ParaMythology

Pełna wersja: Wilczy księżyc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wilczy księżyc, jest to pojęcie określające pierwszą pełnię w roku. Nazwa nawiązuje do wycia wilków w zimie.

Kiedy to piszę, najbliższy Wilczy Księżyc pojawi się na niebie 10 stycznia 2020. Jest to niezwykłe zdarzenie, gdyż tego samego dnia ma mieć miejsce częściowe zaćmienie księżyca. Niewątpliwe będzie to piękne zjawisko do oglądania. Nie można jednak zapomnieć, iż taki księżyc przynosi także inny nastrój.

Większość ludzi w czasie pełni narzeka na zmęczenie i problemy ze snem, choć odczucia innych są przeciwne - "Pełniowe" osoby czują niezwykłą radość z faktu występowania księżyca w całej swojej okazałości. Niestety, zważywszy na zaćmienie, negatywne efekty będą dodatkowo wzmocnione.

Dla mnie, jako ezoteryka podziwianie piękna otaczającego nas Wszechświata jest niezwykle ważnym zajęciem, do którego szczerze zachęcam. Być może nigdy więcej czegoś takiego nie ujrzysz, czytelniku/czytelniczko, bo zawsze coś Ci może ważniejszego wypaść Mruga2
Przyznam, że widziałem ten księżyc i na szczęście chmury pomogły, bo nie przysłoniły Mruga2

Muszę też przyznać, że pierwszy raz słyszę pojęcie "wilczy księżyc".
(21.01.2020, 08:14)Marcelo napisał(a): [ -> ]Przyznam, że widziałem ten księżyc i na szczęście chmury pomogły, bo nie przysłoniły Mruga2

Muszę też przyznać, że pierwszy raz słyszę pojęcie "wilczy księżyc".

"Wilczy księżyc", lub "Wilcza pełnia księżyca" to dość rzadki termin we współczesnych czasach, kiedy większość ludzi niezbyt zwraca uwagę na to, co się dzieje na niebie. To nieco smutne, ale założę się, że nawet, jakbyśmy ujrzeli wybuch Betelgezy, to znalazłyby się osoby, dla których by to nie miało żadnego znaczenia :P   Ostatnio ze względu na fakt, że pierwsza pełnia pokryła się z dniem zaćmienia, ta nazwa się ludziom przypomniała.