ParaMythology

Pełna wersja: "Ostatnia Wieczerza" z bliska.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zainspirował mnie do tego tematu wątek Enocha oraz pytania odnośnie obrazu "Ostatniej Wieczerzy". Uwielbiam wszelkiego rodzaju zagadki, dociekanie prawdy, której bądź co bądź jak na razie nie mamy możliwości poznać. Ale każda teza jest wspaniała, daje nowe światło na sprawę.

Jak wiecie istnieje teoria, iż Maria Magdalena była żoną Jezusa Chrystusa. Mało tego, nawet że miał on z nią rzekomo potomków. Cod o teorii spiskowych to temat na inny wątek, tym czasem poszukałam dla ciekawskich kilka teorii i zbliżeń obrazu "Ostatniej Wieczerzy".

Oto obraz jaki powstał przy użyciu "lustrzanego odbicia" przez Slavisa Pesci.
[Obrazek: 3last_suppers_close_5.jpg]
[Obrazek: last_supper_superimpose_detail.jpg]
Z lewej pojawia się człowiek w czerwonej szacie.
Zgodnie z teorią, ma być to rycerz templariusz. W pobliżu Jezusa ma być kobieta która trzyma dziecko. Wszystko to zależy od tego, które odwrócone zdjęcie jest w centrum i której wersji "ostatniej Wieczerzy" się używa, tej wyblakłej czy odrestaurowanej.


Według kolejnej teorii, na Ostatniej Wieczerzy jest również Maria Magdalena, która stanowi jakby lustrzane odbicie Jezusa.
Gdy odpowiednio spasować obraz, para idealnie do siebie pasuje:
[Obrazek: da-vinci-code-movie.10.1.jpg]

Pozostaje jeszcze kwestia noża którą nie wiadomo kto trzyma.
[Obrazek: knifedetail.jpg]

[Obrazek: knifenames.jpg]
Teorie są następujące:
  • Ręka należy do Jana / Mari Magdaleny (kimkolwiek zdecydujesz się uwierzyć, że są). Peter trzyma go / ją za nadgarstek. Andrew, który widzi to, jest przerażony.
  • Ręka należy do zasłonięte osoby, prawdopodobnie Jan z Maryją wyświetleni po prawej stronie.
  • Dłoń trzymającą nóż należy do Piotra - skręcone do tyłu od Judasza

Sprawdźmy inne teorie noża
Oto obraz, który powstał po usunięciu Judasza. Czy nie ma na nim czegoś dziwnego?
[Obrazek: knifenojudas.jpg]
Jeśli ten nóż jest trzymany przez Jana / Marię ,wtedy on / ona ma ramiona jak goryl! Czy Leonardo popełnił jakiś błąd tak?


[Obrazek: JesusRight.jpg]
Druga teoria zakłada, że kobieca postać z prawej na obrazie to Maria Magdalena. W tym przypadku Jana, najmłodszego z uczniów brakuje. Chodzi o to, że ręka należy do Jana, który jest zasłonięty przez Piotra i Judasza. Gdyby to było prawdą - gdzie dokładnie będzie mógłby być Jan?
Może on upuścił szklankę?
[Obrazek: knifemissingjohn.jpg]


Ostatnia teoria jest taka, że ​​Piotr trzyma nóż pod bardzo dziwnym kątem. "kopie" sugerują, że tak jest i tak też ten szkic Leonarda.
[Obrazek: arm.jpg]
Moja uwaga co do tego typu teorii będzie bardzo krótka i myślę, że to wystarczy Mruga2 Słynna już książka "Kod Leonarda da Vinci" autorstwa Dana Browna wywołała szereg teorii spiskowych dotyczących Jezusa i jego życia. Czy książka opisuje prawdę? Tutaj muszę Was rozczarować - książka to fikcja. Kolejne teorie dla mnie są jedynie fikcją wywołaną przez książkę jak i jej ekranizację.

Zwróćmy też uwagę na to, że większość efektów powstaje dopiero po komputerowej "obróbce". Obraz można poddać takim modyfikacjom, że wyjdą zadziwiające rzeczy Mruga2
Nie mogę się z Tobą nie zgodzić. Ale i tak jedna postać wygląda dla mnie jak kobieta. Faktem jest, że obraz może być zwykłym ludzkim marzeniem, a nie ukrytą wiadomością. Ale fajnie pofantazjować. Mruga2
Jeżeli chodzi o tą ręke. Jest ona wykrzywiona w dość dziwny sposób nie możliwe jest to żeby cczłowiek mógł tak zrobić...