ParaMythology

Pełna wersja: Legion
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
"Na imię mi Legion, bo nas jest wielu..."

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRrcXn_k0syqePN9SuZNjN...iGmHcKr7xQ]
Legion – demon biblijny, a właściwie wspólne imię dla wielu demonów, które opętały jednego mieszkańca Gadary w grobowcach do czasu, kiedy ten ujrzał Jezusa Chrystusa, który nakazał duchom, aby wyszły z tego człowieka.

Ten Demon wygląda mniej więcej tak:
[Obrazek: Fantasy_Name_me_Legion_017604_.jpg]
Składa się z wielu demonów które on sam pochłonął. Ich moc jest jego mocą więc jest coraz potężniejszy. Wszystkie wyglądają tak samo- jak doskonałe kopie tylko każda postać ma różną moc i zdolności.

Co pewien czas przejmował ciało człowieka i dotkliwie je ranił nie pozwalając umrzeć. Gdy nasycał się już cierpieniem opuszczał ciało- zwykle w eksplozji ciała.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRC1HWIzaZHtRN55oUAP5Z...s0P8tW1Jxc]

Jest złem i to jednym z najgorszych. Te demon poluje zarówno na ludzi jak i na inne demony rosnąć w siłę.
Ostatnie wzmianki o nim są jeszcze za czasów Sumerów gdyż jego siła przez moment zagroziła pozycji Szatana i musiał zostać zamknięty.
Prawdopodobnie jego pilnowaniem zajmuje się Abaddon gdyż tylko on posiada miecz dostatecznie silny by pozbawić go życia.

Legion jest zaliczany do 3 kategorii gdyż mimo iż wchłonięte przez niego demony są zaliczane do niższych rang to razem stanowią LEGION.
Jak zagrażał szatanowi to chyba ma jego rangę co ?
Nie. W przypływie szaleństwa Legion zaatakował Szatana gdy ten był osłabiony.
Na Ziemi było mnóstwo walk z armią Niebios pod dowództwem Werchiela z Szatanem.

Szatan to nie Lucyfer.
Czytałam w linku podesłanym przez Anarielę w innym temacie, o pewnej dziewczynie, która była atakowana przez coś czego nie było widać. Krzyczała w niebogłosy a na jej ciele pojawiały się nowe rany nie niszcząc ubrania. Świadkiem tego byli policjanci którzy ją zamknęli w celi. Może to był on właśnie? Legion?
Legion jest brutalniejszy.
Nie zdziwiłbym się gdyby opętany przez niego człowiek nagle stracił oczy przez... gwoździe wbite przez jego uszy.
On to masakra w czystej formie. Lubia dawać cierpienie.
Albo lubi cierpieć Happy(po prostu jest szalony XD)
Obecność Legionu łatwo da się rozpoznać.
Zawsze w jego obecności dzieją się straszliwe rzeczy z ciałami.
Nawet naukowcy nie wyjaśnią ci samoistnego łamania kręgosłupów czy eksplozji płuca.
Aż się niedobrze robi...
Moje skromnie zdanie to takie, iż nie jesteśmy w stanie stwierdzić jak wygląda dany demon. Nie jest to istota, która należy do stworów co mają ten sam wygląd przez cały czas. Demony potrafią przyjmować wiele form.
I tu są zdania podzielone.
Trzeba wziąć pod uwagę że ludzie chcąc przywoływać demony musieli znać jak najwięcej szczegółów o nich.
Istnieje więc prawdziwa postać gdzie reszta to iluzja.
Poza tym wiara ludzi że demon wygląda akurat tak a nie inaczej zmusza potwora do przybrania kształtu.
Hmm, fajny stwór, trochę w moim stylu działa Happy
Stron: 1 2