ParaMythology

Pełna wersja: Co to za kamień?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[Obrazek: Shiva-Lingams-380.jpg.jpeg]
Kamienie mocy - Shiva lingam - odmiana jaspisu.
Nie jestem pewna czy o ten chodzi. Na wszeki wypadek,opiszę. W razie pomyłki, proszę skasujcie mój post.
Jest to Święty kamień indii.
Można trzymać w dłoniach i medytować.
Dzięki lekko falliczno-owalnemu kształtowi przypomina piłkę do rugby. Występuję w kilku odmianach kolorystycznych, głównie w odcieniach brązu, kawy z mlekiem, lekko szarym i piaskowym.
Kamienie te pochodzą jedynie z rzeki Narmada w indiach, zbiera się je w okresie pory suchej, gdy poziom rzeki jest znacznie niższy. Odnajdywaniem tych niezwykłych kamieni zajmuje się obecnie jedynie kilka rodzin, które z pokolenia na pokolenie przekazują sobie swoją wiedzę o najlepszych miejscach wydobycia najwspanialszych okazów.
Według przypuszczeń geologów niezwykłe barwy kamienie shiva lingam zawdzięczają tlenkowy żelaza, którego znaczne ilości znajdują się na dnie rzeki.
Lingam uznawany jest za odmianę jaspisu. Nagromadzenie się tych minerałów jedynie w tej rzece najprawdopodobniej spowodowane jest uderzeniem meteorytu przed wiekami.
Możliwość tą potwierdzają miejscowe legendy o meteorycie który uderzył w ziemię w okolicach źródeł rzeki.
Pewna indyjska legenda głosi też, że każdy człowiek na ziemi na swój kamień Shiva Lingam i kiedyś w odpowiednim momencie kamień ten trafi do nas i sprawi ,że wewnętrzna energia zostanie zharmonizowania, bez trudu pokonamy stany zwątpienia i braku równowagi.
Kamień Shiva Lingam wibruje zarówno energią męską (kształt) i żeńska (barwy i wzory). Według starych przekazów minerał ten jest manifestacją energii stworzenia.
Harmonijne przenikanie tych energii w Lingamie sprawia, że wyśmienicie sprawdza się on w uzdrawianiu, oczyszczaniu i przede wszystkim- medytacji.

Kamień ten jest naprawdę niezwykły.
Wspaniale uspokaja, przepełnia miłością, sprawia, że akceptujemy samego siebie.
Nasze wady i zalety tworzą jedną, perfekcyjną całość. Powoli, acz systematycznie możemy dzięki niemu przepracowywać nasze dawne urazy, wybaczać i patrzeć przed siebie.
Przeszłość staje się jedynie zbiorem doświadczeń, biblioteką do której możemy wracać, ale nie musimy już nią żyć.
Uwalnia od złych wspomnień z dzieciństwa, ułatwia wejście na nową drogę życiową, nie obciążoną tym co było. Świeżą, świetlistą i przepełnioną harmonią.
Ten kamien to moze byc obsydian lub z rodziny opali.
Moim zdaniem to kryształ górski z wtrąceniami miedzi. Nie jest szkodliwy, ani mocy też nie ma za wiele. Mruga2
Polak Uśmiech to mnie zaskoczyles... krysztal? Jakos mi nie pasuje, krysztaly sa mocno energetyczne i przezroczyste.
wtrącenia miedzi są zazwyczaj czarne lub zielone zależy od rodzaju, a krysztal sam w sobie to nic szczególnego metale, kwarc ,a nawet struktury organiczne mają budowę krystaliczną. Jest to coś bardzo powszechnego w przyrodzie. Krysztal górski jest dość pospolity i występuje w wielu odmianach. Mruga2
Stron: 1 2