ParaMythology

Pełna wersja: Księga Cieni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Satanizm też brzmi krwiożerczo, a jest całkiem pozytywny.

nie ma czegoś takiego jak zło bezwzględne, czy dobro bezwzględne...
Jeśli zabijesz... To będzie to złe? A jeśli zabijesz, by samemu nie zginąć lub zabijesz osobę, która wymordowała dziesiątki innych lub gwałciła? To dalej ty jesteś tym złym?

Zaklęcie na miłość to zły przykład, bo jest to mega kontrowersyjny temat. Zresztą logika - jeśli te dwie osoby miały być sobie przeznaczone, to czemu trzeba było aż czarów, by je połączyć? Coś tu chyba nie pykło.

Ktoś bez wiedzy i umiejętności faktycznie prędzej zrobi sobie krzywdę, niż ktoś doświadczony. Ale "zły mag" i "dobry mag" jest jeszcze głupsze, niż podział na czarną i białą magię, który nawet chwilami ma jakiś sens.
(22.09.2012, 10:52)Soror Semiva Hexe napisał(a): [ -> ]Satanizm też brzmi krwiożerczo, a jest całkiem pozytywny.

Satanizm jest pozytywny? Proszę Cię... większej głupoty jeszcze nie słyszałem. Być może jeśli chodzi o spójność tradycji i kultu to widać pozytyw, ale sam kult, czy też sekta to moralna katastrofa.

Cytat:Jeśli zabijesz... To będzie to złe? A jeśli zabijesz, by samemu nie zginąć lub zabijesz osobę, która wymordowała dziesiątki innych lub gwałciła? To dalej ty jesteś tym złym?

Inna sytuacja jest jak się zabija żeby przeżyć. Co innego zabicie bo na to ktoś zasługuje. Nikt nie ma prawa zabijać, nikt nie ma prawa karać. Nie jest to nasze życie i nie powinniśmy go odbierać.

Tyle do odbiegania od tematu. Na przyszłość proszę nie odbiegać od ogólnego toku wątku.

Księga może być faktycznie zła, ale nie jest to w takim rozumieniu jak wygląda (osobowym). Coś, co zawiera złe informacje bądź tajemnice może być złe. Mimo, że określenie nie pasuje do przedmiotu, ale ukazuję istotę tego, co zostało spisane w tej księdze, czyli istotę informacji, opisów, zaklęć...
satanizm sekta? Od kiedy? I jaki kult, jeśli satanizm jest niejako ateistyczny? Uśmiech
Czy my aby na pewno mówimy o tym samym? Czy raczej teraz piszesz o satanizmie tak jak ci o "złej księdze cieni"? Happy

"Zła księga" może być w takim rozumieniu, gdy zawiera błędne, wymyślone informacje, jeśli została celowo napisana w ramach oszustwa. Post wcześniej napisałam, że nie ma bezwzględnego zła ani bezwzględnego dobra, nie może być więc też złej księgi i dobrej księgi, złego maga i dobrego maga, a magia czarna i biała funkcjonuje stricte umownie. Podałam przykład z zabijaniem, który zinterpretowałeś nie wiadomo po co, miał on pokazywać tę względność, ale widocznie poczułeś się do odebrania innym userom okazji do samodzielnej analizy i wszystko zinterpretowałeś śmiertelnie poważnie. Uśmiech Skoro zabić można i w złej i w dobrej wierze, to i każde "złe zaklęcie" można uczynić "dobrym zaklęciem".
Cytat:Satanizm jest pozytywny? Proszę Cię... większej głupoty jeszcze nie słyszałem. Być może jeśli chodzi o spójność tradycji i kultu to widać pozytyw, ale sam kult, czy też sekta to moralna katastrofa.
Kurde, proszę Cię

no tak a satanizm nie jest pozytywny ponieważ co ? Bo pokazuję to jak żyć aby nie żałować niczego, aby nie pokutować godzinami przed obrazkami "Absolutu" zresztą jest to nie zgodne z wolą boską, gdyż jest to zwyczaj pogański zwany bałwochwalstwem, czego Bóg wyraźnie zabrania w starym testamencie. Dlatego, że uwalnia od wstrzemięźliwości, która zabiera nam przyjemność z życia? Ponieważ jest przeciwieństwem chrześcijaństwa, który uważa się za jedyne źródło "dobra"?
Cytat:, ale sam kult, czy też sekta to moralna katastrofa.

Moralna katastrofa, ponieważ pozwala na łamanie zasad, które dał nam wszechmogący przez Mojżesza? No tak a spróbujmy na to spojrzeć bez okularów, spróbuj zobaczyć to nie faworyzując religii, która sama jest moralną katastrofą, tutaj powołam się na naj trywialniejszy przykład; krucjaty. Wiem, każdy popełnia błędy ale to właśnie w szatanizmie zostają one wybaczone przez nas samych a nie tak jak w chrześcijaństwie; tracimy czas na modlitwę o to aby umierając Bóg przebaczył nam grzechy.

Cytat:Księga może być faktycznie zła, ale nie jest to w takim rozumieniu jak wygląda (osobowym). Coś, co zawiera złe informacje bądź tajemnice może być złe. Mimo, że określenie nie pasuje do przedmiotu, ale ukazuję istotę tego, co zostało spisane w tej księdze, czyli istotę informacji, opisów, zaklęć...

Nie ma zła i dobra.. Co to są złe informację według Ciebie? Zła magia, dobra magia. Śmierć, Narodzenie. Nienawiść i miłość. Wszystko się uzupełnia. Dlaczego tajemne ma być źle ?
Cytat:Dlaczego tajemne ma być źle ?

Z prostego powodu- to co jest z natury złe, ogólnie potępiane, po prostu ukrywa się, zataja.
Dobra nie musisz ukrywać. Dobro jest widoczne samo z siebie, jest odczuwalne.
I nikt mnie mnie przekona że nie ma dobra i zła.
Jest.
Każdy na własnej skórze odczuł jedno i drugie.
I tu znowu wkraczamy na tematykę Zła i Dobra. Zło i Dobro nie istnieją. Jedynie nasze postrzeganie świata je tworzy, czy zabicie jednostki dla uratowania ogółu jest złe czy dobre? Z perspektywy tysięcy uratowanych jest dobre, lecz z perspektywy rodziny tej jednostki jest złe.
To co jest z natury złe zwykle wcale się nie ukrywa tylko szuka poklasku. To że się ukryje dowodzi tylko tego, że jakieś dobro w tym pozostaje.
Prawdziwe dobro .......(chwila śmiechu Happy) Jeżeli coś takiego by istniało było bezradne Happy

Księga Cieni- jak dla mnie jest trochę zbyt pogrubiana.
Stron: 1 2