ParaMythology

Pełna wersja: Przypominanie sobie snów - znacie techniki ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Gość

Tj w pytaniu - nie zalazłem podobnego wątku na forum. Czy sobą wg Was jakieś sprawne i skuteczne sposoby by przypomnieć sobie sny które mieliśmy np. dawno temu ?

Mam spory mętlik w głowie, mam przed oczyma wiele obrazów, pamiętam fragmentaryczne elementy (np. cmentarz, pałanie świeczek, gonienie czegoś,bądź coś goniło mnie, było widno, dzień). Chciałbym to złożyć w jakąś logiczną całość, jak to zrobić ?

Rozumiem, że można zawsze oddać się hipnozie, ale może wedle Was są inne sposoby jakie można wykorzystać by przypomnieć sobie aż najwięcej snów i aż najwięcej szczegółów z nich ? Uśmiech

Dziękuję za wszelkie wskazówki.
Z czasem nasza pamięć ulega zmianie. Chociaż ciężko w to uwierzyć, tak jest i doświadczyłam tego na sobie. Kiedyś miałam sen, jak dziewczyna skoczyła z balkonu, natychmiast po przebudzeniu się go spisałam. Po miesiącu odnalazłam kartkę i nie mogłam uwierzyć w to co czytam, gdyż "pamiętałam" to zupełnie inaczej. Więc wątpię, czy nawet podczas hipnozy na pewno odnajdziemy wspomnienia snów które nam się śniły, czy ich przeobrażone wersje.

Gość

A co zrobić z tymi snami które mi w pamięci utkwiły wiem, że coś takiego było, ale nie pamiętam nic więcej z tego ? .. Pamiętam np. jakąś pustynię, i coś tam co było na niej ;/

Można sobie to jakoś lepiej przypomnieć ?
Tak jak pisałam, można próbować poprzez hipnozę (o czym wspomniałeś). Ale według mnie nie ma gwarancji, że to na pewno są oryginalne sny. Zacznij prowadzić dziennik snów i spisuj natychmiast po przebudzeniu. Potem sam zobaczysz, że pamiętasz już coś innego.
Nie wiem jak przypomniec sobie dawne sny ani po co ci to. Ja akurat pamietam swoje ze szczegolami. Ale jest sposob na zapamietanie czy moze raczej utrwalenie sobie swiezego snu. Otoz jak przebudzisz sie rano, zanim jeszcze otworzysz oczy, sprobuj odtworzyc w glowie caly sen. Wazne, zeby to zrobic z zamknietymi oczyma zanim spojrzysz w okno czy na pokoj. A pozniej mozesz ten sen zanotowac. Jesli chodzi o cmentarz, ktory ci sie snil to przypuszczalnie jest to wskazowka, zebys zapomnial o przeszlosci i skupil sie na sprawach terazniejszych. Uśmiech

Gość

To jak aktualne spisać to wiem, spisałem tak sporo snów które pamiętam zaraz po przebudzeniu - to wraz z największą ilością je spisałem.

I prowadzę dziennik snów Happy
A sny pamiętam dokładnie tak samo jak od razu spisałem.