ParaMythology

Pełna wersja: Filmy o duchach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Gość

13 duchów - 2001r

[Obrazek: 7178483.6.jpg?l=1357097341000]

Po tragicznej śmierci żony oraz utracie domu, Arthur i jego dzieci otrzymują nieoczekiwany spadek - posiadłość zmarłego wuja. Dom, skrywający przerażającą tajemnicę, zamienia ich życie w koszmar.


13 duchów - 1960r

[Obrazek: 6901465.2.jpg?l=1224037352000]

Pewna rodzina dziedziczy po swym ekscentrycznym wuju (nagrodzony Oscarem F. Murrary Abraham) wspaniały, stary dom. Ich radość ustępuje miejsca grozie, gdy okazuje się, że dom ma wobec swych nowych lokatorów własne plany.
Schwytani w pułapkę ojciec i córka (Tony Shalhoub i Shannon Elizabeth) spotykają potężne i mściwe duchy, które nie zawahają się zniszczyć każdego, kto stanie im na drodze.
Do rodziny dołącza zwariowany łowca duchów, który pragnie uwolnić uwięzione w domu upiory. Wkrótce wszyscy uświadamiają sobie, że niesamowity dom jest zagadką, która skrywa w sobie klucz do ich ocalenia lub zagłady.


Koszmar nocy duchów - 2006r

[Obrazek: 7113771.2.jpg?l=1185190085000]

Podczas nocy duchów zostaje zasztyletowany młody mężczyzna. Rok później w święto w to samo święto 6 ludzi zostaje brutalnie zmasakrowanych. Czy coś wiąże te sprawy...Policja ma trudne zadanie...


Pan duchów - 2008r

[Obrazek: 7189641.2.jpg?l=1207534858000]

ditya (Shahrukh Khan) jest inżynierem linii żeglarskich, wiedzie szczęśliwe życie z żoną Anjali (Juhi Chawla) oraz uczęszczającym do szkoły synem, Amanem (Aman Siddiqui). Przeprowadzili się do Goa i zamieszkali w opuszczonym domu "Nath Villa", wybudowanym w 1964r. Słyszeli pogłoski, że dom jest nawiedzony, jednak zbagatelizowali ostrzeżenia . Po przeprowadzce, Aditiya wypłynął w trzymiesięczny rejs, Aman poszedł do nowej szkoły St. Francis High School, a Anjali musiala uporać się z pijakiem, Anthonim (Rajpal Yadav) aby pomógł jej w porządkowaniu domu. Krótko po tym Aman rozpoczął broić w szkole otrzymując reprymendę od dyrektora J.J. Irani (Satish Shah).
Po zawarciu znajomości z nowym przyjacielem "Bhoothnathem" zaczęli psocić razem. Anjali początkowo to lekceważyła, lecz podczas występu szkolnego, mieszkaniec miasta, uświadomił ją, że Aman jest sterowany przez właściciela "Nath Villa". Anjali szybko odkryła, że dom jest nawiedzony właśnie przez tą osobę - Kailasha Nath (Amitabh Bachchan), który chorobliwie polubił Amana i w żadnym wypadku nie pozwoli opuścić mu domu.


To tylko nie które z filmów o duchach, jest ich znacznie więcej. Te wg mnie są jednymi z najlepszych z serii. Widziałem oczywiście prawie wszystkie filmy o tematyce z duchami, prócz nich podobał mi się również film Wielka ucieczka duchów z 2011r (komedia) -> Wielka ucieczka duchów .
To jeszcze dopisze "Klucz do koszmaru" z Kate Hudson w roli glownej, na dvd. Fajnie sie oglada, trzyma w napieciu do konca. Mruga2

Gość

(11.09.2013, 11:19)Victoria napisał(a): [ -> ]To jeszcze dopisze "Klucz do koszmaru" z Kate Hudson w roli glownej, na dvd. Fajnie sie oglada, trzyma w napieciu do konca. Mruga2

Niestety nie mogę edytować. Ale fajnych różnych filmów o duchach jest setka, każdego nie mogę dodać, ale myślę, że jeżeli opiszesz film w odpowiedzi do pytania nie powinno nic się stać Happy
Film "Klucz do koszmaru", w roli glownej Kate Hudson. Kilka slow o filmie- "Jeden z tworcow filmu The Ring (Ehren Kruger) jest autorem tego pelnego napiecia thrillera z zaskakujacym, przyprawiajacym o dreszczyk emocji zakonczeniem. Caroline (Kate Hudson), mloda pielegniarka pracujaca w hospicjum, zostaje wynajeta, aby opiekowac sie chorym mezem pewnej starszej kobiety w ich domu- starej, zaniedbanej plantacji niedaleko Nowego Orleanu. Zaintrygowana dziwnym zachowaniem pary Caroline zwiedza dom otwierajac drzwi przy pomocy tajemniczego klucza. Jednak byloby lepiej, gdyby smiertelne i przerazajace sekrety, ktore odkryje na strychu, nigdy nie ujrzaly swiatla dziennego." Fragment z opisu filmu, od siebie dodam, ze film zawiera elementy kultury religii voodoo. I calkiem ciekawie sie oglada, wciagajaca akcja. Mruga2
To ja dodam jeszcze takie starocie Duch (1982), którego darzę sympatią, lub "Nawiedzony?(1995). A z nowszych The Fourth Kind (2009), polski tytuł to Czwarty wymiar.
A ja polecam Annabelle:-) cały czas trzyma w napięciu...