chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Twój Anioł Stróż
Autor Wiadomość
Evell Offline
Czarownica
Administratorzy
*******

Posty: 452
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 52
Twój Anioł Stróż 26.04.2012, 17:30    #1

Anioł Regent (Anioł Stróż, Anioł Wcieleniowy) pomaga odkryć cel inkarnacji oraz wspiera w realizacji tego celu. Możesz prosić go o pomoc w pracy, działaniu, sprawach materialnych. Dodaje siły, odwagi i woli. Aby odnaleźć imię swojego Anioła Regenta - odszukaj swoją datę urodzenia:1-5 stycznia NEMAMIAH(Archanioł)


Prosi byśmy wyzwolili się ze sztywnych przekonań w celu znalezienia własnego źródła inspiracji. Przynosi powodzenie we wszystkich sprawach i w każdej dziedzinie.

Oswobadza niesłusznie skazanych, wspiera w sprawach finansowych. Przeciwny chaotycznym i nieprzemyślanym decyzjom, agresywnym działaniom. Obdarza umiejętnością dyplomacji, mądrego doboru taktyki. Wymaga byśmy nie ufali ślepcom, którzy twierdzą, że posiadają jedyną prawdziwą tajną wiedzę. Pozwala ominąć fanatyzm w każdej postaci. Pomaga w pracy nad umiejętnością rozróżniania. Pomyślność, jasność, inteligencja. Uwalnia od intelektualnego więzienia, rutynowego spojrzenia, daje dobre samopoczucie i popiera wielkie przedsięwzięcia. Ta święta istota jest aniołem stróżem, opiekunem walczących o sprawiedliwe procesy. Szczególnie chroni ludzi, którzy bronią prawa nie mogących obronić się sami, takich jak zwierzęta i dzieci. Kiedy dzieje się niesprawiedliwość wobec , kogoś, także wobec nas samych możemy modlić się do niego by naprawił zło, krzywdę. Odpowiadającym mu kamieniem jest sardonit.6 - 10 stycznia YEYALEL(Archanioł)


Wymaga, by nasza refleksja była głęboka, byśmy dali sobie czas, by można było poruszyć wszystkie aspekty zagadnień, które studiujemy. Przynosi swoją pomoc we wszystkich doświadczeniach życia, by ułatwić nam zrozumienie rzeczywistej natury lekcji, które się w nich zawierają. Uczy, że mądrość pochodzi z tego, co umieliśmy zrozumieć z doświadczeń, będących naszym udziałem a nie z książek, w których nic nie znajdziemy, poza tym, co zrozumieli inni z własnych doświadczeń. Ułatwia rozumienie obciążeń karmicznych, dotykających nas w obecnym wcieleniu, i daje możliwość ich rozpuszczenia. Przynosi swoje wsparcie w obliczu trudności, jakie możemy napotkać na naszej drodze. Pomaga porozumiewać się z innymi w celu lepszego zrozumienia ich potrzeb (także i tych nie sformułowanych) i przyniesienia im skutecznej pomocy. W obszarze przyswajania wiedzy sprzyja zrozumieniu, iż jedynie czas może pozwolić nam zintegrować w sobie różne nauki, które otrzymaliśmy, otrzymamy bądź aktualnie otrzymujemy. Rozwija w nas dar cierpliwości, tak trudny do przyswojenia dla młodych aspirantów na Drodze, którzy myślą, że mogą przeskakiwać etapy. Precyzja, cierpliwość daje wewnętrzną jasność i ostrą inteligencję, pomaga laboratoryjnemu badaniu i fachowi, który wymaga precyzji. Jest Uzdrowicielem. Wysłuchuje pokoleń. Odpowiadającym mu kamieniem jest agat. Anioł YEYALEL specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu chorób oczu uzdrawia też oparzenia. Niebiański Posłaniec leczy również niepłodność, a tym samym uzdrawia zranioną psychikę; przyczyny problemów należy doszukiwać się jeszcze w dzieciństwie. Mam tu na myśli silne kompleksy sieroctwa lub zetknięcie się z przemocą w rodzinie.

Jednym słowem uzdrowieni przez Anioła YEYALELA są odrodzeni duchowo, wzmocnieni boską energią, mają nową samoświadomość.


11 - 15 stycznia HARAHEL(Archanioł)


Zawiaduje drukiem, książkami, wszystkim, co wiąże się ze słowem pisanym i przekazywaniem wiedzy. Umożliwia wejście na wyższy poziom świadomości, percepcji. Sprzyja porozumieniu w rodzinie, duchowemu rozwojowi. Patron fizycznej i intelektualnej płodności. Prosi, byśmy pracowali nad naszym niższym mentalem; abyśmy nie pozwolili sobie na zamykanie się w sterylnych myślach, w intelektualnym mentalu, który nie pozwala nam zaangażować się we właściwą akcję, akcję Inspirowaną przez Przewodników. Wymaga także nas szacunku posłuszeństwa wobec Mistrzów, co Jest podstawowym warunkiem, jeśli chcemy posuwać się do przodu na Drodze, Zatem, jeśli porzuciliśmy poziom niższego mentalu, jeśli umiemy słuchać naszego wewnętrznego Mistrza, łączącego nas z Przewodnikami w Niewidzialności, pozwoli odnaleźć ukrytą perłę w ofiarowywanym nauczaniu, pomoże zrozumieć oraz przyswoić sobie tę wiedzę. Oczekuje, byśmy uznali to nauczanie za skarb, który daje nam Niebo poprzez Przewodników i szanowali ich z tego powodu, będąc świadomymi, że otrzymana wiedza nie daje nam jakiejkolwiek władzy, lecz przede wszystkim nakłada na nas obowiązek pomocy braciom mniej zaawansowanym na Drodze. Komunikacja, konkretność. Wspomaga umiejętności konkretyzowania pragnień. Popiera intelektualną działalność (aktywność) i komunikację, Jest to anioł, który wszystko wie. Sprawuje pieczę nad archiwami, bibliotekami i czytelniami. Odpowiadającym mu kamieniem jest turkus. Otwiera nasze umysły i serce na nowe pomysły, idee, koncepcje, inspirując ludzkość do stosowania tej wiedzy w afirmacjach życia.16 - 20 stycznia MITZRAEL(Archanioł)


Wymaga synchronizacji naszych myśli, kierowania ich zawsze we właściwym kierunku, w stronę Ducha. W ten sposób nasze słowo, jeśli będzie zgodne z naszymi czynami, będzie słowem właściwym. Życzy sobie równowagi między czasem na refleksję, na myślenie, a czasem akcji. Prosi byśmy nie podejmowali żadnych działań bez uprzedniego zastanowienia się nad ewentualnymi skutkami, ale zarazem nie chce byśmy opóźniali bez końca podjecie działań. Zapewnia psychiczne zdrowie, uwalnia prześladowanych bądź represjonowanych. Obdarza talentem i dystynkcją. Jest Aniołem właściwych decyzji, uwalnia tych, którzy cierpią niesprawiedliwość w życiu codziennym. Prosi o bycie wiernym tym, dla których pracujemy, przy czym bez znaczenia jest czy chodzi o byty wcielone czy też niewcielone. Daje nam szybkość, błyskawiczność w akcji właściwej, która wynika z godziwych myśli. Możemy go przywołać by prosić o inspirację w trudnych wyborach życiowych. Pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji. Jest Aniołem dającym Słowo, poprzez związek między ciałem mentalnym i ciałem przyczynowym, temu, który jest doskonale zrównoważony w różnych ciałach. Słowo jest połączeniem głosu serca i głosu rozróżnienia: jeden bez drugiego nigdy ni będzie stwórcą. Odnowienie, odświeżenie i specjalizacja umysłu. Popiera pracę intelektualnego przeglądu, sprzyja odnowieniu myśli, daje moc, pełność umiejętności, spryt, intelektualną jasność. Jest Uzdrowicielem. Anioł pocieszający uciśnionych. Odpowiadającym mu kamieniem jest kryształ górski.21 - 25 stycznia UMABEL(Archanioł)

Pozwala zbliżyć się do naszej duszy, oświetlając nasze uczucia miłości lub przyjaźni. Odpowiada na każdą prośbę poprawienia stosunków uczuciowych. Przynosi błyskotliwy menta1 łącząc wielkie Umiejętności analizy i syntezy z żywą i przenikliwą refleksją. Zsyła swoje promieniowanie wszystkim artystom, używającym swego głosu, czy to chodzi o śpiewaków, czy o aktorów (zwłaszcza teatralnych). Możemy go przywołać, gdy mamy zabrać głos z jakiejś ważnej okazji, gdzie będziemy prawdopodobnie oceniani na podstawie naszej przemowy (egzamin ustny, obrona pracy itp.). Jest połączeniem romantycznego i naukowego umysłu. W chwilach samotności skłania ku analizie życia, przemyśleń, wsłuchiwania się w drgania i pragnienia duszy. Wymaga pracy nad, wyższym mentalem, abyśmy mogli osiągnąć w nas rzeczywisty wymiar naszej istoty: by w każdej myśli Boskie Ja Jestem było obecne i oświetlało nasze rozumowanie. Uwalnia z poczucia izolacji, osamotnienia. Znajomość siebie, świadomość własnej osobowości, wrażliwości. Pobudza introspekcję i auto analizę. Popiera badanie (naukę) astrologii i fizyki. Jest to anioł stojący nad całym stworzeniem. Odpowiadającym mu kamieniem jest Cytryn.26 - 30 stycznia JAH-HEL(Archanioł)

Pozwala nam przejść od świadomości mentalnej do świadomości przyczynowej (kazualnej), tzn. od głosu intelektu do głosu serca. Towarzyszy nam podczas naszego przejścia między dworna życiami w czasie, który tradycja nazwała drugą śmiercią i który określa moment, gdy ostatecznie ciało śmiertelne, ciało mentalne, wraca do światła. Będzie obecny właśnie wtedy, by pomóc naszej świadomości podczas tej transmutacji i by przygotować ją do przyjęcia oszałamiającego spływu świadomości JA oryginalnej, obecnej w ciele przyczynowym. W czasie naszej inkarnacji pozwala przygotować to przejście, prowadząc nas, poprzez praktykę duchową, na Drodze Powrotu. Tym, z którymi jest związany, przynosi miłe słowo, a nawet uwodzące. Istotne jest by czujnie używać tej umiejętności mówienia. Prosi byśmy uniezależnili się od pozoru na rzecz Bycia. Pozwala nam zamanifestować naszą moc kreatywną i artystyczną. Umieszcza nas w duchowym, jasnym kanale, umożliwiającym przekazanie nauki tym, którzy przychodzą do nas (o ile plan naszego życia to przewiduje). Możemy także go przywołać, by pomógł nam ustabilizować nasze emocje, uczucia i zrozumieć ich funkcjonowanie. Pomaga w osiągnięciu Mądrośd. Przyczynia się do rozwoju duchowego, wspiera podczas medytacji, kontemplacji. Wrażliwość j .racjonalność. Popiera realizację pozytywnych projektów, wewnętrznej ciszy i sympatii. Jest to byt najwyższy. Opiekuje się filozofami, a także tymi, którzy pragną się wyzbyć ziemskich trosk, szukają samotności i stronią od światowych uciech. Inspiruje do medytacji i oświecenia. Ci, którzy mają trudności z medytowaniem powinni zwrócić się do niego z prośbą o pomoc przed rozpoczęciem medytacyjnej praktyki. Odpowiadającym mu kamieniem jest hematyt.31 stycznia - 4 lutego; ANAUEL(Archanioł)


Jest Aniołem Postrzegania Całości, Jedności w Wielości. Zajmuje szczególne miejsce w rozwoju duchowym każdego bytu zaangażowanego w działanie duchowe. Dopóki człowiek nie jest przebudzony na swój wymiar nieśmiertelny, wymiar przyczynowy i dopóki nie słyszy swego głosu serca, to właśnie ciało mentalne zapewnia strukturę jego pola percepcji, jego sposób postrzegania otaczającego go Wszechświata. Oto dlaczego w każdym działaniu inicjacyjnym praca jest zawsze identyczna - zaczynamy od pracy na poziomie ciała, gdyż jeśli ciała fizyczne nie są zharmonizowane, całość ciał subtelnych będzie zdezorganizowana. Następnie przechodzimy do ciała astralnego, pracując nad życiem emocjonalnym i uczuciowym. Będziemy być może do tej pracy potrzebowali terapii, która ma na celu pracę nad odczuwaniem. Gdy ta praca zostanie ukończona, przystępujemy do pracy nad ciałem mentalnym, które wymaga najwięcej pracy. Anauel przynosi drogocenną pomoc Podczas tej fazy naszej ewolucji. Nie zastąpi jednak lustra, którym może stać się dla nas jakiś terapeuta. Pamiętajmy - pomóż sobie a Niebo Ci pomoże. Nie wymagajmy od duchowego Przewodnika, który pracuje na poziomie ciała przyczynowego, by załatwiał za nas problemy usytuowane w ciałach niższych, nad którymi możemy pracować sami, o ile zaakceptujemy rzeczywiste podważenie dotychczasowych przekonań naszego małego ego przez inny byt ludzki; który odeśle nam prawdopodobnie obraz oddalony od tego, który chcielibyśmy otrzymać. Osłania przed wypadkami, przyjmuje wszelkie prośby, podróżników otacza ochroną. Przekazuje dobrą kondycję, pamięć i zawodową aktywność. Zsyła dobre zdrowie, strzeże przed chorobami, zabezpiecza finansowo. Inspiracja (natchnienie), wewnętrzna klarowność, logika. Jest posłańcem Aniołów Opiekunów. Jego obowiązkiem jest skatalogowanie pod względem pierwszeństwa i przekazanie poprzez inspirację otrzymane niebiańskie wiadomości. Ponadto sprzyja logicznemu myśleniu i przekonaniu przez logikę. Jest Uzdrowicielem. Anioł nieskończenie dobry. Opiekuje się handlem, bankierami, brokerami etc. Odpowiadającym mu kamieniem jest topaz.5 - 9 lutego MEHIEL(Archanioł)


Sprzyja psychicznej percepcji (postrzeganiu, wnikliwości) poprzez inspirację (natchnienie) i wspiera (wspomaga) realizację zainspirowanych prac. Anioł, który ochrania profesorów, mówców i autorów. Nauczyciel w chórze Archaniołów , najbliższy naszemu planowi wibracyjnemu. Przekazuje swoje - naucza lub odpowiedzi na pytania, które mu stawiamy, nie za pomocą mentalu, lecz przez intuicję i wrażliwość. Anioł Poetów. Wielu artystom zastąpił Muzę, gdy tej brakowało inspiracji. Jego energia jest postrzegana przez nas jako Yin , bardzo łagodna, subtelna. Trzeba więc być W stanie totalnej receptywności, w ciszy i wewnętrznej harmonii, by można było pochwycić jego przekaz.10 - 14 lutego DAMABIAH(Anioł)


Anioł intuicyjnej Mądrości, inspiracji, nagłej, czystej, natychmiastowej. Przynosi swoje na nie w momencie, w którym najmniej się go spodziewamy. Dlatego właśnie w chwili, gdy się do niego zwracamy możemy prosić go o inspirację, lecz nie oczekujmy natychmiastowej odpowiedzi. Inspiracja przyjdzie, gdy nasza psychika połączona z energią księżycową i naszym ciałem astralnym będzie w harmonii z naszym Wyższym Ja, połączonym z uraniczną energią i z naszym ciałem anielskim. Jest związany z Wielkimi Devami Oceanów. Wymaga szacunku dla wody i prosi byśmy wysyłali światło ku Oceanom i Duchom Mórz. Pomaga w pracy nad oczyszczaniem naszych uczuć i pozwala nam uspokoić nasze wewnętrzne huragany. Działa ochronnie przeciwko złu i nieczystym zaklęciom, czarom, projekcjom niskiego astralu i jego energii magnetycznej, uspokaja niezgodność w nas i wokół nas. Sprzyja dalekim podróżom, które mogą prowadzić do wielkich odkryć i skarbów, zarówno w sensie duchowym, jak i materialnym. Opiekuje się takie radiestetami, pomagając pod poszukiwań wód i minerałów. Mądrość, ochrona, oczyszczenie. Ochrania od negatywnych sił wszystkich rodzajów (urok, obmawiając, przekleństwa, czary) i pomaga W przekształceniu. Popiera pozytywne projekty, sukces. Jest on źródłem mądrości, opiekunem lodzi i statków. Odpowiadającym mu kamieniem jest granat.
15 - 19 lutego MENAKEL(Anioł)

Wymaga panowania nad naszymi energiami Wody, emocjonalnym morzem, poprzez pracę nad zharmonizowaniem naszego Drzewa Życia. Pomaga zrównoważyć Wodę i Ziemię w strukturze energetycznej Jestestwa. Gdy mamy zbyt dużo wody, gdy emocjonalność zagraża zalaniem nas, gdyż nasza Ziemia wewnętrzna nie jest wystarczająco stabilna - należy go przywołać. Rozumie nasze słabości i pragnie, byśmy posiadali najlepsze cechy ciała i duszy. Sprzyja uwolnieniu, rozpuszczeniu, przepracowaniu Karmy poprzez łaskę i zrozumienie. Ułatwia osiągnięcie wewnętrznego spokoju. Wymaga panowania nad stanami złości i pamiętliwością, by można było pracować w stanie boskiego spokoju, uwalniając nas od poczucia winy. Prosi byśmy umieli sobie wybaczyć i wybaczać innym. Pomaga zrozumieć i załatwić nasze problemy materialne tak, byśmy w medytacji mogli zatrzymać wewnętrzny dialog i usłyszeć głos Niewidzialnego Przewodnika. Wprowadza trwałość w podejmowanych działaniach. Stabilność, równowaga. Pomaga założyć prawidłowy, harmonijny związek i zachować równowagę w relacjach oraz otrzymać sympatię i zaufanie innych. Jest Uzdrowicielem. Wszystko wspiera i utrzymuje w dobrym stanie. Sprawuje też pieczę nad zwierzętami domowymi. Odpowiadającym mu kamieniem jest hematyt.20 - 24 lutego AYAEL(Anioł)

Przekazuje wartości wiary, radości i mądrości. Pomaga je przebudzać a także zrozumieć i przyswoić prawa, które zawiadują naszym światem, Prosi o pracę nad naszą wolą w celu jej wzmocnienia i ominięcia pułapek władzy i iluzji. Jeśli go przywołamy, będzie nas chronił przed anty wtajemniczonym pomoże stawić czoła wrogości. Jeśli przyswoimy sobie te wartości - będzie naszym przewodnikiem ku Mądrości. W pracy dla Ziemi pomaga nam z wielką mocą we wszystkich rytuałach związanych z Księżycem, by zmaterializować na Ziemi energie promienia Woli i Władzy w połączeniu z Mistrzem Morya. Rządzi wszelkimi zmianami, zawiaduje długowiecznością żywych istot oraz trwałością martwych rzeczy. Jest znany jako przewodnik ezoterycznej wiedzy. Odsłania tajemnice minionych wcieleń, aczkolwiek wymaga przy tym naszej zgody oraz gotowości umysłu, bowiem niektóre życiorysy bywają niespodziewane i bardzo szokujące. Zdolność do transformacji, spokój, optymizm, Daje spokój, zaufanie i radość życia nawet w trudnościach, Sprzyja umiejętności dostosowywania się i zmianom, Jest Uzdrowicielem. Odpowiadającym mu kamieniem jest lapis.25 – 29 lutego HABUHIAH (Anioł)


Prosi byśmy panowali nad naszą emocjonalnością i obszarami cienia, bowiem, jeśli ich nie widzimy, w nieskończoność tworzymy Strażnika Progu, który przeszkadza nam wejść powyżej planu astralnego. Jeśli wykonamy tę wewnętrzną pracę, pomoże nam wznieść się na wyższe, bardziej subtelne plany, aż do tego, gdzie, jeśli jesteśmy tego warci, zostanie nam, wręczony Świetlisty Miecz. W tym momencie oświetli swoim Światłem naszą intuicję i wskaże drogę, którą mamy iść, by pozostać zawsze na Drodze Wojownika Światła. Pragnie byśmy przemienili naszą Wodę w ogień. tzn. przetransmutowali w sobie człowieczeństwo w Boskość, materialność w subtelność, wodę emocji w ogień Ducha. Ekspansja w konkretności, obfitości. Poparcie w pracy i w walce o osiągnięcie cele. Sprzyja konkretnym realizacjom. Jest Uzdrowicielem. Szczodrze obdarowuje ludzi. Sprawuje także pieczę nad uprawą roli (rolnictwem), urodzajem, płodnością, kreatywnością, żyznością. Odpowiadającym mu kamieniem jest selenit.01 – 05 marca RAHAEL (Anioł)


Prosi byśmy byli jednocześnie Yin i Yang - nadajnikiem i odbiornikiem pasywnymi i aktywnymi -pracując nad Androginem w nastak, by można było przyjąć inspirację od naszego Wewnętrznego Mistrza, naszego Anioła Stróża i przekazać ją na drodze Wszechmiłości istotom, które nas otaczają. Pomaga w przekroczeniu astralnego poziomu iluzji i osiągnięciu planu Wyższego Ja tak, by połączyć nas z naszą Boskością. Wymaga byśmy pracowali nad naszą jasnością, naszym światłem wewnętrznym poprzez nasze odczucia, byśmy mogli następnie promieniować tym światłem wokół, Jest Strażnikiem Progu, który nas wypytuje, w miejscu Środka, w momencie, gdy jesteśmy gotowi przejść z inicjacji księżycowych do słonecznych. Reprezentuje, na poziomie kosmicznym, Posłańca energii między Matką Boską a Logosem Słonecznym. Przynosi sławę, bogactwo, dziedzictwo. Pomaga w odnalezieniu zagubionych rzeczy, ujawnia złodziei. Oświeca umysły i ułatwia uwolnienie się od przeszłości, pomaga w odnalezieniu samych siebie, Równowaga, czystość, wewnętrzny związek (zjednoczenie). Wydaje się faworyzować identyfikację samego siebie. Równoważy energie i daje porządek oraz zgodność, Anioł,. Który wszystko widzi. Jest on też aniołem rzeczy zaginionych. Odpowiadającym mu kamieniem jest macica perłowa.06 – 10 marca YAMABIAH(Anioł)

Pomaga w rozwinięciu intuicji w związku z celem naszej inkarnacji. Pozwala, udrażniając kanał między niższym a wyższym mentalem, zlikwidować zahamowania duszy. Odpowiada za tworzenie żywych istot i za wszystkie zjawiska Natury. Obdarza wszystkim w dosłownym słowa tego znaczeniu. Jest wieczną płodnością i pragnie, by jego podopieczni potrafili regenerować się, odtwarzać wewnętrzną równowagę drogą oczyszczania, podkreślali ukryte zalety. Daje moc boską wcielonej duszy, by mogła promieniować miłością duchową. Wymaga świadomej pracy na drodze Wszechmiłości, pracy nad współczuciem i słuszną intuicją, bez projekcji (rzutowania). Przekazuje bezpośrednio energie Boskiej Matki: jest tym, który materializuje jej promień Miłości Stwarzającej. Sprzyja realizacji we wszystkim. Wita zmarłych ludzi. Jest Uzdrowicielem.11 – 15 marca HAIIAEL (Anioł)


Oświetla nasze odczuwanie poprzez światło rozróżnienia. Przynosi wielką płynność na poziomie ciał subtelnych, pozwala odnaleźć wiedzę zachowaną w naszych pra- pamięciach. Wymaga panowania odczuciami, by nie dać się ponieść fali uczuć. W Tradycji Rycerskiej koń reprezentuje ciało astralne -to ciało pragnieniowe, które prowadzi nas poza to, czego nasza świadomość pragnie w rzeczywistości. Haiiael jest Rycerzem, który z poziomu naszego ciała mentalnego (jeśli jest ono odpowiednio ukształtowane) pomaga w panowaniu nad ciałem astralnym tak, by można było go używać w pracy (a nie być przez nie wykorzystywanym) do panowania nad ciałem snu. Chroni przed złymi zamiarami innych ludzi, uwalnia uciskanych. Obdarza zwycięstwem, pokojem, silnym poczuciem sprawiedliwości, skłania do obrony słusznych spraw. Przejrzystość w decyzjach, wolność. Daje informację i umiejętność rozpoznawania uwarunkowań i uzależnień, stanów depresji i uwalnia od nich. Władca wszechświata. Odpowiadającym mu kamieniem jest topaz.16 – 20 marca MUMIAH(Anioł)


Daje możliwość odrodzenia się na nowym poziomie świadomości. Jest położnikiem Duszy - tym, który po każdej śmierci inicjacyjnej pomaga nam narodzić się do nowego sposobu bycia. Jest połączony z naturą, źródłami, rzekami, jeziorami, morzami i wszystkimi Devami Wody. Ma moc spełniania, realizowania każdego przedsięwzięcia. Działa bez umiaru. Udziela daru uzdrawiania poprzez wykorzystanie nadprzyrodzonych sił i sprawczej mocy Boga. Zwraca jednak uwagę na zasadę Hipokratesa, mówiącą by pomagać, a nie szkodzić. Pomaga w rozwinięciu jasnowidzenia i jasnosłyszenia, dzięki czemu zyskuje się między innymi możliwość wglądu w chore organy i dostrzeżenia przyczyny choroby. Prosi o przebudzenie naszych zmysłów duchowych, byśmy mogli widzieć niewidzialne i słyszeć niesłyszalne. Wymaga pracy nad intuicją, wrażliwością i jasnością naszego widzenia wewnętrznego. Może pomóc, byśmy nie brali miraży niskiego astralu za rzeczywiste i, w sposób bardziej ogólny, pomaga pracować nad naszymi wodami wewnętrznymi tak, by oczyszczać lustro naszej świadomości. Ułatwia kontakt z duchami przyrody. Zrozumienie, powodzenie. Pomaga dokończyć (uzupełnić) to, co zostało podjęte. Wzmaga intensywność wyrażania przekonania i uczuć. Jest Uzdrowicielem

Alfa i Omega. Sprawuje pieczę nad fizyką i medycyną, darzy zdrowiem i długowiecznością. Odpowiadającym mu kamieniem jest Jaspis.

21- 25 marca VEHUIAH (Serafiny)


Miłość z mądrością. Nadaje moc, by pokonać chorobę i kryzys. Popiera nowe urzeczywistnienia. Przywoływany, by wypełniać modlitwy. Rządzi pierwszym promieniem słońca. Dzięki emanacji słonecznej energii, dysponujemy wyjątkowymi siłami i jesteśmy zdolni do przetrwania najcięższych życiowych prób. Posiadamy w sobie ogień życia, energię tworzenia, Vehuiah sprzyja osiąganiu sukcesów, szczególnie w nowych przedsięwzięciach. Pomaga we wszystkich poszukiwaniach wewnętrzny, zrealizowaniu Drogi. Środka: Uczy umiejętności rozróżniana w każdym działaniu, jak i w relacjach z innymi. Pomaga Powściągać gniew i być mądrym dojrzałą, duchową mądrością, która jest niezbędna w podejmowaniu decyzji.26 – 30 marca YELIEL (Serafiny)


Przynosi spokój, wierność i twórczą płodność niezbędną, kiedy konsolidują się pragnienia. Jego imię jest zapisane na Drzewie Życia. Prowadzi w kierunku zrównoważenia w sobie pierwiastki ziemi i wody tak, jak on to czyni na innym Poziomie. Harmonijne zaślubiny, do których doprowadza między tymi dwoma pierwiastkami, przynoszą płodność ludziom a także Zwierzętom i roślinom. Poprzez moc Swojego promieniowania daje spokój wewnętrzny w chwilach żalu i pomaga nam ponownie naładować się energiami życia. Wymaga, byśmy akceptowali innych i przyjęli odpowiedzialność, jaka jest nam dana, by służyć Planowi Boskiemu. Pomaga w pracy nad sobą, szczególnie w zakresie panowania nad emocjami poprzez umiejętność widzenia rzeczywistej natury wydarzeń, które wpływają na nas poprzez zaistnienie na planie fizycznym. Daje możliwość osądzania rzeczy według ich wartości, urzeczywistniania Poprzez miłość. Ułatwia budowanie drogi do najwyższego wymiaru w naszym codziennym życiu, który osiągamy czasem Poprzez modlitwy bądź medytacje, jak też w każdym z momentów, w któiych czujemy się Jednością z Boskim Źródłem. Przyczynia się do przezwyciężenia tych, którzy niesprawiedliwie atakują. Sprawuje władzę nad przeznaczeniem królów i wysokich urzędników dworskich. Zapewnia także zwycięstwo tym, którzy zostali niesprawiedliwie lub Podstępnie zaatakowani. Dodatkowo wzbudza pasję, namiętność płciową kobiet i mężczyzn oraz zabezpiecza małżeńską wierność. Jest aniołem pomocnikiem. nadającym mu kamieniem jest ametyst.31 – 04 kwietnia SITAEL (Serafiny)


Jest Aniołem pobierającym energie duchowe z najwyższych poziomów, by przekazać je planom o niższych wibracjach w postaci fal wzmagających odpowiedzialność i popychających ku rozwojowi. Jako Anioł Mądrości przekazuje nam najwyższe nauki - takie, które można ogarnąć jedynie za pośrednictwem naszego Wyższego Umysłu i poprzez Drogę Serca. Wymaga, abyśmy byli odpowiedzialni za nasze czyny i słowa, żyli w harmonii z otoczeniem i zgodnie z prawem, broniąc prawdy i dotrzymując danego słowa. Wzywany, by pokonać przeciwności losu, nieszczęścia, zły los. Przynosi idealizm i praktyczny sens (poczucie). Pomaga w wychodzeniu z trudności. Odpowiadającym mu kamieniem jest Jaspis.


05 – 09 kwietnia ELEMIAH (Serafiny)


Wymaga zrównoważenia siły ognia i wody, woli i intuicji. Z jego pomocą pracujemy nad snem, podążając wytyczoną przez niego drogą. Wspomaga nas w pracy nad naszą wrażliwością i intuicją celem zrozumienia jego słów, dzięki czemu możemy zaangażować się we właściwe, prawe i sprawiedliwe działanie. Poprzez swoją podwójną ognistą naturę, przychodzi wykrzesać w nas Iskrę Bożą, byśmy zaangażowali się w sposób konkretny na Ścieżce Wstępowania (powrotu do góry). Duchowy rozwój czyni człowieka zdolnym do wyrzeczeń. Dusza jest Świątynią Boga o ile jest oczyszczona z wszelkich nieprawidłowości, fałszu, brudu. Wymaga byśmy rozbudzili w sobie Ogień Woli, który pozwoli codziennie pracować nad tymi aspektami osobowości, które powinny być przetransformowane. Przemiana, zmiana i odnowienie rytmów. Pomaga w unikaniu ekscesów, niedbalstwa i braku uwagi (skupienia). Jest aniołem schronienia, podróży i wypraw morskich. Odpowiadającym mu kamieniem jest selenit.10 – 14 kwietnia MAHASIAH (Serafiny)

Pozwala nam uświadomić sobie to, co daje nam intuicja. Jest najwznioślejszym z Przewodników, pomagających w wykonywaniu tej pracy. Aby można było wychwycić jego wysokie wibracje, powinniśmy połączyć się z najwyższą częścią nas samych, naszym Aniołem Opiekunem. Prosi nas, abyśmy pozostawali w pokoju z samymi sobą, z naszymi bliskimi, byśmy umieli przebaczać tym, którzy nas zranili i zapomnieć nasze cierpienia. Pozwala nam odnaleźć naszą ukrytą wiedzę, powodując spłynięcie aż do poziomu naszej świadomości wszystkiego, co nabyliśmy jako mądrość w naszych najwyższych ciałach. Prowadzi do obudzenia drzemiącego w nas atomu - zarodka Boskości i postrzec za pomocą jego energii Ja -Nieosobowe i Wieczne, które w nas żyje. Mahasiah prosi swoich podopiecznych, aby stali się uprzywilejowanym naczyniem energii słonecznych, celem przeistoczenia się w centrum promieniowania dla wszystkich, , z y ich otaczają, przekazując im nieustannie Siłę i Miłość Jam Jest, bez oczekiwania na cokolwiek w zamian. Ułatwia życie w pokoju z innymi, w zgodzie z otaczającym światem i prawami natury. Przekazuje odwagę, siłę i odpowiedzialność. Równowaga oraz opanowanie. Doradza w pojednaniu (pogodzenie), przebaczeniu, zrozumieniu i akceptacji odmienności innych. Odpowiadającym mu kamieniem jest chryzolit.15 – 20 kwietnia LELAHEL (Serafiny)


Jest Aniołem Iluminacji, Oświecenia. Dzięki niemu i wykorzystaniu naszej intuicji możemy spostrzec w jednej chwili ogrom miłości Niewcielonego dla nas i dla całego jego Stworzenia. Jest Strażnikiem Świątyni. Wewnętrznej, do której może wejść jedynie ten, który znalazł Mistycznego Graala, Kielich Serca... Daje inspiracje poetom, malarzom i artystom, pozwalając im odczuć głęboko piękno Wszechświata, w którym żyją. Oświeceni mądrością i pokorą ducha, ogarniają istotę bytu. Droga postępowania zostaje wyjaśniona podczas snu bądź medytacji. Wymaga rozbudzenia artystycznej wrażliwości poprzez częste kontakty z Pięknem pod każdą postacią; obserwację cudów Natury i cieszenie się nimi. Obdarza ich talentem, umożliwia osiągnięcie sukcesu w naukach ścisłych i w sztuce. Wiem, że nic nie wiem - to dewiza urodzonych Pod znakiem Lelahela, ponieważ prawdziwa mądrość uczy pokory wobec własnej wiedzy, będącą przecież światła w oceanie. Sprawuje władzę nad miłością, Sztuką, nauką, fortuną i sławą. Uzdrawiający Anioł. Harmonia i piękno. Przynosi umiejętność (zdolność) do poprawy zarówno fizycznego i duchowego piękna, jak również radość życia, szczęście i pomyślność. Anioł chwalebny, wywiera dominujący wpływ na miłość, sztukę, naukę i los. Odwołujemy się do niego, jako istoty światła, jeśli chcemy uzyskać powodzenie i dobry los. Odpowiadającym mu kamieniem jest topaz.21 – 25 kwietnia ACHAIAH (Serafiny)


Wymaga byśmy pracowali nad wiarą, cierpliwością, nadzieją. Pozwoli to na przezwyciężenie trudności życia materialnego. Wytrwałość, zdolność bycia cierpliwym daje potężną siłę, męstwo oraz świadomość panowania nad emocjami. Kwintesencją Jego istoty jest myśl św. Pawła, zawarta w Liście do Koryntian (1 Kor. 13:4,13)- Miłość cierpliwa jest... Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość. Ułatwia zrozumienie nauk, pozwalając uchwycić, przyswoić poprzez nasze ciało mentalne to, co udało nam się uzyskać samą intuicją. Pomaga skontaktować się z Devami wielkich jezior i lasów wysokogórskich. Wymaga doskonalenia umiejętności panowania nad emocjami, rozróżniania i przenikliwości. Przypomina o przestrzeganiu i mówieniu prawdy wobec siebie i innych, także ostrzega przed oszukiwaniem w związkach, zarówno przyjacielskich, jak i powstałych na gruncie zawodowym. Przekazuje umiejętność powściągania gniewu. Pragnie, aby jego podopieczni stali się Posłańcami Jam Jest, poprzez słowa, pisma, czyny. Z tego powodu szczególną opieką otacza ludzi pióra w szerokim słowa tego znaczeniu - zwłaszcza po, bardów, minstreli, a także tych, którzy są budzącymi świadomość. Pomaga w rozwoju ideałów mistycznych, artystycznych, intelektualnych. Zwraca baczną uwagę na te osoby, które mają dar bycia medium, by nie wpadły w iluzje niskiego astralu bądź w poziomy spirytystyczne. Inteligencja i zrozumienie. Praktyczny sens (poczucie, jasne postrzeganie, wnikliwość, rzeczywistości (realizm) i ostrej inteligencji. Jest Aniołem cierpliwości i dobroci. Odkrywca tajemnic i sekretów natury. Odpowiadającym mu kamieniem jest agat.26 – 30 kwietnia CAHETEL (Serafiny)


Dąży do obudzenia w każdym najwyższego wymiaru planu astralnego, by oświetlić Boskim Światłem to, co jest w nas i pomóc nam wejść na Drogę Przebudzenia. Wymaga byśmy uświadomili sobie niebezpieczeństwo iluzji, złudzenia, magi, tak wobec nas samych, jak i innych oraz tego, co wydaje się nam, że czujemy, widzimy czy też słyszymy a co często jest tylko i wyłącznie projekcją naszej świadomości w niskim astralu. Przekazuje Boskie błogosławieństwo, zapewnia ochronę przed napadami, kradzieżami, wypadkami, fałszywymi oskarżeniami. Przychodzi, by uduchowić nasze wewnętrzne wody, przynosząc im ogień atomu- ziarna Boskości. Przynależy do wojsk Archanioła Michała, walczących z siłami zła, co sprawia, iż może w porę ostrzegać swoich podopiecznych. Inspiruje do poszukiwania ścieżek do Boga, do podziękowań Bogu za wszelkie dobra, jakie zsyła On na Ziemię. Wymaga od swoich podopiecznych by otworzyli się z dużą wrażliwością na energię Miłości Boskiej i okazywali ją wszystkim, z którymi się zetkną. Wrażliwość i kreatywność. Połączenie z energią wody. Ochrania sympatię i uczucia, pobudza wrażliwość i dobroć. Daje emocjonalną równowagę i popiera pozytywne przedsięwzięcia. Poprawia artystyczną kreatywność. Anioł chwalebny. Opiekun produktów rolnych, do którego zanosi się modły o podniesienie wysokości plonów bądź ich jakości.


01 – 05 maja HAZIEL (Cherubiny)


Pomaga w wewnętrznej przemianie celem zrealizowania naszej inkarnacji. Prosi o całkowitą akceptację samych siebie i tego, co mamy zrealizować. Pragnie byśmy otworzyli wewnętrzne uszy i usłyszeli głosy Niewidzialnych Przewodników, byśmy byli w każdej sekundzie gotowi do poddania w wątpliwość zarówno tego, kim i czym jesteśmy, jak i tego, co wydaje nam się, że wiemy i w co wierzymy. Pod jego opieką uczymy się współczucia i współ odczuwania, rozumienia własnych i cudzych błędów. Pracuje na poziomie naszego życia duchowego, pomagając w przejściu od etapu rozwoju wstecznego do etapu ewolucji (zwłaszcza podczas naszego 42. roku, fizycznego lub duchowego).. Prosi, byśmy nigdy nie zastygali w naszym sposobie myślenia, bycia i działania. To Anioł Ewolucji, Anioł Ruchu i jeśli umiemy naśladować go w tej płynności ciała, serca i ducha, przekaże nam ukryte od zawsze prawdy, objawi skarby prawdziwej wiedzy i da nam klucz do prawdziwych umiejętności. Miłość i przebaczenie. Daje pokój ogniska domowego, łagodne usposobienie i przebaczenie. Preferuje przyjaźń, umiejętność dawania i otrzymywania miłości. Jest to anioł miłosierny. Wzywa się go w prośbach o zmiłowanie boże, uzyskać litość, współczucie boskie. Jego kamieniem jest kornalin.06 – 10 maja ALADIAH (Cherubiny)

Oczyszczenie i regeneracja na wszystkich poziomach. Uwolnienie nagromadzonych negatywnych wibracji i wywołanie, uruchomienie nowych początków. Uczy akceptowania doświadczeń nagłych zmian, mogących zajść w naszym życiu jako środki służące przemianie i ewolucji. Z tego też powodu obdarza nas niezbędną wewnętrzną mocą, potrzebną w trudnych, a zwłaszcza w nieoczekiwanych i wyprowadzających z równowagi sytuacjach, wobec których tracimy zwykle wszystkie nasze umiejętności i odwagę.11 – 15 maja LAUVIAH (Cherubiny)

Jest Mistrzem Mądrości, który przybywa uczyć nas nowego sposobu bycia W harmonii z energiami kosmicznymi, których aktualnie doświadcza Ziemia. Tym, którzy mogą go zrozumieć, objawia sekrety kosmicznej astrologii ewolucji. Z jego pomocą i poprzez studiowanie naszego horoskopu urodzeniowego będziemy zdolni do zrozumienia rodzaju pracy, jaki wybraliśmy sobie do wykonania w tym życiu. Wymaga od swoich podopiecznych by rozwinęli swoje poczucie humoru, bowiem tylko ono będzie mogło pomóc im w zrozumieniu tymczasowych charakterów trudności dnia codziennego. Przypomina, że każdy problem trzyma, w zanadrzu ukryty prezent. Uczy także używania naszych mocy, które posiadamy, w sposób właściwy, w pełni świadomie. Ekspansja (rozszerzanie się) i sukces. Pomaga w głębokim zrozumieniu sytuacji, zsyła umiejętności (kompetencje) w komunikacji i właściwym działaniu, odniesieniu powodzenia w jakimś pozytywnym przedsięwzięciu. Jest uzdrowicielem. Wpływa na uczonych i wielkie osobistości. Anioł wywyższony. Odpowiadającym mu kamieniem jest granat.16 – 20 maja HAHAIAH (Cherubiny)

Wysyła swoją energię z szybkością błyskawicy. Opiekuje się istotami, które muszą stawić czoła wrogości. Można go przywołać, gdy wokół nas czujemy siły ciemności - oświetli je swoim żywym światłem i pozwoli nam ujawnić w tym momencie naszą prawdziwą osobowość. Daje schronienie, ostateczną ochronę przed przeciwnościami losu. Swoją władzę roztacza nad umysłem, marzeniami oraz odsłania ukryte tajemnice. Wskazuje drogi rozwiązania problemów, rozwiewa wątpliwości. Pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji, poznaniu prawdy - jaką by nie była. Przynosi w darze opiekę Boskiej Opatrzności i Miłość. Pozwala wejrzeć w głąb siebie, poznać własną osobowość, przyszłość. Połączony z ciałem snu pomaga w interpretacji snów. Umiejętnie łączy powodzenie i miłość. Ma wpływ na myśli, koncepcje, opinie oraz odsłania śmiertelnikom ukryte tajemnice. Ochrona i inspiracja (natchnienie). Daje inspirację i parcie do pozytywnych sytuacji. Pomaga w przezwyciężaniu kłopotów, jest połączony z opatrznościową miłością. Odpowiadającym mu kamieniem jest różowy kwarc.21 – 25 maja YEZALIEL (Cherubiny)


Wymaga, byśmy zaakceptowali cel naszej inkarnacji, umiejąc przystosować się do środowiska i otoczenia, w którym przyszło nam żyć. Pomaga zwalczać blokady i zahamowania psychologiczne. Może oświetlić każdą sytuację naszego życia i ujawnić zawarte w niej pułapki. Sprzyja kreatorom, nowatorom i wszystkim, którzy muszą promieniować energią Nowej Ery. Wspiera w dążeniach do zdobywania wiedzy, pomaga w uczeniu się, obdarza znakomitą pamięcią. Uczy, iż miłość oraz dobro są opokami.. na których buduje się trwałe fundamenty rodzinne. Ich brak powoduje rozpad budowli, która jest wówczas jak przysłowiowy zamek z piasku. Wymaga połączenia w codziennej pracy z energiami słonecznymi, które pozwolą naładować się ponownie, szybko i trwale. Daje umiejętność przekonywania. Ostrzega jednak przed wykorzystywaniem tego talentu w złych i niegodziwych celach. Pomaga zwalczać psychiczne zahamowania, wzmacnia witalność. Solidarność i zjednoczenie. Pomaga w pokonywaniu uczucia samotności, rozwijając percepcję (postrzeganie, wnikliwość) jedności z Całością i braterstwem. W związku znajduje harmonię, porządek i pokój. Anioł najbardziej chwalebny, Odpowiadającym mu kamieniem jest akwamaryn.26 – 31 maja MEBAHEL (Cherubiny)

Chór Pragnie, byśmy otworzyli nasze serca na energię Wszechmiłości. Przekazuje nowy sposób kochania i współczucia, oparty na bardziej uniwersalnej i braterskiej miłości. Przekazuje swoje Światło tym, którzy zbierają się, by pracować na drodze serca, łącząc ich ze Źródłem Boskiej Miłości. Jest Posłańcem Sprawiedliwości, która powinna być źródłem pokoju. Prosi swoich podopiecznych, by uwolnili się od cierpień emocjonalnych, uczuciowych, zarówno tych wywodzących się z przeszłości, jak i obecnych poprzez lepsze gospodarowanie swoimi uczuciami. Pozwala uwolnić się od tych uczuć, które nie przynoszą szczęścia, ze wszystkich miłosnych łańcuchów, które czynią więźniami przeszłości. Pomaga w przemienieniu wizji miłości otwierając ją na wymiar Agape (miłości duchowej) tak, by być w prawdziwym uczuciu a nie w miłosnym złudzeniu. Prosi także, by uwolnili się ze wszystkich redukujących schematów na planie uczuć miłości przypominając, że Miłość odkupuje wszystko i że ani wiek, nie kolor skóry, ani pleć ani religia tego, którego kochamy me powinny powstrzymywać nas od miłości do o, jeśli nasza Miłość jest prawdziwa. Przyczynia się do powstania naturalnego odruchu niesienia pomocy, otwiera na współ odczuwanie. Intuicja (przeczucie) i inspiracja (natchnienie). Pomaga w wykorzystywaniu uprawnień, w mądrej ocenie sytuacji i w używaniu (stosowaniu) rozróżnienia, by stać się prawdziwym twórcą życia. Anioł zabezpieczający. Odpowiadającym mu kamieniem jest beryl.01 -05 czerwiec HARIEL (Cherubiny)

Wymaga od swoich podopiecznych oczyszczenia myśli i wewnętrznego niższego mentalu, aby w medytacji żadna negatywna myśl lub krytyka nie zdołała obniżyć ich wibracji. Pomaga w utrzymaniu wiary W trudnych momentach doświadczeń pojawiających się na Drodze Życia. Może ją nawet przywrócić w przypadku utraty. Prosi, byśmy wyzwolili się ze złych nawyków; generalnie z przyzwyczajeń, ponieważ nie ma dobrych czy złych przyzwyczajeń - wszystkie nawyki usztywniają, zatapiają niczym owada w bursztynie. Sprawiają, iż każdego dnia punkty spojeń naszej konstrukcji się wzmacniają.Wpływa na destabilizację, wypełnia nowym sposobem myślenia i rozumienia rzeczy, dzięki czemu urodzeni w dniach jego władania mogą ewoluować bez końca i posuwać się na Drodze. Pomaga zrealizować pracę nad ciałem mentalnym, by osiągnąć niezależność tegoż ciała i dotrzeć do pierwszych pod planów ciała przyczynowego. Prowadzi w kierunku duchowości, pomaga oczyścić duszę, żyć zgodnie z wartościami, zwalczając niskie instynkty. Podkreśla istnienie wiary jako najważniejszego i koniecznego środka do zjednoczenia ze Stwórcą. Wiara wzmacnia i podtrzymuje na duchu w chwilach zwątpienia, godzinach klęsk. Jej brak uniemożliwia dostrzeżenie Drogi, na której końcu pali się jasne Światło. Niech działaniom towarzyszy wiara, nadzieja oraz miłość. Boska triada - to najkrótsze przesłanie Hariela. Nauka, sztuka i duchowość. Pobudza czystą miłość i umysłową jasność, która pozwala nie krytykować, ale rozpoznać logiczną drogę w kierunku uświadomienia siebie w naukowym, artystycznym i duchowym polu. Sprawuje pieczę nad zwierzętami domowymi. Przywoływany jest w zaklęciach przeciw bezbożności. Jest opiekunem nauki i sztuki. Odpowiadającym mu kamieniem jest ametyst.06 – 10 czerwiec HEKAMIAH (Cherubiny)


Łączy z najwyższym i planami subtelnymi i przynosi ochronę Największych Bytów i Wniebowstąpionych Mistrzów. Przekazuje bezpośrednio najwyższe boskie energie do poziomu naszej świadomości astralnej. Wymaga byśmy zrealizowali duchową alchemię celem przemiany naszej postawy wobec codzienności i wyczuwali rzeczy. Prosi byśmy zwrócili uwagę na sposób traktowania innych, oparty na zasadzie przyciągania/ odpychania – kocham / nienawidzę. Tego rodzaju świat związków, oparty na tymczasowości jakiegoś uczucia (przyjemnego bądź nieprzyjemnego), powinien zostać zmieniony tak, aby zachować tylko najlepszą cechę, którą jest umiejętność szybkiego określania zaistniałej sytuacji - świetlistej lub ciemnej. Uczy najcenniejszej rzeczy, jaką jest umiejętność dystansowania się wobec pierwszego wrażenia oraz rozwijania pewnej elastyczności i dostosowywania się do innych w chwili odczucia ich w świetle Jam Jest. Ułatwia podjęcie decyzji, kiedy, gdzie i jak. Autorytet i wrażliwość. Popiera transformacje (przemiany) osobowości, by stać się doskonałym narzędziem Światła. Daje autorytatywną ostrość, rozwija wrażliwość i zgadza się być słupem granicznym dla wszystkich duchowych wędrowców. To anioł, który buduje wszechświat.11 – 15 czerwiec LAUVIAH (Trony)


Prosi o pracę nad płynnością, adaptacją w myślach i w czynach, by można było łatwiej odbierać głos wewnętrznego Przewodnika. Daje silę charakteru, determinację, ale także cierpliwość w obliczu doświadczeń (karmicznych lub nie) w naszym życiu. Jest Aniołem Surowości, który pomaga ewoluować z akceptacją i dystansem. Pracuje nad ciałem snu, pomaga w zrozumieniu i odczytaniu symbolicznych przekazów przyniesionych przez sny. Jego podwójna energia pozwala zaangażowanym na duchowej drodze oprzeć się na naukach i pra- wiedzy tak, by po ich przyswojeniu, wznieść się ku przekazywaniu nauczania zaadaptowanego ponownie do czasoprzestrzeni, w której się znajdują. Dzieje się tak jedynie wtedy, gdy wybrali wcielenie nauczyciela. Opiekuje się wyższymi naukami, odkryciami. Uwalnia od obaw, wewnętrznych rozczarowań, ograniczeń, bagażu wspomnień, stresu, nerwic. Przywraca utracone uczucia, sprzyja odnawianiu kontaktów ze starymi przyjaciółmi. Jego podopieczni mają szósty zmysł, pozwalający dostrzegać inny wymiar spraw i problemów. Rozwijają swoją wiedzę oraz intelekt, duchowość, prorocze zdolności. Duchowe wyniesienie, wewnętrzna czystość, radość. Odpowiadającym mu kamieniem jest różowy kwarc.16 – 20 czerwiec CALIEL (Trony)


Jest tym, który może pomóc zrozumieć i przyswoić lekcje doświadczeń karmicznych, które są naszym udziałem w życiu. Wymaga dyscypliny i determinacji na wybranej drodze, pomaga posiąść cierpliwość i wytrwałość niezbędną do tego, by dojść do celu naszego wcielenia. To uprzywilejowany Instruktor każdego, kto angażuje się w poszukiwanie celu swojej inkarnacji. Modlitwa bądź medytacja do Caliela winna wyrażać akt wybaczenia za doznane krzywdy, a nie chęć zemsty i odwetu. Ochrania w życiowych walkach i sprawia, że triumfuje prawda. Jest odkrywającym prawdę. Pomaga w wywiązywaniu się z przyjętych zobowiązań. Prosi, byśmy nie obmawiali, nie krytykowali, lecz umieli zaakceptować innych ponad ich oczywistymi słabościami, które są też naszym udziałem. Zapewnia wygraną w sądzie o ile nie działa się wbrew podstawowym zasadom sprawiedliwości. Patron w trudnych sprawach. Wspiera w walce z pesymizmem, niewiarą, wrogością, melancholią. Obdarza umiłowaniem prawdy, uczciwością, odwagą, determinacją, wrażliwością, charyzmą. Czystość i prawda. Faworyzuje globalną percepcję (postrzeganie, wnikliwość), która dąży do poznania prawdy i daje umiejętność (kompetencję) ostrożnego przedstawiania własnych racji. Skory do spełniania próśb.21 – 26 czerwiec LEUVIAH (Trony)

Równowaga, skromność i rozwaga. Rozwija zdolność prawidłowego rozłożenia szans i energii, by osiągnąć cele. Pomaga w utrzymaniu radości nawet w kłopotach. Oczekuje wprowadzenia równowagi pomiędzy planem materialnym i duchowym tak, by żaden nie przeważał w czasie lub w ważności. Przynosi dużo mądrości w zrozumieniu pojęcia równowagi duch/ materia. Prosi również byśmy byli uczynni wobec otaczających nas ludzi i pracowali nad nie ocenianiem. Przypomina, że dyscyplina wewnętrzna jest wartością i powinna być. stosowana wobec samych siebie, ale w stosunku do innych należy jej używać w aksamitnych rękawiczkach.27 – 01 lipca PAHALIAH (Trony)


Popiera walkę o przywrócenie prawdy i wielkiego porządku. Daje wewnętrzną siłę i opanowanie na wszystkich poziomach. Anioł odkupiciel. Sprawuje pieczę nad teologią i moralnością. Przywoływany by przemienić niechrześcijan na chrześcijan. Odpowiadającym mu kamieniem jest topaz. Wymaga siły, entuzjazmu, lecz także cierpliwości i pokoju wewnętrznego. Pomaga odkryć i zrozumieć Prawa, które zawiadują zarówno ludzkim, jak i zewnętrznym wszechświatem. Uczy szacunku i nawiązywania dobrych, międzyludzkich stosunków. Wprowadza ład i harmonię w życiu, zwłaszcza w zakresie wzajemnego porozumiewania się. Stanowi pomost pomiędzy biegunem zła i dobra. Wspiera w przezwyciężaniu niskich skłonności, odkrywaniu i rozumieniu praw Wszechświata. Uczy akceptacji drugiego człowieka, szacunku wobec siebie i innych, godności. Pomaga w walce z agresywnością, drażliwością, brakiem wiary: złośliwością.02 – 06 lipca NELCHAEL (Trony)

Chroni przed siłami zła i pomaga uwolnić się od lęków. Oświetla to, co nie jest dostatecznie jasne w naszym mentalu. Działa na stres. Przywołany go w okresie kłopotów materialnych, przedstawi rozwiązanie, które pozwoli wyjść zwycięsko z walk życiowych. Wymaga byśmy byli w stanie wewnętrznego skupienia i pracowali nad własnym ego, w celu rozwinięcia w sobie Wojownika Światła tak, by móc walczyć z negatywnymi formami i projekcjami astralnymi. Należy zwrócić uwagę na formę fizyczną i regularnie praktykować sport mogący przynieść cielesną równowagę niezbędną na planie fizycznym. Swoich podopiecznych obdarza artystycznymi zdolnościami w każdej dziedzinie sztuki, pomaga w kształtowaniu i realizowaniu idei twórczych. Rozwija etniczną świadomość, która pozwala zharmonizować się do kosmicznych praw porządku i przenieść je do ziemskiego życia, pomaga w neutralizowaniu energetycznych negatywnych przeszkód spowodowanych przez okultystyczne praktyki. odpowiadającym mu kamieniem jest hiacynt.07 – 11 lipca YEIAYEL (Trony)

Pragnie byśmy umieli znaleźć właściwą drogę w naszym życiu uczuciowym. Umiejętnie stosując rozróżnianie. Pomaga zrozumieć i wyzwolić się z Karmy, zarówno uczuciowej, jak i związków. Sprawuje władzę nad podróżami morskimi, chroni przed utonięcie rozbiciem statku. Wymaga pracy nad własną, wewnętrzną androgenicznoscią, zrównoważenia i przyswojenia sobie Yin-Yang. Będąc połączony z Boską Matką prosi, by stali się opiekunami Matki-Ziemi i robili wszystko, by harmonia panowała na Ziemi. Jako Anioł Przebaczenia przychodzi przypomnieć, że Miło może unicestwić Karmę. Możemy więc, gdy mamy trudności z prawdziwym przebaczaniem, przywołać go: tchnie w nas ten mały suplement miłości, którego nam brakuje; byśmy mogli to zrobić sami. Artystyczna wrażliwość i dobroć. Daje poczucie proporcji w jakiejś dziedzinie, sprzyja sztuce i dobroci, rozwija percepcję postrzeganie, wnikliwość dobrego i zła w społecznych relacjach {związek). Prawo Boga. Jest Aniołem przyszłości. Odpowiadającym mu kamieniem jest czarny onyks.12 – 16 lipca MELAHEL (Trony)


Malahel uczy swoich podopiecznych przede wszystkim cierpliwości, tak w życiu codziennym, jak i w pracy, wymagając jednocześnie żywości i szybkiego pojmowania. To właśnie on podkreśla, iż mentalne zrozumienie lekcji, które mają do opanowania, może dokonać się szybko i pragnie im w tym pomóc. Jednocześnie ukazuje że całkowite i rzeczywiste przyswojenie tych samych lekcji odbywa się zawsze dużo wolniej, a drogą, która ku temu wiedzie, jest ich przeżycie, doświadczenie i nade wszystko zrozumienie. Uczy umiejętnego wykorzystywania sil, tkwiących w ziołach, drzewach, kwiatach, prawidłowego doboru ziół. Z tego powodu jest nazywany anielskim doktorem od ziół. Połączony z deszczem przynosi żyzność naszej Ziemi, wewnętrznej i zewnętrznej, poprzez wodę duchową, uruchamiając jej spływ również na swoich podopiecznych. Pomaga im pojąć prawa natury, mechanizmy życia. Prowadzi ku zrozumieniu zależności między energią a tworzeniem, więzi pomiędzy działaniem i jego rezultatem. Intelektualne zrozumienie i jasność. Sprzyja zrozumieniu uniwersalnych praw. Pomaga w świadomym zachowaniu, wynikającym z prawa przyczyny i skutku, sprzyja otrzymaniu pozytywnych skutków. Jest Uzdrowicielem. Odpowiadającym mu kamieniem hematyt.17 -22 lipca HAHUIAH (Trony)


Pomaga duszom cierpiącym i ochrania je przed wypadkami. Wspiera w pracy nad naszymi małymi wadami. Daje siłę do rozwinięcia najlepszych zalet. Pomaga posiąść umiejętność rozróżniania we wszystkich działaniach życiowych,. unikania wszelkich trudnych sytuacji, osiągnąć harmonię i spełnienie w życiu. Winnym wymierza sprawiedliwość. Przyczynia się do odkupienia, nie powtarzania tych samych błędów, uzyskania łaski i miłosierdzia boskiego. Wspiera w dążeniach do osiągnięcia wewnętrznego spokoju. Uczy umiejętności podejmowania prawidłowych decyzji, co sprzyja kierowaniu życia na prawidłowe tory. Stoi po stronie prawdy. Zdrowie i prawość (uczciwość). Jest źródłem życia i zdrowia, ponieważ odbija miłość Kosmicznej Matki. Daje umiejętność (kompetencje) uzdrawiania ciała i duszy, sprzyjając zdolności pojmowania pomyłek. Odpowiadającym mu kamieniem jest lapis lazuli.23 – 27 lipca NITH-HAIAH (Dominacje)

Wymaga od swoich podopiecznych mądrości wewnętrznej, by w codziennym życiu zostali uznani za tych, co niosą Światło Boże. Przegania negatywne intencje i projekcje chorobliwych myśli pochodzących od anty wtajemniczonych. Wspomaga pracę nad ciałem snu, pozwala rozwijać mediumiczny dar. Przekazuje stosowną inspirację wszystkim nauczającym: tym, którzy są odpowiedzialni za grupy a także dyrektorom przedsiębiorstw .W zabiegach o rozwój duchowy jest on sprzyjającym Przewodnikiem, przynoszącym nauki Ery Wodnika: nowatorskie nauczanie, podważające wszystkie nasze zdobycze, całą naszą dotychczasową wiedzę. Opiekuje się ezoteryzmem, mądrością. Obdarza intuicją, siłą woli, umiłowaniem prawdy, kreatywnością, perfekcją, zdolnościami mediumicznymi, mądrością. Reprezentuje władzę nad duchowymi mocami, ułatwia pojmowanie głębokich sekretów życia. Pomaga postrzec prawdziwy cel życia i otacza duchową silą. Rozwija altruizm, dobroczynność, bezinteresowność, pewność siebie. Ułatwia medytację, relaksację, pracę nad własnym rozwojem na duchowej ścieżce.Anioł dający mądrość. Jest odpowiedzialny za okultystyczne nauki, przekazuje przepowiednie oraz proroctwa rymując (wierszem). Wpływa na mądrych ludzi, którzy kochają i cenią pokój i samotność. Pozytywna wola, ochrona, duchowe kierownictwo (porada). Daje znajomość i wykorzystanie duchowych sil. Użycza ochrony Duchowych Istnień i kontroli sytuacji przez pozytywne zastosowanie woli. Odpowiadającym mu kamieniem jest chryzolit.28 – 01 sierpnia HAAIAH (Dominacje)

Przynosi niezbędną siłę do sprostania doświadczeniom, przez które przechodzimy, zachowując niezachwianą wiarę i radość. Jest Mistrzem Mądrości, który może spowodować, że odkryjemy naszego Wewnętrznego Mistrza. Prosi byśmy uwolnili się od wszystkich myśli i wszystkich czynów, które hamują naszą duchową ewolucję. Pomaga rozwinąć pewną siłę wewnętrzną, która pozwoli nam z kolei pomoc innym wybrnąć z ich własnych trudności. W tym celu prosi nas, byśmy zwracali się ku otaczającym nas istotom, by dać im trochę tej wewnętrznej siły, którą on przekazuje, Pomaga zwalczyć melancholię i pesymizm, pozwala ujrzeć prawdziwą twarz otaczających nas osób. Ujawnia ukryte strony ludzi i sytuacji, Opiekuje się dyplomatami, politykami. Sprzyja zachowaniu przyzwoitości i życiu zgodnie z zasadami, w rozwiązywaniu spraw finansowych i prawnych. Uczciwość, prawdomówność i bezstronność, Pozwolenia na eksterioryzację, umiejętność podróżowania poza ciałem, siły sprawiedliwości, Daje zdolności (kompetencje) do działania i pójścia za boskimi prawami, obrony realizacji prawowitych pragnień i celów, Odpowiadającym mu kamieniem jest Turmalin.02 – 06 sierpnia YERATEL (Dominacje)

Przekazuje w sposób uprzywilejowany wszystkim, którzy go o to proszą, cechy Ożywczej Mocy, które są przypisane tej sefirze. Wymaga pracy nad Prawdą poprzez codzienne czyszczenie naszego lustra wewnętrznego tak, by można było w nim kontemplować przekazy naszej Duszy. Mistrz sprzyjający, wypełniony Mądrością i Miłością, wynagradza za swoim nauczaniem wszystkie istoty, które są szczególnie szczodre wobec innych i które udzielają radości wokół siebie. Pozwala, by nasze możliwości owocowały i pomaga gospodarzyć przynależnymi nam bogactwami materialnymi i duchowymi. Optymizm, radość, pokój. Pomaga w rozwiązywaniu jakiegoś zadania, w urzeczywistnianiu nadziei i pragnień. Anioł, który karze złych, upowszechnia oświatę, cywilizację i wolność. Odpowiadającym mu kamieniem jest selenit.07 – 12 sierpnia SEHEIAH (Dominacje)

Ochrania od wypadków, upadków, oparzeń, etc., dając mądrość, rozwagę i zdolność uczenia się od doświadczeń (przeżycie). Jest uzdrowicielem, ochrania przed chorobami oraz ogniem. Również rządzi długowiecznością. Pomaga nam w przejściu przez doświadczenia fizyczne, materialne i duchowe. Jest Przewodnikiem o wielkiej mocy, wymagającym byśmy utrzymywali higienę życia by zawsze być w harmonii z naszym światem wewnętrznym. Reprezentuje siłę Duchowego Wojownika, otwierającego Drogę. Prosi o umiejętne gospodarowanie codziennymi działaniami, zastanawiając się zawsze nad ich konsekwencjami uczuciowymi, moralnymi i duchowymi dotyczącymi tych, którzy nas otaczają. Przyczynia się do odkupienia popełnionych błędów. Podopiecznym pomaga przejść przez życiowe zawirowania, umożliwia poprawę zdrowia, przezwyciężenie ułomności i problemów. Chroni przed pożarami, kataklizmami, moralnym upadkiem, zniecierpliwieniem, agresją, zmęczeniem. Wpływa na szybką rehabilitację odbudowanie szacunku. Mądrość wynika z doświadczeń, dlatego też Seheiah dąży aby jego podopieczni wyciągali wnioski z własnych doświadczeń, by uczyli się roztropności.

13 – 17 sierpnia REIYEL (Dominacje)


Ustawia pomost między świadomością wyższymi poziomami, podsuwa właściwe działania (rozwiązania) i transmituje Wyższą Wiedzę, Anioł skory do pomocy. Odpowiadającym mu kamieniem jest Jaspis. Tam, gdzie znajduje się Reiyel - ciemności nie mogą istnieć. Przeciwnik czarnej magii i pogańskich obrzędów. Możemy przywołać go, by oddalić wszystkie byty których nie odczuwamy jako świetlistych. Swoich podopiecznych chroni i wyzwala od sił zła, które mogą być na nich rzutowane a także od wszelkiej magii czy też zawładnięcia przez byty negatywne. Uwalnia od obciążeń karmicznych, widzialnych i niewidzialnych wrogów, klątw, uroków, poprawia błędne zasady postępowania. Pomaga żyć w zgodzie z wartościami wyższego rzędu. Przyczynia się do pracy nad osobowością.18 – 22 sierpnia OMAEL (Dominacje)

Wymaga umiejętności harmonijnego gospodarowania życiem uczuciowym. Na planie naszego rozwoju duchowego prosi, byśmy dawali zawsze coraz więcej miłości wszystkim, z którymi jesteśmy związani: Przypomina odwieczne prawo: jeśli chcesz otrzymać - dawaj. Czy dajemy z czystej szczodrości czy też dajemy, bo chcemy dostać. W każdym przypadku należy dawać: swój czas, swoją energię, swoją miłość najmniejszym, którzy tego potrzebują. Ułatwia zrozumienie faktu, iż świadomość młodego człowieka jest kształtowana nie tylko przez rodzinę, ale także przez środowisko. Daje nam zrozumienie sekretów, objawia uczucia otoczenia. Otacza opieką kobiety w ciąży. Przyczynia się do płodności wszystkich stworzeń. Pomnaża pieniądze, gatunki, unieśmiertelnia rasę, korzenie i wpływy chemików, aptekarzy. Płodność i pełnia. Daje szczęście, materialną i duchową obfitość. Faworyzuje urodzajność przy zdrowych zmysłach. Jest uzdrowicielem.23 – 28 sierpnia LEKABEL (Dominacje)


Uczy ważności pracy na drodze duchowej i w życiu codziennym. Przewodnik pełen Mądrości, który przypomina, że jedynie codzienna praca nad samym sobą może spowodować nasz rozwój znacznie bardziej niż wszystko, co możemy przeczytać lub zrozumieć intelektualnie. Jeśli przywołamy go, pomoże na tej drodze i pozwoli zrozumieć, że w duchowej pracy im więcej dajemy tym więcej otrzymujemy. Jeśli umiemy być w stanie dawania i ograniczyć się do codziennej pracy nad samym sobą, pomoże w każdej prośbie dotyczącej jakiejkolwiek pracy na planie materialnym. Z drugiej strony przynosi swoją pomoc tym, którzy przyszli, by nauczać, przekazać wiedzę j umiejętności. Jeśli to jest właśnie nasz wybór reinkarnacyjny, możemy go przywołać, by pomógł nam znaleźć najlepszy sposób przekazania tego, co zostało nam dane, innym osobom. Przynosi moc i silę Słowa nauczycielom, którzy są tego godni. Zwalcza kłamstwo i podstępy. Jest patronem spraw zawodowych każdej profesji. Opiekuje się roślinnością i rolnictwem, sprzyja w osiągnięciu zawodowego sukcesu. Talent i powodzenie. Sprzyja zrozumieniu uniwersalnych praw i zdolności do działania zgodnie z nimi. Daje zdolność i umiejętność realizowania celów. Jest to anioł, który daje natchnienie. Sprawuje pieczę nad uprawą ziemi i urodzajami, kontroluje roślinność (wegetację roślin) i rolnictwo. Odpowiadającym mu kamieniem jest akwamaryn.

29 – 02 września VASARIAH (Dominacje)

Ochrania przed każdą postacią zewnętrznej agresji, jak i negatywnymi projekcjami dolnego astralu. Wyjaśnia przyczyny skutków, które: odczuwamy. W pracy dla Ziemi pozwala połączyć się z jego mocą i mądrością, by zharmonizować, poprzez wrażliwość i intuicję, nasze energie z otaczającymi nas mocami i przyczynić się do energetycznego oczyszczenia Ziemi. Prosi, byśmy lepiej gospodarzyli w codziennym życiu naszym odczuwaniem emocjonalnym. Pomaga w sprawach finansowych. Obdarza szlachetnością w osądach, sprawiedliwością i uczciwością. Wspiera w obiektywnym postrzeganiu ludzi i sytuacji, w wydawaniu sprawiedliwych wyroków. Obfitość, zdrowotność i wewnętrzne bogactwo. Sprzyja artystycznym talentom, wrażliwości do społecznych zadań i nadwrażliwości emocjonalnej, popieraniu wszystkich działań, dążących do realizacji na tym polu. Anioł sprawiedliwy. Odpowiadającym mu kamieniem jest topaz. Rządzi przez sprawiedliwość, szlachetność, wpływa na sędziów i prawników.

The Tarot Reader
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.04.2012, 08:10 przez Evell.)
Evell Offline
Czarownica
Administratorzy
*******

Posty: 452
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 52
RE: Twój Anioł Stróż 27.04.2012, 08:10    #2

03 – 07 września YEHUIAH (Moce)


Udziela ochrony przed negatywnymi siłami i pozwala rozpoznać w porę przygotowane pułapki. Posiada elektryzującą moc wibracyjną, która pomaga zwalczać siły cienia wewnątrz nas i obudzić naszego wewnętrznego Wojownika Światła. To właśnie on otwiera drzwi naszych wewnętrznych więzień i zrywa łańcuchy, w które zakuło nas życie materialne. Wymaga akceptacji i zrozumienia Karmy , pomaga w utrzymaniu regularności w praktyce duchowej, w odkryciu naszej prawdziwej tożsamości. Prosi byśmy zharmonizowali nasze czyny z wolą naszego Boskiego JA, pomaga przypomnieć sobie, że jedynie moc naszej woli pozwoli nam każdego dnia nadawać naszemu życiu kierunek zgodny z wolą naszej duszy. Opiekuje się tym, co wyższe i bardziej szlachetne. Ułatwia odkrywanie własnych słabości, wskazuje drogę do ich pozbycia się. Umożliwia przejście do czynu, kiedy jest to niezbędne. Także upewnia, że czyn, który chcemy wprowadzić wżycie, jest adekwatny do woli Ja Jestem. Nie pozwala by poddawali się czyimś wpływom. Ułatwia panowanie nad naszym duchem. Obdarza odwagą, uwalnia od strachu i lęku. Moc i duchowy postęp. Daje moc, by stawać wobec prób ewaluacji. Popiera procesy, które mają wyższy cel. Wszystkowiedzący Anioł. Odpowiadającym mu kamieniem jest agat.08 – 12 września LEHAHIAH (Moce)

Przybywa, by obudzić Wojownika Światła, który w nas drzemie i pomóc w przekroczeniu naszych możliwości na drodze Przebudzenia. Jako Anioł - Strażnik Praw Boskich może pomóc w ich uświadomieniu sobie, przyswojeniu i materializacji na Ziemi. Pomaga nam na Drodze Wojownika zapanować nad naszą siłą, umieć ją ukierunkować, by jej nie rozproszyć. Naucza, że jedynie Czas i cierpliwość pozwolą nam rzeczywiście przyswoić potencjalne możliwości, którymi dysponujemy. Twierdzi również, że nasz wewnętrzny ogień powinien być umiejętnie podtrzymywany przez naszą wolę. Prosi nas, byśmy uciszyli naszą złość i pretensje, gdyż dzięki temu będziemy pozostawali w wewnętrznym spokoju, koniecznym do osiągnięcia jego wibracji. W pracy dla Ziemi pozwala wznieść wibracje Ognia Ziemi i połączyć je z wibracjami Ognia Nieba za pomocą naszego Ognia Wewnętrznego. W ten sposób energie Ziemia-Niebo zostaną ponownie zdynamizowane i będą mogły pomóc Ziemi w jej ewolucji. Wierność i dyscyplina. Daje organizacyjne umiejętności, wspaniałomyślność i oddanie (poświęcenie), by służyć wyższym celom. Anioł miłosierny. Odpowiadającym mu kamieniem jest hiacynt.13 – 17 września KHAVAQUIAH (Moce)

Wymaga pracy nad szacunkiem wobec Nauczycieli i istot, które nas prowadzą po Drodze. Prosi o zachowanie wiary w naszych Przewodników. Pozbawieni tej wiary będziemy nieustannie wątpić i nie posuniemy się do przodu na Ścieżce Duchowej. Prosi o zharmonizowanie i pozostawanie w stanie doskonałości. Spełnienie tej prośby pozwala mieć świadomość i przekonanie, iż pewnego dnia przyjdzie nasza kolej na prowadzenie innych po i ku Drodze. Obdarza nas niezbędną silą, która pozwoli nam wprowadzić w życie przyjęte zasady nauczania. Pozwala czuć się w harmonii z naszą duchową rodziną. Jest wiecznym Wojownikiem Mądrości, który przychodzi nauczyć nas siły, odwagi i brawury, a przede wszystkim Honoru. Opiekuje się działalnością grupową, rodzinną, sprawami spadkowymi. Daje możliwość naprawienia błędów, pomyłek, złych wyborów. Pojednanie (pogodzenie). Sprzyja procesowi pojednania na wszystkich poziomach. Zsyła radość. Odpowiadającym mu kamieniem jest topaz.18 – 23 września MENADEL (Moce)


Przynosi siłę, dynamiczność i żywotność. Jest obrońcą właściwych celów. Daje niezbędną moc, byśmy mogli zwyciężyć naszych wewnętrznych wrogów, jeśli będziemy umieli zawsze zachować nadzieję w naszych sercach. Prosi, byśmy panowali nad wewnętrznym ogniem zazdrości i lepiej gospodarzyli naszymi energiami. Przypomina kosmiczne prawo najmniejszego wysiłku, które mówi, że powinniśmy używać możliwie jak najmniej energii dla osiągnięcia wielkich rezultatów. To prawo nie upoważnia nas jednak do lenistwa – wręcz odwrotnie! Praca na planach subtelnych pochłania dużo energii. Dlatego właśnie nie powinniśmy jej tracić niepotrzebnie w naszych codziennych irytacjach. Uwalnia więźniów i chroni ich przed pomówieniami. Pomaga zachować godność, znaleźć schronienie. Zachęca do analizy duszy i odzyskania w ten sposób wolności; która jest rozumiana nie tylko w sensie duchowym, ale także w sensie konieczności włożenia większego wysiłku w pracę zawodową. Wspomaga w zachowaniu miejsca pracy lub środków finansowych. Uwolnienie i oczyszczenie. Przenosi światło i uwalnia od negatywnych energii poprzez głębokie zastanowienie (refleksja) i zrozumienie nałogów oraz minionych błędów. Odpowiadającym mu kamieniem jest szmaragd.24 – 28 września ANIEL (Moce)

Sprzyja niezmiennie pozytywnym działaniom, zachowuje równowagę i kreatywne zaangażowanie. Uwalnia od nudy rutynowej. Jeden z licznych anielskich strażników bram Zachodniego Wiatru. Przynosi decydujący impuls do niezbędnej zmiany kierunku. Pomaga jasno ujrzeć Nasz cel ewolucji. Stanowi mocną podporę we wszystkich walkach lub poszukiwaniu wysokiego ideału. Możemy go wezwać w każdej sytuacji, wymagającej siły, lojalności, wiedzy. Jest Przewodnikiem grupowych poszukiwań.29 – 03 października HAAMIAH (Moce)

Uczy nas widzieć jasno w obszarze naszych uczuć, tak byśmy uniknęli niepotrzebnych wydatków energii z powodu iluzji lub złego panowania nad emocjami. Może skutecznie chronić przed poparzeniami (także słonecznymi), przemocą, piorunami, bronią i złymi mocami. W naturze jest związany z Wielkimi Devami Kwiatów. Ochrania poszukujących prawdy. Opiekuje się religią, miłością i duchowością. Zsyła miłość, spokój, magnetyzm osobisty. Ułatwia znalezienie Mistrza Duchowego, który wprowadzi nas na wyższy poziom Świadomości. Poprzez rozwój duchowości jego podopieczni mogą umiejętnie połączyć Wodę z Ogniem.Poznają siebie i osiągają zrozumienie duchowej transformacji. Pokój, miłość, sztuka i duchowość. Ochrania od cierpienia i wstydu, oczyszcza uczucia i emocje, przynosząc porozumienie (zgodę) między pragnieniami i boskimi prawami. Anioł będący nadzieją wszystkich dzieci ziemi.04 – 08 października REHAEL (Moce)

Przynosi moc konkretyzacji naszych pomysłów poprzez działanie w chwili, gdy angażujemy się w Drogę Wojownika Światła. Prosi o szukanie głębokiej motywacji naszych czynów, które powinny objawiać się na planie materialnym oraz energii istniejących na planach subtelnych a nie będących wyciekiem naszego Ja Boskiego poprzez aktywność, która nie daje nam czasu na wątpliwości.Przyczynia się do rozwinięcia zmysłu rozróżniania. Pomaga rozwinąć dyscyplinę i zmysł komunikacji. Ułatwia uzdrowienie z chorób. Faworyzuje porozumienie rodzinne. Rozwija szczerość i moc mediacji. Chroni przed pomówieniem. Panuje nad zdrowiem i długowiecznością, wpaja (wzbudza) szacunek dla rodziców. Uzdrawia ciało i duszę. Rozwija rozróżnienie potrzebne, by odróżniać dobre od złego. Uwalnia od kłopotu, zmieniając negatywne energie w pozytywne. Odpowiadającym mu kamieniem jest jadeit.09 – 13 października YEIAZEL (Moce)


Wymaga panowania nad emotywnością poprzez naszą własną wolę. Przestaniemy wówczas być więźniami naszych stanów emocjonalnych. Wspiera w zewnętrznej walce przeciwko ciemnym energiom. Wcześniej jednak musimy pokonać je w naszym wnętrzu. Przynosi siłę konkretyzowania naszych działań, naszej woli w momencie, gdy angażujemy się na Drodze Wojownika Światła. Uczy pracować nad naszą energią Życiową, nad naszym Chi, uruchamiając je poprzez właściwą i regularną działalność. Kształci również cnoty uruchamiania energii. Przynosi swoje nauczanie wszystkim praktykującym wewnętrzne style walk orientalnych, takich jak Tai Chi Chuan lub Qi Kong. Jest wyzwolicielem, daje wolność więźniom, uwalnia od tyranii, opresji, wszelkich wrogów. Opiekuje się drukiem, książkami. Uwalnia od energetycznych blokad., od negatywnych uciskających emocji i od czegoś, co zapobiega realizacji. Anioł, który się raduje. Odpowiadającym mu kamieniem jest nefryt.14 – 18 października HAHAHEL (Cnoty)

Oczekuje od nas transformacji wewnętrznej, transmutacji oraz zaakceptowania naszej inkarnacji i zrealizowania w nas naszej prawdziwej istoty, byśmy mogli zrealizować naszą misję. W tym celu powinniśmy zaprezentować się nadzy przed okiem Boga. Następnie przejść przez ogień ducha, który spali wszystkie nasze pozory, wszystko, co nie jest nami. I wtedy, jak Feniks jeśli rzeczywiście zaakceptujemy się takimi, jakimi jesteśmy i naszą misję, będziemy mogli odrodzić się z naszych popiołów i ewoluować ku światlejszej świadomości, która pozwoli nam zrealizować nadejście Ery Wodnika, Wtedy właśnie da nam silę i wiarę niezbędną do tego, byśmy mogli przekazać innym ten nowy ogień znajdujący się w nas celem oświecenia jak największej ilości ludzi światłem Wszech miłości, W kontakcie z Energią Chrystusową prosi, my promieniowali wokół nas, w codziennym życiu, tym nowym ogniem, który Jezus przyniósł na Ziemię 2000 lat temu. Jest patronem religii i ludzi szerzących dobre słowo. Sprzyja zakorzenieniu wiary w naturze człowieka, chroni przed obmową, inspiruje do kazań, religijnych przemówień. Opiekuje się misjami religijnymi, naukami ezoterycznymi, niekonwencjonalną medycyną. Esencja, głębia. Podążanie w podstawowym kierunku, daje zdolność uzdrawiania i wnoszenia pokoju. Sprzyja bezinteresownym działaniom. Jest aniołem opiekującym się misjonarzami chrześcijańskimi i wszystkimi wyznawcami Chrystusa. Ochrania misjonarzy i wszystkich uczniów. Odpowiadającym mu kamieniem jest selenit.19 – 23 października MIKAEL (Cnoty)


Jest Aniołem pomagającym tym, którzy są bardzo odpowiedzialni, którzy w swojej pracy ponoszą odpowiedzialność za innych,. za inne dusze. Przynosi swoją siłę i zaletę wytrwałości, lecz wymaga od osoby, którą się opiekuje, rygoru i koncentracji. Przynosi moc wszystkim, którzy muszą zmierzyć się z trudnymi doświadczeniami tak, by inni o nich nie wiedzieli (np. ktoś bliski z rodziny jest. chory na nieuleczalną chorobę). Tym, którzy go przywołują, daje umiejętność uśmiechania się każdego dnia, siłę wewnętrzną nawet wówczas, gdy sytuacja lub doświadczenie, przez które przechodzą jest bardzo trudne. Ceni sobie wierność. Daje wiedzę o prawach natury i prawach życia. Posłuszeństwo, wierność, zgoda. Zrozumienie praw, harmonia z Wielkim Porządkiem. Cnota boża. Odpowiadającym mu kamieniem jest ametyst.24 – 28 października VEULIAH (Cnoty)

Uwalnia od ucisku i zmartwień będących skutkiem problemów materialnych. Pomaga wyjść zwycięsko ze wszystkich zmagań życiowych. Jeśli umiemy przywołać go w naszej świadomości, zainspiruje do sukcesu w naszych przedsięwzięciach czy to materialnych czy to duchowych. Pozwala nam być źródłem Światła dla naszych bliskich dając im każdego dnia trochę radości i wiary, która jest w nas. Należy pamiętać o jednym: dawać, dawać zawsze i ciągle, nawet wtedy, jeśli czujemy się puści, pamiętając, ze jedynie wtedy, gdy dajemy...otrzymamy w Niebie! Sprawuje władzę nad pokojem i bogactwem imperiów. Patron niewolników, zesłańców oraz tych, którzy w różny sposób zostali pozbawieni wolności. Wpływa na opanowanie potrzeby błyszczenia zawsze i wszędzie na rzecz bycia. Pokój, Bogactwo, radość. Pomaga w uwalnianiu od niższych aspektów osobowości, by zrozumieć .e w jego pełni i przejść od niedostatku i cierpienia do obfitości i szczęścia.29 – 02 listopada YELAHIAH (Cnoty)

Prosi byśmy rozwinęli umiejętność jasnego i wyraźnego postrzegania świata wokół nas. To Anioł Ognia, wymagający od nas pracy nad naszą Wolą, wytrwania w obowiązkach, których się podejmujemy. Daje odwagę stawienia czoła rzeczywistości, jakakolwiek by ona nie była, wzywa do heroicznych czynów. Prosi byśmy zawsze pamiętali, że wewnątrz nas drzemie Wojownik Światła, gotów się przebudzić i podążać po Drodze Środka. Jest Wojownikiem Światła, promieniującym Miłością, który prowadzi nas po tej drodze, gdy pojawiają się na niej przeszkody trudne do przekroczenia. Zwraca uwagę byśmy nigdy nie zapomnieli, że istniejąca zewnątrz nas ciemność jest jedynie odzwierciedleniem braku światła wewnętrznego. Wpływa na rozpuszczenie negatywnej Karmy poprzez przebaczenie bądź zadośćuczynienie. Zwycięstwo. Pomaga w przechodzeniu i wygrywaniu bitwy, tak, aby nie skrzywdzić nikogo. Opiekuje się sędziami i wydaje wyroki w procesach sądowych. Odpowiadającym mu kamieniem jest kornalin.03 – 07 listopada SEALIAH (Cnoty)

Wymaga rzeczywistej pracy nad ego tak, by Ja przemieniło się sukcesywnie w Jam Jest i, w ostatecznym stadium, w byt bezpodmiotowy na planie buddycznym i atmicznym. Zapala swoje pełne światło, by oświetlić nasze czyny i wszystkie sytuacje naszego życia. Jest motorem Wszechświata. Przynosi życie i zdrowie całej Naturze, energię w każdym przejawie życia. Opiekuje się wegetacją i urodzajem, płodami rolnymi. Prosi byśmy przygotowali nasze serca do przyswojenia Energii Chrystusowej Miłości Współczującej. Jest okiem boskim, wobec którego obnażymy się takimi, jakimi jesteśmy, w naszej prawdzie źródłowej. Jego energia pobudza wszystko dokoła, zmienia każdą sytuację na lepszą. Przyczynia się do osiągnięcia sukcesu w każdym przedsięwzięciu. Witalność, kreatywność, wyniesienie. Daje pomyślność, nadzieje, urodzajność. Wspomaga konkretyzację projektów, jest bodźcem dla innych. Uzdrowiciel. Kiedy go przywołujemy dobrze jest cytować Psalm 94 celem osiągnięcia najlepszych rezultatów. Odpowiadającym mu kamieniem jest hematyt.08 – 12 listopada ARIEL (Cnoty)

Ujawnia przyszłość, wzbudza poszukiwana i ważne odkrycia by zrozumieć boski plan tworzenia (stworzenia). Zgodnie z okultystycznymi pismami jest 3 archontem wiatrów. Pomaga Raphaelowi podczas leczenia chorób. Wymierza kary w Niższym Świecie, kontroluje demony i rządzi wiatrami. Uczy rozwijania miłości wewnątrz nas byśmy mogli promieniować nią ku innym. Pomaga pracować nad naszym ciałem snu, w celu lepszego postrzegania, lepszego rozumienia otoczenia, w którym jesteśmy. Wtedy, jeśli umieliśmy zrealizować otwarcie kwiatu serca, objawi nam skarby piękna natury, skarby często ukryte przed naszymi ślepymi oczami, które patrzą jedynie na materię i nie potrafią widzieć poza pozorami. Zainspiruje w nas nowe idee, wzniesie nasze myśli poprzez światło swej miłości w celu wręczenia nam klucza, który pozwoli przejść przez drzwi nowej świadomości, kiedy już będziemy gotowi.13 – 17 listopada ASALIAH (Cnoty)

Oczekuje pracy nad podnoszeniem się ku wyższemu poziomowi mentalnemu, tak by można było odebrać jego przekaz. Jeśli sami dla siebie jesteśmy wystarczająco świetliści i jeśli potrafimy być receptywni, będziemy mogli zrozumieć nauki, które nam przekazuje a które dotyczą harmonii Wszechświata i jego funkcjonowania. Jeśli umiemy być prawdziwi w stosunku do samych siebie pozwoli nam zrozumieć prawdę innych bytów, które nas otaczają i pomoże nam uzyskać umiejętność rozróżniania bez popadania w ocenianie. Z tego tytułu nosi imię Krzewiciela Prawdy: Prowadzi ku Nieprzejawionemu, lecz aby można było z nim iść, trzeba przedtem odnaleźć iskrę tego światła w sobie. Pozwala także, jeśli uciszymy wewnętrzny dialog, pochwycić głos naszego niewidzialnego Przewodnika i otrzymać jego przekazy. Swoich podopiecznych chroni przed niemoralnym zachowaniem i skandalami. Wzmacnia ich intelekt, uszlachetnia dusze, rozjaśnia umysł. Wymiar sprawiedliwości i prawda. Oświeca umysł, rozpędza negatywne myśli i błędne orzeczenia, wzmacnia pamięć i pomaga w realizacji pozytywnych pragnień. Anioł sprawiedliwości, który wskazuje prawdę. Odpowiadającym mu kamieniem jest chryzolit.18 – 22 listopada MIHAEL (Cnoty)

Anioł który pracuje nad głębokim Ja, tzn. nad tym, kim rzeczywiście jesteśmy, poza pozorami. Pomaga zrealizować równowagę między Yin i Yang tak, by zaistniał w nas praandrogen. Przynosi swoją pomoc w rozwijaniu intuicji. Wymaga wierności uczuciowej i przyjacielskiej. Powoduje, że nasza boska część zaczyna wibrować poprzez dynamizację zasady Miłości totalnej, Miłości, która pochodzi od Nie wcielonego. Pracuje na drodze materializacji energii Chrystusowej na naszym planie wcieleniowym. Jeśli angażujemy się na tej Drodze, oświetli naszą świadomość i da jasną intuicję. Będzie także chronił nasze dzieła fizyczne i duchowe. W życiu codziennym prosi o promieniowanie ku innym Światłem Ja Jestem, które jest w nas, lecz poprzez adaptowanie się jednych do drugich, odczuwając nawzajem swe potrzeby. Przychodzi, by przypomnieć, że kiedy pogrążeni jesteśmy w ciemnościach nocy skierowana w naszą stronę pochodnia jedynie nas oślepia i nie pomaga wcale posuwać się do przodu. W ten sposób czyjeś światło nie ma żadnej przydatności, jeśli nieumiejętnie jest skierowane, a przede wszystkim, jeśli nie umie się przystosować jego intensywności do rodzaju nocy, pośród której się znajduje ten, którego chcemy oświetlić. Sprzyja harmonijnym relacjom w związku z inną płcią. Sprawuje pieczę nad wiernością małżeńską i płodnością, urodzajnością. Daje umiejętność cieszenia się duchowymi i cielesnymi przyjemnościami. Odpowiadającym mu kamieniem jest topaz.23 – 27 listopada VEHUEL (Księstwa)

Wznosi naszą wiarę i podtrzymuje w momentach zwątpienia. Do demoralizacji prowadzi nadmierna zmysłowość czy też namiętność; z drugiej strony daleko posunięty rygor, bojaźń, surowość sprzyjają powstaniu patologii. Dlatego też pragnie, aby nasze życie pozostawało w harmonii, było zgodne z zasadami etyki i moralności. Prosi, byśmy pozostawali w stanie szczodrości serca, byśmy wyrażali miłość Ery Wodnika, to znaczy miłość - dawanie, miłość uniwersalną, miłość, która się nie zawęża, która nie zna żadnych ograniczeń. W momencie, gdy zalety naszego serca nie wystarczają, pozwala przezwyciężyć małe problemy osobowościowej z drugą osobą, połączyć się z Wyższym Źródłem Miłości. Wówczas inaczej odczujemy; odbierzemy daną sytuację i będziemy mieli trochę więcej miłości dla tej osoby. To dzięki niemu będziemy mogli odczuć, że to właśnie Ja Jestem, żyjące w nas, może kocha Ja Jestem żyjące w drugim człowieku. Percepcja (postrzeganie, wnikliwość) i wspaniałomyślność. Rozwija czuciowe postrzeganie i wspaniałomyślność. Popiera najwyższe cele; Wielki i szlachetny Anioł. Odpowiadającym mu kamieniem jest hiacynt.
28 – 02 grudnia DANIEL (Księstwa)

Daniel jest tym, który przyczynia się do ujawnienia w człowieku Światła Miłości i z mocą potwierdza obecność Boskości, Niewcielonego. Połączony jest z energią Miłości Chrystusowej. Jest bardziej Lekarzem duszy niż ciała. Naucza wartości przebaczania, gdyż możemy uwolnić się od karmy , którą związani jesteśmy z kimś, jeśli mu wybaczymy. Wymaga pewnej dyscypliny w naszym życiu uczuciowym, tzn. umiejętności rozróżniania naszych uczuć. Pracuje na Drodze wiodącej od Miłości do Mądrości. Jeśli umiemy panować nad naszym życiem uczuciowym i jeśli nauczymy się wyrażać wobec innych miłość - współczucie, wtedy będziemy mogli przyswoić sobie jego lekcję i zrozumieć wszystkie karmy, które uruchomiliśmy na tym poziomie w naszych przeszłych życiach. Sprzyja rozwojowi duchowości. Ułatwia podejmowanie właściwych decyzji w chwilach wahania i zwątpień. Pomaga w przezwyciężeniu miłosnych zawodów, rozpuszczeniu karmicznych obciążeń, wybaczeniu obelg. Litość, wymiar sprawiedliwości, elokwencja. Daje możliwości refleksji i głębokiego zrozumienia. Rozwija umiejętność przekazywania (dostarczania) harmonii, dawania dobrych rad i sugestii. Jest Uzdrowicielem- znakiem miłosierdzia. Odpowiadającym mu kamieniem jest lapis lazuli.03 – 07 grudnia HAHASIAH (Księstwa)

Ma mocną, lecz łagodną wibrację, silną i czułą jednocześnie. To Mistrz, który uczy zarówno poprzez Miłość, którą daje swym uczniom, jak i przez Wiedzę, którą im przekazuje. Podążającym jego Ścieżką daje możliwość ukończenia z sukcesem misji odkupieńczych. Lecz zanim będziemy marzyć o ratowaniu innych musimy sami zacząć być w doskonalej harmonii z samym sobą. Wymaga wzniesienia duchowego duszy. Pracuje na Drodze, która wiedzie od Miłości do Wiary i Nauczania Duchowego. Jest to Anioł Lekarz, aktywnie uczestniczący w uzdrowieniach duchowych, o które proszą cierpiący. Przywraca fizyczne i duchowe zdrowie, przynosi misję odkupienia, sprzyja adaptacji. Pragnie by jego podopieczni wznosili na wyżyny swoje dusze, odkrywali mądrość. Przemawia mocą życzliwości i szczerości, które są immanentnymi cechami urodzonych w dniach jego panowania. Obdarza zdolnością do zrozumienia otoczenia, poznania tajemnic zwierząt, roślin, minerałów, świata Natury. Dobroć i mądrość. Otwarcie na poznanie tajemnic Natury, sprzyja uczeniu się przez inspirację (natchnienie) z powodu zasług osiągniętych w poprzednim życiu. Daje zdolności do uzdrawiania. Odpowiadającym mu kamieniem jest hematyt.08 – 12 grudnia IMAMIAH (Księstwa)


Interweniuje by zmniejsza smutek zerwania, nagłej separacji, rozwodu. W życiu duch wyro może pomóc bratnim duszom w odnalezieniu się, jest to zapisane w ich inkarnacji. Promienieje czułością, łagodnością zmieszaną z mocą. Oczekuje, że otworzymy nasze serce w każdym uczynku naszego życia, zawsze dając coraz więcej tym, którzy nas otaczają. Wymaga jednak byśmy właściwie i prawidłowo gospodarzyli naszymi energiami, ponieważ możemy dać tylko to, co mamy, bowiem Dobrze pojęte Miłosierdzie zaczyna się od siebie samego. Prosi byśmy umieli kochać, unikając pretensjonalności, będąc gotowi w każdej chwili do użycia Świetlistego Miecza Słowa, by przeciąć związki szkodliwe dla naszego rozwoju i oddalić się od sytuacji, które utrzymują nas w cierpieniu. Jego energia jest połączona z energią Mistrza Jezusa w chwili, gdy wyganiał kupców ze Świątyni - z miłością, lecz stanowczo i żwawo. Opiekuje się podróżami, niszczy siłę wrogów, chroni więźniów i pomaga znaleźć im drogę do wolności. Przynosi ratunek w nagłych sytuacjach, szczególnie tych, które są beznadziejne. Sprzyja pozbyciu się negatywnych uczuć, które są największym wrogiem człowieka. Niesie odkupienie, oczyszczenie. Odkrywa ukryty sens i potrzebę cierpienia, ucząc cierpliwie znosić wszelkie niedogodności, opresje. Wspomaga w transakcjach finansowych, w eliminowaniu błędów. Pomaga w transformacji energii, bodźców oraz negatywnych pragnień i uwalnia od nich.13 – 16 grudnia NANAEL (Księstwa)

Wprowadza do naszych serc krople boskiej miłości, której wibracja, wypełniona miłością i współczuciem, pozwoli otworzyć nasze serca na energię Światła i promieniować tą Miłością wokół nas. Wymaga, byśmy promieniowali miłością naszego Ja Jestem boskiego a nie naszego ja - moje. Prowadzi w wewnętrznych poszukiwaniach. Wspomaga przy omijaniu pułapek naszych małych demonów, wszystkich negatywnych mocy, które nie pozwalają nam ewoluować. Umieszcza w nas, poprzez swoje promieniowanie, moc Miłości- Światła. Pomaga w walce z przeciwnościami, gdyż zna dobrze niestałość i ułomność ludzkiej natury. Pragnie byśmy osiągnęli wyższą wiedzę, wyższy poziom duchowego rozwoju. Wzmacnia więzi duchowe pomiędzy człowiekiem a Bogiem. Duchowa znajomość, prawda, wymiar sprawiedliwości, rozwija subtelną percepcję (postrzeganie, wnikliwość), daje znajomość Boskiego porządku, praw oraz miłości i zdolności do odzwierciedlania ich wżyciu na świecie. Jest Uzdrowicielem. Anioł upokarzający pysznych. Sprawuje pieczę nad wielkimi naukami, filozofami i duchownymi. Odpowiadającym mu kamieniem jest amazonit.17 – 21 grudnia NITHAEL (Księstwa)


Regent Chóru Księstw, którego wibracja jest uzupełniona miłością, współczuciem. Prosi, byśmy otworzyli nasze serce na energie światła i promieniowali tą Miłością wokół nas. Jest Aniołem Wszechmiłości i, jeśli go przywołamy, zrobi nam prawdziwą transfuzję Bożej Miłości, która będzie nas regenerować podczas wielu dni, co pozwoli nam ponownie wyruszyć z lekkim sercem na ścieżkę ewolucji. Pomaga wyjść poza małe (lub wielkie) cierpienia, które mogą nas spotkać, na co dzień w naszym życiu uczuciowym. Obdarza zwycięstwem w walkach, które musimy prowadzić w tym zakresie. Daje siłę i stabilność prawowicie rządzonym państwom. Zapewnia długowieczność, zdolność odczuwania litości. Pomyślność, uzdrawianie, dobroć. Wpaja zgodność, spokój i pokój, niosąc psychiczną oraz fizyczną i duchową obfitość, zdrowotność. Umożliwia rozwinięcie zdolności do uzdrawiania. Jest Uzdrowicielem. Odpowiadającym mu kamieniem jest turkus.22 – 26 grudnia MEBAHIAH (Księstwa)

Mebahiah nosi przydomek "Wieczny/Wiekuisty Bóg". Reprezentuje wieczność, pozostaje w energetycznym kontakcie z Wenus i jest przekazicielem energii Wszechmiłości. Z uwagi na dominującą naturę Merkurego przekazuje energie Miłości Boskiej poprzez wyższy mental, sterując w stronę świadomego zrozumienia energii subtelnych planów. Jest posłańcem Miłości, ale nie w sensie Kupidyna. To Anioł Kochającego Słowa -inspiruje wszystkich, którzy na swojej Drodze spotykają się z koniecznością przekazania innym lepszego zrozumienia Planu Boskiego i roli, jaką każdy ma w nim zagrać. Prosi byśmy umieli dokonywać rozróżnienia w naszym życiu uczuciowym i nie dali się ponieść energiom ciała astralnego na zasadzie powiedzenia: Serce ma swoje racje, których rozum nie zna. Zajmuje się łagodnością, moralnością, religią, duchowością. Przynosi zwycięstwo w pokonywaniu trudnych sytuacji i pozyskaniu autorytetu w społeczeństwie. Popiera poznawanie innych religii, bowiem nie oznacza to odejścia od wiary, w duchu której jest się wychowanym. Wręcz przeciwnie - przyczynia się do wzbogacenia natury człowieka, skłania do pogłębiania wiedzy, zmusza do dociekań i porównań. Uczy wyrażania szacunku dla innych religii, gdyż wszystkie one patrzą w jednym kierunku, którym jest Bóg pod różnymi nazwami. Jako Anioł Opiekun wymaga, jeśli nie chcemy później cierpieć, by nasz rozum zachował zawsze prawo wglądu w ruchy proponowane przez serce. Zatem kiedy czujemy, że nasze serce unosi się, porywa, dobrze jest przywołać Mebahiaha, aby pomógł nam uzyskać niezbędny dystans do oceny sytuacji w jej całości, z naszego poziomu mentalnego a nie tylko, jak to często bywa, z poziomu ciała astralnego. Możemy także zawsze zwracać się do niego, kiedy chcemy by nasze słowa były wypełnione zrozumieniem i miłością do bliskich, zwłaszcza, gdy chcemy wyrazić trudne sprawy, zachowując jednocześnie wewnętrzną harmonię i nie krzywdząc słuchaczy. Pomaga żyjącym zgodnie z zasadami moralności i broniącym prawdy. Jest symbolem i orędownikiem płodności, wspomaga w każdym poczęciu, podobnie jak i w posiadaniu potomstwa. Podopieczni Mebahiaha są budowniczymi, swój talent wykorzystują konstruktywnie i wydajnie. Obdarzeni niezwykłą siłą psychiczną, czasami także fizyczną. Cechują się ostrożnymi i wyważonymi sądami oraz opiniami. Metodyczni i wytrwali, również w sytuacjach ryzykownych. Mogą mieć wizje. Ich postacie mogą przejść do legendy. Zwalczają hipokryzję i kłamstwo.27 – 31 grudnia POYEL (Księstwa)


Wymaga, w zakresie naszego życia, byśmy nie pozostawali w złudzeniu tego, co myślimy, że odczuwamy do kogoś, lecz byśmy stanęli przed lustrem naszej duszy, ujrzeli jasno nasze uczucia, ocenili ile w nich jest psychicznego rzutowania naszych pragnień, które przenosimy na innych. Podczas każdej pełni Księżyca wysyła w stronę Ziemi swoje promieniowanie Miłości tak, by przez okres zmniejszającego się Księżyca, ludzie mogli odczuć i przyswoić te kochające energie. Z tego powodu podczas medytacji w pełni Księżyca możemy świadomie go przywołać i poprosić, by pomógł nam w pełni zintegrować jego energię tak, byśmy mogli następnie przekazać ją innym. Pomaga w spełnianiu próśb, o ile są one zgodne z ideą dobra. Zarządza sławą, bogactwem i filozofią. Pragnie jednak, aby jego podopieczni pozostawali skromni, mieli umiarkowane potrzeby. Pamiętajmy jednak, iż materialne dobra same w sobie nie są i nie powinny stać się jedynym i wyłącznym celem człowieka. Największe bogactwa to błogosławieństwo Pana,duchowy rozwój. Wrażliwość, miłość, twórcze kreowanie (stworzenie). Ochrania i ofiarowuje prezenty z obfitością, popierając pełną realizację. Jest Uzdrowicielem i podporą wszechświata. Opiekuje się filozofią. Odpowiadającym mu kamieniem jest selenit.źródło

The Tarot Reader
Agniecha Offline
Przybysz

Posty: 1
Dołączył/a: 01 2017
Reputacja: 0
RE: Twój Anioł Stróż 16.01.2017, 13:19    #3

Nie ma czegos takiego jak zbiorowy Aniol Stroz dla urodzonych w jakis danych dniach i miesiacach. Kazdy ma swojego Aniola Stroza
Evell Offline
Czarownica
Administratorzy
*******

Posty: 452
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 52
RE: Twój Anioł Stróż 20.01.2017, 18:47    #4

Owszem. Każdy ma swojego Opiekuna, może być nim nawet ktoś z rodziny, kto się nami opiekuje. Nie tylko sam Anioł Stróż.

The Tarot Reader
larysa Offline
Przybysz

Posty: 3
Dołączył/a: 09 2017
Reputacja: 0
RE: Twój Anioł Stróż 27.09.2017, 11:44    #5

Ja też uważam i wierzę że każdy ma swojego Anioła Stróża. Nie wolno nam o nim zapominać.

Asriel Veir Semis Offline
Elektryczny Czarownik

Posty: 32
Dołączył/a: 04 2017
Reputacja: 3
RE: Twój Anioł Stróż 27.09.2017, 21:11    #6

Moim zdaniem nikt nie ma anioła stróża, tylko wyższe Ja (zbiór wszystkiego dobrego i całej wiedzy z poprzednich wcieleń), które stara się nam pomóc. Każda osoba, która pojedna się za życia z wyższym Ja, staje się... może nie tyle nieśmiertelna, co po prostu przechodzi do postaci przez niektórych nazywanej końcową. Większość ludzi nigdy do tej postaci nie dojdzie, ze względu na to, że w głowie mają głównie pieniądze, rozrywkę itp.

Ψ      "Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania"      ΨPodobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi Wyświetleń: Ostatni post
  Jak sprawdzić, czy Anioł Stróż czuwa nad nami? Evell 7 17,374 20.10.2014, 11:21
Ostatni post: Nuwanda89
  Anioł Stróż Anariela 0 4,393 20.04.2012, 20:44
Ostatni post: Anariela
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości