ParaMythology

Pełna wersja: Tajemnicze zdjęcia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
1-Stary mężczyzna

Zdjęcie zostało zrobione w 1986. Fale mają wysokość przynajmniej 15-20 metrów. Jednak gdy się dokładnie przyjrzymy zobaczymy, że fale układają się w kształt starego mężczyzny, który leży na wodzie i głowę opiera na kamieniu... - przypadek?

[Obrazek: deecees_xfiles1.jpg]

2-Bóg?

To zdjęcie pochodzi z 1916 roku. Kto jest tym objawieniem? ... Bóg?

[Obrazek: deecees_xfiles2.jpg]

3-Rodzina 1

Pewna rodzina fotografuje swoje dzieci, po wywołaniu okazuje się, że pewna kobieta pojawia się na zdjęciu i patrzy w aparat, jej tam nie było PODCZAS ROBIENIA ZDJĘCIA? ... i gdzie są jej nogi?

[Obrazek: deecees_xfiles3.jpg]

4-Troje mężczyzn i jedno dziecko

Zdjęcie wykonane w studiu. Chłopiec, który stoi z tyłu nie był widziany przez żadnego fotografa z załogi, widziany i rozpoznany. Po dokładnych poszukiwaniach okazało się, że przed laty w tej sali oddał swoje życie.

[Obrazek: deecees_xfiles4.jpg]

5-Telewizor

Pewna rodzina fotografuje swoje dziecko. Po lampie błyskowej na telewizorze można mówić, że urządzenie nie było włączone podczas robienia zdjęcia. Po wywołaniu pojawiła się ta twarz. Rodzina bez wahania po tym wyprowadziła się z mieszkania.

[Obrazek: deecees_xfiles5.jpg]

6-Schody

Zdjęcie z roku 1923... bez komentarza...

[Obrazek: deecees_xfiles6.jpg]

7-World Trade Center

I teraz coś nowszego, zdjęcie z 11 września 2001 od CNN...

[Obrazek: deecees_xfiles7.jpg]

8-Dziecko

Pewna rodzina fotografuje podczas jazdy ich dziecko. Te postacie z tyłu jednak nie były wtedy widoczne. Po badaniach okazało się, że w tym miejscu w 17 stuleciu były groby.

[Obrazek: deecees_xfiles8.jpg]

9-Grupa

To zdjęcie zostało zrobione tydzień po śmierci mężczyzny, który jest widoczny w powiększeniu.
[Obrazek: deecees_xfiles9.jpg]

10-Hala miejscowa

W 1995 roku ogień zniszczył halę w Wem w Anglii... Tony O´Rahilly, fotograf zrobił to zdjęcie. Po wywołaniu zdjęcia ukazała się ta dziewczyna. W 1977 ta dziewczyna podpaliła ten budynek i podczas tego pożaru zostawiła tam życie.

[Obrazek: deecees_xfiles10.jpg]

11-Rodzina 2

Typowe zdjęcie rodzinne poprzednich lat... prawnuczka jubilera, która dwa miesiące temu zmarła, nie chciała zostawić takiej okazji!!!

[Obrazek: deecees_xfiles11.jpg]

12-Zwierzę

To zdjęcie było zdjęciem dowodowym w jednej sprawie policyjnej. Pewien fotograf chciał robić zdjęcia w jednej jaskini, mimo tego, że tubylcy go odciągali od tej decyzji. Około południa wezwał policję, dlatego, że słyszał przerażające krzyki w jaskini. Kilka godzin później policja znalazła ciało mężczyzny, było rozszarpane. Jego aparat leżał obok niego. Kiedy policja podczas śledztwa wywołała zdjęcie, dostała szoku... Dlatego, że żadnego innego dowodu na jego śmierć nie było, uznano ze przyczynę śmierci, rozszarpanie przez dzikie zwierzę. Zobaczcie sobie to "zwierzę"...

[Obrazek: deecees_xfiles12.jpg]

13-Telewizor 2

... a ona myślała, że jest sama!!!

[Obrazek: deecees_xfiles13.jpg]
Ciekawe ile z nich jest prawdziwe.
pewnie żadne albo 1 lub 2
Zdjęcie nr 12 jest na pewno nieprawdziwe. Czytałem artykuł, gdzie była pokazana atrapa tegoż stwora. Więc 12 trzeba wykreślić Mruga2 Pozostałe są ciekawe i nie ma pewności, czy to zbieg okoliczności, czy nadprzyrodzone zjawiska, czy po prostu zabawa ludzi ze zdjęciami.
Właśnie tak się zastanawiałem że gdzieś zdjęcie numer 12 widziałem.
Wiecie, że to mój ukochany temat. Postanowiłam do odgrzać i wrzucić kolejną porcję "pyszności".

1. To zdjęcie zostało zrobione w 1963 roku przez ks K.F. Lord w Kościele Newby w North Yorkshire, w Anglii. To kontrowersyjne zdjęcie ponieważ jest po prostu zbyt dobre. Osłonięta twarz i sposób w jaki patrzy wprost na obiektyw sprawia, że ​​wygląda, jakby było pozowane - sprytna podwójna ekspozycja(mniemam że naświetlenie). Ale podobno zdjęcie zostało zbadane przez ekspertów, którzy twierdzą, że obraz nie jest wynikiem podwójnej ekspozycji. Wielebny Lord powiedział, że nic nie było widać gołym okiem, kiedy kiedy robił zdjęcie ołtarzu. Ale kiedy wywołał film, ujrzał dziwną postać. Kościół Newby został zbudowany w 1870 roku, o ile wiadomo, nie ma on w swojej historii duchów, nawiedzeń lub innych charakterystycznych zjawisk. Ci, którzy dokładnie przeanalizowali proporcje obiektów na zdjęciu obliczyli, że widmo ma około dziewięciu metrów wysokości!
[Obrazek: hooded_monk_lg.jpg]


2. Podczas zwiedzania zabytkowej kamienicy z Seven Gables w Salem w stanie Massachusetts - miejsce urodzenia amerykańskiego autora Nathaniel Hawthorne - Lisa B. zrobiła tę niezwykłą fotografię. Upiorny obraz małego chłopca wydaje się być ukryty krzakach, spoglądając nad drewnianym płotem.

Najbardziej niesamowita część historii tego zdjęcia jest to, że później zrobiła badania na temat domu Hawthorne. W bibliotece natknęła się na jedną książek Hawthorne Twenty Days with Julian & Little Bunny by Papa. Na okładce tej książki jest portret pięcioletniego syna Hawthorna, Juliana. A jak przyjrzeć się zdjęciu, portret małego Juliana jest uderzająco podobny do ducha w fotografii Lisy.
[Obrazek: gables_ghost_2.jpg]

[Obrazek: 1590170423.jpg]


Na razie wystarczy, później dorzucę bo mam naukę Mruga2
Dobre zdjęcia - tylko czy prawdziwe? Znany był przykład dwóch sióstr, które robiły zdjęcia "elfów", po czym po iluś latach przyznały się, że była to sprytna mistyfikacja - tak więc do takich zdjęć podchodzę sceptycznie.
No i kolejne zdjęcia mamyHappy Ale sądzę że wszystko na youtube to tak dla zabawy jest wrzucane.. http://www.youtube.com/watch?v=kVXHLXokKVA
Z całego filmiku najbardziej interesuje mnie to [attachment=5]. Tak wiem wygląda na fotomontaż ale nawet jeśli to bardzo pomysłowy aż mam ciarki jak go widzeHappy.
dan007 co do zdjęcia które najbardziej Cię zafascynowało, zapraszam Cię do tematu Dżiny - uwięzione demony. Jak sam zauważyłeś, nie jest to zwykły dym, być może to coś więcej a ten wątek Ci pomoże. A fotki są wrzucane, to dobrze, większa pożywka dla Para Maniaków takich jak my Uśmiech

Co do filmiku na youtube, zdjęcie ze mszy już widziałam, tego z polowania jednak nie - co mnie cieszy.
Co do zdjęcia w szaletach - będę sceptyczna, po prostu było długo naświetlane, sama się tak bawiłam aparatem. Zbyt współczesne stroje, nie sądzę by obozowicze takowe mieli, z przykrością stwierdzam, że owe "duchy za zdrowo" wyglądają a jeden ma nawet zegarek lub bransoletkę.
Co do zdjęcia rzekomo wykonanego w posiadłości żydowskiej, śmiem twierdzić, że jest innego pochodzenia. Je to Brązowa Dama z Raynham Hall z Norfolk. Jest to Lady Dorothy Walpole (1686-1726) - trochę nie ten czas.

Rzekome zdjęcia polskich lotników... co za bzdura! Osoba robiąca ten filmik średnio się wysiliła, bo na owym zdjęciu jest niejaki Freddy Jackson - był mechanikiem w Royal Air Force podczas I wojny światowej.

Reszty chyba nie muszę komentować, fake, fake, fake Mruga2
moje zdanie takie samo fake fake fake

Widzieliście to

na temat zdjęcia z 1:00 jest trochę więcej w tym dokumencie, opowiada koleś co zrobił to zdjęcie. Jest to druga historia

Stron: 1 2 3