chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Wąpierz - Wampir niższy.
Autor Wiadomość
Asriel Veir Semis Offline
Elektryczny Czarownik

Posty: 32
Dołączył/a: 04 2017
Reputacja: 3
Wąpierz - Wampir niższy. 13.07.2017, 21:46    #1

Coraz więcej mówi się o wampirach, jako ludziach pijących krew i mających super-moce. Jednak zapomina się o wampirach z mitologii słowiańskiej.
"Wampir dziś kojarzy nam się  raczej z filmami grozy, a także co ciekawe romansami, w których ich wizerunek został stanowczo ugrzeczniony. Tymczasem wampir, a właściwie  wąpierz jak nazywali go Słowianie nie wiele miał wspólnego z miłością i romantycznością,  a wyłącznie z zemstą. Wąpierz za życia był człowiekiem, który powracał zza grobu, by żywić się duszą poprzez krew. 
Pasożytował na swoich bliskich dręcząc ich za brak godnego pochówku lub zło, które mu wyrządzili.  Wąpierz  oprócz picia krwi kochał też jeść ciała bliskich, dusić ich, a także  zabijać  wykorzystując swój oddech. Ze względu na jego mroczną naturę nie było możliwości z nim rozmawiać, ani jakoś go przebłagać – można się było wyłącznie go pozbyć. Praktykowanie walki z wampirami zaczęło przybierać na sile po przyjęciu chrześcijaństwa, kiedy  nakazano grzebania zwłok, a nie palenia. Wtedy wielu ludzi wpadło w panikę bojąc się, że jeśli ciała ludzie nie zostaną spalone oni mogą powrócić, bowiem każda dusza jest bardzo przywiązana do swojego ciała.

W swoich zmarłych zaczęto masowo  wbijać kołki i gwoździe, bezczeszczono zwłoki i łamano im nogi. To wszystko miało sprawić, że demon nie powróci. Dowodem na wampiryzm zmarłego człowieka były, dalej rosnące włosy i paznokcie, a także ślady krwi na ustach."
Pragnę też dodać, że wąpierz w hierarchii wampirów był uważany za wampira niższego, czyli mającego mniejszą inteligencję.
Źródłohttp://czarostwo.pl/2017/06/28/zobacz-pr...l-wapierz/

Ψ      "Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania"      Ψ
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2017, 21:49 przez Asriel Veir Semis.)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości