ParaMythology

Pełna wersja: Ningen - humanoid
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Japońscy kryptozoolodzy zaobserwowali niegdyś (w okolicach 2007 roku) dziwną istotę w wodach Oceanu Spokojnego. Według opisów stworzenie było białe, jego długość w wodzie wynosiła około od 20 do 30 metrów i miało nibyludzką twarz oraz humanoidalną formę - przypominało skrzyżowanie wieloryba z człowiekiem.
Wodną istotę nazwano Ningen, co oznacza po japońsku człowiek.
[Obrazek: ningenalqs4.jpg]
Rekonstrukcja wyglądu Ningena

Nie jest to typowy morski potwór, stąd krążą o nim rozmaite opinie. Według jednej z hipotez Ningen to hominid, który, podobnie jak walenie, przeniósł się z lądu do wody, a tam ewoluował i dał początek opowieściom o syrenach i innych humanoidalnych istotach. Inna hipoteza mówi, że Ningen to w rzeczywistości ogromna płaszczka. Niektórzy kryptozoolodzy stwierdzają z kolei, że Ningen to nic innego jak współczesna legenda stworzona w Internecie.
Mimo to wciąż pojawiają się coraz to nowsze doniesienia o obserwacjach Ningena. Sprawa została potraktowana na tyle poważnie, że zajął się nią japoński rząd, który wysłał w rejon Antarktydy ekipę badawczą w celu zweryfikowania doniesień o Ningenie i ewentualnego schwytania żywego okazu.



Nawet intrygująca sprawa... Ciekawa jestem, czy to wszystko prawda.
Co o tym sądzicie?


źródło: kryptozoologia.pl


nagranie jest tak nie wyraźne ze może być to zwykły fake dla reklamy, a to moze tez byc zwykła lalka czy nawet sam człowiek a rekonstrukcją nie wierze (z doświadczenia wiem ze przekłamania są)
Wydaje mi się mało prawdopodobne by takowy humanoid istniał. Jak już Krzysztof zauważył filmik jest mało wyraźny i może przedstawiać cokolwiek.