ParaMythology

Pełna wersja: Mamy Świętego Graala?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Majami/USA-bazując na swoich 30 letnim badaniach i nadzwyczajnym doświadczeniu, pijąc wodę z kielicha Nanteos, opowiada amerykańska autorka Ysatis De Saint-Simon, prawdziwą historię o odnalezieniu św. Graala.

Historia kielicha Nanteos mogła być prześledzona do czasów Józefa z Arymatei i jest według De Saint-Simon prawdopodobnie "Świętym Graalem". Zrobiony z drzewa oliwnego kielich miał być przez Józefa przewieziony do Anglii. W Glastonbury Józef był z św. Graalem tak jak głosi legenda, i tam też urywają się ślady artefaktu.

[Obrazek: gral.jpg]

De Saint-Simon badała wokół Nanteos Mansion, które zostało zbudowane w 1738 przez Wiliama Powella i znalazła punkty zaczepienia na to, że Nanteos kielich może być św. Graalem.

W jej aktualnej, 15-stronnej dokumentacji "My Search for the Holy Grail", z znaczącymi zdjęciami o relikwii Nanteos, opisuje także osobiste, nadzwyczajne rzeczy z tym kielichem, który jest w jej rękach.

Również inne postaci miały swoje przeżycia z tym kielichem. Tak skomponował Richard Wagner operę "Parzival" poprzez inspirację, którą otrzymał w Nanteos. De Saint-Simon znowu przyznaje, że jej dokumentacja da odpowiedź na pytane "Czy Św. Graal naprawdę istnieje" i tak tłumaczy teorię filmu "Kod da Vinci". W międzyczasie pracuje autorka nad trylogią jej badań.

Renomowana autorka, która już otrzymała "Silver Medal of Acala", jednej z najwyższych odznaczeń Hiszpańskiego uniwersytetu w Acala, idzie oczywiście za tradycją rodziny.

Wujek Saint-Simons, Antoine De Saint-Exupery został znany na świecie przez swoją książkę "Mały Książę". Wdowa bestselerowego autora Consuelo De Saint-Exupery, była duchowym mentorem Ysatis De Saint-Simon.
ale dokładnie jakie badania zrobiono.Trzeba sie zając tym... Myśle ze to fake ale sprawdze o tym i napisze. z tego co wiem to grall nie był zrobiony z metalu a ten na zdjęciu tak wygląda.
(17.05.2011, 04:58)krzysztof903 napisał(a): [ -> ]z tego co wiem to grall nie był zrobiony z metalu a ten na zdjęciu tak wygląda.

(16.05.2011, 22:44)Marcelo napisał(a): [ -> ]Zrobiony z drzewa oliwnego kielich miał być przez Józefa przewieziony do Anglii.

Myślę, że to zdanie tłumaczy pewne niejasności Hehe
też prawda i nie wykluczone