech. Warte uwagi szczególnie dla początkujących Uśmiech

4.6 Zabrania się umieszczania w sygnaturze linków do innych stron internetowych (chyba, że pozwoli na to administrator).
Evell Offline
Czarownica
Administratorzy
*******

Posty: 452
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 52
RE: Tarot. 21.04.2013, 13:21    #3

Sam tarot to nie wszystko. Do odczytu kart trzeba używać intuicji. Karty, każda z nich ma wiele, wiele znaczeń a do odczytu intuicja jest niezbędna, aby wybrać właśnie to konkretne znaczenie, które nada całemu rozkładowi sens. Uśmiech

The Tarot Reader
Elza Offline
Nowicjusz

Posty: 54
Dołączył/a: 11 2012
Reputacja: 4
RE: Tarot. 27.04.2013, 12:24    #4

Po1- Żywiołów jest więcej i odczytując karty na pdst. żywiołu, można się nieźle pomylić.Np. woda może świadczyć o uczuciach,miłości, ale równie dobrze o złudzeniach, naiwności czy nałogach a nawet chorobie.

Po 2- To są zwykłe kartoniki z obrazkami i dopiero nas umysł potrafi bądź nie, wydobyć z nich odpowiedź - nie każdy się do tego nadaje i nie każdy w ogóle powinien brać się za wróżenie - dlaczego?
Z prostego powodu; trzeba liczyć się z ewentualną, przykrą odpowiedzą i znieść ją. Ale na początek, należy poznać te standardowe znaczenia kart i dopiero potem używać intuicji- którą opcje pokazuje.

Często bywa,że pytamy o jedno a karty pokazują nam zupełnie coś niezrozumiałego - dlaczego?
Ano potrafią pokazać problem, który na daną chwilę jest ważniejszy.

Krótko mówiąc, naprawdę potrzeba sporo czasu, ćwiczeń, a przede wszystkim talentu, znajomości psychologi i cywilnej odwagi, by móc przyjąć czy mieć odwagę powiedzieć o tym, co widzimy w kartach.
I czasem lepiej jest skłamać, niż jednym słowem, dobić człowieka.

Męczą mnie głosy których słowa są puste.
Drażnią spojrzenia, gdzie pycha we wzroku..
Szukam zwyczajnej ludzkiej prostoty - jasnej jak promień, ciepłej jak dotyk...
Gron Offline
Kozioł vel Cesarzowa
Zasłużeni

Posty: 257
Dołączył/a: 05 2012
Reputacja: 47
RE: Tarot. 27.04.2013, 21:45    #5

Co do kartonikó w obrazkami - Tarot to tylko "droga do celu". To materialny przedmiot, dzięki któremu to co niefizyczne przenosimy na płaszczyznę materii aby lepiej móc z tym pracować.
Tak jak amulety i talizmany same w sobie nic nie znaczą ani nie dają, tak niosą ze sobą pewną "myśl" czy też "energię". A forma fizycznie namacalna pozwala to łatwiej "ogarnąć".

Tak więc karty tarota są właśnie takim przetwornikiem. Idąc za ciosem można uwierzyć we wróżenie z wszystkiego. Co nie jest kłamstwem, jeśli by opracować system który odpowiednio rozszyfruje to, co zostaje nam pokazane.

Z tym, że tarot sam w sobie również jest symbolem i wielu osobom łatwiej uwierzyć z wróżbę odczytaną z kart a z kamyków, kurzych kostek, ziaren fasoli czy zwyczajnie z "głowy"...
Elza Offline
Nowicjusz

Posty: 54
Dołączył/a: 11 2012
Reputacja: 4
RE: Tarot. 28.04.2013, 04:10    #6

Niby tak, można wróżyć praktycznie ze wszystkiego. Z tym że wbrew pozorom jest to mniej wiarygodne i wymaga o wiele więcej zdolności i intuicji.
Powracając do wróżb z kart Tarota, czy pozostałych kart, chciałam dodać jeszcze jedną kwestię.
Mianowicie; tak, jak nie w niektórym przypadku nie należy mówić o tym najgorszym, ponieważ wbrew pozorom, ludzie nie są na to przygotowani.
To samo dotyczy przedstawiania w różowych kolorach przyszłości, mimo że widzimy np. zdradę. Krótko mówiąc- nie dawać złudzeń. Takie podejście powoduje,że pytający powraca, względnie pyta wszystkich po kolei, ponieważ wróżba nie sprawdza się.
Reasumując- zanim zdecydujemy się wróżyć sobie czy innym, trzeba poznać tradycyjne, ogólnie przyjęte znaczenia kart, a potem ewentualnie brać pod uwagę, nasze doświadczenia z daną kartą, czy posługiwać się intuicją.
Świetnym rozwiązaniem i sprawdzeniem naszych zdolności,umiejętności i intuicji, jest zapisywanie naszych rozkładów i potem weryfikowanie ich z tym, co się wydarzyło.

Męczą mnie głosy których słowa są puste.
Drażnią spojrzenia, gdzie pycha we wzroku..
Szukam zwyczajnej ludzkiej prostoty - jasnej jak promień, ciepłej jak dotyk...
vadis29 Offline
Przybysz

Posty: 33
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 2
RE: Tarot. 07.06.2013, 15:18    #7

Ja korzystam z talii Crowleya polecam ją jest bardzo czytelna i wyjątkowo sprawdzalna.
Tarot to wskazówka drogowskaz to my jesteśmy kowalami własnego losu jak mówie moim klinetom
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.06.2013, 15:20 przez vadis29.)
Elza Offline
Nowicjusz

Posty: 54
Dołączył/a: 11 2012
Reputacja: 4
RE: Tarot. 07.06.2013, 17:29    #8

Mam karty Crowley'a ale odstawiłam je na bok, póki co.
To jest tarot zupełnie inny niż pozostałe. Należy zapoznać się z wizją samego Crowley'a i dopiero na tej podstawie wróżyć.
Karty Crowley"a świetnie pokazują czas, z tym,że jak już wspomniałam- należy znać ich symbolikę.

Męczą mnie głosy których słowa są puste.
Drażnią spojrzenia, gdzie pycha we wzroku..
Szukam zwyczajnej ludzkiej prostoty - jasnej jak promień, ciepłej jak dotyk...
Gron Offline
Kozioł vel Cesarzowa
Zasłużeni

Posty: 257
Dołączył/a: 05 2012
Reputacja: 47
RE: Tarot. 13.06.2013, 22:44    #9

Sama posiadam talię Crowyleya i jest ona różna od "standardowych". Przepełniona jest symboliką, do tego przestawienie "hierarchii" księcia i rycerza.
Nie jest to tarot łatwy. Moim zdaniem odpowiedni albo dla doświadczonych tarocistów, albo dla kogoś kto ma na tyle otwarty umysł, że nie przeinaczy znaczeń który sobie "wyrobił" używając innych kart.
Polak Offline
Wtajemniczony

Posty: 176
Dołączył/a: 07 2012
Reputacja: 16
RE: Tarot. 14.06.2013, 07:28    #10

Czy można uznać ,że im bardziej zawiły skomplikowany i przepełniony symboliką tarot jest lepszy? Moim zdaniem daje tylko większe pole do interpretacji , więcej możliwości, a im więcej możliwości tym łatwiej trafić i przewidzieć komuś przyszłość. Im więcej interpretacji tym łatwiej dopasować coś do danej sytuacji lub człowieka. Tak jak Nostradamus ,pisał wiele wierszyków ,które można różnie interpretować, dlatego tak łatwo je przypisać do wydarzeń z rożnych epok. Tak samo działa tarot i inne wróżby im bardziej rozbudowana symbolika ,tym łatwiej interpretować i przypisać przepowiednię do człowieka.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości