ParaMythology

Pełna wersja: Abbadon- Niszczyciel Światów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTCTgqbTfRUXGiy2nXRSWL...K2QILGUQOE]

Można powiedzieć że był Wykonawcą Bożej Woli. Gdy jeden z światów stał się zepsuty Bóg wysyłał Abaddona i napełniał go swą Wolą by zniszczyć zatruty świat. Wśród aniołów był odszczepieńcem gdyż jego funkcją było niszczyć a anioły kochały tworzyć. Oprócz Niszczenia Abaddon miał też inne zadania. pogłoski mówią iż niekiedy potrafił też tworzyć światy równie łatwo jak je niszczyć.

Z punktu spojrzenia ludzi jego widok był różny.
W materialnym świecie przybierał on formę komety, meteoru czy ognistego deszczu. Podczas spalenia Sodomy i Gomory on wykonywał swoją pracę. Jest widziany jako czynniki naturalne lub pochodzące z Kosmosu.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRE4HQocquAgVKZ50uuoKq...RuPDxiWSBQ] [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSVM_kX6jOJwklPRTdWSJY...l7rCo6sCuc]



Podczas Wielkiej Wojny w Niebie stanął po stronie Lucyfera. Został strącony do Innego wymiaru. Nigdy nie napełniła go już Boża Moc która była jego główną siłą. Jego imieniem nazwano najgłębszą część Szeolu (Plan Astralny u Żydów).
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRrkIUH6ahUSbi9_Ye3fcI...r3AYCHnZW1]
Dobra... może jestem dziwna, ale jak czytam o takich istotach jak Jutrzenka czy Abbadon zamiast sądzić, że są źle do szpiku kości itp. odczuwam wielki smutek... Oboje musieli być bardzo samotni... Zastanawiam się także jak sam Abbadon musiał się czuć wykonując swoje obowiązki. Raczej nie było to dla niego nic przyjemnego, a jeszcze inne anioły go unikały.

Artykuł sam w sobie jak zawsze bardzo ciekawy Uśmiech
Jestem podobnego zdania aczkolwiek musiał być mistrzem "wycofywania się". Gdy myślę o tym, co musiał robić, naprawdę przepełniała go pustka, inaczej tego nie umiem sobie wyobrazić. Pustka i głusza i ciemność.
Ja czytałem że owszem staną po stronie Szatana ale wrócił skruszony do Boga a ten mu wybaczył. Podobno z wyglądu bardziej przypomina demona niżeli anioła.
Resner i Angebro
Możecie podać bibliografię do tych informacji? Piszę pracę i niestety też słyszałam o tym, że Abaddon stanął po stronie Lucyfera, ale w żadnej z przeczytanych książek nie znalazłam rozwinięcia tego wątku. Będę wdzięczna za pomoc.
Już nie pamiętam gdzie to czytałem...
Wiem, że w części informacji szukałem w przekazach channelingowych i coś z mitologii o aniołach upadłych.
Jak coś znajdę to dam znać Mruga2