ParaMythology

Pełna wersja: Dziwne dźwięki po raz kolejny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
"Minęło już trochę czasu od ostatnich przypadków niepokojących harmonicznych dźwięków. Informacje o nich pochodzą z całego świata: USA, Wielka Brytania, Kostaryka, Rosja, Czechy, Australia i tak dalej. Pojawiły się teraz kolejne przypadki tego fenomenu tym razem u naszych wschodnich sąsiadów. Film został nagrany na Białorusi w okolicy miejscowości Witebsk. Autor twierdzi, że nagrał to 18 lutego 2012"



Oraz sam artykuł, ciekawe prawda? Uśmiech
Dźwięki bardzo przypomniały mi film bodajże pt. "Wojna Światów" Happy

Z samymi dźwiękami spotykam się pierwszy raz. Okazji oczywiście nie miałem, aby je usłyszeć, ale teorie podane w artykule wydają się być dosyć prawdopodobne. Zjawisko godne "wysłuchania". Trzeba by było sprawdzić wszelkie warunki występujące podczas tych "koncertów". Mruga2
Zasadniczo, słychać o tym dopiero w tym roku, w tamtym roku nikt nic o tym nie mówił... Zastanawiam się czy może mieć to związek ze skutkami ostatniego trzęsienia ziemi w Japonii ( dokładnie rok temu) ziemia wtedy odchyliła się o 1 stopnień, może to stąd?

Mam też 2gą teorię, często mówi się o niebie w kratkę ostatnimi czasy, może te 2 rzeczy są jakoś powiązane ze sobą? Na zdjęciach satelitarnych, kiedyś było pokazane że ów siatka jest głównie nad centralną Europą, same dźwięki pojawiają się jednak w Kanadzie, te są z Białorusi, zastanawiające to wszystko...
Poszperałam jeszcze i na tej samej stronie znalazłam takie oto informacje:
"Teorii jest wiele, począwszy od szczelinowania hydraulicznego po ruch płyt tektonicznych czy też podziemne budownictwo. Podejrzany jest też słynny HAARP służący do zabaw z jonosferą. Są też teorie, że dźwięki powoduje interakcja między energią słoneczną i ziemskim magnetyzmem.

Teoria z ruchem płyt tektonicznych jest bardzo prawdopodobna, bo wiemy to na pewno, że gwałtowne przemieszczenia kolidujących płyt mogą wydawać dźwięki. Problem jednak polega na tym, że nie można znaleźć za dużej korelacji między aktywnością sejsmiczną a ich słyszalnością.

Inna teoria głosi, że dźwięki są wynikiem zmian w zewnętrznym jądrze Ziemi, co skutkuje powstawaniem wibracji, która jest potem wzmacniana i emitowana w górę płaszcza i skorupy ziemskiej. Atmosfera działa jak pudło rezonansowe i odpowiednio nagłaśnia dźwięki."


RootsRed podobno pierwsze nagranie miało miejsce w zeszłym roku w lutym w jednej z jaskiń w Tybecie, więc chyba trzęsienie ziemi w Japonii z marca nie ma z tym nic wspólnego?



ŹRÓDŁO
Niestety nie mogłam nic znaleźć na temat "nieba w kratkę", w ogóle o tym nic nie słyszałam, może masz jakieś źródła?

I fakt, dźwięki jak z filmu "Wojna światów", ja przynajmniej mam ciarki i nie podoba mi się to wcale.

A jeszcze powiem Wam niusa, że znalazłam na jednej stronie informację, że w Łodzi podobno też były te dźwięki (ciekawe, że nie słyszałam Mruga2). Odsłuchałam nagranie i szczerze mówiąc nic nie słyszę. Jakbyście chcieli to proszę.

Edit bo jeszcze coś znalazłam Uśmiech


Edit 2 ... chyba znalazłam wyjaśnienie :P


Evell
Cytat: podobno

'Podobno' mamy idealny rząd w Polsce Uśmiech
Oczywiście nie neguję, bo rzeczywiście nie sprawdzałem konkretnych dat ów dźwięków.

Materiał, proszę: http://zmianynaziemi.pl/wideo/niebo-nad-...rem-siatki Tak wiem, część powie że to kanały lotnicze, jednak nie jest to ta smuga którą robią samoloty, sam sprawdzałem smuga po samolocie utrzymuje się do 10 minut max, a to trwa i trwa i trwa
Odgrzewam temat, znalazłam nowe informacje Uśmiech


Są mroczne i wzbudzają niemałą grozę. Tajemnicze, niezidentyfikowane dźwięki wciąż pojawiają się w kolejnych miejscach świata. Ludzie drżą ze strachu przed tym, co nieznane, a władze bezwiednie rozkładają ręce.

Z problemem charakterystycznych, przypominających dudnienie tonów, skonfrontowani zostali tym razem mieszkańcy kilku amerykańskich stanów, w tym Alaski. Niektórym dźwięk, który pojawił się w środku czwartkowej nocy kojarzył się odgłosem emitowanym przez przelatujący samolotu ponaddźwiękowy. Wiadomo już jednak, że żadne wojskowe maszyny nie stoją za tym zjawiskiem.

Większość mieszkańców osad skupionych wokół Anchorage na Alasce czuje się zdezorientowanych. Część z nich zasypuje swoimi wątpliwościami lokalne służby lub media. Stacja telewizyjna Channel 2 została wręcz sparaliżowana przez telefony od zaniepokojonych widzów - poinformował serwis ktuu.com.

"Mieszkam w Peters Creek i słyszałam kilka bardzo głośnych dźwięków dochodzących z zewnątrz. Potem postanowiłam wyciszyć telewizor" - opisała sytuację Rachel Lee. "Po około minucie ciszy miał miejsce huk, który sprawił, że aż mój żyrandol zaczął drżeć. Myślałam, że to trzęsienie ziemi, ale sprawdziłam i nic takiego o tej porze nie miało miejsca".

Co ciekawe, niedługo po tym incydencie w pobliżu Alaski doszło jednak do wstrząsów, które doprowadziły do powstania niewielkiej fali tsunami.

Dziwny dźwięk niewyjaśnionego pochodzenia, który dał się we znaki mieszkańcom Alaski, dokuczał też ostatnio mocno społeczności Red Bank w Karolinie Południowej. Zjawisko wystąpiło mniej więcej o tej samej porze co na Alasce. Wcześnie rano w czwartek wielu rezydentów Lexington County, słysząc potworny ryk, zerwało się ze swoich łóżek - ujawnił serwis wistv.com.

"Co to za okropny hałas w Red Bank" - zapytywała jedna z zaniepokojonych mieszkanek. "Ludzie twierdzą, że brzmiało to jak katastrofa samolotu albo eksplozja".

Dźwięk był podobno intensywny i niektórym kojarzył się z wystrzałem z działa. W niektórych rejonach spowodował, że zaczęły drżeć całe budynki.

W ciągu ostatnich miesięcy zjawisko tajemniczych i wzbudzających zaniepokojenie dźwięków wyraźnie się zintensyfikowało. Ten niezwykły fenomen daje się we znaki mieszkańcom wielu krajów na świecie. Poza Stanami Zjednoczonymi wystąpił również w ostatnich miesiącach w Malezji, a także na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Kanadzie oraz Rosji.

Zjawisko "Taos Hum", jak często określa się wzbudzające grozę dudnienie, rejestrowane jest już od lat 70. XX wieku. Jest ono często na tyle dokuczliwe, że starania rozwikłania jego zagadki podejmowały niejednokrotnie władze różnych krajów. Tak było m.in. w 1993 r., kiedy zainteresował się nim amerykański Kongres. Naukowcy, którzy próbowali zgłębić fenomen, sugerowali do tej pory, że jego przyczyną może być hałas pochodzący z kosmosu, wywodzący się z fal radiowych, które emitowane są np. przez gwiazdy.

źródło
Z tego co slyszalam w niemczech w wiadomosciach (tam rowniez mozna bylo slyszec owe dzwieki). Pochodza one z jadra Ziemi, sa calkiem naturalnym zjawiskiem. Nie wsluchiwalam sie dokladnie ale mowa byla o "przesuwaniu" sie rownika dzieki czemu slychac owe dzwieki Uśmiech
Nie mam pojęcia jak mialoby wyglądać przesuwanie się równika Happy Zgaduję ,że chodzi o ruch Ziemie z jednego zwrotnika do drugiego.
(09.08.2013, 15:12)Polak napisał(a): [ -> ]Nie mam pojęcia jak mialoby wyglądać przesuwanie się równika Happy Zgaduję ,że chodzi o ruch Ziemie z jednego zwrotnika do drugiego.

http://innemedium.pl/wiadomosc/dzwieki-s...adra-ziemi

i

http://innemedium.pl/wiadomosc/temat-prz...nego-nurtu
Uśmiech