ParaMythology

Pełna wersja: Niefizyczne światy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Wbrew pozorom świat fizyczny nie jest jedyną rzeczywistością. Istnieje setki a nawet tysiące światów obok naszego.
Ba! W wielu z nich przebywamy równocześnie!.

Opisuję tu światy tak jak ja je widzę. Jeśli wasze opisy się różnią to to tylko dlatego że jesteście na innym poziomie percepcji- nie mówię że jestem lepszy.


METAŚWIAT
[Obrazek: yy666.JPG]

Wymiar naszych umysłów. Przestrzeń w którym informacje odbiera się za pomocą świadomości bez zmysłów. Ciągle zmienny. Można go porównać do dżungli gdzie co pewien czas znajdujesz... no właśnie nie za bardzo wiadomo co. Umysł człowieka w tym wymiarze można porównać do budowli która wygląda poniekąd bardzo surrealistycznie. Zwykle wolę posługiwać się w tym temacie porównaniem do pustyni gdzie co pewien czas natykamy się na oazę. Jednak przestrzeń ta nigdy nie jest pusta- wypełniają ją myślokształty które przybierają formy które powodują zawroty głowy u człowieka który tam zajrzy.

Ten wymiar nie podlega żadnym prawom obowiązujących materię. Nie istnieje tam czas ani przestrzeń.


ASTRAL
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTu7swiztbs0O3nfPX3miC...N_VLmBeN3g]

Wygląda niesamowicie i na szczęście można cieszyć nim oko choć w tym wymiarze percepcja nie dzieli się na zmysły, a raczej łączy je wszystkie razem. Jest bardziej... prostszy od MetaŚwiata i łatwiej ogarnąć jego strukturę. Można powiedzieć że dzieli się na warstwy nazywane Focusami (nazwa pochodzi od Roberta Monroe).


Gdy wychodzimy mamy wybór:
Strefa Czasu Rzeczywistego gdzie wszystko wygląda bardzo podobnie do świata fizycznego z tą różnicą że spotkamy w nim istoty z całą pewnością niefizyczne.
Bądź właściwy plan astralny.
Ogólnie to jest to trójwymiarowa czerń w której się znajdujemy. Wokół nad przelatują różnokolorowe światła Istot, nieopodal zawsze ujrzymy jakieś miejsce jakby zawieszone w powietrzu. Wszędzie można spotkać różnorakie formy np. dzicz astralną.
[Obrazek: magic_abstract.jpg]


ETERN
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSX4A2hFL80SG-q3QdGhKh...SlwrxAlhDQ]

Zachwyca różnorodnością barw- głównie z nich się składa. Jest gęsty- powietrze jakby oblepia cię a wokół ciebie suną leniwie gęste "fale".
W tym wymiarze rzadko kiedy spotkałem jakieś istoty- a jak już spotkałem to ciężko się z nimi dogadać.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSsCkxHWb1kwolG-wOzf8V...zw1zLMC-D9]
A reszta? One dzieliły się jeszcze na więcej kategorii. Poza tym tamtych było więcej.
To podstawa , początkujący chyba niewiedzom innych pyzatym jeszcze dochodzą światy fizyczne :P
Światów jest wiele- to prawda.
Ale po co ci więcej?
Mógłbym oczywiście wymienić wszystkie plany każdego świata ale to wiedza dla doświadczonych.
(03.07.2012, 13:57)Enoch napisał(a): [ -> ]Światów jest wiele- to prawda.
Ale po co ci więcej?
Mógłbym oczywiście wymienić wszystkie plany każdego świata ale to wiedza dla doświadczonych.

Nie widzę powodu, dla którego miałbyś nie podawać takiej wiedzy. Co to na naszym forum sami początkujący są?
Mój drogi. Opanuj najpierw podstawy, żeby upominać się o wiedzę z wyższych szczebli - takie jest moje zdanie Mruga2
Poza tym to:
(03.07.2012, 18:20)demonek198989 napisał(a): [ -> ]Co to na naszym forum sami początkujący są?
Brzmi trochę jak pretensje...
A jak odróżnisz początkującego od Mistrza albo totalnego nooba :P



Nie odbiegajcie od tematu proszę // Evell
Cytat:Nie widzę powodu, dla którego miałbyś nie podawać takiej wiedzy. Co to na naszym forum sami początkujący są?

Nie twierdzę nic takiego. Po prostu nie ma powodu by schodzić w głębsze plany wymiarów. Na niektórych jest naprawdę niebezpiecznie. To że Astral jest w 100% bezpieczny jest prawdą ale tylko wtedy gdy nie zapuszczasz się za "głęboko".
Uczysz się teraz PM a nie znasz jeszcze nawet właściwości świata w którym podróżujesz mentalnie. Twoje braki Wiedzy nie będą stanowić wytłumaczenia gdy wepchniesz się tam gdzie cię po prostu nie chcą.
Demonek sam z tego co czytam nie jesteś szczególnie uzdolniony. Masz tylko zapał. Nie podważaj autorytetu Enocha, on wie co i w jakiej ilości powinno nam/ Ci wystarczyć.
To ja mam jakiś autorytet?!
Jestem zaskoczony, ale przyjemnie Uśmiech

Zapał na początku jest ważny. Jednak wyklucza on systematyczność... bo ona oznacza nudę i opanowania zapału. To jest częstym problemem w Nauczaniu bo jak zmusić Ucznia by uczył się mniej?
Dlatego nadmiar Wiedzy w takim stanie przynosi odwrotne skutki.
Stron: 1 2