chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Zagrożenia związane z OOBE
Autor Wiadomość
riddick1773 Offline
Przybysz

Posty: 22
Dołączył/a: 08 2012
Reputacja: 1
Zagrożenia związane z OOBE 23.08.2012, 14:48    #1

Bardzo bym się chciał dowiedzieć jakie są zagrożenia w świecie astralnym. Czytałem dużo na temat jakiś złych bytów i nic o tym jak się bronić. Proszę o sensowne odpowiedzi.

http://www.forum.paramythology.pl/images/uwaga.png) no-repeat scroll center rgb(36, 36, 36);width: 60%; margin: 0 auto; border: 1px solid #B80000; ">

Zmieniono nazwę tematu z "Problem z OOBE" na "Zagrożenia związane z OOBE"
Gron


Powiem tak ,nie ma w życiu skrótów do nieba
Dla tych co życzą mi źle, nie ma wyrzutów sumienia
I nie mam takiej misji, żeby prostować Twe myśli,
Twoja opinia mi wisi, jak się nie podoba wycisz,
ty z mojej drogi zejdź, u mnie zero zrozumienia...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.08.2012, 15:08 przez Gron.)
Gron Offline
Kozioł vel Cesarzowa
Zasłużeni

Posty: 257
Dołączył/a: 05 2012
Reputacja: 47
RE: Problem z OOBE 23.08.2012, 15:06    #2

OOBE i wychodzenie z ciała fizycznego niesie takie same ryzyko jak przechodzenie przez ulicę. Może się coś stać, ale nie musi. Możesz czuć się bezpiecznie aż zza zakrętu niespodziewanie wyjedzie Ci rozpędzona ciężarówka.
Jeśli chodzi o otoczenie osoby wychodzącej, problemy mogą sprawiać ewentualne larwy astralne. Będąc w astralu po prostu działają one bardziej bezpośrednio i inwazyjnie. Albo właściwie działają tak samo tylko dopiero zaczynamy to postrzegać kiedy nasza świadomość jest na płaszczyźnie astralnej.
OOBE również może nieść problemy natury psychicznej ale mam tu na myśli jedynie własną zmianę osobowości. Ludzie potrafią uciekać w OOBE i LD wycofując się tym samym z życia społecznego, z życia w świecie fizycznym. Darek Sugier chociażby w swojej książce opisuje jak to pragnął się zabić żeby być na zawsze tam, gdzie udaje się podczas swoich eksterioryzacji.

Na dobrą sprawę jedynymi poważnymi zagrożeniami - jesteśmy my sami i nasz umysł, nasze uprzedzenia, lęki, blokady. Znaczną większość problemów z płaszczyzny astralnej tworzymy my sami, być może nawet nieświadomie. Ponieważ przyciągamy podobne sobie. Jeśli się boimy - sami się blokujemy, jeśli szukamy podświadomie kłopotów i przeszkód - to je znajdziemy.
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 688
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: Zagrożenia związane z OOBE 23.08.2012, 15:16    #3

Powinniśmy też pamiętać, że za długie przebywanie w tym stanie może pociągnąć konsekwencje. Jeśli podoba nam się tylko ten świat i chcemy żyć tylko tam to w pewnym momencie nasze ciało i dusza tak się od siebie oddzielą, że może zostać zerwana więź między naszym fizycznym ciałem a duszą czy też ciałem astralnym. Tak samo jak ciało na świecie potrzebuje swoich używek (pokarm itd.) to dusza potrzebuje swojego (wędrówki poza ciałem). Jeśli ciało ma przewagę nad duszą to blokuje nam się rozwój duchowy (mowa o wędrówkach poza ciałem), a jeśli dusza za dużo przebywa w swoim świecie to może nastąpić załamanie życia fizycznego.

Prawdziwą potęgą człowieka jest równowaga Mruga2

Inkwizycję czas zacząć!
Gron Offline
Kozioł vel Cesarzowa
Zasłużeni

Posty: 257
Dołączył/a: 05 2012
Reputacja: 47
RE: Zagrożenia związane z OOBE 23.08.2012, 15:23    #4

Mi się natomiast wydaje, że przerwanie między "duszą" a ciałem fizycznym jest niemożliwe... Jest coś takiego jak instynkt samozachowawczy, właśnie wtedy, kiedy czujemy zagrożenie będąc w ciele niefizycznym momentalnie wracamy do fizycznego. Pragnienie pozostanie poza ciałem czasem jest dodatkowym bodźcem który utrudnia nam nawet wyjście! Chora obsesja na punkcie OOBE prędzej człowieka zablokuje jak pozwoli mu się "uwolnić"

Jest też teoria głosząca, że człowiek podczas snu, albo raczej jego ciało astralne podróżuje zawsze, a OOBE jest po prostu świadomym tego aktem, ze świadomością która opuszcza ciało fizyczne. Wtedy, te nocne zrywy jakie potrafimy mieć (leżymy, śpimy i nagle coś nami "rzuca") są po prostu nagłym powrotem ciała niefizycznego do fizycznego (bo się czegoś przestraszyło albo zostało zaatakowane) i zamiast wrócić spokojnie po prostu w nas "wskakuje". Nie wiem ile prawdy jest w tej teorii aczkolwiek wydaje się ona ciekawa a i całkowicie rozwiewa podejrzenia, jakoby zerwanie połączenia było możliwe.
Nie należy zapominać, że posiadamy kilka ciał a OOBE jest właśnie przeniesieniem świadomości do ciała niefizycznego. Jeśli świadomość zachowamy w fizyczności kto wie, gdzie nasza nieuświadomiona "dusza" kierowana podświadomością lub też nadświadomością wędruje...?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości